7/10
Dudvarek 2014 jan. 19. - 17:19:57 7/10
(48/88)
Jó a stílus, kicsit erõltetett a történet. 10/7.
Waltz továbbra is egy isten. A két nõ játéka nem tetszett, túlspirázták.
jooasszony 2014 jan. 09. - 15:08:17
(47/88)
Kifejezetten szeretem a kamaradarabokat, ez pedig kétségtelen a jobbak közé tartozik. A történetben azt láthattuk, hogy az elegáns és emelkedett mindennapi álca hogyan foszlik semmivé jól láthatóvá téve az igazi arcot... Nekem mindegyik színész játéka szenzációs volt. Nem egy szokvány Polanski film, de ezt is parádésan megoldotta a Mester.
1/10
Nico71 2014 jan. 05. - 11:03:16 1/10
(46/88)
Nekem nagyon nem jött be ez a film!
Hozzá kell tennem, kifejezetten utálom 1-2 szereplõs, egy helységben játszódó filmeket. (nekem ezek valahogy nem tetszenek)
Hétköznapi témát játszanak el? Ha minden apróságról filmet készítenének, regényt írnának, akkor minden ember író vagy filmes lenne. Tartalmát tekintve nem különb, mint a "Veled is megtörténhet" filmcsoda vagy a "Családi kõr" mûalkotás. A végén szinte vártam, hogy Ranschburg Jenõ mondjon némi okosságot. :-)
Errõl a filmrõl eposzokat zengni, legalább akkora sznobság, mint egy kiállításon üres vásznat hosszasan nézegetni, majd még hosszabban kielemezni a mûvész tehetségét. :-) Imádom Dengelengi Boldizsárt kabaréjelenet jut eszembe:
http://www.youtube.com/watch?v=ObrdKUBRIzg
8/10
Sadenal 2013 dec. 23. - 20:10:52 8/10
(45/88)
Nekem bejött bár néha mintha Foster kicsit túljátszotta volna. Ezen kis hiba és hogy folyton el akarnak menni majd visszafordulnak eléggé valószínûtlen volt nekem is.

7.5/10
leja 2013 aug. 28. - 19:34:21
(44/88)
jó kis (inkább keserû, mint vidám) bohózat jó színészekkel.
színházban valószínûleg belesajdult volna a fejem, de itt nem éreztem, hogy túljátszották.
9/10
dreamer1 2013 aug. 13. - 12:38:17 9/10
(43/88)
Tegnap láttam a filmet és tetszett.Ne egy fárasztó nap után nézzük meg mert akkor biztos nem fog tetszeni.Amikor nyitott az ember erre.Kicsit Woody Allen hangulatú a film több helyen,(bolhából elefántot,New York,az amerikaiak viselkedése,emberi kapcsolatok stb.)Jodie Foster játéka különösen tetszett ahogy szép lassan belepörgeti magát az egészbe (némi whiskyvel).Mindenki jól játszik és a szinkronok is kiválóak.Jodié Szirtes Ági aki fantasztikusan idomul a színésznõ lelkiállapotához.Már ezért is érdemes megnézni.Remélem mi magyarok nem jutunk el ide viselkedésben:)A Vígszinházi elõadást nem láttam de többeknek nem tetszett ahogy a neten olvastam.
Kreszcencia 2013 júl. 09. - 23:24:50
(42/88)
engem az õrületbe kergetett ez a film. az elsõ fél órában kb. percenként akartam kikapcsolni, annyira irritáló volt ez az álszent, udvariaskodó színpadinaskodás. utána egy fokkal talán nézhetõbb, már aki át tud vergõdni az elsõ felén. :)
a 14. hozzászólásban elhangzott megállapítások viszont érdekesek, köszi.
6/10
King Diamond 2013 ápr. 04. - 00:12:56 6/10
(41/88)
Minden bizonnyal jobban tetszett volna a film, ha láttam volna már a színházi elõadást is. Viszont sajnos -ennek hiányában- nem nagyon tudom hova tenni a filmet. Az, hogy vígjáték, felejtsük el. Lehet, hogy maga a színdarab mulattató, de ez a film egyáltalán nem az (nagyon maximum a végére lehet azt mondani, hogy vicces volt itt-ott). Azt el kell ismerni, hogy a színészek zseniálisak, semmi kétség. Furcsa volt Christoph Waltzot ilyen szerepben látni a Becstelen Brigantyk és a Django elszabadul után, ettõl függetlenül itt is õt éreztem a legjobbnak. A szinkronhangok sem voltak rosszak, eleinte Anger Zsolt nem annyira illett Waltzhoz, de idõvel mégis azt kell mondjam, hogy remek választás volt. Az a mérhetetlen nyugodt hang, gondolom eredetiben is hasonlóan beszél Waltz a filmben. Egyébként, ha le szeretnénk írni a filmet: az elején beszélgetés, majd kiabálás/ordibálás, aztán pedig részegedés és jön a nyomor. Még azt megjegyzem, hogy én nem sokat nevettem a filmen, és az is biztos, hogy még egyszer nem fogom megnézni. Ha igazán jó vígjátékot akarok nézni, arra ott van mondjuk egy Ûrgolyhók, vagy a Dumb és Dumber elsõ része, és még sorolhatnám.
Ám, mindentõl eltekintve, annyira nem volt nézhetetlen a film, a közepesnél (Christoph Waltz miatt) egy kicsivel jobb.
