Téma: Az igenember

offtopic
zee944 2009 jan. 21. - 11:52:32 Előzmény bzsuzsa88
(80/300)
Az összes újszinkron-fanatikus IQ-fighternek üzenem, hogy ha már angolul nem is, de legalább olvasni tanuljon meg rendesen. Jól fog még jönni egyszer.

Továbbá megemlíteném, hogy "a magyar szinkron világhírû"-szöveg már rég aktualitását vesztette. (Egyébként szerintem szerte a világon lesz.rták, hogy milyen, hisz egy mukkot sem értettek belõle.) A Pannónia Stúdió monopóliuma óta egy csöppet változott a helyzet, ma már ugyanott vagyunk, mint a németek, akiken régen röhögtünk, amikor a SAT1-re vagy a Pro 7-re kapcsoltunk.
9/10
offtopic
bzsuzsa88 2009 jan. 21. - 11:44:14 9/10 Előzmény Mermaid.
(79/300)
Ha nem tetszik a magyar mentalitás felejtsd el,hogy itt is éltél és meg van oldva a dolog,de hogy lefikázol egy olyan nemzetet ahol már nem is élsz nem bunkóság?
Új-Zéland egy fejlett része a világnak ahogy sok más ország is,de van fejletlen is!
Ha nem tetszik ami itt van ne járj haza ha meg mégis ezt akarod akkor reklamálj a só hivatalban vagy beszélges Gyurcsánnyal,mert nem azok a hülye emberek akik itt élnek hanem azok akik vezetik az országot!
Na tõlem ennyi!
1/10
offtopic
alver 2009 jan. 21. - 10:56:24 1/10
(78/300)
Jim Carrey ,helyesen a neve!

Na jó abba hagyom a kötözködést,mert már nekem sok!:D
offtopic
Mermaid. 2009 jan. 21. - 09:47:23
(77/300)
Nem szarság a magyarság! és sose mondtam ilyet, csak annyit hogy kéne változtatni a mentalitáson. Nagy különbség! :D Ilyen fórumokra meg irogatok hisz az hogy hol lakom egy dolog.
A szinkront nem becsülöm le csak beszálltam a "vitába" és kifejtettem a nyelvtanulás fontosságát!

De a filmrõl: NACCERÜ! utáltam Jim Carey-t régen, mert idegesitett a hülye gumi arca. Ebben a filmben már egész emberi tudott lenni, sõt jó pasi is volt!!! én is elfogadtam volna :DD azelõtt sosem mondtam rá ilyet!
1/10
offtopic
alver 2009 jan. 21. - 09:22:10 1/10
(76/300)
Te Új-Zélandon laksz?? :D
Akkor meg miért írogatsz ilyen témában? Perfekt vagy angolból és írogatod a hülyeségeidet,te persze,hogy leszarod a szinkront,meg ahogy látom az egész magyarsá neked egy szarság,de nincs ezzel baj,mások vagyunk.
Érdekes ember vagy.

Viszont igaza van bzsuzsa88-nak,itt a filmet kell kritizálni,részemrõl ennyi.
Mermaid. 2009 jan. 21. - 02:59:15 Előzmény bzsuzsa88
(75/300)
Ezért van az hogy már nyugaton az oviban angolt tanitanak a gyerekeknek hogy ne felnõtt korukban kelljen mindezt kinkeservesen csinálni....Ez viszont a magyarok hülyesége, mert most is mi van??? ooooohhhh isten ments hogy a gyerekemet angolul kinozzák az oviban......

Ezt kint már rég felfogták milyen hasznos. Ettõl független mindenhol vannak nehezebb képességü emberek, de ezek is otthon vannak különösen hátrányban.
Amúgy senki nem fikázta a szinkront, csak annyit mondtunk hogy a korunk szükségessége elengedhetetlenül, egy nyelvet ha tetszik, ha nem folyékonyan beszélni!
Mermaid. 2009 jan. 21. - 02:52:19 Előzmény alver
(74/300)
Már nem kell Új-Zélandon lakom! Azért kössz. Nincs is eszembe visszamenni, fõleg az ilyen kedves emberek miatt.....:))))))))))))))
9/10
offtopic
bzsuzsa88 2009 jan. 20. - 19:14:38 9/10
(73/300)
Engem a filmrõl alkotott vélemény érdekelt,de mivel nem találtam sokat így gondoltam véleményt nyilvánítok egy agyament témában!
Tök mindegy,hogy nézed úgy is megérted ha akarod én csak védelmembe vettem a kisebbeket és gyengébbeket és elmondtam a mási oldalt is!
Sok olyan ismerõsõm van akinek olvasási gondjai vannak,önhibán kivül õket is meg kell védeni!
Nem?
blackman 2009 jan. 20. - 19:04:09
(72/300)
Látom gyerekek nagyon belemélyedtetek a feliratos,és szinkronizált filmek világába.Én meg amondó vagyok hogy ha nekem tetszik egy film a bemutatója alapján vagy akármi más alapján,akkor veszem a fáradságot és még magyarul is elolvasom alatta a szöveget,még ha értem is az angolt,akkor is!Sõt a kettõ "infóból" csinálok egyet! :D Számomra nem ezen múlik hogy feliratos-e vagy sem.Aki meg nem akar,nem tud megtanulni angolul az úgy se fog...
Tücsök@ 2009 jan. 20. - 18:59:08
(71/300)
Csak azért hogy hozzászoljak...
Sztem aki elvakultan szereti a szinkront várjon a dvdre (amugy tényleg jók a magyar szinkronhangok), és törödjön bele, hogy most már a lehetõ legkevesebb film van szinkronizálva a moziba.

