Téma: Az órák

gyoppka 2008 jún. 25. - 19:43:20
(39/239)
Én tegnap néztem meg, és eléggé kettõs érzelmeket váltott ki belõlem. Nem azt mondom, h életem legjobb filmje, de nem is a legrosszabb, hiszen ennek a filmnek legalább van mondanivalója és csupán ez is a számomra jó filmek közé emeli. Elgondolkodtatott elég rendesen és depressziós hangulatom is lett tõle és szerintem nem fogom többször megnézni.
A színészi játék, a vágások és a zene tényleg jók, de tudom, hogy nem tudnám mégegyszer végignézni, mert túl mélyen hat rám. A legjobban az a része tetszik, amikor lefekszik a madár mellé.
9/10
Ezüstliliom 2008 jún. 23. - 19:53:25 9/10
(38/239)
Valaki idézné nekem a vasútállomáson lezajlott vita végét? Én csak moziban láttam egyszer, és meg szerettem volna jegyezni azt a részt, annyira fájdalmasan igaz volt, de sajnos nem sikerült.:(
daniel666 2008 márc. 23. - 20:21:35
(37/239)
Sziasztok!
Én is, mint olyan sokan mások szeretném kifejezni, hogy mennyire imádom ezt a filmet. Imádom bent a drámát, a zenét a történeti szálakat. 2002 legjobb filmje:)
Jah és szerintem a magyar hang is nagyon jóra sikeredett, igaz most nem jut eszembe Virginia magyarhangja asszem valamilyen Anna, de õ nagyon tetszett.
csok:x
10/10
Zempy 2008 márc. 03. - 16:59:11 10/10
(36/239)
Ez egy mestermû. Végre sikerült megvenni dvd-n, de estére eléggé elfáradtam és úgy néztem végig. Hát, elõszörre így nem volt az igazi. De másodszorra! Nagyon megszerettem, a zenéje valami csodálatos, és amúgy is nagyon szeretem a nõkrõl, színésznõk összjátékáról szóló filmet. Ez klasszikus és hibátlan példája ennek, egyszerûen nem lehet semmibe sem vele kapcsolatban belekötni. Minden a helyén van, nem is húzták túl, minden jelenetnek megvan a maga értelme. A három színésznõ csodálatos, bár én nem gondoltam volna, hogy Kidman ennyire kevés szerepet kapott volna benne. Persze így is emlékezetes. Mindhármukat ki lehetett volna tüntetni Oscarral, bár ez kivitelezhetetlen :) Én is keveslem azt az egy Oscart, ráadásul meggyõzõdésem hogy sokkal jobb a Chicago-nál (annál a Moulin Rouge is, csak hát abban az évben nem nyerhetett többet, mert a mezõny is erõsebb volt) és 2002 legjobb filmje marad a szememben. Az meg fõleg rokonszenvessé teszi, hogy nem tetszik mindenkinek, legalább érezhetõen nem a nagyközönség igényét kielégítendõen készült tucatfilm, amit a plázamozik nézõi anyagi sikerré tesznek. Mindenkinek meg kellene néznie ezt a mérföldkövet, de vigyázat, csak eredeti hanggal.
Obránszky Ármin 2007 okt. 27. - 15:18:43 Előzmény mezsge
(35/239)
Ugyanez a szituáció nálam is. Elõször képtelen voltam végignézni, de amikor ismét nekiveselkedtem már egészen más hatást váltott ki belõlem. Bizonyos fokú érettség kell ehhez a filmhez, azt hiszem.
Egészen kivételesen jó film, csodálatos színészi játékkal. Nicole Kidmant és Meryl Streepet egyébként is nagyra tartottam, de ebben a filmben valami hatalmasat alakítanak õk és JMoore is. Valóban nem egy akciófilm, de speciel ez engem különösebben nem zavart.
Mindenkinek ajánlom, aki egy brilliáns mûvészfilmet akar látni, ami igazán elgondolkodtató!
Tényleg érdemes megszerezni a DVDt, fõleg a már említett Virginia Woolffal kapcsolatos extrák miatt. Ha jól gondolom, akkor ezt potom 1000 forintért mindenki megteheti.
^..Döniiíí..^ 2007 okt. 27. - 14:05:13 Előzmény mezsge
(34/239)
Helló mindenki..
kb..1 éve.filmes délutánt csináltunk itthon..a családdal..
Kezembe került..ez a film..és gondoltam.megnézhetnénk együtt..tesómmal meg minden..
Vhol rosszul döntöttem ..mert..kb az elsõõ 30 perc után..mindenki ..elment..PERSZE NAGYON ROSSZUL TETTÉK H FELÁLLTAK A TV ELÕL!!..
Én azért is ott maradtam..és sztem jó h végig néztem.. nagyon nagy film..
érdemes volt megnézni..(végig nézni..)
Imáádom a szereplõket..

Kedvenc idéézetem a filmbõl..
"Szembenézni az élettel..mindig szembenézni az élettel..és tudni hogy mit jelent..végül..tudni szeretni olyannak amilyen..és aztán eltaszítani.."
mezsge 2007 júl. 27. - 18:17:13
(33/239)
szerintem a DVD extrái között, Virginia Wolf élete c. részbõl is meg lehet tudni sok mindent az írónõrõl..

