1/10
adasss 2009 dec. 07. - 16:12:45 1/10
(10/30)
Ez a film igazi tipikus magyar hányadék! (a régi magyar filmekre ez nem vonatkozik) Az elõzõ kommentekre meg csak annyit, hogy aki értelmet akar benne találni az fog is...
cavanna 2009 máj. 06. - 12:17:15
(9/30)
Fúúúú nem nagyon dumáltok rá a filmre... ahogy olvasom.. jó sok a rossz vélemény.. Azért én kíváncsi vagyok. Szeretem Cserhalmit. Lássuk, ez ad-e elegendõ plusszt a filmhez. :)
mulao 2009 ápr. 17. - 11:25:34
(8/30)
Javítás: Szerinte.
mulao 2009 ápr. 17. - 11:23:48
(7/30)
Egykicsit átfutottam a hozzászólásokat, én nem mondanám ennyire rossznak. Bocsánat, ha bárkire is sértõ, de én azt éreztem olvasásközben, hogy volt aki egyszerûen nem értette, aztán beszólt egy másiknak, aki megírta, hogy szerintem mirõl szólt.Az ilyenen én csak nevetni tudok.:)
De, a filmrõl: Jó, nem egy 10/10-es alkotás, de egyszer, simán végig nézhetõ, 2005-ben valószínûleg színvonalas volt, én késõbb láttam, mégis tetszett.
Valahogy nem volt egy tipikus magyar film hangulata, és a történet is újszerû, magyar filmek történeteit nézve. A történet valóban szép.Cserhalmit én nem kedvelem túlzottan, de egész jól játszott, de szerintem mást is választhattak volna, persze ismert színészt.A kislány Szilas Blanka, vagy hogy hívják, szerintem gyereklétére és gondolom elsõfilmjéhez képest, meg azért a magyar gyerekszínészeket megszégyenítve jól játszott, szerintem, bár néha csak állt, mint egy darab fa, de attól még volt arcmimikája, stb.
Mellékszerepekben is feltûnnek nagyobb színészek, pl Rudolf Peti, Szabó Gyõzõ, Györgyi Anna, Gryllus Drka, Hajdú Steve. Gyrllus szerintem nem játszott rosszul, csak már van egykis tájszólása, mivel németben él. Volt már sokkal jobb, de azért nem rossz. És a többiek is úgy jók a kisszerepeikben.
Jó, hogy nem Budapesten játszódik, a legtöbb magyar film elköveti ezt a hibát.Gárdossal, a rendezvel is kezdek szimpatizálni. A zenét nem tudom agyon dícsérni, de nem rossz az se. Lehet, hogy néhol elvont, meg nem is az egyik legjobb magyar film, de egyszernézve jó.
Nem tudok most mást írni. Azért a 8/10-et megérdemli. És szerintem is van értelme.
3/10
F_E_B 2008 nov. 20. - 11:51:31 3/10 Előzmény Miki1900
(6/30)
Egyetértek. Bántóan együgyû mû.
1/10
Miki1900 2008 jún. 06. - 23:11:13 1/10 Előzmény eugénia22
(5/30)
Hát ha ez jó film, akkor megeszem a sapkám
eugénia22 2008 máj. 09. - 00:45:14
(4/30)
Tegnap láttam. Nagyon-nagyon-nagyon jó film... Nálam toplistás lett, a legjobb magyar filmek közt.
Cserhalmi közepesen játszott,de voltak jobb jelenetei is.
A kislány,gyerek szereplõhõz képest,nagyon jó volt,fõleg,ha egy magyar filmrõl beszélünk.A hangsúlyai,az arckifejezései, mind jók voltak.És aranyos is volt.Csak,nem igazán volt testi játéka.
Rudolf Péter,Szabó Gyõzõ,Újlaki Dénes stb,a mellék,-epizódszerepekben, jó választás volt,és jók is voltak.
Csányi,nem volt jó,de mindegy.
Az operatõri munka,nagyon jó volt,rengeteget dobott a filmen.
A filmen látszik,hogy jól megvolt rendezve,és a vágások,többnyire találóak voltak...
A forgatókönyv, nagyon jól kitalált,ötletes és kivan dolgozva.
Van, egy hangulata, amitõl olyan,mintha nem is lenne magyar film...
A párbeszédek,nagyon viccesek,és az adott szituációkra,egész életszerûek.
A kezdés is jó,és a befejezés,az utolsó jelenet is jó.
Voltak beleírva például,pont nagyon életszerû helyzetek...
Végig érthetõ,hogy mit akar az, a jelenet kifejezni/éreztetni...


