Téma: Az idõgép

offtopic
idõjós1010 2009 jún. 14. - 18:30:38
(86/206)
:-)
pimpernel 2009 jún. 14. - 18:12:46 Előzmény idõjós1010
(85/206)
teljesen egyetértek!
pimpernel 2009 jún. 14. - 18:11:12
(84/206)
amilyen jól kezdõdött, úgy elszúrták a közepétõl... ennél sokkal de sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni belõle. Erõltetett és fantáziátlan lett. kényszeredetten néztem végig...
idõjós1010 2009 márc. 27. - 16:38:52
(83/206)
Ez a film jó lenne, de elég hamar , és elég rendesen elment rossz felé. Nekem ez a 800.000 évvel késõbbi világ már túl sok volt a jóból. Amennyire emlékszem még rá, egy agymenés. Pedig biztatóan indult a film.
5/10
kol3 2009 márc. 27. - 14:01:38 5/10
(82/206)
Nem nagy szám 5/10...
5/10
zee944 2009 márc. 27. - 13:55:07 5/10
(81/206)
Abszolút félresikerült film, úgy érzem, ennyi pénzbõl bármelyik amatõr kihozott volna ennyit, mint ez a vacak, lévén hálás a sztori.

Az egyetlen jó szakasza Az idõgépnek, amikor G. P. elõreutazik a nagyon távoli jövõbe (gyönyörûen van ábrázolva), és ott találkozik azokkal a furcsa, nagyjából emberalkatú lényekkel. Az annyira a semmibõl jön, és annyira érthetetlen, hogy mi van a dolog mögött, hogy érdekes. De ez maximum félóra a filmbõl.

5/10
offtopic
kohizoli89 2009 febr. 19. - 21:21:35
(80/206)
Abszolult semmi nevetséges nincs ebbe a filmbe persze most normális emberekrõl beszélek. Inkább elgondolkodtató h vajon tényleg elõre le van-e irva a sors vagy lehet változtatni a keserû valóságon. Egyébként nem rossz film, de én megpróbáltam volna még 30x megmenteni a csajt nem adtam volna fel a 3iknál. :)
kohizoli89 2009 febr. 19. - 21:19:09
(79/206)
Abszolult semmi nevetséges nincs ebbe a filmbe persze most normális emberekrõl beszélek. Inkább elgondolkodtató h vajon tényleg elõre le van-e irva a sors vagy lehet változtatni a keserû valóságon. Egyébként nem rossz film, de én megpróbáltam volna még 30x megmenteni a csajt nem adtam volna fel a 3iknál. :)
Toroco 2009 febr. 10. - 02:57:39
(78/206)
Nem volt ez olyan rossz film. Volt benne minden ami kell, csak iszonyat rövid volt. Ez a film ha mindent rendesen kidolgoznak, fõleg az új korban kellett volna kicsit több kaland, akkor sokkal jobb lett volna, és legalább 2,5-3 órában kellett volna elhúzni, több állomással az idõben. Például kiváncsi lettem volna a hold pusztulása utáni 1-2 évvel hogy mi is van. És még az is belefért volna, hogy a csajjal utazott volna tovább az idõben, miután kihalt az uralkodó faj, hogy az emberiség hogyan fejlõdött megint.
Szóval lehetett volna még boncolgatni a dolgokat egy kicsit, és mindjárt klasszisokkal jobb lett volna az egész.

Az fura volt, hogy sok száz millió évvel azután hogy meghalt a gonosz vezért az a faj semmit sem fejlõdött tovább, és azok az építmények sem változtak semmi.

Viszont ahogy a csávó átutazik eszméletlenül a korszakokon, és ahogy váltizik a bolygó, azt nagyon jól megcsinálták. Így sokkal élvezetesebb az utazás, mint más filmekben, hogy bele lõnek egy kabinban a falba és kiesel a semmibõl abban az idõpontban.

