7/10
King Diamond 2008 aug. 24. - 22:14:19 7/10
(20/80)
Most lett vége a filmnek. Nem tudom, hogy miért 167 perc van írva a film hosszának, mikor 2 óra 9 perc után vége lett a dvd-n. Bár itt még azt sem tüntetik fel, hogy meg lehet rendelni dvd-n, pedig már kijött. Most vettem ki és 129 perc után volt vége. Remélem nem vágták ki a dvd-bõl a többit. Most nézem az imdb-n, hogy tényleg 167 perc, de oda van írva, hogy az orosz verzió már csak 130 perc és vágott. Gondolom akkor ez is az a verzió, bár nem értem, hogy miért vágtak ki több, mint 30 percet. Nem volt rossz film, nem éreztem unalmasnak. Matt Damon egyre jobb és komolyabb filmekben kap jobbnál jobb szerepeket, jobbnál jobb szereplõkkel. Elég csak említeni Joe Pesci-t vagy akár magát Robert De Niro-t. A történet nem volt annyira akciódus mint a Tégla, de ettõl függetlenül nekem ez is tetszett, ha nem is annyira, mint az.
7/10
6/10
r0t0 2008 máj. 25. - 12:09:19 6/10
(19/80)
Matt Damon megtalálta a neki való szerepet. Az iszonyat hosszú film alatt én mindössze 3 olyan alkalmat találtam, amikor bármilyen arcot is kell vágnia (mosoly..) egyébként végig pókerarc. Ez megy neki.
Aki nem vevõ a kémes dolgokra, konspiráció, politika, mocsok, taktikázás, az meg se próbálja elkezdeni ezt a filmet. Kémromantika és hidegháború szerelmeseinek ajánlott.
Hogy mi volt a legjobb a filmben? Természetesen az a 3 perc, amikor maga Robert De Niro is szerepelt. :)
andromedes 2008 jan. 18. - 02:53:05
(18/80)
Ez a film olyan, mintha amatõr gyerekszínészek játszanának egy diákszínpad szakkör keretében. Maximális tisztelet annak, aki nem áll fel a felénél.
blowup 2007 dec. 08. - 13:17:56
(17/80)
Már hetek óta szemezgettem vele, riasztott a hossza, de végül rászántam magam és nem untam. Annak ellenére, hogy kémsztori lévén semmi extra durranás (Bond/Bourne) nincs benne.Aki kicsit is járatos a témában az tudja, hogy ilyen a való élet is, a háttérben rejtve összeszorított foggal és gyöngyözõ homlokkal némán feszülnek egymásnak az ellenfelek, ritka a napvilágot látott eset - akkor viszont nagy port ver fel: Ivanov és Litvinyenko példája mutatja.
Nem feltétlenül cél az egymás likvidálása, hiszen akkor új ellenfélrõl lehet elõlrõl kezdeni az infógyûjtést, viszont vannak íratlan szabályok: egymás óljába nem piszkítunk, illetve gyalogot lehet áldozni--->Hanna.
A film legfõbb erénye az, ami a kémszakma lényege is, maximálisan ügyel a részletekre, valamint az erõs szereplõgárda - nyúlfarknyi szerepben brillíroz Joe Pesci, és másik kedvencem Jhon Turturro, bár Matt Damon maszkírozása tényleg nem jól sikerült, ahogy valaki találóan fogalmazott, nem elég csontos az arca a szerephez.
Értéséhez és élvezetéhez elengedhetetlen a hidegháborús korszak történelmének ismerete, ezért a tinédzser korosztálynak ez nem lesz a kedvence, nekik a fiktívebb és petárdás B/B való :)
8/10
vtibor 2007 dec. 05. - 07:58:39
(16/80)
A film zseniális!
Megalkották a Keresztapa 4-et. Számtalan jelenet utal arra hogy ez volt a cél. Niró a Brandós keresztapára utal. A tó melletti ház, a csontos találkozók. De legjobb az a párás csónakázõs kép! Egyértelmû üzenet: ez ugyanolyan Klán mint a Corleone család. Nem számít sem a család, a haza sem csak az Ügynökség.
manocska06 2007 nov. 20. - 23:17:51
(15/80)
Huh, hát nem egy könnyû film. Sajnos nem sikerült végignéznem(valószínûleg már nem volt sok hátra), de szerintem is nagyon jó, bár kissé elhúzták némelyik jelenetet.
efes 2007 nov. 08. - 22:05:15
(14/80)
szerintem azért nagyjából így lehetett minden a CIA körül. nincs mit titkolni, elõbb-utóbb minden kiderül. disznó-öböl kiderült, az afgán tálibok segítése kiderült, az iraki fegyverüzlet kiderült. így megy ez, a nevek, meg a konkrét események nem biztos hogy stimmelnek, de nagyjából minden így van. hogy lehetne másként, amúgy? :)) egy nagy szarkavaró gépezet a világ összes titkosszolgálata, amelyek úgy vannak összefonódva, hogy azt el sem tudjuk képzelni.

