6/10
robicsek2 2010 aug. 01. - 19:36:16 6/10
(229/549)
Csak nehogy Hullocsilag legyen :) UGy értem remélem ne mez lesz az egyetlen ilyen kaliberü (anime - mese) sorozat az amcsiktol. (de sajnos arra rá kéne jönniük hogy nem igazán megy neki az ilyen sorozat feldolgozása, ugyanugy ahogy a DB nél sem. Bár az még rosszabb volt mert ott teljesen átírtak mindent. :)
Sajnos a pénz az úr, és a legtöbb embet csak a bevétel érdekli a minöség nem.
Nem hiába van most teritéken rengeteg fojtatás ujrafeldolgozás.

AM nem akarok reklámozni semmien müsort mert én is csak a cimét hallom az ajálokban de.

"Egyszer már tettszett" Vagyis ha adva van egy közkedvelt sorozat film adig nyuzzák mig lassan az emberek megúnyák vagy adig nem rontják hogy a kutyát se érdekli makszimum egyszer.
anonymos 2010 aug. 01. - 19:15:52
(228/549)
Amúgy nem értem miért kell ezen az apróságon fennakadni. A rajztechnológia, a kidolgozás ugyanaz, akkor miért ne lehetne anime, ha már mindenben megegyezik a japán verzióval. A könyv is mindenhol könyv, a számítógép is mindenhol számítógép, hiába nem ott készült, ahol azt kitalálták és elsõre elterjedt. Vagy a japán autót nem kellene autónak hívni?
anonymos 2010 aug. 01. - 19:03:46
(227/549)
Igazad van, ez nem anime, mert nem japán. Ez amerikai, tehát amcsime. :)
Új csillag tûnt fel az animáció egén. :)
6/10
robicsek2 2010 aug. 01. - 18:42:52 6/10
(226/549)
De az is lehet hogy ö szimplán csak öszekevere az animékkel.
6/10
robicsek2 2010 aug. 01. - 18:42:08 6/10
(225/549)
Azért mert szerintem ö is azon a véleményen van hogy a legtöbb ilyen kaliberü animácios sorozat Anime. Végre egyszer an amcsik is csináltak egy ilyen jó sorozatot.
Én is azt mondom hoy olyan jó hogy már kiérdemli az anime jelzöt.NA meg azért is
mert szinte a kerekterek is olyan hatást keltenek.

Am nem feltétlen kell velem egyetérteni, de akkor mondjatok nekem más olyan amcsi mesesorozatot ami ilyen vagy fele ilyen jó.

Amcsiknál inkább az ilyen Sponyabob féle mesék mennek és kellendöek, de hogy miért ??????????
6/10
robicsek2 2010 aug. 01. - 18:36:31 6/10 Előzmény anonymos
(224/549)
Magyarán olyan mintha kiveték volna belölle az érzelmeket a poént és az izgalmat és mi maradt egy film ami igy magában eléggé latymatag, unalmas ,és csak a CGI re van kiélezve. Bár legtöbször még abban is gyenge.

