Téma: Az út

batagy 2010 júl. 16. - 23:26:21
(133/313)
Nem rossz film, véleményem szerint sokkal jobb mint az Éli könyve. Mondjuk annál nem nehéz jobbnak lenni.....
VadonSzava 2010 júl. 14. - 12:37:58
(132/313)
Gondolkoztatok már azon, hogy ti mit tettetek volna szereplõk helyében, egy ilyen borzalmas környezetben?
Itt egy cikk errõl:
http://vadonszava.blog.hu/2010/07/14/az_ut_a_tuleles_szemszogebol
10/10
PivarnyikKrisz 2010 júl. 11. - 14:20:54 10/10 Előzmény Direktor09
(131/313)
Teljesen igazad van! A legjobbb poszt apo film amit láttam!Más mint az Éli könyve, de történetileg eléggé hasónló!Nekem is jobban tetszett Az út!!!!Most nézem másodszorra! Nagyon szeretem ezt a filmet!!!


Ui:
Nem te vagy s.péter?
5/10
h.tibi91 2010 júl. 08. - 13:23:48 5/10
(130/313)
Furcsa állapot ábrázolásmódok jelennek meg a filmben. Az apa és fia története, akik az apokalipszis után életben maradva próbálnak hol túlélni, hol menekülni az élet elõl. Érdekes helyzet ez. Az emberi lélek és ezzel együtt a hangulata emelkedõ és süllyedõ státuszait figyelhetjük meg. Kissé talán groteszk, hogy a legsivárabb és legkilátástalanabb helyzetekben néha az emlékezés képei jelennek meg, mely ambivalens érzéseket generálva egyszerre csal a szánkra örömet és a szemünkbe könnyet. Nem rossz film. Tényleg nem. Nagyon szemléletesen mutatja be az emberi természet sajátosságait, melyek biztos, hogy a való életben is így mûködnének az emberek többségénél. Az addigi kapcsolatok, barátságok felborulnak. Ember embernek farkasa. Mindenki a túlélésért küzd, az emberekbõl eltûnik az emberség. Ebben a pillanatban derül ki, hogy ilyen helyzetekben valójában az ember sem különb az állatoknál, sõt nem egymást segítve, hanem egymáson át önös érdekeinket, szükségleteinket elégítenénk ki. A filmben megjelenik ez a többség, mely az apa és a kisebbség, aki a humanitáriusság, és emberség megtestesítõje. A többség hallatja a szavát, az õ akarata érvényesül, míg a fiú érvei és gondolatai nem találnak meghallgatásra.
Ezek és hasonló dolgok jelennek meg a filmben, mellyel nem is lenne baj, hiszen ez az igazság. Ám számomra mégis hiányzott a filmbõl, az apa fiú kapcsolat cizelláltabb ábrázolása. A szereplõk elõéletének kicsit terjedelmesebb bemutatása, a film színesebb megjelenítése, valamint az izgalmak kiéledõdése, melyek a könyvben vélhetõen jobban átjönnek. Ennek köszönhetõen nekem unalmas volt a film.
Igazából azoknak ajánlom, akik kíváncsiak az emberi viselkedés önfenntartási sajátosságaira valamint az ezekkel járó lelki állapotok bemutatására. Aki egy látványos, szórakoztató filmre vágyik válasszon mást!
5/10
maximas 2010 júl. 06. - 23:53:17 Előzmény 2mor
(129/313)
Nem, biztos nem az anyja, a könyvben fejbe lõtte magát...
2mor 2010 júl. 04. - 23:26:43 Előzmény Henci8
(128/313)
Jó kérdés. Csomó tárgyat életében nem láthatott még. Az anyja hozzáállása mellett, hogy lett ilyen gyerek, hogy tanult meg rendesen beszélni...

Lehet csak az én beteg kitalációm, de a végén a csaj nem az anyja? Elhangzik a mondat, hogy "mennyire szerencsés vagyok" mi közbe megsimogatja az arcát.
esztikeeee 2010 jún. 22. - 19:29:22
(127/313)
szerintem is kíválo film!Miközben néztem folyton bevillant az a kép hogy mi mindenem is van valójában!és olykor mégis keveselném????
