Téma: Az esemény

2/10
Chananita 2008 júl. 06. - 21:42:35 2/10
(83/323)
Erre én is kíváncsi vagyok, de ne gyertek a világbékével, mert az uncsi!
nczoli 2008 júl. 06. - 20:47:14 Előzmény hola
(82/323)
Holam, én szeretném megtudni, hogy mi az a hatalmas mondanivaló, amit nem láttunk/hallottunk már 1000x feldolgozva. (amibõl 999 sokkal jobban sikerült alkotás volt)
leopard26 2008 júl. 06. - 20:17:12
(81/323)
Hát én még csak most kezdem el nézni,de majd biztos hoz valamit
Noncsa 2008 júl. 06. - 15:09:36
(80/323)
A rendezõ korábbi filmjei közül már csak a Lány a vízben-t nem láttam, de a többi tetszett. Beleértve ezt is. Izgalmas volt, thrilleres, még a zene is betett, és ha nem fényes nappal nézem, tutira lerágom a fél karom:)
Néha kicsit vontatottnak éreztem, de összességében szerintem jó történet és jól is lett megcsinálva.
offtopic
hola 2008 júl. 06. - 14:02:33
(79/323)
Szerintem ez a film csak azoknak nem tetszik, akik az olyan filmeket szeretik aminek NINCS mondanivalója. Ha nem azzal lennének egyesek elfoglalva, hogy a film hibáit keressék, akkor meglátnák, hogy egészében a film nagyon is jó és élvezhetõ volt, szerintem a Lány a vízben kudrca után igencsak odatette magát M.Night, én még hozzátenném, hogy James Newton Howard zenéje még csak fokozta az izgalmat, és megjegyezném továbbá, hogy nem biztos, hogy attól jó egy film, hogy tele van speciális effektekkel...
Én csak ajánlani tudom, számomra 90perc izgalom volt, és a lezárás sem egy tipikus HappyEnd, nálam nem vallot kudarcot a film!Nézzétek meg!
zee944 2008 júl. 06. - 10:11:23
(78/323)
Nem láttam a filmet (nem is biztos, hogy fogom), de ha csak a negyede igaz annak, amit hallottam róla, akkor is rossz film. Pedig a trailer ígéretes volt.

Shyamalan jól kicsinálta magát. Szinte minden egyes filmje rosszabb lett, mint az elõzõ. A Lány a vízben az utolsó dobása volt, ez már az utolsó utáni. Kétlem, hogy kap újabb munkát, gondolom mostantól tévéfilmeket vagy B-filmeket rendezhet csak, ha maradni akar a szakmában.
2/10
Chananita 2008 júl. 06. - 10:04:15 2/10
(77/323)
Végigolvastam a topicot, miután ezt a postot írtam, és láttam, elõttem többen is írták a mikrofont. Ezek szerint nem vagyok hülye:D
Zolika198103 2008 júl. 06. - 08:29:24
(76/323)
Hát igen jó szemed van, mert én egyetlenegy mikrofont nem láttam... :-)
2/10
Chananita 2008 júl. 05. - 19:39:23 2/10 Előzmény nczoli
(75/323)
Sziasztok!

Ma néztük meg a filmet. Hááát, jobbat vártam! Senki nem vette észre, hogy 3x is belógott egy mikrofon a filmben??? Elõször abban a házban amelyben minden mûanyag volt és a sushis asztalnál ül Mark W. és a fiatal srác, aztán az öregasszony házában mikor vacsoráznak... ott 2x is megjelent. Ez szerintem bármelyik, 21. századi filmnél gáz. Elfogadhatatlan ez a malõr, a teremben sokan ki is fütyülték emiatt...