Föleg az emlitett földidomárok kiszabaditása jelenetnél.
Chronos96 2010 aug. 01. - 18:33:25
(223/549)
Amúgy nem értem mit animézik ez a szerencsétlen "kritikus".
Az anime japán származású, ez csak hasonló rajzolású AMERIKAI mese.
De nekem bejött a mese. Ez a film... ihh...
anonymos 2010 aug. 01. - 15:45:38
(222/549)
Elég sok véleményt olvastam a filmrõl, illetve meg is néztem. Szerintem a Nickeloedonon ment sorozathoz képest nagyon gyenge lett a mû. Elõször is, az elején a föld idomárok (nem szeretem a hajlító szót) felszabaditása csak a látvány miatt volt, míg a sorozatban érzelmi okai voltak, konkrétan Katara felelõsségérzete vezetett a földidomárok kiszabadításáig. Itt ilyesmirõl szó nincs. Viszont megértem, hogy beletették a jelenetet, mivel kell adni valamit a sorozat ismerõinek is meg kell látvány, stb. Az tény, hogy az elsõ könyvben sok információ nem derül ki, így azt hisszük Zuko csak a trónjáért rohan. CSAK késõbb derül ki, hogy Zukot az apja az anyja javaslatára számûzte, ahelyett, hogy megölte volna. Aki kíváncsi ennek miértjére, nézze meg a sorozatot. Szóval Zuko az apja szeretetére vágyik, aki viszont csak a hatalmat akarja. Na ebbõl az elsõ könyvben nem derül ki semmi. De ez jól is van így. Ami viszont feltétlenül hiba, hogy Aang csak úgy belépked az Avatár állapotba. Lehet, hogy csak nekem jött le így és remélem tévedek. A történetet nem ismerõknek mondom, hogy az Avatár állapotban Aang rendelkezik az összes elõdjének minden tudásával így az összes elemet tudja idomítani, csak nem tud saját akaratból belépni ebbe az állapotba, illetve, amikor sikerül, akkor nagy érzelmi hatás éri és a mérhetetlen düh miatt lesz képes Avatár lenni. Ezt igazából csak a második könyv végén tudja megoldani, szóval az Avatáros jelenetek szerintem gázok voltak, mert a lényegi történések nem jöttek le. Nem értjük meg igazán a szereplõk érzelmi motivációit és így csak mennek az események értelmetlenül, majmolva a sorozatot. És még rengeteg dolgot lehetne kiemelni, pl Katarát nem akarják északon vízidomításra tanítani, Jue-t eljegyezték és ezért érzelmi válságban van, mert Sokkával akar lenni, de hagyományok nem engedik, a hold és az óceán szellemek jelentõségérõl nem is beszélve. Összegezve, a film elég lapos, mivel az érzelmi, jellemfejlõdési dolgokat erõsen háttérbe teszi és a helyére nem kerül semmi. A filmben lévõ jelenetek a sorozat ismerõinek kiábrándítóak lehetnek, mivel nagyon xar azok sorrendje és teljesen más következmények lesznek ezáltal és így elég különálló történetet kapunk. Lehet, hogy nem volt budget hosszabb filmre, de szerintem ez a sztori meg ért volna 120-150 percet. Mindazonáltal aki kritizál egy adaptációt, az nézze meg/olvassa el elõbb a forrást, így csak szólok, hogy ennek a történetnek semmi köze a Gyûrük Urához, csak arról van szó, hogy az amcsik is akartak egy animét csinálni és a sorozat némi kívánnivalóval, de megfelelt az elvárásoknak, csak az élõszereplõs változat nem. Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta eme hosszú eszmefuttatásomat. :)
1/10
tomb12 2010 aug. 01. - 14:51:28 1/10
(221/549)
Teljesen egyetértek veled én pont ugyanígy éreztem. Haverommal nézzük a filmet erre gagyi szinkronhang szólal be. A kiscsaj hangja olyan mintha beszívott volna!
4/10
karatecsabi 2010 aug. 01. - 14:21:11 4/10
(220/549)
na ja ez pontosabb
valamit 2010 aug. 01. - 14:13:21
(219/549)
4/10
karatecsabi 2010 aug. 01. - 13:48:48 4/10
(218/549)
Most találtam. Ez azért mind a kettõt megmagyarázza.
avatára:
szó szerint leszállás (ava és tri), az isteni lényeknek emberi vagy állati alakban nyilvánuló újraszületésére használt mûszó az ind hitlegetanban. Eredete buddhista fogalmakra vezethetõ vissza, de a gyõzedelmes brahmanizmus is átvette. Az istenségek a megváltó módjára emberi alakban a földre jönnek a gonosz uralmának megszüntetéséért küzdeni. Legismertebbek Visnu tiz megtestesülése, továbbá Siva és Ganesa inkarnációi.