Direktor09 2010 jún. 16. - 22:23:14
(126/313)
Az igazat megvallva jobban tetszett, mint az Éli könyve. Lehet, hogy a történet elmesélheztõ egy mondatban, de pont ez dicséri a rendezõt, hogy izgalmas történetével az érdeklõdést végig fenntartotta és leckét adott a kitartásról, no meg arról, hogy sohasem szabad feladni!!!
antalfalu 2010 jún. 11. - 22:10:04
(125/313)
Bocs a szóismétlésért:)
antalfalu 2010 jún. 11. - 22:08:58
(124/313)
Jézusom én msot néztem meg a filmet, és valami kegyetlen! Az amikor otthagyják a négert, az sztem a filmtörténelem egyik legkegyetlenebb jelenete. Hihetetlen mennyire megsajnáltam, és elkzdtem bõgni. A végén teljes erömbõl sirtam. Kegyetlen ez a film, fõleg ha belegondolok, hogy ez meg is történhet, ha nem is ilyen formában.
Henci8 2010 jún. 11. - 10:01:18
(123/313)
És ha én olyan jó lennék, aki megeszi a rosszakat?? Akkor én most jó vagyok vagy rossz? Vagy csak egy rosszat evõ jó? =)
Na de félre a tréfával. Én csak könyvben olvastam, de az már a hozzászólásokból és a kritikákból kiderül, hogy nincs nagy különbség a könyv és a film között. Ami ritkán látott jó dolog.
Az valóban nem baj, hogy nem derül ki mi történik a világgal, mert csak elvonná a figyelmet a lényegrõl. Ráadásul, ha olyan vége lenne, amit már ezerszer láttunk, akkor rontana a filmen, mert sablonos, ha meg valami újat találnának ki (amit már nem is lehet sztem), akkor meg azon lenne kiakadva mindenki. Nem ez a lényeg, hanem amit sokan jól látnak: apa fiú kapcsolat, mely életben tartja õket. A küzdelem, egy látszólagos cél érdekében, mellyel csak magukat áltatják. Meddig terjed az emberi moralitás, belefér-e a kannibalizmus, ha már semmi remény nincs? Szóval ezek a nagy kérdések.
Meg nekem van még egy. Ha a gyermek nem a mi által ismert világunkban szocializálódott, nem kellene sokkal jobban eltérnie a személyiségének a megszokottól? Merthát gondoljunk bele, hogy nem járt iskolába, valószínû nem igazán voltak barátai stb. Csak a szülõktõl kapott mintát követheti, akik ráadásul napról napra elkeseredettebbek voltak. Ha valaki okos ebben írja meg...!
Roska94 2010 jún. 09. - 14:44:10
(122/313)
Azért szerintem sokkal nagyobb ennél az átfedés. Alapból, például hova kéne sorolni szerinted azokat a filmeket, amiknek van mondanivalója. Vagy pl. a Viharszigetet értetted ezalatt? Mert mondjuk egy izgalmas és csavaros akciófilmen is lehet annyit gondolkodni, mint a Viharszigeten. Ettõl persze ez utóbbi még jobb. Vagy ha a Viharszigetet érted mondanivalós-gondolkodós filmnek, akkor hova sorolsz egy Út-at, vagy egy Holt költõk társaságát.
Csak kíváncsi vagyok.
szyki 2010 jún. 09. - 12:17:18
(121/313)
Az 5-bõl kapok a legkevesebbet. a legutóbbi talán a Viharsziget c. film volt. Csak fokozták, fokozták a feszültséget és a végén nem úgy enyhítettek, ahogy az ember várta.

Csak a könyvet olvastam (még), de szerintem a mû kérdez, és ahány ember, annyi válasz.
- Te mit tennél, ha több éve nem láttad a napot?
- Te mikor adod fel a hiába való küzdelmet?
- Mikor döntesz úgy, hogy leülsz és meghalsz?
- Mi az, amiért képes vagy ölni is?
- Meddig tûrsz az éhségnek, a reménytelenségnek?