***SPOILER***

A másik: a befejezés is nagyon gázos volt... azaz nem is nagyon volt befejezés. Nem a párizsi rész vagy a terhességi tesztes bántja a csõröm, hanem az, ahogy kimennek a házbõl, és jön a szöveg, hogy már vége is a fertõzésnek... pont akkor és pont ott:DDDD
Az oroszlános jelenet láttam, másnak sem tetszett, hát az már inkább vicces volt, mint hiteles.
Sok jelenet felesleges volt, a történet meg egy nagy kupac kaki... sokkal többet vártunk ettõl a rendezéstõl.
nczoli 2008 júl. 04. - 16:46:32 Előzmény Újvállalkozó
(74/323)
***SPOILER***

Újvállalkozó, itt nem arról van szó, hogy kétségbe vonom, hogy egy tigris ki tudja tépni a karodat, hanem arról, hogy mondjuk megfogja a csuklódat egy kicsit ránt rajta és a kezed leszakad vállból. Nagyot nem ránthat, mert az emberünk, (hangsúlyozom: akinek a kezét vállból kitépik - nem leharapják) a rántástól el sem esik, még csak nem is mozdul bele a felsõteste. Ekkora baromságot valamikor utoljára akkor láttam, amikor 10-12 évesen a balatoni szotüdülõ társalgójában VHS-en megnéztünk valami alábeszélõs. x-kategóriás horrorfilmet.
Sátán_Követe 2008 júl. 04. - 13:53:18
(73/323)
Nekem a Lany a vizben,Jelek, es A Falu is nagyon bejott,sztem az esemeny sem lehet olyan rossz,kivancsian varom...
kardosks 2008 júl. 04. - 10:03:11
(72/323)
Helo mindenki! Én még nem láttam a filmet de a hozzászólások alapján úgy tûnik nem éri meg a jegy árát.
A többség arra voksol, hogy elbaltázott a rendezõ többi filmjéhez képest.
Amúgy nagyon hasznos ez a fórum: én rendszeresen elolvasom a hozzászólásokat mielõtt leülök tévézni vagy beruházok 2-3 ezer HUF-ot a mozijegyre. Ezért nem is értem mi bajotok azzal, ha valaki le meri írni a rossz véleményét. Ízlések és pofonok...Nehogy már visszasírjuk a cenzúrát.
Újvállalkozó 2008 júl. 04. - 01:27:45 Előzmény azif
(71/323)
Nekem tetszett...Jeleknél jobb volt...Lány a vizben és a Falut még nem láttam. Mit rendezett még ez a rendezõ?
Viszont csalódás volt,hogy most nem szerepelt a filmben,csak a hangját adta :)))) õ volt Joey.
Újvállalkozó 2008 júl. 04. - 01:25:21 Előzmény nczoli
(70/323)
azért a barátod kézfogását és egy tigris pár száz kilós harapását ne hasonlitsuk össze. lehet,hogy nem volt 100%osan életszerû,de csak meg kell nézni az Animal Planetet amikor ilyen vadászat van benne. :)
azif 2008 júl. 03. - 11:45:41
(69/323)
Nagy csalódás volt ez a film. Mondjuk nem voltak elõítéleteim, mert a Falu-t is leszólták anno, mégis bejött. Viszont egyedül a hangulata volt, ami 10 pontos. A sztori gyermeteg, csomó hatásvadász elemmel,a fõszereplõnõ óriási szemei és esõember személyisége kifejezetten idegesített. Nem néztem meg elõre hogy szinkronos, így sajna beültünk, és a szinkron is katasztrófa volt. Hiányzott a végérõl a csattanó, ami minden filmben megvolt. Ez nekem olyan Jelek kategória, az is baromira mellényúlás volt. (A lány a vízben-t nem láttam) Szóval nálam 10-bõl 7 pont a hangulata miatt, de a sztori jóindulattal egy 5-ös lenne.
1/10
flick 2008 jún. 30. - 20:41:02 1/10
(68/323)
:) Én nem akartam ennyire részletesen leírni, amiket te írsz, de durván igazad van!! Ez a film egy vicc! Szeretjük Shyamalant, de most nem tudom komolyan venni! Ráadásul egy riportban az állítja, hogy ezzel a filmmel elkészítette a legjobb horror filmjét! Még jó, hogy láttam a többit, mert ezekután nem nézném meg, ha tényleg ez a legjobb!
nczoli 2008 jún. 30. - 02:31:20
(67/323)
Én szeretnék még egy részt kiemelni, ami nekem teljesen tönkretette az "élményt".