Az avatárban ez a budha része tehát egy istenség újjászületik. Itt konkrétan az avatár istenség mindig a népeknél születik újra. A James Cameron's avatar-ban pedig az ahogy az ember egy Na'vi testben születik újra.
probléma megoldva.
5/10
Blaine 2010 aug. 01. - 13:38:30 5/10
(217/549)
Ritka béna, kritikának beállított, hülyeség dömping. Semmi nem derül ki a filmmel kapcsolatos igazi problémákról.
5/10
Blaine 2010 aug. 01. - 13:36:58 5/10 Előzmény Hannibal Lecter
(216/549)
Csak egyetérteni tudok a véleményeddel.
6/10
robicsek2 2010 aug. 01. - 13:27:00 6/10
(215/549)
És különben is nem véletlenül lett átnevezve ez a mozifilm.Csak a Az utolsó léghajlító
cimre. Amugy ez a hajlitás is eléggé hülyeség. Idmonitás.
6/10
robicsek2 2010 aug. 01. - 13:23:15 6/10
(214/549)
Nics itt szo semiféle koppitásrol.
Az avatár sorozatnak azért ez lett a neve mert KInai mitologiában szerepel aszem az Avatár.És ez a sorozat rolla szol(nem tudom még nem néztem utána konkrétan)

De az avatár filmnek könyen észrevehetö okai vannak. Azért lett Avatár. Mert arra utal a cim, hogy az a test amiben vannak, Csak olyan mint pl nálunk a forumokon az avatár.
igz KIcsit felturbozottan :)
Am felesleges dolog a két filmet pusztán az az azonos cim alapján összehasonlitani két külön történet.
Florcho 2010 aug. 01. - 12:52:28
(213/549)
TV-ben nagyon ritkán néztem ezt a mesét. szerettem de nem voltam oda érte, de azért néztem amikor tudtam. amikor kijött a film, nem is voltam tudatában annak, hogy ez a mese alapján készült, próbáltam függetlenûl a mesében láttotaktól nézni, mivel tudtam, hogy akkor nagyon nagyot csalódnék. hát így sem volt túl nagy öröm. annyira nem rossz film, de az biztos h nem igazán hasonlítható a meséhez. kb olyan szintû mind a dragon ball filmesített változata.
4/10
karatecsabi 2010 aug. 01. - 12:37:40 4/10
(212/549)
Nem tudom ki olvasta már Hanula Zsolt importkamra címû kritikáját. Ez egyszerûen borzalmas. Ezeket az idióta kritikusokat utálom akik nem hogy józan ésszel gondolkoznának, hanem ami rögtön õt éri a mozi után (mint engem). Több dolgot is tudnék sorolni ami hibás:
1. Az avatár kifejezés nem James Cameron Avatar c. sikerfilmének a koppintása. Szerintem itt igenis fordítva van a dolog. Hallottam hogy az avatar-ral James Camron 5-6 évet készült. És mikor jelent meg az avatár a nickelodeonon? 2004-ben. Az pontosan a 2010-nek a 6-al kevesebbik változata. De fura. Én nem azt mondom, hogy koppintás de az avatár rajzfilm kifejezés elõbb volt mint a nagy filmsiker. Amúgy én nem értem mi a francér avatár a címe amikro az egész a Na'vikról szól.
2. Hagyjuk már ezt a "az utolsó léghajlító egy gyûrûk ura másolat"! Mert nem!! A narnia és a spiderwick krónikái na azok már másolatok. De a narniának sokkal több joga van fantasy regénynek lenni mivel az írója nagyon jó barátja volt tolkiennek. Én szeretem a gyûrûk urát, meghajolok elõtte és kimondom, hogy tényleg az a legnagyobb fantasy a világon és a többi egyszerûen másolat, de az utolsó léghajlító csak véletlenül került ebbe a csoportba. Ennyi erõvel minden film gyûrûk ura másolat mert valaki kitalálta és nem egyezik meg a mai világgal ezért rögtön fantasy? Tényleg, kedves kritikus bácsik kérem hagyják békén az utolsó léghajlítót ebben a témában.
Huh "csak" ennyit akartam. Köszi. Sziasztok.
Amúgy itt a kritika linkje: http://www.port.hu/pls/w/articles.article?i_area_id=2&i_topic_id=2&i_article_id=11429
6/10
robicsek2 2010 aug. 01. - 10:04:21 6/10
(211/549)
Lehet hogy nem ugyanazt a filmet látuk?:P XDDDDDDDDDDDDDD
10/10
K. L. 2010 aug. 01. - 07:11:52 10/10
(210/549)
a 3Dje nem volt igazi de a film nagyon jó!!!