offtopic
Anditos 2010 nov. 10. - 12:42:21
(61/261)
:-D Vicces vagy.
twillight 2010 nov. 10. - 10:15:29
(60/261)
És alapítottál egy saját egyházat. Mintha nem lenne máris túl sok felekezet...
offtopic
Anditos 2010 nov. 10. - 09:43:34
(59/261)
Van egy harmadik típus is - és egyre többen vannak - akik sem töriszakosok, sem pedig vallásosak, és nem hagyatkoznak a Bibliára. Pl én is, akinek nem elég a "hit", ami elvárja tõlünk a feltétlen elfogadását mindennek ami a Bibliában van, vagy amit az Egyház tanít. Én megtapasztalásra vágytam, és meg is kaptam - ehhez el kellett választanom Istent az Egyháztól.
offtopic
twillight 2010 nov. 09. - 23:47:54
(58/261)
Nem, a zsidóknak semmi közük a Templomosokhoz. A bankrendszernek általában van (a hitel mint pénz koncepciója jelent meg náluk).

Nem, a szabadkõmûvesek tök más mozgalom mint a Templomosok voltak.

Hiába voltak akárhányan, mindet lemészárolták. Kb. úgy képzeld el, mint a Hosszú Kések Éjszakája, vagy hasonló rémségek.
Páran nyilván életbenmaradtak a tagok közül, iszonyat kemény penitencia mellett, de a hagyományokat soha senki nem vihette tovább, még titokban sem. Ez történelmi tény.
Shanks 2010 nov. 09. - 23:05:00
(57/261)
Jó, de hányan lehettek ? Több ezren ? Mindenkit nem lehet lemészárolni.. :)

Lehet, hogy a mostani zsidó nem zsidó bankárok a templomosok leszármazottai?! Lehet, hogy a Wall streeten van a modern kori templomosok székháza?! Lehet, hogy a szabadkõmûvesek elõdei a templomosok voltak ?!

Sok a megválaszolatlan kérdés.
offtopic
twillight 2010 nov. 09. - 22:57:44
(56/261)
Ah, hagymányõrzõk. Hát azok lehet hogy vannak.

Az eredetirõl onnan lehet tudni hogy nem léteznek, hogy egész Európa anno úgy döntött, beleértve a világi és egyházi hatalmakat, hogy pusztulniuk kell. Õk voltak a világ elsõ bankrendszere, és elsöpörték õket a föld színérõl.
Egy éjszaka alatt lemészárolták majdnem valamennyit, és a többire is még évekig brutális módon vadásztak. Asszem a Péntek 13 babonája is pont innen ered. A dolog legalább annyira nevezetes, mint a 2. Világháború.
Shanks 2010 nov. 09. - 22:46:23
(55/261)
Értem amúgy amit írsz,de én hagyományõrzõket keresek nem igazi templomosokat.
Shanks 2010 nov. 09. - 22:41:24
(54/261)
Honnan tudod, hogy nem léteznek ?
offtopic
twillight 2010 nov. 09. - 22:20:55
(53/261)
A Templomos Lovagrendet feloszlatták, a tagokat boszorkányság vádjával levadászták, elégették, kizsigerelték mind egy szálig következetesen. Roppant híres eset volt. Ma már természetszerûleg nem léteznek.
Rahel8 2010 nov. 09. - 22:07:04
(52/261)
-A google majd segít!!:)
Shanks 2010 nov. 09. - 21:39:50
(51/261)
Sziasztok!

Ismer valaki hagyomány õrzõ lovagrendeket? Engem konkrétan a templomos érdekelne. Szívesen belépnék hozzájuk. Köszi.
Rahel8 2010 nov. 09. - 21:37:30 Előzmény Anditos
(50/261)
-A töri, a piramisok, és az isten!


-Szerintem csak annyiról van szó, hogy a töri szakosok, akik általában ateisták, a tudományos elméletek alapján ítélnek, akik pedig vallásosak, nekik valszeg a biblia volt a tankönyv!:)
offtopic
twillight 2010 nov. 09. - 21:35:47
(49/261)
Azok is csak egymásra rakott kövek. És számos módot kitaláltak már, csak "a folyó túl messze van", munkaerõrõl meg nincs feljegyzés.

