Téma: Az Este

5/10
ondok 2008 máj. 19. - 23:26:34 5/10 Előzmény meszag
(143/1683)
Te egy ilyen embert akarsz meggyõzni ,aki szerint a Kádár nosztalgiát az SZDSZ-tõl vetted át? Nem az az érdekes ,hogy valóban azt hirdeti Orbán,hogy az állam mindenkirõl köteles gondoskodni ,az adókat meg csökkentjük,meg ingyen jár nektek az oktatás ,nem kell vizitdíj stb.Nem érdekes ,hogy ez bizony a tökéletes kádárista demagógia,hogy tökéletesen igazat írtál,az nem érdekes .Csak az az érdekes ,hogy honnan vetted.Na ez õ ,át van itatva teljesen tárgyilagos gyûlöletmentes érveket figyelembevevõ mentalitással.
Én ezzel már felhagytam ,kizárólag az ordas hazugságait cáfolom,ha éppen nincs jobb dolgom,ill. megmutatom hogy hogyan lehet ma az ellentétes véleményû oldallal "párbeszédet" folytatni.Illetve ,hogy miért nem lehet.
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 23:13:43 5/10 Előzmény borzi84
(142/1683)
Nos jó alany vagy istinek ,mert csak a formalitáson lovagolsz.Igen formálisan az MSZP utódpárt volt.Használta a pártházat.Ezt egyébként,mármint a székházat a Fidesz helyében nem forszíroznám.És akkor mi van ? Ilyen egyszerû lenne ,hogy minden MSZP-s az volt a komcsi,meg párttag ,az összes többi az meg az ellenálló?Én úgy látom ,hogy ezeknek legalább volt gerincük a múltat kritikával együtt felvállalni ,a jobboldal meg amnéziában szenvedve komcsizással kompenzálja komcsi múltját.Persze van kivétel ,de az mindegyik oldalon van.
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 23:07:15 5/10 Előzmény borzi84
(141/1683)
Hát persze ,ha te mondod az akkor csak tény lehet.
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 23:04:50 5/10 Előzmény issti1
(140/1683)
Amilyen az adjonisten olyan a megszólítás,egyébként látom kezdesz eredeti szintedre ráálni,mert márcsak elképzelni tudom ,amit belõled kimoderáltak.helyes ne is eröltess magadra ilyen báj de véj álcákat ,légy hû önmagadhoz.
issti1 2008 máj. 19. - 22:55:08
(139/1683)
Képzeld, sok családnak meg a Horthy alatt lett jobb az élete.
Akkor ez alapján azt javaslod nekik(illetve utódaiknak), hogy istenitsék a nagy vezért?!

Ez azért elég durván leegyszerûsitett gondolkodás, lássuk be!

..még ha az elsõ Orbánt kritizáló részével egyet is tudnék érteni, de azért mert ma jobb munkád van, egy ilyen dilettánst dicsõiteni mint GYF, hát ellég nevetséges!
issti1 2008 máj. 19. - 22:49:41 Előzmény meszag
(138/1683)
Ezt a "Kádár nostalgiaszavazás" dumát eggész véletlen nem a SZDSZ bárgyú és sikertelen kampányából vetted ád?

Azért nem kéne mindent kritikátlanul elhinni és átvenni -pláne nem az ilyesmiket...