éppen ezt mutatja meg a film, amelyre nyilván rábólintott a CIA, de ismerjük, innen a filmbõl is.
bzs60 2007 nov. 08. - 21:54:08
(13/80)
Nekem tetszett. Szép, hosszú, romantikus, nagyon szomorú kémregény-film. Nem tudtam, hogy késett a bemutató, és azt sem, egész mostanáig, hogy a bemutató napján néztem meg. Ahhoz képest kb. hatan voltunk a moziban. De már megszoktam, nézhetõ filmeknél ez így szokott lenni.

Szerintem nagyon szépen van fényképezve, és azt is nagyon szeretem, amikor ezek a hollywoodi "sztárok" igényes filmben, rendes színészvezetés mellett gyakorolják a mesterségüket. Ilyenkor látszik, hogy megtanulták. De Niro magára osztott kis szerepében brilliáns.

Emberi kapcsolatokról, egy személyiség teljes megkövesedésérõl szól szerintem. Hogy a CIA-ról és hasonlókról megtudhatunk valamit ilyen filmekbõl abban erõsen kételkedem. Itt ez csak díszlet.

Apropos díszlet. Nagyon tetszett a feeling, a tárgyak. Autók, ruhák, telefonok ilyesmik. Ez a gyengém. (Nem a hideg ;)
efes 2007 nov. 08. - 12:57:02 Előzmény Brambilla
(12/80)
biztosan látta a filmet, aki a magyarítást adta, az más kérdés, hogy az eredeti 'jó pásztor' tökéletesen megfelelt volna. a film amúgy igenis a CIA története, a matt damon által alakított figura sorsán, életén keresztül. pontosan azért mondom et, mert amit e film hibájának szoktak felróni, a rengeteg, aprólékosan bemutatott személyes kapcsolatok olykor öszegubancolódó, olykor szétszakadó hálózata maga a CIA. és persze az összes nagy titkosszolgálat is hasonlóképpen mûködhet a KGB-tõl az MI6-on át a MOSZADig, persze nemzet- és belpolspecifikusan.

de niro filmje olyn mint egy könyv, ha érdekel a téma, akkor jó belemerülni, ha szimpla kikapcsra vágyik az ember, válasszon mást. tán ebõl is kitûnik, nem moziforgalomba való, szerintem is, dvdre, és késõ esti tévémûsorba.
10/10
Castia 2007 nov. 07. - 09:50:58 10/10
(11/80)
Sajnos egyet kell értsek, nem fognak tolongani a mozipénztáraknál. Akit igazán érdekelt, az már ilyen-olyan módon megnézte, és inkább a dvd kiadására vár.
10/10
zalan 2007 nov. 03. - 09:11:34 10/10 Előzmény Brambilla
(10/80)
Szerintem is nagyon gagyi a magyar cím!