SPOILER
Ugye megvan a kép amikor a fickó bemegy az oroszlánokhoz? Az egyik oroszlán úgy tépi le a kezét, hogy a csuklójánál fogva megrántja a csávó keze meg leszakad vállból. Úristen... szóval a fickó a rántástól még csak el sem esik vagy valami. Valószínûleg a válla már elõre perforálva volt vagy valami ilyesmi, de az is lehet hogy az emberi váll az ilyen és leszakad, szóval mindenki óvatosan fogjon kezet a barátaival, nehogy az egyik viccbõl megrántsa és kiszakadjon az egész vállból.
marti wahlberg 2008 jún. 29. - 21:26:59
(66/323)
Nos, akkor kezdem a vélemény nyilvánítást! A film tényleg nem volt valami szuper, de nem is az a lényeg hanem az hogy Wahlberg ezt a szerepet is el tudta játszani, pedig nem is hozzá illik ez az "inges-mellényes szerep"! Szerintem a beretta jobban áll a kezében:)! Szóval itt a rendezõvel volt a legnagyobb gond, nyilván kínjában már nem tudott mit kitalálni! Várjuk Mark következõ filmjét..akarom mondani én nagyon várom már..Akkor is a Shooter viszi a pálmát...
7/10
Fernando 2008 jún. 29. - 13:25:37 7/10
(65/323)
Igazad van mindenben. Szerintem is kicsit sok volt már benne az öngyilkosság mutatása. Nagyon ráment a rendezõ erre a témára pedig nem biztos hogy kellett volna... Valahogy nekem nem volt túl komoly a film. (lehet hogy a kissé idétlennek tûnõ beszólások miatt van igy) A Jelekbõl, meg a Faluból sokkal komolyabb érzelmek jöttek elõ... Szerintem itt az Eseménynél a színészgárdával volt gond... Remélem Shyamalan legközelebb olyanokkal tud együtt dolgozni akik jobban magáénak éreznek egy szerepet.
6/10
Henci8 2008 jún. 29. - 11:34:42 6/10
(64/323)
Na ez is megvolt. Moziban, ami minden képpen dobott rajta. Sajnálom hogy a Colverfieldet nem ott néztem, de az már akkor lehet olyan élmény lett volna, amit nem bírok elviselni! Na min1.
Szóval. Hááátttt... Nem egyszerû. Régen vártam már ennyire, hogy egy filmnek vége legyen. Na nem azért mert "annyira rossz" lenne, hanem egyszerûen kikészített az az emberi találékonyság ahogy képesek magukat kivégezni a népek. Sokkolt SPOILER - letépetem a kezem a retkes oroszlánnal, nyakonszúrom magam hajtûvel, aláfekszek egy fûnyíró traktornak?, NE MÁR - SPOILER Szerintem ez sok(k) volt. Ráadásul mindet részletekbe menõen megmutattak.
A sztori egyébként nem lett volna rossz, de azt is el tudták azzal cseszni SPOILER - amikor menekülnek a mezõt borzoló szél elõl - SPOILER sztem az ott nagyon el lett rontva. A készítõk valahogy kézzel foghatóvá akarták tenni a katasztrófát, meg akarták eleveníteni, pedig ez olyan volt amit nem lehet, ezért nem is kellett volna vele próbálkozni.
A vége a filmnek pedig tényleg elég gyarta, bár véleményem szerint az ilyen filmeke rohadt nehéz jól lezárni. Ha megmenekülnek az sem jó, ha meghalnak az sem, túlélik de nyomorékok lesznek, na az sem.... szóval nem egyszerû.
Mark Wahlberg sem sziporkázott. Valahol olvastam, hogy nem érezte a magáénak a szerepet. Hát ez meg is látszott. Találhattak volna valami drámaibb kvalitásokkal bíró színészt is erre a szerepre. Mondjuk Leslie Nilsen :)) (persze ez csak vicc, egyébként várom a paródiáját)


SPOILER
-a néni tuti hogy a világok harcából jött Tim Robbins anyja. koppantás ízû volt. kár ezért is
-az ajtón kilõvõ szarházi azt hitte ha annyira kinyitja az ajtót hogy kidug rajta egy sörétest, majd nem jön be a méreg? a jelenet egyébként elég sokkoló.

na annyi negatívumot irtam hogy most kéne adnom egy jó kis 1/10-et. De valamiért nem teszem, mert az a valami megfogott a filmben. Semmi képpen nem kukába való!

6/10