Pláne ha nem szeretnéd magad "elfogult" titulussal társitani..
issti1 2008 máj. 19. - 22:46:19 Előzmény borzi84
(137/1683)
S(nem) mellesleg a kommunizmus sajna még több emberáldozatot hozott, mint a holokauszt -szóval mirõl is beszélünk??
issti1 2008 máj. 19. - 22:44:13 Előzmény issti1
(136/1683)
Ezt meg mi a p*csért pöttyözték ki??
Rejtély!
elisabet 2008 máj. 19. - 16:24:42 Előzmény meszag
(135/1683)
OK - de csak nagyon gyorsan, mert mennem kell haza, otthon meg a gyerekem nem enged a géphez: szóval köztisztviselõ vagyok (most már a Gyurcsány óta... bocsi), de mikor vikike került a trónra, átminõsített közalkalmazottá. Namármost az én beoszt-ban (adminisztrátor) 10 évenként "ugrom" fizetésileg, míg egy elõadó 3 évenként - automatikusan. Pont letelt a 10 évem, mikor ezt mûvelte velem, magyarul 10 évig hiába húztam az igát, ezt szó szerint vedd, mert dolgoztam és túlóráztam és helyettesítettem mint az állat, erre az addig törvény adta fiz.emelést nem kaptam meg miatta. Úgyhogy innen is üdvözlöm !!!! És hogy mit gondolok ezáltal róla, azt nem írom le. Mellesleg azt viszont leírom, hogy 30 éves munkaviszonyom után jelenleg 75.600.- Ft a netto fizum. Hááát röviden ennyi. El tudod képzelni, mennyire szeretem a "drágát" - és kívánom, annyiból éljen meg két gyerekkel (jó errõl õ nem tehet), mint nagyon sok magyar ember, aki becsülettel dolgozik - mint én is. :((((
2/10
meszag 2008 máj. 19. - 13:47:12 2/10
(134/1683)
Ez meg hogyan történt? Persze csak, ha elmondható.
2/10
meszag 2008 máj. 19. - 13:42:00 2/10
(133/1683)
Kihagytam az elõbb a "sz" betût, tehát épp úgy csúsztatsz....
elisabet 2008 máj. 19. - 13:40:51
(132/1683)
Ha már itt tartunk Vikike elvett az életembõl ( a munkás éveimbõl ) 10 évet - gratula neki ! Azóta is a "szívem csücske" ! Ugyanezt kívánom neki is ! A legkönnyebb a kritizálás, õ sem volt jobb, mikor abban a pozícióban volt ! Egyébként valakinek helyre kell hozni a másik hülyeségét és ha +próbálja, õ a legszemetebb ember (mások szemében). Egyébként a múltat valahol helyre kell hozni és nem az a bûnös, aki ezt meg is próbálja.
elisabet 2008 máj. 19. - 13:37:08
(131/1683)
:)))
2/10
meszag 2008 máj. 19. - 13:31:30 2/10
(130/1683)
Abba lehetne ezt a múltba "révedezést" hagyni? Épp úgy csúsztat, mosol össze dolgokat mint Istike. A Kádár noszalgiás szavazás egyébként most a Fidesznek jött be.
Érdekes, hogy egyeseknek meghagyod a változás jogát, másoknak nem.
Nem tudom miért gondolod, Te mindent pontosan tudsz? Te minõsítgetheted a miniszterelnököt, mert õt is csak Te látod jól, más ne tegye ezt Vikivel, mert akkor felháborodsz. Nem azért monták rá, mert valóban olyan, mint Napóleon, hanem csak õ is kompenzál, mint Napóleon.
A pápa vatikánban felhalmozott vagyonáról mi a véleményed?
borzi84 2008 máj. 19. - 11:05:24
(129/1683)
Még egy: NEM JÁROK FIDESZ-GYÛLÉSEKRE! (Több okból is: pl. NEM VAGYOK FIDESZES!) Már megmondtam, nem kell ahhoz Fideszesnek lenni, hogy valaki észrevegye a jelenlegi kormány dilettantizmusát...(Élén a "bohóc" miniszterelnökkel) => Orbánt Napóleonhoz hasonlítani szerintem akár megtisztelõ is lehet, persze, tudom, Te nem annak szántad...DE: Napóleont sem szabad egyoldalúan megítélni!!!


