3/10
Sonicated 2016 jan. 16. - 22:04:54 3/10
(5/25)
Talán azzal kezdem, hogy ha itt nem olvasom el, hogy ezt az egészet felidézi, talán sose jövök rá. Nagy mûvészlélekként nekem a két órán keresztül egyáltalán nem esett le, hogy ezt felidézi. Ez a film egy pocsék. Egyrészt, minõséget várna az ember. Valami olyat, hogy az utolsó 5 percben kiderül, hogy az ex férje csinálta a síbalesetet, eltörte a lábát, a gyereket elvette, vagy éppen a /SPOILER lakásban butorlefoglalósdira is lehetett volna kerekíteni egy minõségi történetet, egy nagy csavart SPOILER/, vagy bármire, de ez így ami a film végén beütött, az életem egyik legrosszabb filmjévé tette ezt.
3 csillagot adok rá, mert a színészi játékok az egyik legjobbak, amit valaha láttam, nõi részrõl még le is játssza Vincent Cassel-t. Ez a nõ instant Oscar-t érdemelne. De ezzel ki is fújt a film értelme. Elbaltázott egy film, mûvészfejnek túl átlátszó, átlagembernek túl sok. Felületesen kóstolgatva ott bukik nagyot, hogy két órába bele lett préselve egy érdektelen adok-kapok harc, rengeteg monológgal, talán ennyi beszédet én még filmben nem láttam. Ez igénytelenné teszi, túl sok a beszéd, túl hosszú a film. Sok beszédet rövid idõbe stílusos adagolni, hosszú filmbe meg azért hagy merengjen a nézõ. De hogy 2 óra szájbarágósdi egy gyerekes, gagyi, éretlen unintelligens kapcsolatokra jellemzõ vitázásból, az egyszerûen kisstílû és nevetséges. Ezt a filmet 20 percben le lehetett volna tudni, és egy kis csavarral a végén. De hogy 2 óra után még csavar sem jut. Kínos.
A film storyjához hozzátéve, egyszer átéltem egy ilyen kapcsolatot. Tartott pár hónapig. Majd 2 hónapra rá megismertem életem szerelmét. Nevettem a korábbi kapcsolatomon. Ez a film gyenge embereket mutat be, akik nem képesek megtalálni az igazi társukat, és még mellé vitáznak is és elfogadják a hülyeséget. Franciák ahogy a kedvenceim, úgy van ez a fajta francia mentalitás is, amit utálok bennük. Ez a film ezt a fajtát hozta.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 11. - 00:51:01
(4/25)
Miért van ebben a filmben a telenor-reklámból nemhogy a srác, de az egész reklámfilm-betét?
9/10
eIemes 2016 jan. 09. - 23:40:46 9/10
(3/25)
Minden szempontból hibátlan film.

És fontos.

Egyebekben igen nõvérrel értek egyet, bár én a nõi fõszereplõt is nagyra értékeltem.
9/10
sisteryes 2016 jan. 07. - 22:56:18 9/10
(2/25)
Hopppá,egy cikkben olvastam,máshol játszák,de úgyis ki van itt írva, a lényeg h itt van a magyar mozikban.
Ma láttam,és Cassel még soha nem volt ilyen ellenállhatatlan. Megint egy olyan film amihez nem árt pár évtizedet élni, a szerelmes pár sem fiatal..Hihetetlen erõs színészi játék, mintha csak lesnéd valaki valóságát,végig finoman vezetve a se veled se nélküled õrületét.És a dráma folyamatosan oldva a humorral,erõs kontrasztokkal.Szerintem szenzációs film.Természetesen fõleg a francia filmek,Cassel,és a szerelmi drámák kedvelõinek.
9/10
sisteryes 2016 jan. 06. - 22:00:58 9/10
(1/25)
Hétvégétõl Uránia