2/10
hannibalanteportas 2011 febr. 04. - 14:24:35 2/10
(16/36)
ez a film kudarc. hatalmas csalódás.
bács ferenc remek karakterszínész és jól hozza a figurát, az idõs, az elmúlással és magánnyal szembenézõ, a léttõl búcsúzó idõs ember alakját, de nem hiszem el neki, hogy õ márai istván, az emigráns író, hiába nyújt szép alakítást, ha háttérbe szorítja a naplót,
lola papírmasé, a bejárónõ karaktere egyenesen nevetséges
erõltettek a flashbackek, nem adnak semmit dramaturgiailag a filmhez, sokkal többet kilehetett volna hozni belõlük, a néhány bevágott háborús filmhíradó talán meg tud valamit ragadni a kor borzalmaiból, de akkor inkább el tudnék képzelni egy forgács péter féle filmet, márai szövegeket mond alá egy narrátor és közben peregnek a történelmi képek (lásd pl forgács péter tractatust)
márai istván naplójának minden sora mélyen emberi és megrendítõ, de kevés tér jut az írónak, sokkal többet ki lehet hozni egy rádióra alkalmazott naplóból, mondjuk bácsai szépen intonált fölolvasásában, mint egy ilyen low budget filmet, a külsõ felvételek némelyike nevetséges,
az elhúzó repülõ és az éthordós afroamerikai alakja, tök fölösleges sztereotípiák, akár 4 fal között is le lehetett volna forgatni
persze márai alakjának és emberi nagyságának megmutatása és életben tartása a célja az ilyen filmeknek, ami méltányolandó de egy ilyen film nem vonzz magához egy márait nem olvasó embert, max a márai-hívõ értelmiségieket, mindegy, olvassunk inkább márait
8/10
stampo 2011 febr. 03. - 23:56:05 8/10 Előzmény Gabriella54
(15/36)
Speciel Faludy is csak 1989-ben költözött vissza. Nekem nincs bajom azzal se, aki visszajött, meg azzal se, aki kint maradt, továbbá azzal se, aki ki se ment. Nem ez a mérce.
5/10
qafgaz 2011 febr. 03. - 13:54:55 5/10
(14/36)
Érdekes egyszer meg lehet nézni.
anybody 2010 jún. 04. - 15:31:25
(13/36)
Akkor olvasd a kollaboránsok "gyöngyszemeit".
fredi60 2009 szept. 23. - 10:52:32 Előzmény Gabriella54
(12/36)
"Felmerült benne a hazatérés gondolata, azonban orvosai nem ajánlották az utazást. 1989. január 15-én kézírással írta meg utolsó naplóbejegyzését: „Várom a behívót, nem sürgetem, de nem is halogatom. Itt az ideje.” Végül 1989. február 21-én egy pisztolylövéssel pontot tett életére. Hamvait a Csendes-óceánba szórták."
wikipedia
eye 2009 szept. 22. - 17:11:22 Előzmény kgyuri0
(11/36)
Márai, - nehéz eset! Akik IGAZÁN értik, - talán ilyen nincs is, mert ilyen csak egy , Õ volt, önmaga, - vagy inkább "érzik" õt; - õk azok az emberek, akikre azt mondjuk,hogy született (és nem tanult, mert olyan nincs!) intellektussal rendelkeznek. Õk rettenetesen élvezik Márait. Sokan vannak: - az éppen csak olvasni tudótól, a két-(három vagy négy) diplomásig! Még többen, akik nem. Az elsõknek élmény Márai, de sokszor kérdõjelekkel; - de ezért Márai a MÁrai! Az utóbbiaknak sokszor "szenvedés", de semmivel sem kevesebbet érõ emberek, mint az elõbbiek, éppen úgy, mint a klasszikus zene élvezõk (direkt nem "értõket" írtam!) és a nem élvezõk között is csak annyi a különbség, hogy különbözõ helyen hagyják a pénzüket, ha zenét akarnak hallani. Ha több Márai írás jelenne meg, fõleg a rövid, kis terjedelmüek, amit kiváncsiságból is sokan elolvasnának, - sokkal többen kapnának reá Márai "ízére". Mai világunkban áldás lenne!
Demolition Man 2009 szept. 22. - 15:15:15
(10/36)
8/10
kgyuri0 2009 febr. 26. - 10:15:47 8/10 Előzmény simpa
(9/36)
Nem értem, hogy lehet ezt giccsesnek tartani, jó lenne, ha kifejtenéd. Mert ha ez giccs, mit mondsz a Vészhelyzetre, a sûrûn tenyészõ olasz klinika sorozatokra, vagy akár a Kórház a város szélén-re?
Nyilván ilyetén vájtfülûek ezeket tán annyira nem is nézik, hogy nem is tudnak róluk.
Én tudok.S nem igen tudom elképzelni, hogy az Emigráns érvekkel legiccsezhetõ lenne.