Engem vádolsz Fideszes elvakultsággal, miközben Te "körömszakadtáig" véded kedvenc "ájtatos" miniszterelnöködet, amikor már nemhogy az országnak, már a saját pártjának is elege van belõle...
elaci 2008 máj. 19. - 11:00:13
(128/1683)
Egy részlet a "Te rongyos élet" címû filmbõl:
Az 50-es években, a Hortobágyra deportált "úri osztály" a földeken kapál. Egy helyi paraszt szapulja az egyik idõs bácsit, hogy nem jól csinálja. Erre azt mondja a bácsi: "Kérem szépen, ezt nekünk Auschwitzban nem tanították!"
borzi84 2008 máj. 19. - 10:54:43
(127/1683)
Ami a Holocaustot illeti: szintén példaként írtam, hogy bár tõlük többször bocsánatot kértek, (nálunk is!) mégsem akarnak megbocsátani! A kommunizmus áldozataitól elmaradt a formális bocsánatkérés, azzal az indokkal..."Én még nem éltem akkor...Én még kicsi gyerek voltam..."


Ezenkívûl: Sokan kikérik maguknak, hogy a Holocaust borzalmait egy napon emlegessék a kommunizmus rémtetteivel, pedig: Mindkettõ egyformán egy eltorzult eszme bûne volt! => Nincs köztük különbség! (Egyiket sem szabad kisebbíteni a másik rovására, ahogy ezt ma sokan próbálják...) Természetesen tudom, hogy volt, aki egyaránt megszenvedte a nácizmust és a kommunizmust, s az mindkettõt EGYFORMÁN elítéli, s nem tesz köztük különbséget!
borzi84 2008 máj. 19. - 10:47:01
(126/1683)
Ami a pápát és az Mszp-t illeti: Továbbra is áll a hasonlatom: Kié lett a pártvagyon? Ki használta a Köztársaság téri pártházat sokáig? Talán ezek "vállalhatóan" voltak? Eljön a rendszerváltás, s akkor a kommunisták egyszerre hithû szociáldemokraták lesznek?

Thürmer nyilatkozta azt egyszer, hogy az "Mszp-nek jutott a vagyon, nekik pedig a dicsõ múlt..." => Igaza volt!


Az biztos, ezeknek a "milliárdos elvtárs"-aknak nem sok közük van a kommunistákhoz. Mint már egyszer írtam, sokan még ma is a Kádár-nosztalgia miatt szavaznak rájuk, s nem jönnek rá, hogy az már soha nem jön vissza, nem áll érdekükben Gyurcsányéknak... => Így maradnak a gesztusok: az "elvtárs-megszólítás", az Internacionálé éneklése...Úgymond: "A kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad..."
borzi84 2008 máj. 19. - 10:38:22
(125/1683)
Kedves ondok! Az önbíráskodásról: Arra írtam, hogy Hornt mindig ezzel mentegetik, hogy a bátyja így meg úgy. Ami Horn Géza halálának körülményeit illeti: Képzeld el, a valós verziót írtam! Na persze, Te biztosan csak a "Cölöpök"-ból tájékozódtál...Kissé egyoldalú, nem gondolod? Hornnak lehet ezzel takarózni, lehet, hogy még sokan el is hiszik neki, de az általam írt verziót nem cáfolta senki, azok ugyanis: TÉNYEK! Vagy szerinted nem volt már olyan a világtörténelemben, hogy valamirõl kiderült, hogy egyáltalán nem úgy történt, mint a hivatalos verzió? (pl. Katyn) Más kérdés, Horn Gyula esetében ez nem játszhatott szerepet abban, hogy jelentkezett a pufajkások közé, ugyanis már korábban megtette ezt, mielõtt a bátyja meghalt! (1956. november => Horn G. halála: 1956. december 12.)

Rólam állítod, hogy egyoldalúan szemlélem a dolgokat: ... "Más szemében õ a szálkát megleli..."
issti1 2008 máj. 19. - 08:34:10
(124/1683)
Népünk kormánya elismerte, hogy a patikaliberalizáció nem vezetett eredményre... szép sorban az összes ránkerõszakolt intézkedésüket visszavonják ezek a rohadt komcsik -mi meg közben tönkremegyünk!

Én már visszaszámlálok, mikor takarodnak el ezeket végleg: 1-2 hónapnál több nem néz ki!
Én biztos lecsukatnám õket és vagyonukkal felelnének a károkért!
Persze ez egy ilyen következmények nélküli országban szóba sem jöhet!