9/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 17. - 15:45:05 9/10
(19/99)
Ha tényleg 17 vagy, olyan túl sok minden még nem jöhetett ki a könyöködön.
Ez a film olyan messze áll a sablonos megoldásoktól mint Makó Jeruzsálemtõl. Megnézed innen, vagy onnan, délelõtt, vagy éjszaka, egszer, kétszer, talán többször is, mindíg más jön ki belõle. Olyan, mint a kaleidoszkóp. Szóval nézd meg még egyszer.
efes 2008 márc. 17. - 14:46:40
(18/99)
tudom, hogy a hallottatok két tével van...
efes 2008 márc. 17. - 14:39:56
(17/99)
jaja, friedrich dürrenmatt mindig ilyen erõltetett, "könyökömön jön ki" sztorikat nyomat... van még egy másik, hasonló könyökömönkijövõ sztorikat nyomató pacák, az a shakespeare. hallotatok már róla?
Vikke 2008 márc. 17. - 13:29:17
(16/99)
Igen, tényleg olyan a "könyökömönjönki" a története, nem egy nagy was ist das.
Jack papa azért úgy ahogy eladhatóvá teszi, Sean Penn-tõl én többet elvártam volna.
Dius 2008 febr. 23. - 18:50:25 Előzmény jacknife
(15/99)
Igen, ezt én is szeretném megkérdezni - mármint, hogy mi ez a SPOILER- mert semmi olyat nem írtam, amit ki kellett volna törölni, vagy moderálni.
Annál kulturáltabb vagyok, mégis ez a szó jelent meg az irmányom helyén...miért van, tudja valaki?
jacknife 2008 febr. 22. - 17:22:51
(14/99)
És aki nem tudja ,hogy mi az a spoiler? Mert vannak ilyenek is.De ha én megnézek egy filmet akkor nem kezdek itt a fórumon okoskodni,hogy ez a csávó meg.k.u.r.t.a azt ,az meg miért lötte le amazt meg ilyesmi. Erre senki nem kiváncsi szerintem.
picccs 2008 febr. 22. - 14:18:47
(13/99)
A témának van magyar feldolgozása is: Fehér György rendezéseben, Haumann Péter fõszereplésével láthatunk (már ha láthatunk)egy igen igen igényes és hatásos nyomasztást. Ja, a címe SZÜRKÜLET.


http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=2392&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=2
Dius 2008 febr. 22. - 09:59:04 Előzmény cstimcsi
(12/99)
Egyetértek az elõttem szólóval

***SPOILER***

- bár a vége nekem indokolatlanul szomorú. Nagyon sajnáltam szegény öreg Jackiet.
cstimcsi 2007 jún. 10. - 09:55:18
(11/99)
Sztem remek film, bár valóban sokszor lassú és vontatott (fwd-dal megoldható ;) ).
Jack Nicholson az egyik kedvencem, és most is nagyot alakított, de a többi színész is zseniális.
Nekem a vége is nagyon tetszett.
Sztem érdemes megnézni (egyszer mindenképp)!!!
9/10
kevinspéci 2007 jún. 09. - 23:40:35 9/10
(10/99)
Ja, a Párbajt pedig nézze meg nyugodtan bárki, hátha rosszul emléxem a végére, vagy valami vágott verziót láttam. :)
9/10
kevinspéci 2007 jún. 09. - 23:38:18 9/10
(9/99)
Akkor inkább majd azt írom oda, hogy "Iszlám hívõk és izraeliták ne olvassák!". :)
Vagy szimplán Braille-írással írom, s olvassa, aki tudja. :)

Na, F I G Y E L E M ! ! ! S Z P O L Y J L E R KÖVETKEZIK!!!

