afcajax 2008 júl. 27. - 13:29:55
(35/195)
Most is jó..de abban az idõben fõleg üthetett.
10/10
GörögNecsi 2008 jún. 13. - 21:09:26 10/10 Előzmény mikehodges
(34/195)
Ne törõdj vele, megoszlanak a vélemények :D
Az Ómen is ritka jó film :D
8/10
mikehodges 2008 jún. 03. - 21:11:44 8/10
(33/195)
Szeretnék egyszer rájönni arra,hogy miért hatott rám úgy ez a film,mint egy vígjáték??s rajtam kívül még többen vannak hasonlóan vele..gondolkodom rajta,s nem jövök rá,s szégyellem magam,de énbelõlem a film kb 80%-a hangos nevetést ingerelt,s nem azért mert vicces,vagy béna,Isten õrizz!Ez valóban egy nagy klasszikus!..hanem,nem tudom...Úgy ültem le elé,hogy félni fogok,de nem hatott rám ijesztõen(az Ómennel ellentétben,amin elõször majdnem bef**stam),1dül a szegény kislány orvosi vizsgálatai voltak nyomasztóak...azon kívül kacagtam..érdekes.:S
10/10
GörögNecsi 2008 máj. 11. - 10:28:19 10/10
(32/195)
Megnéztem azthiszem a rendezõi változatot, és nagyon tetszett a film. Mivel én hiszek Istenben,ezért én komolyanveszem az ilyen témájú filmeket.És felvillanyoz az hogy megtörtént estet dolgoz fel!Bár szerintem ennél egyszerûbb az ördögûzés,annak aki hitében megvan gyõzõdve arról hogy az ördög az ember legnagyobb ellensége,aki azt akarja hogy féljenek tõle az emberek,igenám de van egy szeretõ hatalmas Istenünk akihez ha Jézus nevében segítségért fordulunk akkor nincs ellenfelünk! :)
real666 2008 ápr. 13. - 16:30:13
(31/195)
sztem ez nagyon nagy film! aki nem a rendezõi változatot látta, az nézze +. a másik változatból kivágtak mindent. nagyon ott van, nem olyan, mint a mostani horrorok, amiket nem is lehet annak nevezni. a mostaniakban már van 1 csepp vér és ááááááá úristeeeen........ aki + azt mondja, hogy nem jó film, az egy idióta.
memmm 2008 márc. 16. - 22:05:28
(30/195)
kétszer láttam, de még mindig nem értem, hogy ebbõl hogy lett kultfilm, vagy hogy egyáltalán hogy lehet tõle megijedni.
tényleg próbáltam látni benne legalább valami különlegeset, de szerintem rossz helyen volt a zene, vontatott volt a történet, idegesítõ az anya kétségbeesése, maguk a horrorisztikusnak szánt jelenetek gusztustalanak és szánalmasak.
9/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 06. - 13:19:30 9/10
(29/195)
Hát ha az ember látta, sõt sokadjára látta a filmet, nem fog frászt kapni. Viszont sokkal jobban tud koncentrálni a finom részletekre, és meg kell mondjam, ez a film nagyon ott van.
Sokan említettétek a megvagdosás kérdést. A pókjárós jelenetre nem emlékszem, ezek szerint én nem láttam a rendezõi változatot. Nyilván az eredeti mozifilmet láttam, már csak a koromnál fogva is. Viszont, és javítsatok ki ha tévednék, úgy rémlik, hogy Karras atyának van egy jelenete, amikor a család könyvtárában kutakodva próbál választ találni arra, vajon a kislány tájékozódhatott volna-e csupán a polcokon talált könyvekbõl, hogy eljátszhassa a megszállottat. És talált. Nekem úgy rémlik, VOLT ilyen rész.
A démon (a szárnyas) már a kis szobrocskán is megjelent, amit Merrin atya talált az ásatásokon. Asszem Pazuzu.
Pont ettõl találtam nagyon telitalálatnak a filmet, nem tudni, és még a végén sem, hogy egy nagyon markánsan megnyilvánuló pszychózisról van-e szó, ami a fogékony közeget (erõsen hívõk és papok, meg az anya, aki bár szkeptikus, de a tudomány magára hagyta) is magával sodorja, vagy esetleg tényleg démoni erõk munkálkodnak. A King-féle Ragyogást (mármint a könyvet) ugyanezért szerettem.
Mike Oldfield meg keresve sem találhatott volna jobb reklámot magának.
Na azért legyen egy off is: a nyomozó azt mondja a joggingoló atyának az elsõ találkozásukkor: "Úgy néz ki mint egy boxoló, kiköpött olyan mint...", és felsorol pár nevet, szinészekét is. Ha a film csak pár évvel késõbb készült volna, nyilván Sly szerepelt volna elsõként a névsorban.
9/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 05. - 14:54:24 9/10
(28/195)
Nem mellékes. Idegemre megy hogy nem engednek a fontos információk közelébe. A moziban is mindíg min. 30% százalék nézõ van, aki nem tipródik a kijárat felé, hanem gondosan végignézi az egészet, ha másért nem, hát a zene kedvéért. Mint vuudielen.
Szeth.i. 2008 márc. 03. - 22:13:56
(27/195)
Micsoda hangulata van ennek a filmnek, mintha a részese lehetnék az egésznek... Szerencsére a gonosz ábrázolása esetenként elég bugyuta, pláne, amikor szárnyas lény formájában kis idõre meg is jelenik, de legalább ez emlékeztet arra,az események sodrásában, h ez egy film.
10/10
robby 2008 márc. 03. - 00:06:22 10/10
(26/195)
Én 20 éve, 1988 februárjában láttam elõször a moziban ezt a kiváló alkotást. Utólag visszagondolva kicsit meglepõ, hogy akkoriban ezt bemutathatták, mert tudomásom szerint a rendszerváltás elõtt a horror tiltott mûfaj volt Magyarországon. Nagyszerû film, a manapság készülõ, számítógépes zagyvaságok a nyomába sem érnek!
csancsy 2008 márc. 02. - 23:53:36
(25/195)
Én nagyon fiatalon titokban néztem meg, és akkor nagyon félelmetes volt, nagyon megijedtem, ha jól emlékszem elég sokáig a hatása alatt álltam, nem tudtam aludni. Most se nagyon merem megnézni, de majd egyszer megnézem, amikor rászánom magam.
Kryss 2008 márc. 02. - 20:05:16
(24/195)
En most fogom eloszor megnezni.. ha ebren tudok addig maradni. :-)
Tenebra Mors 2008 márc. 02. - 19:43:54
(23/195)
Nekem is tetszett a film, már kétszer láttam XD.
Sokan mondták, hogy irtózatosan félelmetes, sõt, olyat is hallottam, hogy az illetõ a film nézése után hangosan imádkozott LOL. Én ennyire nem ijedtem be tõle, bár azért be kell valljam, hogy éjszaka, miután megnéztem anno, erõsen hallgatóztam, hogy szöszmötöl-e valami a padláson. S szerencsétlenségemre szöszmötölt, mert a padlásunkra rendszeresen visszajárnak (illetve jártak)nyestek. De ugye az Exorcist megtekintése után az ember nem a nyestre asszociál XD. Úgyhogy csuromvizesen aludtam el (nem, nem hugyoztam be, csak leizzadtam XD).
Szóval hatása volt, az biztos!

