Téma: Az új világ

6/10
Spooner 2011 máj. 17. - 19:30:48 6/10
(56/96)
Én az elsõ fél óra után kikapcsoltam, nem kötött le..
8/10
Dalmát 2011 máj. 08. - 23:51:43 8/10
(55/96)
Lassú tempójú film, de nem unalmas. Még gyerekkoromban ismertem meg Pocahontas történetét Rónaszegi Miklós ifjúsági regényeibõl (Az indián hercegnõ, Indián halál). A Disney rajzfilm nagyon nem tetszett, ez a film viszont szép. Hihetetlen, hogy a fõszereplõnõ csak 15 éves volt.
9/10
oimuka 2011 febr. 05. - 22:24:41 9/10
(54/96)
Bevallom õszintén,hogy úgy fogtam hozzá(a hozzászólásokat olvasva,hogy mennyire unalmas film),van két óra szabad idõm,ha meg elunom,legfeljebb belealszom.Leszögezem,nem a a tv-ben láttam,hanem a tegnap DVD-n.Szerintem egy ilyen filmnek nem tesz jót,ha félóránként megszakítják reklámokkal.Aki ma látta az RTL-en,és esetleg nem tetszett,azt tanácsolnám,szerezze meg DVD-n és nézze meg újra.
Nem tudom,mi volna az a jelzõ,ami leginkább kifejezné azt az érzést,amit a film keltett bennem.Csodálatos,lenyûgözõ,fennkölt....nem találok rá szavakat.A film titka az,hogy alkalmazkodni kell a film által diktált tempóhoz,ritmushoz.Ha ez sikerül,akkor egy tökéletesen megkomponált filmmel ajándékoz meg a rendezõ.Egy olyan alkotással leszünk gazdagabbak,amiben minden képkockának,mozdulatnak,zenei aláfestésnek jelentõsége van.Nekem annyira jól sikerült ez a bizonyos ráhangolódás,hogy mikor vége lett,az volt az érzésem,hogy el tudnám nézni másnap reggelig.
Annak a generációnak,aki a nyugatnémet Lex Barker és Pierre Brice nevével fémjelzett indiános filmeken szocializálódott,annak biztosan el fogja csapni a gyomrát.A filmet leginkább-már amennyire egy játékfilmet össze lehet hasonlítani egy regénnyel-leginkább Passuth László Esõisten siratja Mexikót címû könyvével tudnám rokonítani.A stílusa,hangulata,tömörsége mind ezt az olvasmányt idézi fel bennem,annak ellenére,hogy mind két mû cselekménye más korszakban játszódik ,no meg persze a könyv a spanyol hódítókról szól.
Sokan azt vetik fel,hogy a filmnek nincs egy mozgalmas cselekménye.Ez valóban így van.A rendezõ jó lóra tett fel akkor,amikor a képi világot helyezi elõtérbe,azon keresztül próbál elmesélni valamit egy olyan korszakról,ami nagyban meghatározza Amerika késõbbi történetét.
Akinek többet jelent egy két órás,gyertyafényes, romantikus vacsora,mint egy gyorsétteremben percek alatt elfogyasztott hamburger,az nem fog csalódni a filmben.
10/10
Csillagvilág 2011 febr. 05. - 19:54:49 10/10
(53/96)
Most láttam a filmet. Szép volt, nem ilyenre számítottam. Tetszett ahogy a szereplõk gondolatait lehetett hallani. És nagyon szép Pocahontas!:-)
ájtatosmano 2011 febr. 05. - 19:36:20
(52/96)
Nekem a színészi játékkal sem volt gondom, külön tetszett, ahogy mindenféle érzelem látható volt, amikor a hercegnõ és Smith kapitány közötti érzelmek kibontakoztak. Vagy amikor a késõbbi férje iránti érzelmeit jeleníti meg. Pl. félelem, visszafogottság, rajongás, szégyenlõsség,stb.
ájtatosmano 2011 febr. 05. - 19:28:40
(51/96)
Nekem kifejezetten tetszett ez a film. Nem találtam sem hosszúnak, sem vontatottnak, sem unalmasnak. Egyedül a hirtelen befejezés nem tetszett. Az utolsó képkockák meg jól átvertek, azt hittem még folytatódik a film.
offtopic
aggodalmas 2011 febr. 05. - 19:13:34
(50/96)
Hááát, valahol a két nagy véleménytolulás között félúton lehet az igazság: a történet tényleg érdemes megtekintésre, fõleg a mûvészfilm-szagú megkomponáltságával...

...DE a "mindez eladva folyamatosan ostoba arcot vágó Farrell-el!" mondat hordozza a legtömörebb ítéletet, és egyben a film egyik legnagyobb rákfenéjét. :-/

Annak, aki a naív és idealista Disney-féle Pocahontas megfilmesítésére számít, idõvel csak feltûnik, hogy nem nevezik nevén a hercegnõt - az sem véletlen, hogy csak a "ritkanevû" Smith lehet ismerõs... Ezt én a moziforgalmazás számlájára írom.

