4/10
napraforgó 2015 aug. 19. - 18:12:25 4/10
(303/543)
Kicsit fárasztó, hogy minden epizóban féltékenykedik egymásra Julian és Lucrecia és ezért ordibálnak egy strófát. Náluk többet csak Rosario és Justina ordibálnak. Jó lenne, ha inkább valódi cselekmény lenne a sok hangoskodás helyett.
malvinkicska 2015 aug. 19. - 15:53:46
(302/543)
A Wikipedián azt olvastam a szerep osztásnál Lorenat Vannya Valencia alakítja a magyar hangja nincs feltüntetve.
Jeanette5 2015 aug. 19. - 15:08:22
(301/543)
Lorenát Altair Jarabo játssza.De az a színésznõ,akit most látunk Lorenaként,az nem õ.Most akkor mi van?Valaki nem tud erröl valamit?
4/10
napraforgó 2015 aug. 18. - 14:54:21 4/10
(300/543)
A kis genya. Jópofa, hogy Josué mind Lucreciának, mind Juliánnak a testvére.
Bár, ha Rodolfonak is B a vércsoportja, mégha pozitív is, akár az õ fia is lehet Josué. Tudnunk kéne, hogy Justina milyen vércsoportba tartozik- pl ha 0 RH negatív, akár Rodolfo is lehet az apa. Akkor a B és a negatív is öröklõdhet, innen-onnan.
Jeanette5 2015 aug. 18. - 13:56:38
(299/543)
Nem hiszem,hogy Josue pusztán azért tanúskodott Julian mellett,mert megszólalt a leliismerete.Szerintem be fogja ezt még hajtani rajta,vagy ezzel akarja majd zsarolni.
4/10
napraforgó 2015 aug. 18. - 13:24:00 4/10
(298/543)
kíváncsi vagyok, ki mit vall az igazgatónõ halálával kapcsolatban, lesz-e valami következmény? vajon Rosario ráveszi-e Lucreciát, hogy úgy valljon, ahogy õ akarja és ha igen, mivel?
syuzi 2015 aug. 18. - 13:05:28
(297/543)
Josue azért "rendes" volt, hogy bevallotta hogy balesett volt az egész és Julian nem akarta õt megölni.

Lukrecia milyen talpraesett volt Josue nak hogy visszavágott hogy ha nem mondja el az igazat õ meg nemi erõszakkal vádolja meg ettõl Josue hogy beijedt már így bevallota a rendõrõknek az igazat.

Renata tényleg mindent megtesz a jó modjáért még a nagy szerelmérõl is lemond hogy maradhason a birtokon.

Carmello sose kapja meg Lukreciat hiába pedálozik utána. Szegény Blancitat sajnálom hogy betörték már a paplak ablakát
ez is Justina miatt van ki hazugságokat terjeszt szegény Mathias atyáról és Blancitaról.

Várom már a mai részt:) Szép napot mindenkinek:)
malvinkicska 2015 aug. 18. - 11:13:13
(296/543)
Josué nem mert rávallani,a tesójára Lucrecia észre térítette, meg azt a szörnyû Justinát is, Rodolfo milyen szépen beszél azzal a rossz életû nõvel, úgy látszik volt hapsi az életében bõven. Rossario nagyon szemét rá akarja erõltetni Carmelora az egyetlen lányát, de L ügyes nem hagyja magát.
4/10
napraforgó 2015 aug. 18. - 08:38:15 4/10
(295/543)
Ez nekem is tetszett, hogy Josue zsarolási kísérletére Lucrecia is beígérte neki a saját zsarolását. A fiúcska elgondolkodott és rájött, hogy nem lenne jó börtönbe kerülni. Õ a bátyját akarta börtönbe juttatni, nem saját magát.
Justina vergõdése szánalmas, szerintem már nem kell sok, hogy Rodolfo rájöjjön, hogy fölszarvazták.

