Téma: Az Este

2/10
meszag 2008 máj. 23. - 14:08:52 2/10
(183/1683)
MIlyen 2/3-ad közeli?
issti1 2008 máj. 23. - 14:05:29 Előzmény ondok
(182/1683)
Igéretemhez hiven végigolvastam a -szokott alpári stilusban iródott- index cikket.
Sok érdekes dolog (is )volt benne. Többekközt jogos kritikák mindegyik politikai oldallal szemben.
Az alapigazságot azonban õ(Tóta W.) sem tudta másképp leirni: Gyurcsány impotens, tehetségtelen módon eltöketlenkedte a reformokat, valamint õ és hittársai pedig szétloptak mindent.

..megjegyzendõ: némely ellenzéket illetõ kritikáját csak kormánypárti elfogultságával tudom magyarázni: miszerint a mindenható mumus(bizonyos Orbán V.) tehet arról, hogy rátermett kormányunk nem vihette véghez zseniális reformjait - hát ha egy kétharmad közeli kormányzóerõt egy Orbánviki meg tud akadályozni akarata véghezvitelében, az sokkal kevésbé minõsiti OV-t, mint inkább inkompetens kormányunkat -nemde?
issti1 2008 máj. 23. - 07:55:50
(181/1683)
jó, akkor majd belenézek, s kifejtem róla értékes véleményem..
2/10
meszag 2008 máj. 23. - 06:35:51 2/10
(180/1683)
Bár sajnos a kiút árának megfizetését nem õk fogják megérezni jobban, hanem mi.
2/10
meszag 2008 máj. 23. - 06:34:51 2/10
(179/1683)
Elég késõn jöttek rá Vikikéék, micsoda csapdát készítettek maguknak. Hát ezért mondtam már jó régen, hogy nem lehet becsülni, aki nem becsüli a logikát.
5/10
ondok 2008 máj. 23. - 00:49:48 5/10 Előzmény issti1
(178/1683)
Értem ,ami nem illik bele a hagymázas propagandakoncepcióba az pártújságcikk lehet csak.Nos véletlenül pont az utóbbi idõben igencsak jobboldaliba hajló Index egyik cikke ez.Egyébként ha valaki elolvassa és nincs úgy átitatva a pártpropagandával mint kegyelmed,és fel is fogja ,hogy mit ír a szerzõ ,az bizony el kell ismerje ,hogy ez ma az ellenzék komoly dilemmája,hogy jó jó sikerült mindent megfúrni ,tönkretenni,nade mi lesz ezután,hogy sikerül eladni a népnek azt amit gõzerõvel támadtak ,és amit meg kell csinálni mindenképpen ,ha nem akarják ,hogy amivel ma riogatnak a csõd bekövetkezzen.Mert majd akkor látja a nép ,hogy nem az öszödi beszéd elmondója hazudott igazán ,hanem a mindíg igazmondó Viktorkáék voltak a legnagyobb hazugok.
issti1 2008 máj. 22. - 18:32:22 Előzmény ondok
(177/1683)
Bocs, de pártujságot már csak elvbõl sem olvasok: legyen az Népszabi, vagy 'szava, vagy akár Magyarnemzet.
..mert azt fel sem teszem, hogy ne valamely direkt propagandalapból linkelnél be!

..de javits ki, ha tévednék, és akkor örömmel elolvasom -had okuljak, okosodjak.
2/10
meszag 2008 máj. 22. - 10:29:38 2/10
(176/1683)
Remélem megcsinálja, mert az országnak az lesz a kevésbé rossz. Aztán a hívõk, és szoclib büntetõi felébrednek, mihez nyújtottak segítséget.
5/10
ondok 2008 máj. 22. - 09:53:35 5/10 Előzmény issti1
(175/1683)
Drágám,nem gondolod,hogy könnyû pont azokat ócsárolni mindíg ,akik a sz*rból ki akarják hozni az országot?
Akkor itt van egy tanulságos cikk,ami rávilágít a lényegre,és amibõl mindenki láthatja ,hogy ki is a fõhazug:

A dublõrök éjszakája
2008.05.22. 06:00 Tóta W. Árpád
Re: A KDNP-bõl csinálhat Orbán saját ellenzéket

Úristen, gyõztünk! 1990-ben állítólag így vette tudomásul Antall József, hogy az MDF megnyerte a választást. Nem volt a tarsolyukban semmiféle program - nem is csoda, hogy magát a tarsolyt kezdték lobogtatni identitásképzõként, máig tartó szép hagyományt indítva el ezzel. Nem voltak alkalmas miniszterjelöltek, kiképzett politikusok, a komcsikon kívül senki se tudta az országban, hogyan is kell egy országot vezetni. Sõt a komcsik is rosszul tudták, onnan indult a történet, ugye.

