James Uram Benson Madame 2013 febr. 25. - 21:34:25 Előzmény lesku
(26/46)
Thank you for smoking? Mondjuk az egy szatíra...
Szatirikus elemek persze itt is vannak SPOILER
például a végén, amikor a tárgyalóteremben a redneck méltatlankodik az ítéleten, meg végig jelen van valamiféle finom humor is, ahogy egymást szivatják a felek. Gene Hackman feje néha... :)
De a dohányról fegyverre váltásnál biztos közrejátszott, hogy mire elkészült, már túlvolt Amerika pár iskolai mészárláson.
Killbox 2012 máj. 13. - 17:11:00 Előzmény Rahar
(25/46)
John Grisham:The runaway jury - magyarul Az ítélet eladó c. regényébõl készült a film, s abban dohánygyárak elleni perekrõl volt szó,hogyan szoktatták rá az embereket és hogyan manipulálták a cigarettázásra a reklámokkal,miközben tudták,hogy függõséget,késõbb pedig sok esetben halált is okozhat.Ma ugye már mindenféle elrettentõ feliratok vannak a dobozokon, mégpedig azért,mert rohadtul megfingatták a dohánygyárakat az USA-ban a kártérítési perekkel,és az ugye úgy kezdõdött,hogy SPOILER volt egy precedens.Errõl szólt a regény,hogy Nick és Marlee próbáltak végre pozitív ítéletet kicsikarni egy perben, ami végül sikerült is. Marlee szüleinek halálát "bosszulták meg" úgymond.A filmet kicsit átírták és fegyver lett a fõgonosz,nem tudom miért,talán a dohányosoknak még akkoriban is nagy befolyásuk volt,passz.SPOLIER VÉGE Azért jól sikerült film,jó színészekkel,Cusack végre nem limonádéban,Weisz meg nálam mindig jó,ahogy Hoffman és Hackman is.
10/10
technokrata 2012 máj. 08. - 19:44:04 10/10
(24/46)
SPOILER De tény, hogy õk ehhez hasonló ügyekkel a továbbiakban nem akarnak foglalkozni. Nem is tudnának, hiszen simán felismernék már õket. Ez személyes ügy volt kifejezetten.
10/10
technokrata 2012 máj. 08. - 19:42:23 10/10 Előzmény SlyCool
(23/46)
Ezzel nem értek egyet. Ugyanis utalnak rá, SPOILER, hogy ez egy mezei csata, amit nyertek. A háború megnyerésére természetesen esélytelenek.
10/10
technokrata 2012 máj. 08. - 19:40:24 10/10
(22/46)
Számomra ez a hibátlan film! Nekem minden bejött benne és ami fontos, nyomon követhetõ. Sok film ott bukik, hogy második, vagy harmadik nézésre lesz kerek. Ez elsõ nézésre is tökéletesen követhetõ.
7/10
Rahar 2011 aug. 04. - 11:08:17 7/10
(21/46)
Számomra ennek a filmnek nem volt annyira csavaros a története. Jó színészi munka, nagyon jó alaptörténet és megfelelõ cselekményvezetés jellemzi. Alapvetõen a fegyvergyártókkal értek egyet, mivel ilyen megközelítésben ha valaki leszúr egy embert, akkor a konyhakés gyártója tehet róla, milyen idióta kifacsart logika ez? Nyilvánvaló, hogy a fegyver eladásokat kellene szabályozni, például, mindenkinek lehessen, de regisztrációhoz kötött. Így már a rendõrségnek is feltûnne, hogy egy állampolgár egy hónap alatt 120 darabot vásárol. Ha legálisan vásárol valaki egy fegyvert és azzal gyilkolászik, arról az adott személy és az állam tehet, mivel mégis csak az állam adott lehetõséget a fegyverhez való hozzájutáshoz. Ha meg illegálisan szerezte, akkor pedig egyértelmûen a fegyvernepper, a gyilkos és a fegyvergyártók azok, akik engedélyezték vagy szemet hunytak az illegális értékesítésekre. Mivel nyilvánvaló, hogy illegálisan nagy valószínûséggel nem azért akarok fegyvert, hogy kitegyem otthon a falra. Természetesen ez az én véleményem, nem szükséges egyetérteni velem.
***SPOILER***
Két problémám van a filmmel. Egyrészt megfigyelési, illegális házkutatási akciókhoz általában miért csak egy embert használnak, kettõ három sokkal hatékonyabb. A film vége egy picit irreálisra sikerült, de azért így jobb, mint a negatív valóság.
***SPOILER VÉGE***
Egyébként valakinek, valakiknek sikerült pert nyerniük Amerikában a fegyvergyártó vállalatok ellen?
10/10
tyrichie 2011 márc. 25. - 16:51:26 10/10
(20/46)
Erõsen ajánlott megnézni, tényleg jó film.
