10/10
awxdful1 2010 márc. 20. - 11:19:40 10/10
(13/53)
Nekem a bemutató alapján nagyon tetszik, mindig is imádtam a kosztümös filmeket, fõleg ebbõl a korszakból, de moziba nagyon nem szeretek járni, úgy hogy megpróbálom valahogy máshogy megszerezni. :)
Az emberek többsége sajnos nem rajong az ilyen történelmi filmekért, nem találják elég "izgalmasnak", meg hasonló okok...:(
10/10
Lizzy 2010 márc. 19. - 15:45:51 10/10
(12/53)
A húgommal kétszer is megnéztük, és bevallom, meglepett, milyen kevesen kíváncsiak rá: az 1. alkalommal 8-an, másodszorra 10-en lézengtünk az egész teremben... Azért ez ennél sokkal jobb film!
Akinek tetszett Az ifjú Viktória királynõ, ajánlom a Viktória & Albert c. filmet is, ami ugyan picit más szemszögbõl közelít, de hasonlóképpen szép alkotás.
Gabi'91 2010 márc. 15. - 10:22:41
(11/53)
Mindig is kedveltem a kosztümös filmeket, és már régóta terveztem, hogy ezt is megnézzem. Megérte. Ez a film egyszerûen tökéletes volt.
Emily Blunt a legjobb választás volt az okos és gyönyörû királynõ szerepére, mint ahogy Rupert Friend is Albert hercegére. Nagyon jól kiegészítették egymást, és hihetõ volt az az (utánaolvasás alapján írom) õrült szerelem, amivel a királynõ férjét szerette. Az is tetszett, hogy - bár irányíthatónak tûnt - Albert nem engedelmeskedett feleségének és voltak önálló gondolatai.
Így érettségi elõtt állva, nem nõtt túlságosan a szívemhez a történelem, mint tantárgy, de régen szerettem. Mikor vége lett a filmnek, azt gondoltam magamban: "A francba is, ezért szeretem én a történelmet!" :) Leültem a gép elé és utánaolvastam Viktória uralkodásának.
Ha valami kis hibát muszáj lenne keresni benne, akkor az egyik az lenne nálam, hogy Kicsit tovább is taglalhatták volna a szerelmesek és az ország sorsát, a 105 perces játékidõ különösen rövidnek tûnt, és szerintem simán elbírt volna a film (ezzel a lendülettel) még 20 percet. A másik, ami kicsit engem zavart, az az operatõri munka volt. Ez a folyamatos fókuszváltásos (nem igazán tudom, hogy mi is a neve pontosan, nem vagyok egy technikai zseni :$) dolog valahogy zavarta a szemeimet...
De ez már csak szõrszálhasogatás; számomra az utóbbi évek egyik legjobb kosztümös filmje volt. :)
Staminah 2010 márc. 04. - 20:07:49
(10/53)
Hm... egyelõre csak a bemutatót néztem meg, de úgy látom.. nekem való film.. :)
10/10
Poussin 2010 márc. 02. - 10:37:39 10/10
(9/53)
Bevallom, nem rajongok a történelemért, de a moziból kifelé az volt az elsõ gondolatom, hogy utána kell néznem Viktória és Albert életének. Számomra könnyed, nagyon szép film volt, ami gondolkodásra késztet és bizony hatott az érzelmeimre is! Egyszóval nagyon tetszett!!! :-)
10/10
fikusz42 2010 márc. 02. - 09:11:26 10/10
(8/53)
Tegnap láttam a filmet, és egyetértek az elõttem szólóval: én is elgondolkodtam azon, hogy utána kellene olvasni picit ennek a korszaknak, Viktória királynõ életének és uralkodásának.
Nagyon szép és hangulatos film, teljesen lekötött, mindenkinek ajánlom. Én nem különösebben szeretem a kosztümös filmeket, de ez magával ragadott.
nathaniel 2010 febr. 27. - 12:28:16
(7/53)
Ez a film minden szempontból hibátlan alkotás, a maga mûfajában egyszerûen tökéletes!

100 %
Grafitti 2010 febr. 26. - 18:01:49
(6/53)
Lenyûgözõ, utóbbi évek egyik legszebb kosztümös filmje! Teljesen meg vagyok elégedve.
Retek Rebeka 2010 febr. 26. - 16:37:46
(5/53)
Nagyon várom már, remélem, van olyan jó, mint a Hercegnõ és az Elizabeth.
zara18 2010 jan. 16. - 14:21:23
(4/53)
Szép film, Emily Blunt nagyon tehetséges színésznõ, és a mellékszereplõkm is mind életszerûek voltak.
10/10
susan88 2010 jan. 11. - 22:33:37 10/10
(3/53)
Amiket eddig a királynõrõl és férjérõl olvastam és tudok, õk a legszimpatikusabb uralkodópár a történelemben. És õk tényleg szerették egymást hûségesen, és Viktória királynõ sok jót tett a nép számára uralkodása alatt, a brit uralkodók leghosszabb ideig tartó nõi uralkodójaként.
10/10
susan88 2010 jan. 11. - 22:29:44 10/10 Előzmény zara18
(2/53)
egyetértek:)

Nagyon tetszett a film. Emily Blunt szerintem nagyon jó Viktória királynõ. Eddig csak Romy Schneidert láttam a szerepében(az Egy királynõ leánykora-t is szeretem, bár az idealisztikus).
Gyönyörúek az angol kastélyok és kertek..hmm:)
Paul Betthanyt pedig szintén nagyra becsülöm,mint Emily Bluntot, mint színészt.
Õk aztán nem a ülye botrányaikkal,hanem a színészi tehetségükkel válnak még kiválóbb színészekké.

Nagyon jó és élethû történelmi film. Egyetlenegy rész az,ami kétes, mikoris Viktória királynõt le akarják lõni,és Albert herceg elé veti magát,hogy megvádje.Több verzió is ismert a történelemben. Hogy csak meg akarták lõni és katonák megakadályozták, valamint ez a hõsies tett is.
zara18 2010 jan. 07. - 16:01:00
(1/53)
Végre kirakták!!