A kényszerek aztán elindították a cselekvést, bele kellett vágni. Csattogott a metszõolló serényen, nehézipar hopp, téeszek kopp, tömegek maradtak megélhetés nélkül. Millióan vagy még többen menekültek rokkantnyugdíjba, vagy szokták meg, fogadták el a tengõdést, segélybõl. A párt, az egykor hatalmas Demokrata Fórum szintén belerokkant a ciklusba, szilánkokban, közös listán, összecsórt szavazatokon éldegél azóta is.

Innentõl olvasson utána, akit érdekel, a tanulság ennyibõl levonható. Komcsizással lehet kaszálni, de kormányzáshoz az lepkefing. A cselekvéskényszer egyre fenyegetõbb, a következõ kormánynak nem lesz ideje kizárólag a lopással és a vonulgatással foglalkozni. Még ha létezik olyan, hogy bársonyos reform, akkor is van hátra még a reszelõsbõl.

Tehát a Fidesz most már kénytelen felkészülni a kormányzásra, ha nem akarja csõddel kezdeni - Orbán Viktor ezt helyesen állapította meg. Folyik a programalkotás, hogy aztán ne egy szál f*szban kelljen nekimenni a teendõknek. Az, mint látjuk, nem vált be. A Nyelvemlékben írva vagyon, mi volt a baj:


"Amit meg lehetett csinálni az elmúlt egy hónapban, azt megtettük. Amit az azt megelõzõ hónapokban titokban meg lehetett csinálni úgy, hogy nehogy a választási kampány utolsó heteiben elõkerüljenek olyan papírok, hogy mire készülünk, azt megtettük. Úgy õriztük a titkot, hogy miközben tudtuk és ti is tudtátok, hogyha el fog jönni a választási gyõzelem, utána nagyon neki kell állni, hogy soha ilyen problémánk nem volt. Úgy õriztük a politikai egységet tavaly nyár óta, és mögötte mondjuk a szakmai politikai egységet, mint soha ebben az elmúlt években. Vagy talán sose. Természetesen mindaz, amit tudunk, az anyagaink kidolgozottsági foka hagy maga után kívánnivalót. Igen. Igazatok van. Pontosan tudjuk mi azt, hogy rengeteg kockázattal nézünk szembe."


Barátok közt

A "zárt körbõl" nyilván nem véletlenül kiszivárgó tervek reményre adnak okot: adó- és államcsökkentés, segély helyett munka, sõt egykulcsos adó, whoa! Járai, Matolcsy, minden komolyabb figura leépítéseket, megvonásokat vizionál, némelyek még a - pfuj! - részhozzájárulást is bevezetnék. Mindezt az adócsökkentés fedezeteként. Sõt, sokallják a 3200 önkormányzatot! Negyedére csökkentenék, falvakat vonnának össze egy vezetés alá! Milyen igazuk van. Ráadásul ilyesmikrõl kezd beszélni lassan mindenki, aki össze tud adni két számot. Nemcsak Magyarországon.

Üde, friss illatok szivárognak a fideszes programalkotás mûhelyeibõl. Mint egy jóféle pékségbõl. Reméljük, jó ropogósra sütik a sz*ros szendvicset. Merthogy ez a küldetés: úgy megsütni a békát, hogy lenyeljük. Nem kacsacombot, nem libamájat.

Igen ám, de eddig arról volt szó, hogy ezek mind rossz dolgok, pénzbehajtások, sõt népirtások. A részhozzájárulás: sarc. A régiók: merénylet az ezeréves vármegyék ellen. Minden egyes prominens fideszes mellé szerkeszthetõ egy óra Youtube-videó, ahol vérben forgó szemekkel gyaláz mindenféle megszorítást és reformot, alkalomadtán pont azt, amit megtenni kénytelenek lesznek. Orbán Viktorból egész estés musical vágható össze. "Ne a Zemberekkel fizettessék meg", "Magyar Szolidaritás", "Szociális népszavazás" és számos más sláger, Greatest Hits. És meg is fogják szerkeszteni a Fiatal Baloldal - miket is beszélek, a Sociedad Juan Zuschlag - tökhumoros srácai, ahogy a jobbos humorheroldok vágtak össze megannyi Gyurcsány-beszédet pár hónap vagy év eltéréssel.

