twillight 2010 aug. 03. - 13:14:16
(249/549)
Nem, nem ugynaolyan.

3-féle 3D-t láttam eddig:
a) az a piros-kék gány, ami kissé szürkés a szemüvegben. Na AZ szemüveg nélkül tényleg egy elmosódott izé.
b) digitális 3D. Szemüveg nélkül a 3Ds jelenetek épp olyannak látszanak mint egy nem3Ds film, de a szemüveg 3Dsíti a látványt (szvsz az árnyékokat mélyíti el, és úgy ad 3D látványvilágot, de biztos más az eredeti szakzsargon rá :D).
c) IMAX-nál a szemüveg nélkül látott kép enyhén homályos, a szemüveggel meg nagyon jó 3Ds képet ad, ami még a gyors mozgásoknál sem szaggat (legalábbis annál az egy filmnél így volt amit úgy láttam)

Szóval ott van ennél a 3D, csak nem abban az elavult koncepcióban, hogy minden 2. másodpercben kidobunk vmit a nézõ felé, hogy: "Neh, 3D wazze!"
1/10
tomb12 2010 aug. 03. - 13:02:53 1/10
(248/549)
Én 1 pontot adtam mert nagyon dühös voltam hogy ennyi pénzt kidobtam akkor inkább a varázslótanoncot néztem volna meg. A zene tényleg tetszett, de a 3D csak átverés volt. Ha egy rendes 3D-s filmen leveszed a szemüveget akkor ilyen elmosódott izét látsz. De itt ugyanolyan volt szemcsi nélkül mint azzal.
twillight 2010 aug. 03. - 13:01:49
(247/549)
A TV2 szokta adni hétvégenként, egyébként meg a Nikkelodeon csatorna TM-je a cucc :)
4/10
karatecsabi 2010 aug. 03. - 12:47:59 4/10
(246/549)
Kihagytad A zenét. :)
Miyoku 2010 aug. 03. - 12:28:20
(245/549)
Dave Patel nem arab hanem csak simán indiai. ;)De a többi szimplán lehet arab.
TaurusHUN 2010 aug. 03. - 11:16:41
(244/549)
Sajnos beállt Az arany iránytû és az Eragon sorai közé (amelyek akkorát buktak, hogy nem lelsz folytatásuk), bár a három közül inkább ennek lesz, mert két társa ennél is rosszabb és összecsapottabb volt.

Tömör véleményem a filmrõl: van benne látvány és sok értelmetlen párbeszéd, meg rosszul megválasztott szinkronhang, meg sok mindent kétszer hallhat az ember. Az az érzés, mikor a film szólna valamirõl, de arról nem tudna eleget mondani így értelmetlen jelenetekkel(fõleg párbeszédekkel) van teledobálva, hogy mégiscsak meglegyen a másfél óra és ezáltal nagyon lassú. A vége pedig kiábrándító, hogy csak egy erõfitogtatásra futotta. Nekem a 3D sem menti meg a filmet.
4/10 csak a látvány miatt.
Nomad01 2010 aug. 03. - 10:04:34
(243/549)
Zsákos az elsõ 2 sorra inkább nem válaszolnék.
Sztem iszonyat jó film.Teljesen tökéletes.Bár én a sorozatot nem nézem.
Mindenképpen megéri megnézni.
Thorstein222 2010 aug. 03. - 00:45:44
(242/549)
Hogy lehet egy filmnek ilyen hülye címe jesszusom! Nah meg fogom nézni!
anonymos 2010 aug. 02. - 21:16:27
(241/549)
Kedves utóbbi hozzászólók, had menjek bele néhány apróságba. Aang az amcsimében (mert ugye nem anime mert az japán) azért vette magát körül vízzel, ahogy írta valaki, mert egyesült az óceán szellemével, nem mert baromi jól néz ki (az animében nem véletlenül van a vízformának hal feje). Második pont, hogy a vízidomárok nem csak a holdtól, hanem az óceántól is tanultak. Hiszen azt tanította Pakku mester Aangnak, hogy húzni és tolni kell a vizet. Ergó az egyik húz, a másik tol, érdemes megnézni az elsõ könyv 20. részét, ahol Koh (asszem így írják) szellem mesél az óceán és a hold viszonyáról. De mind megjegyeztem bejegyzésem elején, ezek csak apróságok, a lényegi véleményekkel egyetértek.
6/10
robicsek2 2010 aug. 02. - 19:33:45 6/10
(240/549)
Írtam neked.
Bl4nd 2010 aug. 02. - 18:47:31
(239/549)
én láttam a filmet és a történet nagyon tetszik csak a megvalósítás nem az igazi...valaki elmondaná hol tudnám megnézni az eredeti Avatar animét?
4/10
karatecsabi 2010 aug. 02. - 17:30:13 4/10 Előzmény vuliem
(238/549)
Na ja :D
4/10
zsocc112 2010 aug. 02. - 17:07:03 4/10
(237/549)
Üdv mindenkinek .Uoljára "mesét" a dragon ball érába néztem ^^ . Pár hónapja végignéztem az Avatar
rajzfimet-sorozatot ,nagyon megfogott tetszett szerintem egy remek kis mese .Ma sikerült megnéznem az agyon hypolt mozi remaket. (bárcsak ne tettem volna) .Nagyon pénz szaga van az egésznek. Meglátszik hogy a stáblól maximum 3-4 ember vette a fáradtságot és nézte meg a sorozatot , de még lehet sokat mondok.Tömérdek kivágott "átsiklott" rész (kyjoshi amazon harcosok ????? ).Az avatar állapotba lépés folyamata ?.Ruko avatar ? . Egyszercsak A-pontban harcolnak a kövezkezõ !másodpercben! már B-pontban.
Végülis ezeket a hibákat nem valószínû hogy egy gyerek észreveszi már ha eggyáltalán gyerekeknek szánták a filmet...