A filmet november8-án mutatják be az intersonic forgalmazásában jó film lesz nagyon
Brambilla 2007 nov. 01. - 21:37:16
(9/80)
Nem tudom ki találhatta ki ezt a magyar címet, de nem hiszem, hogy látta a filmet. Ez nem az "ügynökség" történetérõl szól, hanem a Matt Damon által alakított figura életérõl, hogy a családját vagy a hazáját választja és a munkájáról. A jó pásztor kifejezés illik rá és az "Anya" is, ahogy a ruszkik nevezik. Egyébként nem tudom milyen bemutató lesz november 8-án, sem a mozikban sem a tv-ben nem lesz tudtommal, itt a porton sem írják.
stormare 2007 okt. 18. - 18:58:56
(8/80)
Ennek a filmnek most mi a címe, a Jó pásztor vagy Az ügynökség
Brambilla 2007 szept. 06. - 18:18:47
(7/80)
Végre meg tudtam nézni. Eddig azt hittem, hogy a 20-30-as években játszódik, de ez a kor is jó.
Szerintem nem unalmas és nem is vontatott, de lehet csak a De Niro iránti rajongásom mondatja ezt velem, máshol leszolták. Pedig jó kis film.
DRusza 2007 jún. 21. - 03:15:11
(6/80)
Nem egy könnyû, vasárnap délutáni lötyi az biztos, már a 167 és fél perces játékidõ is elárul valamit. De a hosszú és lapos minõsítésnél jóval többet érdemel. A valóságnál szerintem még így is sokkal izgalmasabbra sikeredett ez a hidegháborús hivatalnok-titkosszolga karriertörténet. Matt Damon talán leghitelesebb alakítása, de egészen biztosan nem a legjobb filmje. Izgalomban persze nem vetekszik a Bourne-rejtély filmjeivel (Már én is várom a 3. részt!), mert annál sokkal realisztikusabb és vontatottabb történet. A filmhez igazi koncetráltság kell és nem árt némi érdeklõdés az amerikai JFK éra iránt sem...
x-tro 2007 máj. 07. - 19:34:09 Előzmény Ági7
(5/80)
Valószínûleg a forgalmazók tartanak a 3 óra körüli hossztól, s mivel nem kifejezetten akció- és látványdús a film, úgy gondolják, nem menne be rá sok nézõ.

Majd a tévében, ill. dvd-n megnézhetõ lesz Magyarországon is.

Amúgy a hosszúsága ellenére nem unalmas a film, már annak, aki érdeklõdik az ilyen kémtörténetek iránt, amely a Bondnál azért jóval Stirlitzesebb. De Nirót most is egy nagyhatalmû szervezet struktúrája érdekli elsõsorban, hogyan áll össze, milyen kapcsolatok mûködtetik, stb. Mint a Bronxi mesében, csak itt nem a maffia, hanem az amerikai titkosszolgálat a tárgy. Kicsit szövevényesen indul a film, de hogy induljon "az" amerikai titkosszolga életének filmje, ide oda ugrálunk az idõben, tudni kell félszavakból az adott történelmi szituációt, legyen az a második vh. kitörése, a Disznó-öböl balhé, vagy Hruscsov amerikai látogatása. Itt van (majdnem) mindenki, aki számít az amerikai filmben, Matt Damontól John Turturrón át magáig Robiig. Szép lassúdad karriertörténet, benne a huszadik század második felének történelme. Valószínûleg igen reális képet kaphatunk az igazi titkosügynökök életérõl, amelyet a bizalmatlanság, a minden tettét már paranoid üldözési mániába hajló körültekintés hatja át. Ezért élete végéig a magáény a jutalma, csupán kollégáira számíthat, de hát éppen bennük nem lehet megbízni.

A film közvetlen leszármazottja Coppola Keresztapájának (õ a producer itt), bár szinte egyetlen brutális jelent nincs benne.
Ági7 2007 ápr. 06. - 13:28:39 Előzmény graniti
(4/80)
Korrekt film, Matt Damon jól alakítja a CIA ügynököt, de az egy picit vicces, h a valóságban egy 12 évvel fiatalabb színész alakítja a fiát. A filmben korán lett apa! :) Szégyen, h a magyarországi forgalmazásról semmi hír...
graniti 2007 márc. 17. - 17:53:46
(3/80)
Van valakinek infója róla, mikor mutatják be nálunk? Az IMDb-n sem találtam semmi bíztatót errõl.
Brambilla 2007 jan. 28. - 13:00:12
(2/80)
Sziasztok! Szervezõdik egy fórumtalálkozó, hogy végre élõben is megismerhessük egymást. Ha érdekel titeket a dolog, látogassatok el az "A találkozó" címû film fórumoldalára, ott több infót találtok.
Brambilla 2007 jan. 27. - 20:34:05
(1/80)
A szereplõgárda és az alapján amit hallottam róla jó film lehet. De Niro nem éppen rutinos rendezõ, de a Bronxi mese is jól sikerült, úgyhogy nem ronthatta el ezt sem túlzottan. Meg érdekes lesz nézni, hogy De Niro ezúttal a nagy gengsztereket akarja elkapni. Hirtelen ebbõl a korszakból csak olyan filmjei jutnak eszembe, amikben a "másik" oldalon volt (Volt egyszer egy Amerika, Keresztapa 2, Aki legyõzte Al Caponet).