Téma: Az indíték

pneklara 2015 jan. 11. - 11:43:52
(4/24)
Volt már olyan koncepció, hogy mi, nézõk tudjuk, ki a gyilkos, talán azt is, miért követte el, s akkor ott loholunk a nyomozó mögött,figyelve, hogyan jut el ahhoz a tudáshoz, amivel mi rendelkezünk.
De ott a nyomozás sikerei, melléfogásai adják a film izgalmát.
Itt meg ez a szõke bombázó feltartja a mutatóujját, s a szélirányból megkérdõjelezhetetlenül állítja, hogy a gyilkos itt és itt keresendõ. De a legrosszabb az, amikor a múlt és a jelen keveredik a képernyõn, vagyis a jelenbe beúszik a múlt.
SPOILER!!
Végül is a megdöbbentõ meglepetés, csavar mi volt ebben a filmben? Hogy a zenekarban játszó, kedvesarcú jófiú egy beteg elme volt? Felismerte ezt a tanára, s meg kellett halnia?
feketevipera 2015 jan. 10. - 20:08:16 Előzmény pneklara
(3/24)
Engem sem igazán gyõzött meg az elsõ rész, olyan túl sok újat szerintem nem hozott a krimisorozatok világába ahhoz képest, hogy pl. az ismertetõ is jó hírverést csinált a sorozatnak. Nekem is "problémás" volt a fõszereplõ csaj, egy epizódon belül a megérzései kb. ötször írták felül a többiek meggyõzõdését, és már irritáló volt, hogy csak õ nem hisz abban, hogy X. Y. a gyilkos, hogy itt le van zárva az ügy stb., aztán persze, hogy okosabb mindenkinél, hiszen egyedül õ fejti meg az ügyet. Úgy tûnt, mintha nem a bizonyítékok alapján nyomozna a csaj, hanem jönne valamilyen ötlete, és azt követné.
Edmond Dantes 2015 jan. 10. - 15:00:41
(2/24)
Elsõ részt (Lopakodó Tom) megnéztem, nem ígérem h mindegyiket meg fogom.Valamit újat tényleg ki kell találni, most éppen ezt: elejétõl tudni ki a tettes, ki az áldozat és van -ahogy a címben is áll- indíték is. Ám a végén mégis van benne egy nagy meglepi csavar. Legalábbis ebben az elsõben.
pneklara 2015 jan. 09. - 07:48:41
(1/24)
Gyenge film. Minden nyomozó csapat élére kellene egy ilyen szõke Angie, aki nem is nyomoz, egyszerûen megérzi, ki a gyilkos. Így röpke 3/4 óra alatt megvan a bûntett, megvan a gyilkos, és még családanyai kötelességeit is tudja teljesíteni. Az életben meg néha 20 alatt sem találják meg a gyilkost, itt meg majd' a szeme színét is "megérezte" a nyomozónõ, kit és hol kell keresni.