5/10
jerome86 2015 jan. 21. - 17:50:15 5/10
(59/99)
Már több film boncolgatta a témát. Végül is egyszer meg lehet nézni, de az Equilibrium azért jobb volt :)
Atesz1987 2015 jan. 21. - 15:30:25
(58/99)
Egy jó barátom elment a moziba megnézni az Éhezõk viadala legújabb, 3. részét. Azzal jött ki, hogy mekkora értelmetlen szar, hülye film ez. Én meg nem értettem mirõl beszél, de mivel jól ismerem, a biztonság kedvéért rákérdeztem, hogy látta-e az elsõ két részt. Asszongya milyen elsõ két részt? Ez volt az elsõ rész: Éhezõk viadala a kiválasztott 1. rész... :D

Na most én is azon gondolkodtam, hogy lemaradtam valamirõl, vagy ez a film tényleg ennyire semmit nem mondd el az egész történet hátterérõl? A befejezés meg ilyen nesze semmi fogd meg jól. Most aztán jól vége lett, oszd be magadnak. Régen nem láttam ilyen fax filmet. Ez a film olyan, mintha valaki egy óvodásnak összefoglalná a differenciál számítás lényegét 10 mondatban, és utána elégedetten megkérdezné, hogy "Akkor minden világos?". Értem én, hogy lebutított regény-film, na de ennyire lebutítani?
grace08 2015 jan. 20. - 23:12:14
(57/99)
Nem volt rossz, tulajdonképpen egyszer meg lehet nézni. Ezzel azt hiszem kivégeztem az összes tinis apokaliptikus sci-fi-t.:D A téma mélységeibe itt sem másznak bele, elvégre úgy már nem érné el a célközönséget.
Sokan fanyalognak, de amikor én voltam csitri tini sokkal vacakabb volt a felhozatal.(Ostoba, butító amerikai pite és cooltúra, illetve ezekhez hasonló szenny produktumok.) Azért ezeknek azokhoz képest legalább van valamiféle mondanivalójuk, üzenetük, és nem abban merülnek ki, hogy hogyan veszítsük el a szüzességünket 15 éves korban.

A vége egyáltalán nem volt kedvemre való, olyan érzésem volt, hogy összecsapták. Kicsit belemehettek volna a következményekbe, amit a végkifejlet okoz...
6/10
pihes 2015 jan. 19. - 15:33:59 6/10
(56/99)
Ebbõl sem fog több megmaradni, mint egy átlag közepestõl, kicsit jobb filmbõl.
Szívesen végignéztem, a sok hihetetlen részlettõl eltekintve.