9/10
Carlo Abarth 2011 febr. 25. - 00:07:08 9/10
(19/46)
Remek film tessék megnézi,nagyszerû színészi alakításokkal !!!
10/10
duckshoot 2010 jún. 19. - 18:47:27 10/10
(18/46)
Abszolúte jó film. Nagyon jó regénybõl, nagyon jó színészekkel.
A felétõl a végéig ideges voltam a feszültségtõl. Mert rám hatott egész erõteljesen.
Egyszer mindenképp megéri megnézni a mûfaj kedvelõinek.
8/10
6tyú 2010 jan. 05. - 16:47:40 8/10
(17/46)
Múltkor kellemes meglepetés ért, amikor bekapcsoltam az RTL Klubot és láttam egy jó filmet! Már régóta az a véleményem, és tapasztalatom, hogy a tévében semmi nézhetõ filmet nem adnak: mindig a sablonos, történetmentes akciófilmek halálra unt "színészekkel", és gagyi, inkább sírásra fakasztóan szánalmas "vígjátékok" a maguk kreált "mondanivalójával". Mégis idõrõl idõre esélyt adok ezen adóknak, így tettem most is, mivel az esküdtszékes téma felkeltette az érdeklõdésemet. És kellemesen csalódtam.
Izgalmas sztori, végig érdekfeszítõ, érdekes témafelvetésekkel. Mindenkinek csak ajánlani tudom, fõleg akitõl nem áll távol a jog és az amcsi esküdtszéki rendszer.

Egy dolgot tudok kiemelni, ami személy szerint nekem nem tetszett: a film túlságosan elfogult volt az egyik fél irányába. Az egyik oldalon a szegény özvegy, a szimpatikus ügyvéd és a jópofa John Cusack, a másikon meg a tisztességtelen Gene Hackman, és a dúsgazdag, önzõ, gonosz fegyvergyártók. Ennek megfelelõen alakul a happy end is. Azért szerintem ez a fegyvergyártók-felelõssége dolog az ilyen gyilkosságokban kicsit összetettebb téma. De ettõl függetlenül a film megállja a helyét, meg alapvetõen nem is baj, ha egy filmnek megvan a saját nézõpontja, szóval ez inkább csak kukacoskodás a részemrõl.
zs39 2009 jan. 03. - 18:42:36
(16/46)
Lebilincselõ film, nagyon szeretem az ilyeneket :)
9/10
SlyCool 2009 jan. 03. - 18:18:20 9/10
(15/46)
Jo kis film, a vege ugyan a szokasos hollywood fele mese habbal de ennek elenere ajnalom.
10/10
scn 2009 jan. 03. - 10:55:54 10/10
(14/46)
Nagyon jó film! Az elejétõl a végéig izgalmas. Igazán jó az alap történet (még ha nem is pontosan az, ami a könyvben) és a kivitelezés is jól sikerült. A stáblistán szereplõ jónevû színészek ezúttal sem adták gagyi filmhez a nevüket. :)
10/10
liame24 2009 jan. 02. - 23:51:29 10/10
(13/46)
Csak azt nem értem, miért kapott ilyen "alacsony" értékelést itt a port.hu-n (8,3)??????
Rock n Rolla 2009 jan. 02. - 23:44:47
(12/46)
Nagyon nagy film csak ajánlani tudom mindenkinek!
lesku 2009 jan. 02. - 21:18:15
(11/46)
Szasztok! a filmet még nem láttam, a színészek és az értékelés alapján biztos jó. Azt viszont nem bírom ki, hogy ne mondjam: a könyv, ami alapján készült egy másik történetrõl szól! 8 O Számomra döbbenetes volt. A könyv ugyanis egy dohánygyárral szemben indított perrõl szól és bár kétségtelen, hogy a film célja nem a dohányzás, vagy éppen a háború hátrányainak bemutatása, hanem inkább az igázsgászolgáltatás embereknek való "kiszolgáltatottságáról", de szerintem ez így nem ugyanaz lesz. Másképpen szólva: a könyvet biztos érdemes elolvasni! ;)
ondok 2009 jan. 02. - 20:35:57
(10/46)
Amelyik filmben Hackman játszik az csak jó lehet.
5/10
gabesss 2009 jan. 02. - 10:32:06 5/10
(9/46)
...sajnos a film messze nem tudja felvenni a könnyv végig érdekfeszítõ atmoszféráját, így maradt egy egyszernézhetõ, felejtõs film....kár, hogy ilyen jó nevû stábbal, csak ennyit sikerült alkotni...
Nóókaa 2009 dec. 28. - 12:46:09
(8/46)
Ez a filmet elõször dvd-n láttam, nem tévében. Rosszul lett megírva így a végét azóta sem láttam! Nagyon izgalmas volt, amit eddig láttam.Szerencse hogy még lesz a tévében:D
Vidory 2008 aug. 14. - 19:11:35
(7/46)
a könyvnek is ugyanez a címe?