Én ezt a filmet kiírtam DVDre, és idönként megnézem. Sajnos mindig hiányérzetet hagy maga után a már leírt okok miatt, de szeretem.
Lencsy 2009 jan. 08. - 17:51:14
(77/206)
Hát ez valóban nagyon jó film volt... Ha nekem is lenne egy idõgépem, visszamennék az idõben, és eltörném a saját kezem, ahogy nyúl a DVD felé...
sipka 2008 okt. 28. - 22:43:38
(76/206)
(ásítás)
Hello "Method Man"!

Fogalmam sincs miért kellett ezt nekem leírnod.. :DD Én is tudtam, hogy miért nyiffan ki a hölgyemény (ez számomra nem is volt kérdéses). Csak közöltem, hogy poénosnak találtam ezen háromszoros idõ-visszaugrást :P
(Egyébként a moziban nem csak én röhögtem :P)
Na mindegy.

UI: Errõl a "hülyegyerek"ezésrõl meg már lelehetne szokni, mert:

1. Úgy se veszem magamra :)
2. Enélkül is megértem a mondandódat.

UI+: Cseles a "h" utáni pont rakásod :D

UI++: Ja, és szeretnék egy listát, hogy kitart engem hülyének a fórumozósok közül :)

Üdv: sipka
Method Man 2008 okt. 28. - 21:50:13 Előzmény sipka
(75/206)
H.ülyegyerek! Biztos a hangos nevetésedtõl nem hallottad, de elpofázzák a filmben miért hal meg mindig a csaj! Mert ha nem hal meg a nõ, akkor nincs idõgép! Teljesen logikus! Dehát röhögjél csak! Ezek szerint nem csak itt a fórumon néznek h.ülyének, ott is annak néztek!
4/10
leibolmai 2008 okt. 13. - 22:19:27 4/10
(74/206)
Harmatgyenge utánérzése mind a regénynek, mind az eredeti klasszikus filmek. Semmi sem stimmelt benne sehol, pedig ez az a sztori, amibõl szerintem mindent ki lehetne hozni, nem is feltétlen pénzzel...
sipka 2008 ápr. 03. - 20:28:02
(73/206)
:) Bakker, én ezen a filmen annyit röhögtem a moziban, hogy majdnem kitessékeltek a terembõl :DDDD
Annyira poénos volt, hogy most is rám jön a nevetõgörcs :DDD
Csak az a gáz eme érzelmi megnyilvánulásommal, hogy a film témája nem igazán indokolta meg: a felhõtlen jókedvet :)
Hiszen (részben) arról szól ez az alkotás, hogy a világ miként korcsosul el az emberiség hibájából...
Persze, azért nem kell ennyire komolyan venni ezt a könyvadaptációt, mivel ez inkább a kalandfilmek jegyében készült, s nem pedig egy komoly mondanivalójú drámában. Szóval csak össze-vissza utazik ez a csákó, majd eljut egy bizonyos korszakba, ahol rengeteg kalandot él át, majd pedig (hogy véget érjen a film) kicsinálja a rosszfiút. (Mondjuk ez az elözõ mondatom elégé "sántit", hiszen a film (gyér) játékidejének jóvoltából, nagyon rövidre lettek szabva a mozgalmasabbnak nevezhetõ jelenetek. Tehát nem él át "rengeteg kalandot".. Csak egyet...vagy kettõt.)
S nekem (egyébként) ezért nem tetszik ez a produktum. Túl rövid ahhoz hogy (egyáltalán) komolyan tudjam venni (a kalandfilmek mûfajában) :( Na mindegy.