Egyik barátom mondta, hogy egyszer leültek a koliban közösen megnézni a Hatodik érzéket. Majd a közepén bement egy õstermelõ, s elkiáltotta magát: "Ja, ez az a film, aminek a végén kiderül, hogy Vilisz már a legelején meghalt!"... :))) Azóta is valahol a Beregi-lápon bujkál. :)
zszoltan 2007 jún. 09. - 17:58:17
(8/99)
OFFTOPIC
Ha már szóbakerült a spoiler, szerintem a legjobb a "SPOILER a Párbaj címû filmhez" kezdõsor lenne, vagy valami hasonló. És akkor nem fut bele olyan, aki ezt a filmet már látta, de a Párbajt még nem.
(Én is kaptam már párszor a fejemre, hogy miért más filmek poénjait lövöm le. Lássuk be, jogos: tényleg váratlan egy másik filmnél 'véletlenül elolvasni' a holnapra tervezett mozink végét.)

A cím(f)ordításokkal kapcsolatban pedig chief Brody (9) minden mondatával egyetértek. Csak én máshol írtam le szinte ugyanezt.

Apropó... Nincs valahol egy Fordítások vagy Spoiler címû film? Ld A találkozó (szegény). (Akár személyes üzikben küldött ötleteket, véleményeket is szívesen fogadok AZ OFFTOPIC PROBLÉMA megoldása ügyében.)
9/10
kevinspéci 2007 jún. 09. - 15:14:40 9/10
(7/99)
A mondat elejébõl bárki következtethet rá, hogy elárulok a filmrõl valamit. De, ha ennyire izgat, legközelebb, majd odaírom elé, hogy "Boiler", csak, hogy mindenki örüljön.
Newcastle United 2007 jún. 09. - 12:57:28
(6/99)
Azért mert állandóan olyan címeket kell adniuk, hogy a nézõ következtetni tudjon belõle a film mûfajára. Az ígéret pedig önmagában nem túl beszédes. Amúgy nagyon nem értek egyet ezekkel a címbûvészkedésekkel. Szerintem mi vagyunk az a nemzet, amelyik a legpocsékabban fordítja a filmcímeket. Érdekes módon az irodalmi mûvek fordításainál általában nem követik ezt az idióta koncepciót.
A filmrõl: Nicholson itt is nagyszerû. Mintha Dürenmatt is rá írta volna a szerepet.
9/10
kevinspéci 2007 jún. 09. - 12:14:42 9/10 Előzmény Zotyipotyi
(5/99)
Szerintem is jó volt, teljesen rendhagyó véggel.

Engem a befejezés egy õsrégi Spielberg-filmre, a Párbajra emlékeztetett, melyben egy elmebeteg kamionos az egész filmen keresztül üldözte az országúton a fõszereplõt, de az arcára még a végsõ jelenetben sem derült fény, hisz miután belezuhant kamionostul a szakadékba, csak annyit mutatott a kamera, hogy az ajtó szélérõl vér csöpög le. Így lett vége.

Penn ismét nagyott alkotott. Úgy látszik, kamerán innen és túl egyaránt képes kiemelkedõ munkára.

Szerintem egy ilyen filmet is lehet ugyanúgy szereteni, mint egy olyan bulivúdi szuperprodukciót, melyben a számítógép meg 5000 tonna TNT játssza a fõszerepet.

Mindenképp érdemes megnézni.
Gera 2007 jún. 09. - 00:06:49
(4/99)
Most néztem meg, nekem tetszett. Ritka az ilyen g*ci filmbefejezés :)
Zotyipotyi 2007 máj. 31. - 23:01:31
(3/99)
Ilyen hozzászólások egy ilyen filmhez??? Ez fura.
Nekem nagyon ütött a film. Szerintem Nicolson iszonyat jól játszik, a filmnek megvan atmoszférája, ott van a jól kidolgozott karakter, és az észvesztõ (szószerint) befejezés! Hát mi a túró kell még???
Redfield 2006 aug. 13. - 15:27:07
(2/99)
Szerintem is unalmas volt, vontatott, és eseménytelen. Mûvészfilmnek, (ha úgy nézzük) még elmenne. Lélektanilag jó volt a vége, teljesen egyedi. De sajnos egy ilyen filmet ez nem tart a felszínen...
Neomorf 2006 aug. 13. - 14:27:52
(1/99)
hát egyszer(is nehezen) nézhetõ film. nekem nagyon vontatott, lassú film (alatatónak...talán). és a vége...háát