Egyébként nincs gond, csak a kormeghatározással.
Rahel8 2010 nov. 09. - 21:00:54
(48/261)
-Hát tényleg, ez eszembe sem jutott!

-Akkor, vallásos, vagy ateista, ez itt a kérdés!?:)
-Mert azt modják az okosok, hogy hiába osztjuk le a vallásokat mint a kártyát, de az isten közös!:))

-Én pl.az ateisták táborát erõsítem, de hát képzelem, hogy pár ember van odaát is, és akkor megint eljutunk odágig, hogy nézõpont kérdése az egész, mint az igazság, ami odaát van, mint az x-aktákban: "The Truth Is Out There!":)))
offtopic
Anditos 2010 nov. 09. - 20:30:56 Előzmény twillight
(47/261)
Na jó, eddig csak bosszankodtam, most már csak mosolygok rajtad. Kedvencem a "simán" megépíthetõ piramisok. :-D
offtopic
zotyo04 2010 nov. 09. - 19:05:32 Előzmény twillight
(46/261)
Öcsém mit keresel te ebben a topicban, irány gyorsan az "Ezek megõrültekbe" ott a helyed?!:)
twillight 2010 nov. 09. - 17:02:59
(45/261)
Ja, tudom, a tudomány csak egy összeesküvés, pont olyan vallás mint a többi.

Na ne basszad föl az agyam, oké?

A piramisok összehasonlítása Jézussal alapban ökörség, mivel a piramisok ugye vtián felül léteznek, míg Jézus korántsem biztos hogy létezett.

A piramisok építésérõl amúgy nem sokat tanítottak, és az általános iskolai tananyag messze nem ugyanaz mint az egyetemi. Mert más a célja.
Amúgy a kötelezõ isiben mindössze annyit tanítanak hogy rabszolgákkal építtették XY királyok.
Namost XY királyok erõst vitathatók, de az építés "módja" teljesen ésszerû, simán elvégezhetõ a feladat emberi munkaerõvel és primitív eszközökkel - elvégre az ókorban számos épületet emeltek hasonló végeredménnyel, bizonyíthatóan ilyen technológiai színvonallal.

Mivel semmivel nem támasztottad alá az egyébként nyilvánvalóan téves állításaidat, én sem látom értelmét ezt folytatni.
offtopic
Anditos 2010 nov. 09. - 16:47:45 Előzmény hurvanyek
(44/261)
Hát, a zenét és a mûvészetet aláírom. De a szememben így is sokkal több kárt okozott az Egyház, mint "hasznot".
offtopic
Anditos 2010 nov. 09. - 16:45:38 Előzmény twillight
(43/261)
Sajnos az olyan emberrel, aki tévedhetetlennek és mindentudónak gondolja magát, és azt hiszi, csak az az igaz, amit õ gondol, nem tudok mit kezdeni. Az én gondolatmenetemnek sincs kevesebb alapja, mint azoknak, amiket te állítasz. Amit te állítasz, iskolai tananyag, és ki tudja, ki mondta meg annak idején, mi legyen a tankönyvekben. Gyerekként az ált. iskolában történelem órán, amikor azt tanították, hogy a piramisokat kik, miért és hogyan építették, hangosan kijelentettem, hogy ez butaság. Azt nem tudtam, hogy mi az igazság, csak azt, hogy úgy biztosan nem lehetett, a logikátlanság és ésszerûtlenség már akkor feltûnt.
Én nem fogadom el feltétel nélkül, amit az iskolában tanítanak a történelemrõl, csak mert azt mondják rá, hogy azok tények.

Mivel nem csak nézetbeli különbségek vannak köztünk (ez egyébként nem lenne baj), részemrõl befejeztem a témát.
Rahel8 2010 nov. 07. - 12:33:19 Előzmény baribarany
(42/261)
Hali!