Minden sztrájkhoz, pénzelvonáshoz, áremeléshez és elbocsátáshoz oda lehet majd rakni a beszédrészletet, ahol Orbán vagy valamelyik untermanja kijelenti, az ilyesmi ab ovo bûncselekmény, szociális katasztrófa, továbbá a globáltõke kiszolgálása, avagy hazaárulás. És ezért a kormányt el lehet kergetni. A Magyar Nemzet kénytelen lesz bezárni az archívumát, mert minden napra jut egy pár éves vezércikkük, amit elég újraközölni S*ggszáj címkével, és dõlünk a megvetéssel vegyes röhejtõl. Gondolom, ezt még kétharmaddal se tiltanák be.


(Félre)

Az országot kötényébe gyûjtõ, és ebben alaktalanná hízott Orbán-klikk kezdi magát összekapni, és a pislákoló értelem jeleit adja. Sõt még azt is elmondja suba alatt, hogy áh, a KDNP egy kesztyûbáb, amit majd esetleg mûellenzéknek használna inkább, de nem akar õ semmilyen keresztény kurzust, nem lesz vallási törvénykezés, sem térítés. Belátja, hogy ez már nem Mária országa. Hála Istennek, elnök úr, már komolyan aggódtunk az épelméjûségért. Ugyanis másfél hónapja meg még arról tetszett hablatyolni a papoknak, hogy "Az ország lelke az egyház", és a lelki vezetõknek meg kell mondani, mi a Jó és mi a Gonosz, halleluja. Az egy dublõr volt, tessék mondani?

Nekem bejön ez a kiszivárgó illat. Bár úgy lenne, ahogy a nehéz függönyök mögött, titokban eljátsszák. Meg lehetne próbálni megint, ami Gyurcsánynak nem sikerült - mert kedves barátaim, a feladat ugyanaz maradt, tudniillik Gyurcsánynak nem sikerült. Ha sikerült volna, már túl lennénk a sz*ros szendvicsen.

Mégpedig - a saját korlátaik, tévedéseik, arány- és ütemtévesztéseik mellett - azért nem sikerült neki, mert bizonyos Orbán Viktor a rendelkezésére álló eszközöket arra fordította, hogy ezeket a folyamatokat megakadályozza. Az ugyanaz az Orbán volt, aki most kiadáscsökkentésrõl mesél az övéinek? Szinte hihetetlen.

Semjén Zsolt be van avatva ebbe a kesztyûbábosdiba? Vagy neki chip van a fejében? Tudják a KDNP-re szavazó vallásos emberek, hogy milyen játékot ûznek velük? Tudják a segélybõl élõk, a nyugdíjasok, a vasutasok és a fuvarosok, hogy a Polgári Szociális Bázis feloszlott? Honnan fogják megtudni? Milyen beszédbõl?

Úgy tûnik, a Fidesz képes lehet kidolgozni a finom, élvezhetõ és tápláló sz*rosszendvics receptjét. Összefut a nyál a számban; most jó volna hinni. Csak sajnos nem tudhatom, hogy megcsinálják-e, ha megkapják a péklapátot. Mert a hivatalos recept még mindig a bársonyos: süssünk nagyobbat, és együk meg késõbb. De egyszer meg kell enni, és már most is emberes adag. Belefulladunk, ha ebbõl nagyobbat sütünk.