Emellett a szereplõk is jól alakítanak, a történetmesélés is kiváló (jól adagolják az egyes részeket, jól keverik a fordulatokat-epizódokat), s formai szempontból is a toppon van, szerintem. S itt nem az ilyen speciális effektusokra gondolok, hanem a hagyományos, "jófilmes" eszközökre. Pl. a végsõ jelenet rohadt jól van megkomponálva SZVSZ.

Nekem amúgy a 2. rész is bejött, hiába, hogy IMDB-n pl. az a legrosszabb a 3 klasszikus rész közül. Nekem inkább a 3. nem jött be... A 2-ban még voltak reflexiók az elsõre, s viszonylag érdekfeszítõ volt a történet is. A 3-nak számomra eléggé rókabõr jellege van már...

Amúgy emellett kedvencem az Ómen, mely ebbe az "ördögfilm"-kategóriába tartozik. Hasonlóan rémísztõ és elgondolkodtató, valamint izgalmas tud lenni az is.

Mondjuk most az Elemi ösztönt fogom nézni, nem ezt XD.
baosa 2008 márc. 02. - 13:33:53 Előzmény Zajac
(22/195)
Én beviszem a wc-be a tv-t és ott fogom nézni!:)
Zajac 2008 febr. 29. - 17:03:06
(21/195)
Juj megint lesz megnézzük,megint összefo**om magam..
perry 2008 febr. 21. - 19:06:39
(20/195)
Azt nem tudom mi volt elõbb de én majd betojtam amikor elõször láttam :)
bbit 2007 máj. 21. - 11:53:51
(19/195)
Igazából pont fordítva történt! A lemez volt elõbb, nagy sikere miatt utólag lett a film zenéje.

"A film zenéjének megírására elõször Lalo Schifrint kérték meg, ám Friedkin, a kész muzsika meghallgatása után kitépte a szalagot a magnóból, és kirohant a stúdióból, a felvételt pedig áthajította a szomszédos sztráda felett, be egyenesen egy használtautó-kereskedés irodájába. Aztán megvette Mike Oldfield Tubular Bells-ét."
A tábornok 2007 máj. 21. - 11:35:18 Előzmény Gertev
(18/195)
Nem feltétlenül bûn. Van egy pár éves gyenge újraszinkronja (Tordy Géza-Szakácsi Sándor),de az eredeti szinkron nagyon jó (Szabó Ottó-Gáti Oszkár). A rendezõi verziónak úgy tudom nincs szinkronja,ami nem is baj,hiszen maga a rendezõi verzió is teljesen fölösleges az 1973-as moziverzióhoz képest.
Vikke 2007 máj. 15. - 17:31:02
(17/195)
Kétségtelenül az egyik legmélyrehatóbb és legfélelmetesebb horrorfilm. Alapmû.
Hesztia 2007 máj. 15. - 16:01:04
(16/195)
Így már stimmel, köszi!:)