- Neked reményt adna a fiad létezése, vagy kétsébeesést, hogy még az õ életéért is felelõs vagy?
Van aki nem érti a szavak nélkül feltett kérdéseket vagy bele sem mer gondolni, hogy ilyen történhet, vagy elszokott a mélyebb gondolatoktól.
Nekik ez egy uncsi film/könyv, ami nem mond semmit (persze, mert kérdez és nem szájbarág).
A könyvet több napig olvastam. letettem, felvettem. Hangulat kellett hozzá, nyugalom, gondolatok.
szyki 2010 jún. 09. - 11:20:59
(120/313)
Két malomban õröltök. Így soha nem lesztek közös nevezõn.
A filmeknek nálam max.4-5 csoportja van.
1. mese, vígjáték ( átmossa az agyad nem kell figyelned, megértened. Vagy a végére fáj az oldalad a röhögéstõl.)
2. romantikus (...és boldogan éltek...)
3. akció ( felbosszantják - bosszút áll.)
4. "ölõs-bszós ( a 2-3 bizonyos százalékban keveredik)
5. sétálós-gondolkodós ( ezek után ki kell szellõztetnem a fejem, sétálnom kell, gondolkodnom.)
Nyuszilány72 2010 jún. 07. - 15:23:53
(119/313)
Pontosan ezt éreztem én is, amikor olvastam. Örültem hogy a villamoson zötykölõdöm.
Roska94 2010 jún. 07. - 14:07:46
(118/313)
Tegnap néztem meg, bár már nagyon régóta szerettem volna. Mit is mondjak róla?!
Ez egy olyan film, aminek a legboldogabb pillanata az, amikor fõszereplõk megfürdenek.
Szóval aki még nem látta, az erre készüljön.
Amúgy természetesen fantasztikus, csodálatos film. Egy apáról és annak fiáról szól, ahogy együtt vándorolnak egy apokaliptikus katasztrófa után. Persze ezt akármelyik weboldalon el lehet olvasni..
De szerintem ez a film sokkal inkább azt mutatja be, hogy hogyan képes egy ember lelket ölteni fiába ilyen szörnyû idõkben, fõleg, ha az a gyermek már ebbe született bele; és a jóságot legfeljebb hírbõl ismeri. Mert számára az ismert fogalmak az éhezés, a halál, a kannibalizmus. Ebben a környezetben játszódik a történet. Azt nem mondhatnám, hogy jellemváltozásnak lehetünk tanúi, sokkal inkább jellemfejlõdésnek.
A film megtekintése után érzett katarzis szinte felemésztõ. Az ember nem tudja eldõnteni, hogy örüljön, hogy ne ilyen a világ, vagy legyen szomorú, hogy egy nap ilyen lehet.
Egyszóval zseniális ez a film, akinek van egy kis igénye a jó filmekre, annak kötelezõ darab, a többieknek pedig ajánlott.
9/10
CrazyBoy 2010 jún. 07. - 03:12:32 9/10
(117/313)
Hát ez a film teljesen legyûrt. De most pl. az asztalon álló üres happy day-es doboz színeinek is tudok örülni. Még könnyeztem is, pff...
Lulu 2010 jún. 07. - 02:03:04
(116/313)
Hmm, úton a déli tenger felé? Mi van ott? Hát azt már tönkretette a Britis Petrol...éppen haldokló állatok és növények. Még PRE-apokalipszis idõben szépen elárasztották olajjal. Ez a borzalom.
SabSpy 2010 jún. 06. - 19:05:34
(115/313)
Nagyon tetszett, hogy nem egy tipik világvége, hova meneküljünk/hogy mentsük meg a földet filmrõl van szó. Tetszett az apa-fiú kapcsolat, és, hogy az apa lényegében a fia miatt maradt ember. Eléggé érzelemmentes ember vagyok, és az utolsó film amin sírtam a Gladiator volt. Ebbõl is látszik, hogy egy elég jó filmrõl van szó, ha már belõlem is kicsalt néhány könnycseppet (:
Kimberly C. 2010 jún. 01. - 22:51:46
(114/313)
Nagyon szomorú:(