Szerintem zseniális, szinte hiba nélküli komoly és megrendítõ filmet csinált Dárdai.

Ami Márait illeti, ambivalens vagyok, egyedül a San Gennaro vére címû regényt olvastam. Nem gyõzött meg semmirõl. Olyannyira, hogy a Gyertyák csonkig.. mûrõl azt sem tudom eldönteni, olvastam-e vagy csak a filmet láttam Agárdival. San Gennaro antikommunista esszéregény némi katolikus beütésekkel. Csak gondolom, hogy ha annó az államszocializmusban éldegélõ kelet-európai állampolgárként kerül a kezembe , halálra élvezem. Pláne, ha elég fiatal vagyok ahhoz, hogy ne ismerjem pl AldousHuxleyt.Annak idején WassAlbertet is nagyon élveztem volna, pedig ugyanúgy nem meggyõzõ, mint ahogy engem Márai mûve se gyõzött meg. a Gyertyák csonkig.. mûrõl azt sem tudom eldönteni, olvastam-e vagy csak a filmet láttam Agárdival. Mondhatnám, az Emigráns film fölkeltette az érdeklõdésem , de nem, mert az érdeklõsdésem eddig is megvolt, régóta tervezem, hogy Máraiba legalábvb annyira belemerüljek, mint Wassba, mert azért azt érzem, hogy Wassnál aztán sokkal jobb kell legyen.
Ez a film függetzlenedett Máraitól, akor isugyanilyen jó lenne, ha nem Márairól szólna, hanem bármilyen jelentéktelen emigráns értelmiségirõl, ennéljoban tán nem is dicsérhetem. 8pont
Gabriella54 2009 febr. 23. - 19:46:29
(8/36)
Máraival egyetlen egy bajom van: sokkal jobban tetszett neki a meg nem értett emigráns szerepe, mintsem hazajött volna, ahogy pl. Faludy György is tette. Dehát ez az én szuverén véleményem!
Ha tényleg jót akartok Máraitól látni, akkor irány Nyíregyháza, ahol Parázs és más címmel szenzációsan jó elõadást csináltak, amiben a Hasbeszéd, A parázs (A gyertyák csonkig égnek-et Márai saját maga alkalmazta színpadra) és a Befejezetlen szimfónia látható.
5/10
oszizambo 2009 febr. 23. - 19:25:05 5/10 Előzmény stopfurtrade
(7/36)
Hát nagyon sok pénzt öltek a filmbe, talán kevesebb többet fogott volna. A Darvas I. féle napló felolvasás (84-89) sokkal érzékletesebb, jobb.
stopfurtrade 2009 febr. 14. - 12:34:17 Előzmény eszi@vkesztergom.hu
(6/36)
koszi az infot az esztergomi vetitesrol! sajna en el is mentem (parkanybol, az iteletidoben), h megnezhessem, erre ki volt irva az ajtora, h 13. es 14.-en a vetites lemarad, muszaki okok miat..........!!!! nem az elso csalodasom a mozi szervezesevel kapcsolatban.
GRRR
hol adjak jovo het vegen?
9/10
eszi@vkesztergom.hu 2009 febr. 02. - 14:50:09 9/10 Előzmény Lery
(5/36)
Ha valakit érdekel, az esztergomi moziban febr. 12 és 18 között vetítik a filmet. Sõt, Bács Ferenc ellátogat az esztergomi könyvtárba február 16-án délután ötkor. Nem csak Az emigránsról lesz szó a vele való beszélgetésen. További információ a 20 396 5354 számon.
mush4ever 2008 júl. 09. - 10:01:01
(4/36)
Ha szegeden vagy most, a grand caféban játsszák de ugy sejtem h nem vagy ott :).
Lery 2008 febr. 04. - 12:37:11
(3/36)
hol lehet látni ezt a filmet?
simpa 2007 jún. 23. - 17:51:56 Előzmény kukko
(2/36)
Szerintem a film harmada-fele giccs. Én nagyon szeretem Márait, ami csak tudtam elolvastam tõle, és nagyon örültem annak, hogy az öregkoráról készítettek filmet. Szerintem a fiatalkori jelenetek kevés kivétellel borzasztóak. Bács Ferenc jól játszik. A fiatal Márai borzalmas. Szerintem vannak dolgok, amiket nagyon jól érzékeltet a film, a fent említett harmadtól eltekintve nagyon jó.
kukko 2007 ápr. 22. - 20:28:41
(1/36)
Nekem nem tetszett. Az egy dolog, hogy nincs története, már láttam (láttunk) ilyen filmeket, azonban nincs semmi ami lekösse a figyelmet, hacsak nem az a pár monológ, ami elhangzik. A színészi játék olyan amilyen, nem sok tér volt a játékra. Szerintem ez a forgatókönyv eleve rossz volt, egyszerûen nem kellett volna ebbõl filmet készíten. Persze én is szeretem Márait, de ez a film nem jó!