eynrg 2014 febr. 13. - 13:36:07
(39/79)
Az elõnye az, hogy realitásra törekszik, tudományos-fantasztikumra és nem csak fantasztikumra.
Ellenben szórakoztatásnak nagyon fárasztó és vontatott, mintha egy megtörtént eseményeket bemutató dokumentumfilmet nézne az ember.
boom47 2014 febr. 13. - 00:27:18
(38/79)
Most tényleg.

Ez a 2001 Ûrodüsszeia 2001-ben megcsinálva.
10/10, mint az, csak itt még a vége se értelmetlen.
1/10
CyberWolf 2014 febr. 12. - 19:27:53 1/10
(37/79)
Ez a film egy nagy nulla. Nem ajánlom senkinek.
4/10
idõjós1010 2014 febr. 09. - 15:25:36 4/10
(36/79)
Rémesen unalmas, lassú, vontatott a film. Komoly cselekmény nincs benne. Minden pozitívuma talán annyi, hogy a valóságtól kevésbé van elrugaszkodva mint a többi.
Csonger 2014 febr. 08. - 12:50:08
(35/79)
Nem rossz, nem rossz.

A díszleteket jól megcsinálták. Azt is jól kitalálták, hogy az ûrhajó kamerái vesznek fel mindent, s nem egy operatõr. Ettõl jobban úgy lehet érezni, mint ha valóban egy megtörtént dolgot látnánk.

Ennek viszont ellentmond a zenei aláfestés használata.

Nekem csak egy dolog nem tetszett:

SPOILER

Ahogy többek szerint is, énszerintem is kár volt megmutatni azt a polipszerû lényt. Az lett volna a jó, ha megmutatnak valamit, de nem kivehetõ, mert elmosódott, homályos, stb. Így számomra agyoncsapták az egész filmet, pedig nagyon jól vezették fel a végét.
4/10
krammermann 2014 febr. 03. - 14:34:35 4/10
(34/79)
Lehet ezt elemezni, hogy ez hogy van, meg az, de a lényeg ott van amikor szereted a sci-fit, gyengébb filmeket is szívesen megnézel mert a mûfaj szeretete miatt más szemmel nézed, viszont ennél a filmnél én is úgy gondolom, hogy idõpazarlás.
Gina424 2014 jan. 29. - 21:25:02
(33/79)
Hát, hogy én mi a fenének néztem végig ezt a filmet...
7/10
Dr. Apafej 2014 jan. 28. - 16:34:57 7/10 Előzmény tibba
(32/79)
#2

És a lényeg. Honnan tudhatnánk, hogy nálunk értelmesebb fajok nem-e kifejlesztettek olyan technikát, amivel a fénysebesség is csak csigalassúság? Természetesen a normál térben nem lehet fénynél gyorsabban haladni, de itt most bizonyos terekre/járatokra gondolok, ami párhuzamosan fut a normál térrel. Ebben pedig sokkalta egyszerûbb galaxisnyi távolságokat megtenni.
7/10
Dr. Apafej 2014 jan. 28. - 16:32:33 7/10 Előzmény tibba
(31/79)
Látom te sem vagy vérbeli sci-fi rajongó. :) Ha ismered a Star Treket, vagy a Csillagkaput (például) tudhatod, hogy õk nem a természetes módon oldják meg az Ûrbéli közlekedést.
8/10
truth555 2014 jan. 27. - 15:27:59 8/10
(30/79)
Nagyon vartam egy ilyen tipusu filmet mar, gyorsan meg is neztem. Nagy hianyerzetet hagyott maga mogott bennem.

***SPOILER***
Ami tetszett: maga az Europa megvalositasa, az utazas, bevagasok a Jupiterrol, a furas, a baleset a hajo szerelese kozben, a jeg alatti ocean
Ami nem tetszett: a lassu cselekmeny, a "fogonosz" az utolso 2 percben - ezt meghagyhattak volna a jeg alatti kek feny rejtelyenek, az idegesito villodzo monitorok, a lassu cselekmenybol kibontakozo osszekapkodott vegkifejlet
***SPOILER VEGE***

Osszessegeben nem hozta azt a vart hatast amit szerettem volna ettol a filmtol megkapni.
9/10
tibba 2014 jan. 26. - 21:07:49 9/10 Előzmény Dr. Apafej
(29/79)
kicsit sületlenség az a "fél galaxist elfoglalnánk", mert fénysebeséggel terjeszkedve is legalább 50.000 évig tartana.
6/10
Pjotr Puszta 2014 jan. 24. - 23:50:50 6/10 Előzmény szaszabi856
(28/79)
Spoiler

Pont, hogy nem "mai" és "hollywood-i" szemmel nézem, ha így nézném nem zavarna a semmitmondó befejezés. Az általam hivatkozott filmek sem a klisék szerint épülnek fel.
wowow 2014 jan. 24. - 23:29:09
(27/79)
Hát én sem voltam tõle elájulva. Ez az idõbeli ugrabugrálás sem tetszett. Nem utalt rá semmi, hogyan kerültek megint az ûrbe, miután már leszálltak jeges felszínre. Hát úgy, hogy a filmészítõk ezt a hülye idõrendi keverést találták ki.
Ami fizikai részét illeti, egy 90-100m vastag jég alól a fény kb sehogy sem hatol át. Nem még olyan éles foltként, ahogy a filmben volt.
7/10
Dr. Apafej 2014 jan. 24. - 23:21:57 7/10
(26/79)
Btw, nekem egy kellemes péntek esti "mazsolázgatós" film volt, persze voltak hibái, de nem vártam most ilyen téren többet. :) De nekem csak ezek a kis apró dolgok szúrtak szemet, mint az, hogy...