De nem véletlenül borítékolták végül kishazánkban a mozis bemutatást, annak fényében, hogy Terence Malick ipari mennyiségû nyersanyag felélése után a vágószobában is úgy szorgoskodik, mintha a fogát húznák - lehet, hogy át kellene térnie tévésorozatokra, ahol hetirendszerességgel kapna visszajelzést a ténykedésérõl... ;-)

Mindezek dacára, ez mégis egy szép film sok mély mondanivalóval - csak dramaturgiailag lõttek mellé vele.
szamarhegy 2011 febr. 05. - 18:49:35
(49/96)
Nekem tetszett, hogy normál, életszerû nyelven és tempóban ment a film, és nem voltak benne direkt eltúlzott szereplõk. Aki vontatottnak találja, az valószínûleg már túlságosan hozzászokott a pár másodpercenként megvágott, egymásra úsztatott, kép a képben, elõzõ életébe visszalépõ, szellemeket látó, pergõ párbeszédekkel megírt filmekhez, amelyeket persze én is szívesen megnézek, de jól esett megnézni ezt a filmet.
susan88 2011 febr. 05. - 08:37:18
(48/96)
részemrõl tetszett a film, háromszor már láttam is, és jó megnézni a filmet összevetve a valós történelmi háttérrel, amely nem viszi el a történetet egy hollywoodi stílusú filmmé, ez a filmábrázolás inkább megmarad hûen, és egyszerûen kifejezve. Nekem kifejezetten tetszett, hogy ilyen lassabb tempójú a film, néha kell ilyen is az embereknek:)
ujvilag 2010 nov. 16. - 13:54:30 Előzmény Lyra
(47/96)
Igazad lehet, hogy vontatott, de Terrence Malick mindent lattattni akar, amit leir! Eredetileg az Orulet hataran is 5 oranyi nyersanaygbol lett osszavagva, es meg igy is! Billy Bob Thornton, Martin Sheen, Gary Oldman, Bill Pullman, Lukas Haas, Viggo Mortensen es Mickey Rourke is kimaradt abbol!

Ilyen egy rendezo... :)
9/10
vzdaniel 2010 jún. 01. - 17:56:20 9/10 Előzmény Lamja
(46/96)
Egyetértünk.
Lamja 2010 márc. 21. - 09:31:50
(45/96)
Nekem nagyon tetszett, megnyugtató, csendes és gyönyörû film nemes lelkû karakterekkel, ami külön szívderítõ.
4/10
Catarina50 2010 márc. 16. - 18:04:27 4/10
(44/96)
Hát akkor Colin Farrell szerintem ebben is bukott egy nagyot. A film üzenetértéke ma is aktuális, a képi világa engem is megfogott(de az amerikai történelmi témájú filmek többségében, ha mögé nézek, csodálatos tájakat látok), valóban mély érzéseket mutat be,de összességében "nyögvenyelõsnek" találtam.
Lyra 2009 dec. 10. - 17:31:59 Előzmény Humpy
(43/96)
A film azért nem ért ott véget, mert az indián lány (Pocahontas) Új világba valóátkerülésérõl szól. Annak a története meg mégiscsak akkor fejezõdik be, amikor a lány meghal...

Egyébként a képi megjelenés tényleg fantasztikus, de ez még nem javít azon, hogy ennél vontatottabb filmet még nem alkottak. Vszínûleg csak azelõtt, mielõtt felfedezték a vágás csodáját, és a filmek nagyobbik részét "vonulási jelenetek" töltötték ki. Az sem lehetett sokkal szórakoztatóbb.
10/10
mobo 2009 okt. 24. - 20:10:14 10/10
(42/96)
Én is így voltam vele, megragadott, nagyon jó film, igényes és mély. Ezért is nem tetszhetett sokaknak, mert éles ellentétben áll a mai világunkkal (amely igénytelen és sekélyes...)
: )
9/10
Freddi 2009 okt. 24. - 16:31:10 9/10
(41/96)
Nekem addig tûnt vontatottnak, amíg "rá nem álltam" a film által diktált sebességre. Véletlenül kezdtem el ma nézni az egyik csatornán, megfogott, ottragadtam. Elõtte nem olvastam errõl a filmrõl,de folyvást Rónaszegi Miklós: Indián hercegnõ c. regénye ugrott be majd' 40 év távlatából... Tehát ebbõl az aspektusból IS tetszett.
RÓZSAOLAJ 2009 okt. 24. - 13:39:58 Előzmény szedon
(40/96)
Szeretném ha emailben elküldenéd nekem,hol lehet ingyen letölteni. Elõre is köszi. Cinka /batuju@freemail.hu/
szedon 2009 okt. 13. - 16:56:16
(39/96)
Én tudom honnan lehet letölteni, ingyen, ha valakit érdekel, írjon emil címet.
2/10
ed209 2008 aug. 21. - 17:56:55 2/10 Előzmény Humpy
(38/96)
:-) Ne keresd azt a filmet, mert valószínûleg nem létezik (legfeljebb egy dokumentumfilmben ábrázolnak normálisan, de az meg túl modern, az õsi lét már csak nyomokban felfedezhetõ), ha érdekel a téma, inkább olvass (jó könyv több van) és bízd magad a fantáziádra ...
Humpy 2008 aug. 21. - 11:15:00 Előzmény ed209
(37/96)
Szóval ebben nem is voltak indiánok. Meg nem volt hiteles az ábrázolásuk. Akkor mi volt?!
Melyik az a másik film? Megnézném.