Jobb értékelést kapott az átlagnál.
Attlas 2015 jan. 18. - 22:15:21
(55/99)
Na felébredtek. Most akkor jöhet sok érzelem. Úgy mint szeretet-gyûlölet, remény-elkeseredettség, önzetlenség-önzõség, gyengédség-erõszak, öröm-irigység, béke... háború. Szóval ez a film... oké, szép az élet. Szép az élet? Talán értitek, hogy mire gondolok. Vagy mégsem? Egy pillanatra nézünk csak körül az emberi világunkban? Mibõl van több így, hogy vannak érzéseink? Az érzéseink által mibõl termelünk többet? A jóból, avagy a rosszból? Ez a film elfogult és egyoldalú és számomra így egy kissé hiteltelen.
6/10
Atis88 2015 jan. 18. - 19:38:37 6/10
(54/99)
Egyszer meglehet nézni, mert érdekes a történet csak az a baj hogy rengeteg ilyen témájú film van már és igen: itt sincs új a nap alatt. 6/10.
Nekem egyébként az Equilibrium-ot juttatta eszembe, bár kicsit más a körítés, de majdcsak ugyan az a lényeg abban is.
vjúská 2015 jan. 09. - 15:38:44
(53/99)
Amilyen jól indult olyan szörnyû lett a vége.
Uncsi már ha nincs új a nap alatt.
7/10
kobax 2014 dec. 25. - 13:58:12 7/10
(52/99)
Szo-szo... Kis szódával elmegy.
A sztori maga egész érdekes (bár igazából szinte semmi nem derül ki - legkevésbé az, hogy ez az egész katyvasz honnan ered?
A vége pedig konkrétan egy nagy rakás.... Vagy az ötlet fogyott el az utolsó kb. 2 percre, vagy a pénz. (Nem olvastam a könvyet, de a film alapján nem is fogom.)
Egyébként érdekes és ígéretes filmnek ennél bárgyúbb befejezését régen láttam!
A szereplõk amúgy jók és eltaláltak.
8,5/10 lenne - de a vége nagyon lehúzza! Úgyhogy jóindulatból 7/10.
8/10
beo71 2014 dec. 04. - 16:20:07 8/10
(51/99)
Érdekes, hogy ebbõl a Young Adult hisztériából nekem pont ez tetszett.
Úgy látom a többség ezt találja hervasztónak és unalmasnak, míg én inkább A beavatott-tól másztam a falra. Mondjuk itt Meryl Streep és bizonyos JEFF BRIDGES adja el az árut, ott pedig Ashley Judd szintû színészre futotta.Nem ez a lényeg : a sztori a fontos.Én ebbe bele tudtam élni magam, az érzelmek hiánya sokkal érdekesebb téma, mint a tini szerelmes kislány az A csoportba megy a B helyett, mert azok futva-vagányok és ott több a helyes pasi, brrrr.
Gondolom sokat számít, hogy valaki teljesen bele tud olvadni a történetbe és egy sima csókot felemelõnek tud érezni vagy bele-bele mar részletekbe és kívülrõl szemléli ezt a szerethetõ filmet.
Az éhezõk viadala az etalon, de utána inkább ez a reményteljes, mint sem a többi.8/10.Remélem az izraeli hölgyet még látjuk.
zora 2014 nov. 22. - 12:56:48 Előzmény Ajus
(50/99)
Bizony, sajnos nem gyerek, 24 éves; ez volt az én kezdõ szívfájdalmam, és emiatt voltam szkeptikus.
Bár a színésszel semmi baj nincs, de ez jó nagy fejbeverése a tulajdonképpeni mondanivalónak. Hiszen átlagosan egy 12 éves kezd el fantáziálni, meg vannak zavarodott érzései. 17 évesen (a film szerint) már nagyon is túl van ilyen dolgokon. Egy korábbi kommentben írtam, hogy biztos találtak volna fiatalabb szereplõket.
(Repülõs üldözés sincs a könyvben, csupán keresés. A barátja meg szabadidõ-szervezõ, nem pilóta...)
zora 2014 nov. 22. - 12:51:08 Előzmény Lázár Andris
(49/99)
Nos, pont emiatt érdemes elolvasni mindegyik könyvet. És akkor kiderül, honnan van az alma... :-)
zora 2014 nov. 22. - 12:47:37
(48/99)
A könyvek sorrendben:
(Lois Lowry)
Az emlékek õre
Valahol messze
Hírvivõ
A fiú

E-book-ként is meg lehet találni mindegyiket, azonkívül a moly.hu-nál megvásárolni, de talán nagyobb könyvtárakban is van.
Jó szórakozást hozzá!
zora 2014 nov. 22. - 12:42:20 Előzmény mimzy
(47/99)
*** SPOILER HEGYEK!!!***


Igen, sajnos a film nem követte a könyv univerzumát. Mert valóban 12 éves kor körül kapnak egy szexuális nyugtatót, hogy ne legyenek érzéseik.
A babák lombikban fogannak, erre kiválasztott lányok hordják ki õket.
A könyvben nem volt csók - hiszen a testi érintés tabu. Nem volt, hogy Fiona nem szedi a gyógyszert - hiszen beléjük van nevelve, hogy engedelmeskedniük kell.
A barátja sem viselkedhetett volna így, hiszen õ szedte a gyógyszert.

Amúgy azért nem haltak meg a hóban, mert Jonas mindkettõjüknek Napot szuggerált, ami felmelegítette õket. A könyv szerint vittek kaját, bár az is elfogyott kis idõ múlva.
Jonasban voltak emberi érzelmek, ezért akarta Gabe-et megmenteni, mert tudja, hogy különben megölik.
Hogy mikor érett egy gyümölcs, azt talán az öregtõl kérdezik meg, aki szintén jól lát.
Ha eltörik a lábuk, elõször éreznek fájdalmat, de, hogy nem sokáig szenvedjenek, kapnak fájdalomcsillapítót.