Cupp
Tücsök@ 2009 jan. 20. - 18:56:15
(70/300)
heyhó...
(bocsi nem csak neked szól tom, csak te voltál a legutsó)

Csak hogy ha valakit a szinkron vs. nem szinkron vitán kívül érdekel maga a film is:
Naggyon jó volt, nagyokat lehet röhögni, nem idétlen poénok van tele.
Ajánlóm mindkinek. Jim Carey Jó :)
tom991 2009 jan. 20. - 18:47:25 Előzmény Siliana
(69/300)
"Van az Apocalypto c. film, ami annak idején igen nagy siker lett. Hány nyelvre szinkronizálták? egyre sem."

Igen, de ha egy amerikai filmben nem csak angolul beszélnek, akkor is csak az angolt szinkronizálják. Feliratot is akkor tesznek a másik nyelvre, ha az amerikaiak is kapnak. (Az Apocalyptoban nincs angol szöveg, csak felirat, tehát nem is volt mit szinkronizálni.)
Régi szinkronoknál volt egy hülye szokás. Ha pl. angolul beszéltek, szinkronizálták, ha más nyelven, akkor volt a kópiába beleégetett angol felirat, mi meg azt is magyarul hallgathattuk.
9/10
bzsuzsa88 2009 jan. 20. - 17:44:20 9/10 Előzmény Mermaid.
(68/300)
A magyar szinkronok a világon is híresek és szerintem semmi baj nincs velük,én nagyon jókat szoktam virulni rajtuk!
A feliratos filmek is jók,de a Shrekket és a Jégkorszakot ember nem venne rá,hogy szinkron nélkül nézzem meg,mert vannak filmek és vannak szinészek akiknél a szinkron szoktuk és ez is áll jól nekik,erre megkapjuk feliratozva és ezáltal más hangal,kicsit fura dolog és már nem annyira élvezhetõ a hang miatt!
Régen néztem a House címû sorozatot mikor ott szinkront váltottak azt hittem rosszul leszek az új hangtól,sok részt kellett megnéznem míg újra rendesen élveztem!
9/10
offtopic
bzsuzsa88 2009 jan. 20. - 17:35:40 9/10 Előzmény Winyettyu
(67/300)
Nos ha már így belemélyedtünk közzéteszem az én véleményem is!
1.Mindenkinek joga van a vélemény nyílvánításhoz,de könyörgöm nem a filmet kéne értékelni a film fórumján?
Ugyanis sok ember azért jön fel ide,hogy megnézze kinek mi a véleménye,és,hogy megtudja érdemes-e kifizetni azt a drága mozijegyet,eddig 73ember írt hozzászolást és én ebböl összesen 10 a filmhez kapcsolodó véleményt olvastam!

2.Az iskolában angolul tanulni????
Jártatok ti mostanában általános iskolai angol órán???
Az,hogy a tanár nem beszéli helyesen a tanítandó nyelvet egy eset,hogy már totál máshogy beszélnek mint amit tanulunk ez a másik!

3.És egyben az utolsó!
Hallotattok már olyanról,hogy valaki nehezen tanul meg olvasni,és még 14évesen is nehezen megy neki,mert ha nem akkor szólok,hogy vannak ilyenek és ez marhára nem az õ hibájuk!
Szerintetek ezeknek az embereknek akkor tilos moziba járniuk???
Jó dolog a feirat,de még így 21évesen is van,hogy olyan gyorsan váltják a feliratokat,hogy idöd nincs elolvasni nemhogy röhögni rajta,pedig én jól olvasok és nagy valószínûséggel helyesen is írok,ezen kívül beszélek angolul,németül és görögül,de még én se mindig értem az amerikai angolt,gyorsan és szlengben beszélnek,azt pedig csak az érti igazán aki kinnt volt egy ideig!
Akkor most én se nézzek feliratos filmet míg nem megyek ki és nem gyakorlom be rendesen?
Bocs a hosszú regényért!
Aki pedig kritizál tanuljon meg írni!
1/10
alver 2009 jan. 20. - 14:06:16 1/10
(66/300)
menjél*
1/10
offtopic
alver 2009 jan. 20. - 14:05:12 1/10
(65/300)
Mennyél akkor Angliába,vagy,hogy értsd go home!
Mermaid. 2009 jan. 20. - 12:02:54
(64/300)
Ja és még annyi hogy a világ azok elõtt nyilik meg akik legalább egy világnyelvet beszélnek (angolt pl). A magyarok többsége erre még mindig nemmel szavaz és nem képes. Látszik is sajnos...
Én a YES-t választottam és nem bántam meg! :)))))
Mermaid. 2009 jan. 20. - 11:37:53 Előzmény Tammas
(63/300)
Itt nálunk külföldön marhára nem érdekel senkit az hogy egy francia nem képes megszólalni angolul... és egy angolt sem ha hozzájuk megy látogatóba...ez van. Többség dönt, egység...
CsengoZoli 2009 jan. 20. - 09:59:24
(62/300)
"Állok a pusztába,gatyám lobog
seggem kilóg, gyomrom korog!
Nézek a magosba,gondolok nagyot
MAGYAR ÉGRE MAGYAR CSILLAGOT" :p
1/10
alver 2009 jan. 20. - 09:20:44 1/10
(61/300)
Azt még hozzá tenném,hogy sok film eredeti nyelven igazán ütõs,de pont a Jim Carreys vígjátékok azok,ami szerintem szinkronizálva az igazi...