6/10
savernake 2013 márc. 25. - 15:09:29
(40/88)
Jó a film, de a vígszínházi elõadásban Eszenyi és Börcsök simán lejátszák Kate Winsletet és Jodie Fostert. Komolyan!
7/10
beo71 2013 márc. 05. - 14:15:26 7/10
(39/88)
A Krízisponthoz hasonlóan ez a film is egy igen csak unalmasnak gondolt témát jelenít meg, kiváló szereposztással és teljes mértékben elkerüli az unalmat.A nagyszerû alakítások és a zárókép a végén, egy pozitív érzést ad az egésszel kapcsolatban.7/10.
9/10
kritiza 2013 febr. 24. - 23:52:44 9/10
(38/88)
Na, végre egy meglepõ, a szokásostól eltérõ film. Sokat nevettem rajta, sõt, hangosan hahotáztam. Olyan helyzetkomikummal teli, mintha Woody Allen írta és rendezte volna. Ezek szerint lehet 79 percben is filmet, jó filmet csinálni.
A Port tartalomleírása szerintem ennél a filmnél (is) túl sokat árul el. Bár én általában mindnél ezt érzem, úgyhogy elõre nem is olvasom el õket.
Nálam 9/10-es.
2/10
kesselring 2013 jan. 14. - 19:53:39 2/10
(37/88)
Akinek tetszett magyarázza már meg mi a jó ebben. Szerintem nézhetetlen, életszerûtlen, valószerûtlen stb...
Valaki korábban fikázta a Nem félünk a farkastól címû klasszikust, amire ez a film hajaz. Az valóban jó film, ez egy borzadály. Kérem, hogy akinek ez tetszett nézze meg azt is és értékelje újra ezt a filmet.
Foster rikácsolása két pohár szesz után kiborító. 15x nekiindul a vendég házaspár, de minden fiszfasz okból visszatántorognak. 10/2, csak azért nem 10/1, mert azt a Megagibbon vs óriásgorillára tartogatom...
6/10
Pongyi 2012 dec. 30. - 13:39:05 6/10 Előzmény beszelo86
(36/88)
Olyan mintha nem írták volna meg a film végét....nagyon fura.
5/10
beszelo86 2012 okt. 11. - 17:47:14 5/10 Előzmény WayneGace
(35/88)
Amikor azt olvastam, hogy ez a film a "Nem félünk a farkastól" címû rettenet egyik modernkori változata, megijedtem. Egyetlen vigasztaló erõ volt, ami miatt végül rászántam magam, hogy megnézzem, mégpedig Kate Winslet, aki az egyik kedvenc színésznõm. És amiben õ szerepel, az sok esetben - ez alól erõs kivétel A király összes embere címû ripacsparádé - értéket képviselõ film.
Kiderült, nem voltak alaptalanok a beharangozások, ugyanis sok minden visszaköszön Albee borzadályából (egyetlen tér, idegbeteg szereplõk, ordítozás végtelen mennyiségben, lerészegedés, okádás, stb.). Elhibázott döntésként könyvelem el Polanskitól, hogy ezt a darabot filmre vitte. Azonban mindenért kárpótol Waltz és Winslet (Fostert és Reillyt nem éreztem jó választásnak), akik hozzák a formájukat. Ezért 5/10-re értékelem.
WayneGace 2012 okt. 05. - 20:10:04
(34/88)
Egy remek film volt. Érdekes volt, lehetett rajta nevetni. Aki olyan az még elmélkedhet a filmben elhangzottakon, kifejtheti saját véleményét a felhozott témákról, világnézetrõl. Mi kell még?
zampano 2012 szept. 11. - 11:23:30
(33/88)
Unalmas, üres, érdektelen. Polanski nem ért a vígjátékokhoz. Woody Allen ugyan jobban meg tudta volna rendezni, de akkor se lett volna belõle ütõs film, mert a téma, szituáció bulváros, a karakterek meg elnagyoltak.
7/10
KittuS_ 2012 szept. 06. - 23:46:00 7/10
(32/88)
Foster nekem valahogy túl sok volt a filmben, nagyon színpadias. Egyébként nem volt olyan rossz film, a végére egészen beindult, és kacarásztam is rajta.
9/10
wasabi80 2012 aug. 23. - 13:41:09 9/10
(31/88)
Szerintem is zseniális. Ahogy Polanski felépíti, bemutatja, szuper. Na meg az alakítások.... Foster, Winslet.. meg kell nézni!
Az elején azt hittem, hogy borzasztóan vontatott lesz, de a végén ahogy felgyorsultak és izgalmasabbá váltak az események mindenért kárpótolt!
10/10
zwad 2012 aug. 08. - 19:18:36 10/10
(30/88)
Filmek jönnek-mennek. Sokszor már másnap nem emlékszem az elõzõ napi filmre.
Ez viszont szenzációs volt. Rég nem láttam ilyen filmet, ami ennyire nem engedett el. Erre bitos emlékezni fogok sokáig. Egyszerûen nem értem a hozzászólások nagy részét. Aki jó filmet akar nézni, ne hagyja ezt ki! Úgy üljön elé, mintha színházba menne, és élvezze, hogy csak neki játszik ez a négy fantasztikus színész mndenféle színpadias túlzás nélkül, ami egyébként máshogy nem megy a színházban, itt a filmen viszont nincs szükség rá, ettõl lesz még érdekesebb a hangulat.
2/10
k.natalia 2012 aug. 04. - 15:36:47 2/10
(29/88)
Én a felénél kikapcsoltam...