Érdemes mindegyik könyvet elolvasni - nekem úgy 1 hónapja sikerült - és minden kérdésre választ kapunk!
Még mindig az a véleményem, hogy sok mindent elrontottak a filmben, de azért élvezhetõ.
Ajus 2014 nov. 07. - 22:37:34
(46/99)
Bocs, idokozben rajottem, h nem gyerek :D
Ajus 2014 nov. 07. - 22:10:58
(45/99)
Ja, egyébként a könyv ifjúsági irodalom, a fõszereplõ GYEREK, tizenkét éves, nyilván ezért kapta a szerepet egy GYEREK. Menynire lenne hiteles, ha felnõtt színész játszaná? Szerintem semennyire...
Ajus 2014 nov. 07. - 22:04:34
(44/99)
Olvassátok el a könyvet, mielõtt megnéznétek a filmet. A film dramatizálva van, nyilván az eladhatóság kedvéért. A könyv viszont választ ad a homályos részekre :)
offtopic
kayassine 2014 okt. 20. - 14:12:45 Előzmény k11zoltan
(43/99)
1970.01.01. A Unix típusú rendszerek kezdõ dátuma.
Gondolom valami programhiba miatt ír ilyet a rendszer.
k11zoltan 2014 okt. 11. - 23:01:10 Előzmény Lázár Andris
(42/99)
1970-ben regisztráltál, és most szóltál hozzá elõször témához? :)
k11zoltan 2014 okt. 11. - 22:59:04
(41/99)
1 fokkal jobb volt mint a Host, de még így is közepes.
Lázár Andris 2014 okt. 11. - 13:06:03
(40/99)
nem tudom, srácok, hogy lehet ennyit értetlenkedni. :)
"Ha az érzések tiltva vannak, hogy viccelõdhetett a srác a film elején? És hogy nevethetett bárki is, mikor nem éreznek?"
nem az érzések voltak tiltva, hanem az érzelmek. nagy különbség. lehet, hogy egy viccen tudtak nevetni, de boldogok egészen biztosan nem lehettek.. a legnyomorultabb ember is nevet néha, nem? :) a pillanatnyi jókedvnek köze nincs ahhoz a mélyrõl jövõ, életenergiából fakadó boldogsághoz, amit õk az uniformizált világban képtelenek megtapasztalni.
"Ha mindenki színvak, honnan tudják, hogy érett-e már az alma?"
gondolod, hogy a "szép új világban", ahol a gyerekek is laboratóriumban készülnek, majd az alma a fákon nõ, és érik? :D kötekedés, kötekedés...
"Ha nem éreznek fájdalmat a gyógyszer miatt, mi történik, ha valakinek eltörik a lába? Megy tovább?"
nem tudom, feltûnt-e, de úgy élnek, hogy egyszerûen nem csinálnak olyasmit, amitõl eltörhet a lábuk. a könyvben emlékeim szerint (:D) az elsõ negatív élmény pont az volt, hogy szánkózás közben nekiment egy fának, és eltört a lába. nem biztos, legalább 6-7 éve olvastam a könyvet.. de ez adja át, hogy minden jóval együtt jár a szükséges rossz, ez viszont nem jelenti azt, hogy le kéne mondanunk minden jóról is... nem mellesleg a gyógyszer nem csak a fájdalomérzetet szünteti meg, hanem minden "másra", érzelmekre, felfedezésre való törekvést is. ezért csúszik le például a srác a lépcsõ közepén, szánkózást imitálva :) addig azt sem tudta, hogy lehet ilyet is. ahogy a lány sem, akinek megmutatja.
"Klónozzák a gyerekeket? Mert a film alapján senki sem tudja mi a szex. De akkor miért erõltetik a családmodellt, 2 férfi is nevelhetne gyerekeket, vagy csoportosan nevelhetné az összes gyereket egy rakás nõ."
nem klónozzák, mert akkor mindenki ugyanolyan lenne. nem a különbségeket szüntetik meg természetesen, hanem az egyenlõtlenségeket. érezd a különbséget. azért van a férfi-nõ-gyerek családmodell mindenhol, mert ha nem az lenne, az egyenlõtlenséget, ellentétet, erõszakot szülne, ahogy a mi világunkban szül is.
"Miért volt kint a barátja az éjszaka közepén, talán õ is kihagyott pár adagot, de akkor õt miért nem zárták be, mint a lányt?"
dehogy hagyott ki pár adagot. de õ a drone-okat vezeti, ezzel a munkával a felügyelõség munkáját segíti, nyilvánvalóan a munkakörébe tartozhat az is, hogy éjjel járõrözik az utcán.
"Miért üldözte mindenki a lányt a "kosárral", mikor mindenki a srác elkapására kapott parancsot?"
csak egy elterelés volt. de a srácot is üldözték ám :)
"Hogy nem hallt meg a fõszereplõ és a csecsemõ a hóban, vagy a sivatagban, mikor egyáltalán nem voltak hozzászokva az idõjárási körülmények megváltozásához. Egyáltalán a srác vitt magával ételt és vizet?
Nem lett volna jobb, ha egyedül vág neki?..."
jajj. hát nem arról szólt az egész kiképzés, hogy a fõszereplõ megkapja az emlékeket?? :D az egész emberi (értsd jól) világot ismerve vágott neki a határ felé vezetõ útnak. ennél jobban nem lehetett volna felkészülve. a csecsemõnek pedig folyamatosan adagolta a saját emlékeit. nem lett volna jobb, a csecsemõt azért vitte magával, nehogy véletlenül "máshová bocsátsák" (azaz megöljék), még mielõtt õ elérne a kapuig, közben pedig a saját pozitív emlékeivel táplálta.