Szép film,sõt inkább gyönyörû.... A mondanivalója,annyira jelentõs,értékes,fontos és eltalált,mintha egy filmmûvészeti alkotás lenne...


****SPOILER****


Jelenetek megmagyarázása:

-A kezdés,amikor meglövik Cserhalmit,abban egyértelmû,hogy a film további részében,kísérti a múlt...
A lábát,csakis úgy amputálhatták,hogy egy ütõeret kellett eltalálnia a golyónak,és,hogy ne vérezzen el,az amputálással elkötöték az ért,hogy túlélje...


-A kislány odaviszi neki a cipõt.Mivel Liza végigkövette,így egyértelmû,hogy miután kérte a biciiklit, követte a Télapót...


Egyébként, minden ilyen érthetetlen jelenetnek fontossága van a filmben...


Pécsen játszódik a film...

Az út amit bejárnak,kávéházakon keresztûl,pályaudvaron stb,mind azért kellett/volt,hogy végül beérjenek a célba...

Szerintem a film, ezekrõl a dolgokról szólt,és nagyon eltalálták:

-szeretet
-szeretet egy másik ember iránt
-barátság
-egy ember élete,akár egy perc alatt is tönkre mehet...
-mit/mennyit tehetnek,egymásért az emberek...
-remény,hit,család fontossága,
-boldogság,boldogá tenni a másikat...
-az emberi kihasználás
-vágyak,álmok,az életben fontos dolgok...
-az emberek megtudnak változni,jóvá válni
-valós emberi érzések/érzelmek düh,boldogság,fájdalom,vágyak,álmok,kitartás stb...
-gyermeki tisztaság...

Szerintem errõl volt benne szó,egy nagyon jó kivitelezésben,amin még nevetni is lehetett... De lehet, hogy tévedek...