én elõször 14 éves koromban láttam, és akkor nem tetszett, m nem értettem. most nem rég újra megnéztem (17 évesen) és teljesen ledöbbentem, h mekkora alkotás ez!! hihetetlenül tetszett és mélyen megérintett. a zenéjével együtt :)

és szerintem aki nem nézte végig (többen is voltatok, ha jól láttam) - szerintem egyszer mindenképpen érdemes lenne, mivel a végén kapcsolódik össze a történet. és még ha tudod is, h ennek a 3 nõnek köze van egymáshoz, érdekes és nagyon lenyûgözõ a színészi játéka a hölgyeknek :)

rám nagyon nagy hatással volt a film, és utána sokáig gondolkodtam el a történeten és a mondanivalóján a filmnek.
csak ajánlani tudom mindenkinek :)
wysiwyg 2007 máj. 03. - 18:57:52
(32/239)
Nem éppen az én stílusvilágomba illõ film, sokáig nem is foglalkoztam vele, hidegen hagyott, de aztán leültem megnézni. Kellemeset csalódtám. Sokminden átértékelõdött bennem a hatására. Jó, igaz elõször nekem se tisztult le teljes mértékig a történet, de egy egész éjszakát gondolkodtam rajat az ágyban ( ciki volt mert nem aludtam másnap meg matekdoga...:))de megérte. A színészek alakítása még jobban tetõzi a nézõkben kialakuló nem hétköznapi érzést. 1szóval...Fejethajtok a mû elõtt.
10/10
Manda 2007 márc. 20. - 20:38:02 10/10
(31/239)
Az Orlandót is olvastam.
10/10
Manda 2007 márc. 17. - 21:01:43 10/10
(30/239)
Közben elolvastam a filmhezt kapcsolódó - pontosabban afilmet ihletõ - 2 könyvet is, így kicsit okosabb lettem. (Mrs Dalloway, Órák). És, mik ki nem derülnek, Laura nem akarta megölni magát. Csak olvasni szeretett volna 2 órát egyedül, egy olyan helyen, ahol elmenekülhet a világ, és a kötelezettségei elõl. Csak õ, és a könyve. Amúgy megértem ezt a tompa egyhangúságot, amit az ilyen házasságok éreztetnek, de egy öngyilkosságra vajmi kevés indok ez. Csak eljátszogatni a gondolattal, hogy mennyivel könnyebb lenne, ha... Az más. Amúgy meg, ez a "mindhárman leszbik" dolog igencsak gyerekes. Egyáltalán nem errõl van szó. Amúgy javaslom, hogy aki véleményt fejt ki valamirõl, az nézzen egy kicsit utána annak, amirõl írkál - Virginia Woolf-ról tudjuk, hogy milyen életet élt, hogy egy olyan alkotói társaságnak volt oszlopos tagja, ahol mindenkinek mindenkihet volt köze, életkortól és nemtõl függetlenül, volt viszont egy szeretp férje, aki mindig mellete állt, próbálta visszaadni az életkedvét, és megmenteni az öngyilkosságtól. Ja, és nem mellékesen elmebeteg volt. Clarissa esete megint más; barátnõjével él több, mint 10 éve, szerelmet érez/érzett iránta, ugyanakkor van egy ember, akivel együtt egy olyan nyarat élt át 18 éves korában, ami meghatározza a továvbbi életét. Louis-sal és Richarddal szerelmi háromszögben éltek egy ideig; Clarissa is, Louis is szerette Richardot, testileg, lelkileg, kettejük között viszont egy félresikeredett próbálkozáson kívül semmi sem alakult/alakulhatott volna ki. Clarissa nem egy szimpla "leszbi"; de szerintem ezt nem nagyon lehet valakinek elmagyarázni. Talán, ha elolvasod a könyveket... Laura meg aztán pláne nem az. Hálás aférjének, szereti õt, viszont (szerintem) gyenge nõ. Nem képes szembenézni a legalapvetõbb emberi problémákkal, nem tudja úgy ellátni az anyai teendõket, hogy közben ne azon töprengene; "Most vajon mit csinálna egy igazi anya? Jó lesz, ha megpuszilom..?" meg hasonlók. Nem anyatípus; az ösztönei inkább a csendes bezárkózás felé hajtják. Kibújni minden probléma alól, egyedül lenni, olvasni, elmenni innen... Akár az életbõl is. Könnyû lenne. A barátnõje, Kitty egészen más mint õ. Már régen is más volt. Csodálja, felnéz rá, furcsa izgalmat érez, mikor látja, mikor találkoznak, és iszonyú elkeseredettséget, mikor meghallja, hogy beteg. Õ sem tudja, miért teszi, amikor megcsókolja. Nme is igazán csók az, csak valamiféle együttérzés ezzel a csodálatos lénnyel; hogy együtt lélegezhet vele, hogy most õ, Laura nyújthat segítséget.
Na, ennyit a leszbikrõl.
Juccmokk 2007 márc. 10. - 19:02:59
(29/239)