Nem tudom, hogy San Pedro milyen messzire van ettõl az Oaxanától, de biztos nem a szomszédban van, távolsági busszal mennek órákig, sõt egész éjjel utaznak. Mivel az idézés másnapra szólt, azonnal indulni kéne, szállást intézni, stb., de itt még száz másik dolgot intéznek az indulás elõtt. Lucrecia találkozik Juliánnal az ócska pajtában, Josuéval a kórházban és még nem tudom, mi mindent intézett, de úgy nézett ki, mintha nagyon ráérne.

az mindenesetre tetszik, hogy Lucrecia végre a talpára állt és nem hagyja magát irányítani, saját döntéseket hoz.
kikelet54 2015 aug. 17. - 23:17:35
(294/543)
Le a kalappal Lucrecia elõtt, nem engedte megzsarolni magát attól a kis okostojás Josuétól. Ráadásul Justinat is szépen kiosztotta. Végül beadta a derekát Josué, azt már nem merte bevállalni, hogy Lucrecia meg nemi erõszakkal vádolja meg.

Komolyan, ez a Carmelo olyan, mint egy paprika Jancsi, ugrál Lucrecia körül, próbálja a szépet tenni neki, de õ rá sem hederít.
Renata, na õ meg egy másik díszpinty. Képes a pénz, a jólét miatt lemondani az állítólagos nagy szerelmérõl, legalább is úgy csinál. De ha Carmelot választaná, akkor is lenne pénze, igaz Carmelonak akkor sem kellene, ha hozzá vágnák. Ez az egész egy kicsit kusza, és mindez csak azért, hogy az az átkozott Rosario keresztbe tegyen Lucrecianak.
syuzi 2015 aug. 17. - 11:35:56
(293/543)
Várom már a mai részt:) Kár hogy a héten csak 3x lesz a sorozat:(
malvinkicska 2015 aug. 16. - 15:50:06
(292/543)
A pénteki részt most néztem meg, nem egy erõltetett menet , de azért történek dolgok, Paulino lehet annaka kis féreg Josuenak az apja, nem válaszolt Justina neki mikor kérdezte. Aztán Renáta nagyon ravasz ,de Rossario eszén nem tud túl járni, az azt mondta mennek akkor, menni kell, és még Lucreciára tereli a gyanút a szemét. Gabinonak is tetszik L, csak még titkolja. A kis terhes csajt lerázta Carmello, mert gondolja van valami. Julian kiszabadult, most jöttek rá alaptalan volt bent tartani, ezt a sületlenséget nem hagynák ki egy sorozatból sem olyan nyomozások vannak, hogy egy fa batkát nem ér.
syuzi 2015 aug. 15. - 16:29:07
(291/543)
Szerintem Josue apja Paulino. Gabino szerelmes szerintem is Lukreciaba de lehet hogy Renataval is lesz valami köztük.

Renata hogy fél már hogy megint ki hallgatásra kell menniük.

Várom már a hétfõi részt:)
4/10
napraforgó 2015 aug. 15. - 11:50:17 4/10
(290/543)
A nagyja egy másik cikkben volt - A vércsoportok jelentõsége a magyar õstörténet kutatásában - Dr. Nagy Ákos - Adelaide cikkében.
4/10
napraforgó 2015 aug. 15. - 11:41:47 4/10
(289/543)
Nem ebben a cikkben olvastam, de már régtõl tudom, talán épp a most elhunyt Czeizel Endre régi TV-beli felvilágosító elõadásaiból (Születésünk titkai, A genetika titkai, stb.) tudom, hogy az emberek kb 85 %-a RH pozitív, és csak 15 %-a negatív. És itt mindegy a vércsoport.
Ezt a Rhesus majmokon végzett kísérletek alapján fedezték fel elõször (RH = Rhesus), hogy vér transfúzió után az egyedek egy részénél antitestek termelõdtek a szerevezetében. Ennek alapján állapították meg a pozitivitást (kiváltott antitest termelést), vagy a negativitást (amikor nem).
Ennek alapján Rh pozitív vérû személytõl nem kaphat vért RH negatív személy, mert bajt okozna, vagy talán meg is ölné. Fordítva viszont igen, RH negatív személy adhat vért Rh pozitívnak, mert ezzel nem váltaná ki az antitest termelést. Ezért keresik leginkább az RH negatív 0 vércsoportú véradókat, mert õk mindenkinek adhatnak vért (de csak a saját vércsoportjukhoz tartozótól kaphatnak).
Na de ehhez már érteni kéne, szóval jobban nem mennék bele.
kikelet54 2015 aug. 15. - 09:14:49
(288/543)
Köszi a cikket, majd elolvasom.