Ideje van a coming outnak. Nem lesz fáklyásmenet, de talán az elk*rtuk nélkül jobban hangzik, hogy végighazudtuk.
issti1 2008 máj. 22. - 09:32:18
(174/1683)
Jó, de csak most az egyszer...
2/10
meszag 2008 máj. 22. - 06:11:09 2/10
(173/1683)
Visszakérdezhetek?
issti1 2008 máj. 21. - 21:42:41 Előzmény meszag
(172/1683)
Mondták már neked, hogy fanatikus vagy?
2/10
meszag 2008 máj. 21. - 14:40:51 2/10
(171/1683)
Viki jelzõit ne add el.
issti1 2008 máj. 21. - 14:12:05
(170/1683)
Hitler csak azért jutott eszembe, mert kb. olyan hasznos és értelmes emberke, mint jelen vezérünk..hatalommániás elmebetegek mind, ez a közös benne és társaiban(Ferike is idetartozik)..
2/10
meszag 2008 máj. 21. - 10:34:22 2/10
(169/1683)
Ne keverj tovább! Szavazz csak Hitlerre Te nyugodtan, mert ez nem tudom mibõl kutyultad ki magadnak, mert rám nem vonatkozik az biztos.
Nem nem zavar az SZDSZ problémája, de nem abból a szempontból érdekes, ahogy Te kifejted.
Az, hogy itt tartunk necsak a balibnek köszönd meg, és fõként: azt sem írtam, hogy minden így jó, ahgy van. Igenis reformok kellettek volna, dehát...
issti1 2008 máj. 21. - 10:11:59
(168/1683)
Figyu, én nem vonom kétségbe, hogy jogod van bárkire szavazni, még Adolf Hitlerre is -csak próbálok mindenkit az ésszerûség irányába terelni!
Persze azt mondom neked: ha ez igy tetszik, egybevág igényeiddel és erkölcsi érzékeddel, ami itt folyik, akkor mindent tegyél is meg, hogy igy maradjon.
S ha téged az sem zavar, hogy az általad támogatott párt elnökét nemlétezõ, hamisitott, ill. jogosulatlanul szavazók szavazták meg -hát végülis ahhoz sincs semmi közöm; de -csak gondolj bele-ez akaratlanul is téged minõsit!

..és hogy valamiben igazat is adjak neked: ebben az országban már senki sem "mérvadó" politikus -csak rosszak vannak és még rosszabbak. Jelenleg a legrosszabb forgatókönyvben vagyunk, de nyakig -ha nem tûnt volna fel!
2/10
meszag 2008 máj. 21. - 06:29:11 2/10
(167/1683)
Arany tündérvirágoskertem! Nem én szoktam kitérni, de mindegy is ez.
Dávid Ibolya, mint mérvadó politikus, vicc. Demjánnak meg ezért is kellett lemondani a MGYOSZ-ban betöltött tisztérõl. Az SZDSZ meg majd eldönti merre halad. Milyen csalássorozatról tudsz? Kiemelten a sorozat szóra gondolok.
Ha rossz lesz, akkor mindannyiunknak rossz lesz, persze hacsak nem engem is inkvizíció elé akarsz állítani.
Egyébként én is választó vagyok, kettõ közül nekem még - ha elnyeri tetszésd, ha nem - szimpatikusabb a ballib az összes hibájával, mint a felelõtlen igérgetõ fidesz.
issti1 2008 máj. 20. - 22:04:06
(166/1683)
Drágám, csõdben az ország!
Attól hogy te fejedet a homokba dugva vigyorogsz és kánaánról mekegsz, meg Kövér Dezsõ 3-adrangú ellenzéki politikusról, még nem lesz jobb a helyzet, hidd el!

Idõnként nem állok meg, hogy föl ne tegyem a kérdést: drágám, te tulajdonképpen hol élsz? Ezen a földrészen, vagy Ausztrália jómódban eltunyult szórványmagyarsága nevében osztod itt az igét?
..mert úgy könnyû!!!
5/10
ondok 2008 máj. 20. - 19:54:47 5/10 Előzmény meszag
(165/1683)
Ez Jó! -:))
5/10
ondok 2008 máj. 20. - 19:51:36 5/10 Előzmény borzi84
(164/1683)
Ha már rám nem hallgatsz ,odafigyelhetnél mondjuk meszagra,mert hát akkor talán nem lennél ennyire mosolyogtatóan buzgón elfogult.Ugyebár én Bojtit azért hoztam fel ,mert te azzal igazoltad ,hogy Horn rokonát nem ölhették meg a forradalmárok ,merthogy december volt már .Nos Bojtit januárban lõtték le.Erre Te elõjöttél azzal ,hogy mit kapott a tettes? A vita szempontjából ez tök mindegy,ha egyáltalán kiderült ,hogy ki tette.Nem valószínû.Úgyhogy egy vitában illik a nyomvonalon haladni ,és nem csapongani kb olyan nívón ,hogy igen de neki meg görbe az orra stb.