makailaci25 2011 márc. 22. - 19:14:01 Előzmény Finneas33
(8/8)
Nos, akkor folytassuk,ahol szept. 23-án abbahagytuk. Ma van a víz világnapja,és errõl hallgattam szinte egész nap az mr1.Kossuthot.Biztosan nem laikusok szóltak hozzá, akik azt állítják,hogy hamarosan ivóvíz nagyhatalom leszünk,és az ivóvíz ára felér majd az üzemanyag árával.Akkor hogy is van ez?Ha nem láttam volna azt a riportfilmet, amit Izraelben készítettek, én se hinném el.Gondolom, vannak közöttük hozzáértõk és sajna jobban tudnak helyezkedni, mint mi GOJOK,amit hûen tükröznek az ország vezetõ és jól fizetõ pozíciói.Gondoljátok meg, proletárok!Ami az elsivatagosodást illeti, nem hiszem el!Ha a földeken áll a víz,lehet rizst termelni;Maksa Zoli már utalt rá egyik "tanulmányában".
Finneas33 2010 szept. 23. - 14:07:51
(7/8)
az éghajlatváltozás máris kézzel fogható. Mo.-on eddig ilyen idõjárási szélsõségek nem voltak... új mediterrán fajok települnek be az Alföldre.
az egy paradoxon, hogy miközben melegszik a klímánk, és egyre szárazabbat jósolnak a tudósok, aközben áll a víz a földeken. Igen áll, mert az egy évi csapadék már nem egy év alatt esik le, hanem pár hónap alatt..... megváltozott az eloszlása. ez is azt jelzi, hogy a klímánk bizony változik!!!! Itt pannon sivatag lesz elõbb-utóbb... persze elõtte azért lesz még árvíz is!!! :D
morden2 2010 szept. 23. - 11:04:58
(6/8)
Szerintem is sivatag lesz MO, bár kb fél éve minden hiradóban csak az árvízrõl van szó, de akkor is sivatag lesz mert azt mondták (akkor is ha már fél éve áll a víz a kertbe) :D ( az idõjárás mindig is priódikus volt néha szárazabb néha csapadékosabb, nem kell bedülni mindig minden hülyeségnek).
Finneas33 2010 szept. 23. - 09:50:37 Előzmény makailaci25
(5/8)
tanulják, ha akarják, nem mennek vele semmire, ha a Kárpát-medence is elsivatagosodik... :) Mi is a csapadékból szerezzük az utánpótlást, ill. a befolyó felszíni vizekbõl... ha az elapad, mert a Duna menti országok kiveszik, felhasználják a részüket (vagy elolvadnak az Alpok gleccserei), akkor cumi lesz!!!!

A rétegvizeket meg sokkal hamarabb le lehet termelni mint hiszed!!!! 1000 m alatt meg jobbára csak sós, erõsen korrozív vizek vannak, amit nem tudsz meginni, csak kezelés után, ami nem olcsó. De a fõ gond azzal, hogy sokkal gyorsabban ütemben használjuk fel, mint ahogy azok a készletek meg tudnának újulni....

ha a zsidók vizet akarnak menjenek Kanadába, ott van a legnagyobb édesvíz-készlet a világon!!! :D

szóval nincs értelme idejönniük, nincs itt semmi, és nem is lesz!!! ha okosak (és azok!), akkor olyan helyre mennek, ami fejlettebb nálunk. olyan meg van bõven!!!!
makailaci25 2010 júl. 23. - 13:37:00 Előzmény zsombolya
(4/8)
Izraelben már tudják, hogy itt,mindig is lesz ivóvíz.Nem véletlenül tanítják ott a magyar nyelvet!!!!!
10/10
zsombolya 2010 jan. 28. - 00:29:57 10/10
(3/8)
Elégetni a vizet? Nagyon sok van belõle-mondják.
Nem is olyan régen, még a fáról,szénrõl és olajról is ezt hittük.
Ezek nélkül valahogy megleszünk, de mi lesz velünk, ha víz kezd kevés lenni?
Miért kell elhasználni a létalapunk, amikor egy Magyarországnyi területre esõ napenergia
elegendõ az egész világnak. A Földnek mindig van napos területe.
10/10
efi_77 2010 jan. 27. - 17:30:12 10/10 Előzmény zsuzscsina39
(2/8)
Szerintem is nagyon érdekes.
Elvileg ez egy sorozat. Ezzel az epizóddal már másodszor találkozom, de a többi részt viszont még nem láttam. Nem vették meg? (nem volt rá kereslet?) vagy csak nekem kerülte el a figyelmem?
zsuzscsina39 2010 jan. 25. - 09:19:39
(1/8)
Nem értem, az ilyen mindenkit (kéne) érintõ témát miért ennyire késõn adják.