Érdekes dolgokat írtál ide, ezek szerint én is a ritka vércsoporthoz tartozom, mert nekem is B, csak pozitív. Egyébként B negatív vércsoportról én még nem hallottam.
Nem tudom ebbõl a cikkbõl kiderül-e, hogy mi határozza meg, hogy a gyermek az anya vagy az apa vércsoportját örökli, de nekem mind a négy gyerekem az enyémet örökölte.
4/10
offtopic
napraforgó 2015 aug. 15. - 07:28:33 4/10
(287/543)
Találtam egy linket a világ népeinek vércsoport megoszlásáról: https://hu.wikipedia.org/wiki/Vércsoport#Gyakoris.C3.A1ga
Eszerint valóban a B- a legritkább (nekem is ilyen van)
Egy tanulmány szerint a vércsoportok szigorúan követik a Mendel féle öröklési szabályokat, a gyermek vércsoportja vagy az apjáé, vagy az anyjáé lehet.
Ugyanezen tanulmány szerint Amerika õslakói között (indiánok, eszkimók) a B és AB vércsoport elenyészõen kevés! (2% alatt van) A 0-ás vércsoport viszont meghatározó, mintegy 80 % között van az egyes törzseknél. Nagyon érdekes, hogy Ázsia keleti lakossága (amelytõl eredeztetik az ameriakai õslakosságot, alig 30%-ban 0-ás és majdnem ugyanilyen arányban B-s!
Ez az elmélet megdönteni látszik azt a teoriát, mely szerint Amerika õslakossága Ázsiából vándorolt be a befagyott Bering tengeren 30-50 ezer évvel ezelõtt.
Európa népeinél a kelták és baszkok, valamint Szardinia vércsoportja szinte kivétel nélkül 0-ás! A B vércsoport Kelet-Európában, az Ural táján és Közép-Eurázsiában, leginkább Mongólia környezetében a lelterjedtebb.
A Magyarországi vércsoportmegoszlás A-ás kb 40 %, B kb 20 %, 0 25-26, AB 10-11%.
A tanulmány egyébként vagy 30 oldalas, így nem olvastam végig, csak azokat a részeket néztem meg, amelyek vagy a telenovellát, vagy országunkat, népünket érinti.
4/10
napraforgó 2015 aug. 15. - 05:13:53 4/10
(286/543)
Azt hiszem, Josue alapból ilyen gonosz. Gyerekként õ piszkálta Manuelt, hogy "kutya", lohol mindig Lucrecia után. De a kis Cezart is õ froclizta, hogy nem mer átmenni a fatörzsön a folyó túlpartjára, azért is esett bele a vízbe a gyerek. Aztán meg õ volt, aki az anyjának beárulta a bátyját, hogy titokban levelezik Lucreciával.
Tehát már bemutatták, hogy már 8-10 évesen is egy árulkodós, irígy kis dög volt. Pár jól irányzott pofonnal errõl le kellett volna szoktatni már akkor...
4/10
napraforgó 2015 aug. 14. - 15:53:33 4/10
(285/543)
Hoppá! Most jöttem rá, hogy Gabino azért akarja a fiára sózni Renátát, mert neki is Lucreciára fáj a foga!
4/10
napraforgó 2015 aug. 14. - 15:16:49 4/10
(284/543)
Carmelo nem a vázolt tányérozást végezte, jóval odébb a nagy almafáktól lapogatta a földet a lapáttal, kisfák nem voltak arrafelé.
-------

Látom, Renata már Gabinora is szemet vetett, de a pasi is fûzte rendesen. Igaz a végén letörölte az arcáról a nõ puszijának nyomát.