SPOILER & OFF

Ugye 2060 körül járunk, hogyhogy nem jártak a Marson? Értitek.. Ugye mondja a programigazgató, hogy Elhagyták a Hold körüli pályát, szóval messzebb jártak mint ember valaha. Sokkal reálisabb azt hiszem a Marson létrehozni egy kisebb kolóniát, mint nyammogni az Európán. Kis lépésekben kellene, nem azonnal az Univerzum szélét becélozni... Szépen sorban! Persze ha meglenne a technikánk, 100 év alatt a fél galaxist elfoglalnánk, holott erre még jócskán nem vagyunk kész.. sõt... ha ezeket a barbár szokásainkat nem dobjuk el, nem ajánlom a többi értelmes fajnak (ha van) hogy összetalálkozzon velünk. Nézzétek meg a District 9-t, ugyanez a helyzet. A rasszizmus a vérünkben van, ennyit mondok. :)

SPOILER VÉGE & ON
7/10
offtopic
Dr. Apafej 2014 jan. 24. - 23:13:41 7/10 Előzmény bazoka001
(25/79)
Bocsánat, még rosszabbul írtad. Az IO A Jupiter holdja. Ahogy az Európa is. Egy holdnak hogy lehet holdja?
1/10
Rahar 2014 jan. 24. - 11:46:23 1/10
(24/79)
Nekem sem jött át. Egyrészt igénytelennek tartom a kivitelezést, számomra nem indok, hogy mert kis költségvetésû vagy hogy a történet szerint a megmaradt felvételeken keresztül mutatják be a történetet. Ez a megoldás vetekszik a kézi kamerás rángatózó felvételekkel. A színeszek nem jól játszottak, nem tudtam átérezni a problémáikat. Többen írták, hogy nem tetszik nekik, mélységesen egyetértek velük. Természetesen elfogadom, hogy vannak olyan személyek, akiknek tetszik, csak kíméljenek meg kéretlen jótanácsaiktól, hogy menjek vissza nézni Alien, meg mindenféle idióta akciófilmeket és nem fogom elolvasni Arthur C. Clark egyik regényét és novelláját sem.
AKG87 2014 jan. 24. - 10:57:55
(23/79)
Hát azt hiszem erre mondják, hogy "nem jött át". Számomra teljesen értékelhetetlen, élvezhetetlen, alig vártam, hogy vége legyen.
offtopic
Anditos 2014 jan. 23. - 23:08:39
(22/79)
Elõször azt hittem hogy A.C. Clarke regénysorozatának végre a harmadik részét is megfilmesítették, mert az is 2061-nem játszódik és az Európával kapcsolatos.
---Spoiler---
Szórakoztató film, tetszett és lekötött minden perce. Nincs bajom azzal ha egy film több idõsíkon ugrál (a Közönséges bûnözõkön megedzõdtem :)), de itt zavart, mert minden egyes alkalommal kiestem az ûrhajón történtek hangulatából amikor bevágták a tudósokat. Ez nem a film hibája, ez csak az én nyûgöm, hogy ha feszültség van a történetben akkor szeretem ha nem zökkennek ki belõle.
Amikor a Holdra, Marsra szállunk le, vagy amikor ilyen filmet látok, mindig arra gondolok, hogy mi emberek attól félünk hogy az idegen bolygóról valami vírust vagy baktériumot hozunk haza ami megöl minket. Közben meg ki tudja, hogy a szonda amelyik a felszínen kutat miket hozott magával a Földrõl, ami elpusztíthatja az ott élõ organizmusokat. Az Európa tengerébe elsüllyedt szonda az üzemanyagával, de még a halott ûrhajósok teteme is ki tudja nem pusztítja e ki azt a polipot.
conchita 2014 jan. 23. - 09:28:40
(21/79)
Nehezen veszem be a found footage keretû sztorikat, általában idegesítenek a fejlécek, ikonok, folyamatjelzõ csíkok, stb, de egész jól illeszkedett a történetbe végülis...már majdnem nem zavart a kelléktára.
Nekem tetszett, idegen volt, feszültséggel teli, félelmetes is...mint amikor gyerekkoromban nem tudtam elaludni, ha Galaktika magazint olvastam elõtte, mert annyira felzaklatta a fantáziám egy egy írás. Kifejezetten nagy piros pont, hogy annak ellenére hogy elmondják a filmben hogy ez a legnagyobb horderejû ûrprogram addig, nem erõltetik a hõs ûrhajós vonalat túlzottan. Tetszett a képi világ, meg a hangulat, amit meg tudtak teremteni vele, jó nyomasztó lett. Mindig meglep, hogy az ûrtechnika milyen jégcsákányos lehet valójában.
Nagyon örültem a veterán oroszt játszó Nyqvistnak.
10/10
szaszabi856 2014 jan. 21. - 02:14:43 10/10
(20/79)
Nem radioaktív, utánanéztem, erõsen toxikusnak írták le. Az õ szûrõberendezéseik képtelenek kiszûrni. Hydrazine a vegyület neve, ezzel mennek az ûrhajók manapság is.