S hamár a hozzászólásom végénél tartok, megemlitteném, hogy melyik jelenettõl alakultam át: röhögõ pszichopatává :)
Az egyik az volt, amikor a fõszereplõ manusnak, a nõjét kinyírják.. Erre (a fickó) elkeseredésében vissza utazik az idõben, hogy megakadályozza ezt a súlyos "balesetet".
Erre a hölgyemény megint kinyiffan (egy másik veszélyes momentum következményeként) :) Majd a manus (tanulva hibájából) harmadszorra is visszautazik. Erre a csajt elgázolja egy hintó (legalábbis azt hiszem, ez történt) :DDDD
Ekkora már baromira kellett hahotáznom, amelyet csak nagy erõk árán sikerült csittítanom. :)
A másik ("Smiley"-s grimaszt okozó) snitt, nem más volt mint maga "Jeremy Irons" :) Hogy nézzet már ki?! Mintha egy idõs hölgyet alakított volna :DDD
Tehát aki egy jót akar kacarászni (fúúú de király vagyok a szinonima szavakban :) az nézze meg nyugodtan :)
(Nekem olyan hasizmom lett ettõl a "movie"-tól, hogy Arnold Schwarzenegger tutira megirigyelte volna :DD
8/10
Zajac 2008 márc. 09. - 06:26:00 8/10
(72/206)
Nekem nagyon tetszik,nagyon jó film de valahogy olyan érzésem van,hogy olyan gyors tempóban készített film ,kicsit jobban kidolgozhatták volna,de ezt már mondták elõttem is :)
..lehet elfogyot a zseton :)
styx___ 2008 márc. 08. - 23:02:57 Előzmény Toroco
(71/206)
Toroco !

az a 635 millió év az emberi /keresztényi;P/ idõszámítás kezdetétõl számított idõ, hiszen az ipse is 1903-ról kezdte a menetet;
a Föld akkora már 5,2 milliárd éve fog létezni; ha létezni fog;)

amúgy egy másfél órás film keretében baromira szívesen végignézném Anteris lerágott csontjainak kallódását a következõ évtizedek/évszázadok viharaiban;
vagy hogy a nagy energiakrízis elõtt mennyi ideig húzza még a jelenlegi világrendszer, meddig képesek a /fegyver-/rendszerek tökéletesítésére /annak tudtában, hogy a zûrtechnika /ismert szegmenseinek/ fejlesztésmenete régesrég megakadt, a fenti max. 10-20 éves idõtáv alatt innen még százak sem lesznek képes lelépni, á, mondjuk különben sem lesz hova/, milyen pusztítások generálása árán omlik össze a rendszer, a maihoz képest milyen degradált formában, mely világrégiókban képes átmenteni az elit hatalomgyakorlásának jelen fegyvertárát, akár lezárt régiókban a csúcstechnika megtartását/továbbfejlesztését, miközben a világ többi részének népességmaradványa a mai Afrika szintje alatt vegzál;

s ez csak évtizedek kérdése, de vajon a következõ jégkorszak kezdetéig marad-e elégséges bioszféra, s emberanyag az alternatív energiahordozók révén /mivel csak ezek maradnak, a szénhidrogéneket ma füstöltük el/ visszakapaszkodni a mai nyugati világ idõben/térben kivételesen szerencsés, ritka, s rövidéletû életszínvonalára - az erõforrások emberibben megosztott világára; ez erõsen kétséges, mivel már ma sem képesek rá;

na, ennyi nekem elég, befejeztem;P
Anteris 2008 márc. 08. - 19:06:15
(70/206)
talán nem is kellett voln aezt újra feldolgozni. Annak idején még biztos nagy szám volt ez az idõgépesdi de manapság már rohadt uncsi a téma, lerágott csont ez az egész.
Mumtaz 2008 márc. 08. - 18:44:28
(69/206)
Azért van némi kapcsolat a könyv írójával a történeten kívül is. A film rendezõje Simon Wells, akinek rokoni kapcsolata is van H.G. Wells-el.
2/10
skwer1990 2008 márc. 08. - 18:24:42 2/10
(68/206)
Ilyen szar filmet is már rég láttam
Anteris 2008 márc. 08. - 18:03:38
(67/206)
ilyen szar maszkokat is régen láttam már : (