Azt hiszem, ennyit akartam.
1/10
Miki1900 2007 nov. 19. - 16:25:43 1/10 Előzmény FEB1
(3/30)
ezt házi dolgozatba írtam:
A film egyes jeleneteit többször néztem meg, de elsõ alkalommal Az igazi Mikulás címû filmet nem tudtam értelmezni, és meg kellett kérdõjeleznem a létének értelmét is. Hogyha akkor tippelnem kellett volna, akkor azt mondtam volna, hogy ez a film csakis üzleti érdekek miatt jött létre, hiszen a történetnek nincs semmi értelme vagy kivehetetlen. Az egész film eklektikus, zûrzavaros, semmitmondó, életszerûtlen helyzetekkel.
Az erõltetettséget lehet érezni az egymást összevissza követõ jeleneteken, a párbeszédek tartalmatlanságán és a furcsa, megmagyarázhatatlan, életszerûtlen cselekvéseken: kávéházakból ki-be járnak, haszontalanul, funkció nélkül nézzük, ahogy Cserhalmi eszi a krémeseket (idõhúzás csak, hogy kitöltsék az 1:30-at?). Párbeszédek tartalmatlansága:
−Felfújtam a biciklid kerekét. Hátha kedved támad. / −Mihez, papa?
−Hova lyukadunk ki? − kérdezi minden logika nélkül Liza az ügyvédnél.
Gryllus Dorka felkéri táncolni az ismeretlen Misut; a metrón ellopják a Mikulás csizmáját, és a kis Liza hozza vissza. Túl sok ember hallgatja és élvezi a pláza elõtt az éneklõ Misut, a film végén lévõ kollektív örömrõl és éneklésrõl nem is beszélve. Túl mesterkélt és túl beállított szituáció, pedig a filmekben a spontaneitás lehet a hihetõség egyik záloga. Hihetõség, hogy amikor a film forog, akkor azt hisszük ez az igazi világ, és beleéljük magunkat a filmbe. Nem gondolunk a forgatásra, sem arra hogy, amit látunk, azt kamerával vették fel. Túlságosan megszerkesztett a „Miért van falábad?” kérdésre válaszoló csend a kávéházban. A kislány modorossága elrontja számomra a poént. Csákányi Eszter alakítja Misu testvérének a feleségét. Sikítását, mikor Misu kölcsön akar kérni, nem tudom a rendezõ mire szánta, humorosnak én egyáltalán nem találtam, csak egy olyan jelenetnek, aminek a hatására én azonnal kapcsoltam volna le a készüléket, ha nem lett volna kötelezõ végignézni.
A filmben a sanzon-dalok nagyon jók, szöveg és dallam egyaránt. Cserhalmi éneklése is többnyire jó. Egyéb ének nélküli filmzenét szörnyûnek találtam.
FEB1 2007 aug. 08. - 07:30:24 Előzmény graniti
(2/30)
Egyetertek az elottem szoloval:

A tortenet alapvetoen jo lenne, de van rengeteg aprosag, amit nem tudok sehova se tenni (amugy en valszeg egy DVD ripet lattam, ami 96 perc volt). Van egy csomo jelenet, ami mar csak nyujta az egeszet, sok ujat nem ad. Peldaul az ugyvedes, meg a vezerigazgatos.
Meg olyanok, amik talan abbol adodnak, hogy a rendezo (es egyben forgatokonyviro) nem ismeri a Budapestet (vagy nekem kellene a helyszintol elvonatkozni).
2005-ben egyetlen Mikulas sem vallalt munkat 5000 Forintert, de ez egy aprosag. A palyaudvarokon hemzsegnek a rendorok, ugyhogy elobb szolitanak le egy maganyos kislanyt, mint csavargok. Nem is szolva az utana levo leutes jelenettrol.
Ejszaka a kihalt varosban egy megkulonbozteto jelzest hasznalo rendorsegi jarmu nem fog megallni a pirosnal - bar igy legalabb utolerhette a kislany, aki talan eleteben eloszor ult biciklin

Es egyebkent hol kell megloni egy embert (pisztollyal), hogy utana amutalni kelljen a labat terdbol?

A befejezes attol kezdve borzalmas, hogy a lany kitolja a biciklit. Az a kozos enekles az aruhazban valoszinuleg Geszti Peternek koszonheto. Sajnos a tobbi tomegjelenet is nagyon muvi.

Amugy megnetem az IMDB-t, es 23 szavazat utan 4,7 az atlaga. Ez kb meg is felel neki.

Sajnos azonban az egesz film a foszereplonek koszonheti ezt az eredmenyt. Egy gyengebb szinesszel megbukott volna a film.
7/10
graniti 2006 nov. 03. - 22:38:49 7/10
(1/30)
Megnéztem a filmet. Nem tudtam igazán mit kezdeni vele. Szép-szép a történet, nem rosszak a színészek, de valahogy nem az igazi úgy egészében. Sokszor a vágásoknak köszönhetõen érthetetlenek a jelenetek. Volt, amit csak a DVD kimaradt jeleneteinek megnézésekor értettem meg. Azért az IMDb-n kapott 3-as osztályzatott túlzóan rossznak érzem. Ettõl azért jobb film. Egy kicsivel.