Komolyan nem kötözködésbõl, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy szted miért hasonlít a két film zenéje?
amelie11 2007 márc. 10. - 17:11:52
(28/239)
Ez a film nagyon megérintett.
Fõleg a zenéje!Hasonlít az Amelie csodálatos életel címû filmnek a zenéjéhez!
Az egész filmben csak az gáz hogy mind a hárman leszbik!
Szerintem a rendezõ már nem bírt mit kitalálni...
Na mind1 így is a kedvenc filmeil közé sorolhatom! : )
10/10
Marcellus 2007 febr. 14. - 17:27:17 10/10
(27/239)
Meryl Streep? Hogy egy csúnya kifejezéssel éljek: besz*rás. Az ilyen igazi tehetségeknek köszönhetõen nem omlott még le a hegyoldalról a "HOLLYWOOD" felirat. Amúgy habár a három nõ közül Meryl a legtapasztaltabb, Kidman és Moore is hihetetlen átéléssel tudták játszani a szerepüket. A DVD-n az extrákban Julianne Moore elmondja, hogy utál sírni, ehhez képest el sem tudok képzelni mást a helyébe, ahogy a fürdõszobában ül, rettegõ arccal... Annak, aki nem szokott sírni, azt is nagyon nehéz lehetett eljátszani, hogy elfojtja a sírást. Nicole Kidman meg... az õrült tekintet, amikor ír, és a szakácsnõ benyit, meg ahogy lefekszik a halott madár mellé... De szerintem tõle az a rész volt a legjobb, amikor elmondta a férjének a vonatpályaudvaron, hogy miért gyûlöli ezt az életet. És a filmre Virginia levele tette fel a koronát: "Szembenézni az élettel... mindig szembenézni..."
mollo888 2007 febr. 13. - 18:44:40
(26/239)
nekem is az egyik legnagyobb kedvencem! bár (természetesen) ebben a filmben is nagyon jó, még ennél is bámulatosabb alakításai is szép számban vannak.
soma200 2007 febr. 13. - 17:58:37
(25/239)
Nekem nem tetszet.
10/10
Manda 2007 febr. 13. - 17:55:21 10/10
(24/239)
jééézusom, mennyi helyesírási hibát vétettem, bocs, nem vagyok ennyire hülye, csak siettem..:-))
10/10
Manda 2007 febr. 13. - 17:52:27 10/10 Előzmény Marcellus
(23/239)
Sziasztok,
most, hogy így átfutottam a topicot, örömmel látom, hogy a többségnek azért van egy kis esze ehhez a filmhez. De lehet, hogy ez is csak azért van, hogy az ilyen "szartseér"-ezõ átlagnak még annyi esze sincs, hogy regisztráljon...
A film zseniális. Sokszor láttam már, de mindig újra és újra nézem, mert nem tudok betelni vele. Nagyon sok minden van azért, amit nem értek - 1 indiszkrét kérdés pl., hogy miért akarja megölni magát szegény Julianne Moore, mikor mindene megvan..? -, de ezzel együtt a hangulata és az egész világa megragadott.
Van még valami, ami mellett soha nem vagyok képes elmenni; MERYL STREEP. Mondjátok meg, hogy van az, hogy egy nõ mindent és mindenkit tökéletesen és élethûen képes eljátszani??? Nem értem egy szerûen ezt a félelmetes tehetséget. Az a konyhai-kiborulós jelenet... No meg mikor Richard leugrik...Brrrrr....
Aki még nem látta a filmet (szörnyûrémesborzasztó, azonnal pótolja!!!!!), az MINDENKÉPPEN eredeti hanggalés felirattal nézze, mert a lényeg vész el, ha a színészek játékát a hangsáv legágásával csonkítjuk.
10/10
Marcellus 2007 febr. 12. - 22:27:21 10/10 Előzmény Zotyipotyi
(22/239)
Ha el is csúfították Nicole Kidmant, nyugtasson meg a tudat, hogy az igazi Virginia Woolf még ennél is sokkal csúnyább volt. Mellesleg Nicole Kidmannek szerintem ez a legemlékezetesebb alakítása (azok közül persze, amiket eddig láttam). "Az órák" hihetetlenül jó film, és a színészeknek, a zenének, a vágásoknak és a kameramozgásoknak is köszönhetõ, hogy ilyen bámulatos filmélmény.
Zotyipotyi 2007 jan. 01. - 16:30:11
(21/239)
Ez az egyik legjobb film, amit valaha láttam, csak kár hogy kedvenc színésznõmet így elcsúfították benne:)
Huma 2006 dec. 30. - 17:44:20
(20/239)
Nagyon jó film, nagyon jó színészek, és jó színészi alakítás. Ráadásul Virginia Woolf se egy utolsó író, csak tudni kell olvasni. Ettõl függetlenül megmerem mondani õszintén, hogy 1x néztem meg a filmet, mert iszonyatos depressziós hangulat kerülgetett 1 hétig tõle, és a film járt az agyamban. Minden mûvészi alkotás hordozza készítõjének tulajdonságait, de ez nem értékteleníti le a filmet. Ízlések...