Ui.:mi ez a sok "arab" ismeretlen színész ? :S
6/10
robicsek2 2010 aug. 02. - 15:36:59 6/10 Előzmény korpakukac
(236/549)
Nem mintha nem tudtam volna ,de köszi :))
3/10
vuliem 2010 aug. 02. - 15:22:43 3/10
(235/549)
Igazad van, a zenét elfelejtettem felhozni pozitívumnak. Na, máris két pozitívumot találtunk! Hû de jók vagyunk! Mondjuk a zene csak azért jó, mert abban nincs benne Shamalan keze.
1/10
korpakukac 2010 aug. 02. - 13:20:19 1/10 Előzmény robicsek2
(234/549)
A lég és föld "idomárok"-nál nem volt az erejüket kioltó erõ. A földeseknél csak annyi, hogy ha elzárták õket a földtõl, akkor nem volt mit mozgatni (lásd animében, sztem 2. könyv)
Annyi, h a tûzidomárok ereje a napból jön, de a sárkányoktól származik az idomítási technika.
A földesek a vak földalatti földmozgató állatoktól (nem emlékszem az angol nevükre) tanulták meg az earth-bendinget.
A vizesek ereje a holdból jön, attól tanulták...
a levegõsök pedig az Appa szerû állatoktól tanulták a bendinget.

1ébként: http://en.wikipedia.org/wiki/Avatar_the_last_airbender
4/10
karatecsabi 2010 aug. 02. - 13:01:09 4/10
(233/549)
Én egyet értek veled, tök igazad van. De valamit kihagytál: A zene. Az egyszerûen lenyûgözõ. Hogy mit tud alkotni James Newton Howard. Egyszerûen az érzelem amit tud sugározni, (amit a színészek nem nagyon, de lehet hogy ezzel akarták pótolni)a hangulata, minden. Tökéletes. Igaz, hogy ém magy Hans Zimmer rajongó vagyok, de van egy új kedvenc.

És még mellékesen azok a logikátlan dolgok a filmben. Én ha a tûz népében lennék, háború lenne, éppen most romboljuk a víz törzsét. Egyszer csak valami nagy hullám lesz látható ami tök logikusan elzárja a menekülõ utat. Nem, hogy leszúrnánk az épp bámészkodó víz törzse katonákat. Futás a cunami felé. Ez tök logikus szerintem. És persze a végén behódolunk az avatárnak akit eddig utáltunk, de most meghajolunk elõtte.
Én vártam már a végén a stáblistánál hogy ki írta a forgatókönyvet, de csak otthon tudtam meg hogy shyamalan bácsi. Tényleg egyetértek a többi kritikusokkal: maradjon a thrillereknél.
3/10
vuliem 2010 aug. 02. - 02:08:37 3/10
(232/549)
Becsületbõl elmentem és megnéztem moziban... Hát hmmm...

Sok rosszat hallottam a filmrõl elõzetesben, de gondoltam, csak nem annyira nézhetetlen. Tévedtem. Megpróbálom nem szanaszét spoilerkedni magam, talán sikerülni fog.

A történetnek annyi köze van az eredeti mûhöz, hogy nevek és helyszínek nagyjából egyeznek. Oké, nem hiszem, hogy nem erre számítana mindenki, de azért belekötök. A szereplõk közt kialakuló kapcsolatokról abszolút semmit nem tudunk meg. Valahogy úgy jöhet le egy szûz, Avatárt sosem látott nézõnek, hogy a fõszereplõk csak úgy vannak, Katara és Sokka unalmukban csatlakoznak Aanghoz, és eljátsszák a világmegmentõt. Mindemögött nulla motiváció áll, bár Kataráék az elején próbálnak valamilyen harmatgyenge felelõsséget felhozni indoknak. Aztán még két - szerintem - hatalmas negatívumot emelnék ki. Az egyiket azt hiszem már elõttem az egyik kommentelõ megemlítette: Roku Avatárt teljesen kihagyták, holott a mesében fontos szerepet kapott. Helyette beraknak nekünk egy sárkányt, amirõl ki sem derül, hogy van-e kapcsolata Rokuhoz (bár fene tudja, lehet hogy említik, csak nem figyeltem). A másik a problémára késõbb visszatérek.

Aztán itt van a mindenki által emlegetett félrefordítás: pont-pont-pont-hajlító. Mi járhatott a fordítók fejében, amikor ezt kitalálták? Léghajlító... még elmegy. Vízhajlító... hmmm, legyünk jószívûek, belefér. Tûzhajlítók... mikor sokadszorra hallottam ezt a szót, már a hajamat tudtam volna tépni. Földhajlítók... az EKG görbém itt vált egyenes vonallá.

Színészi játék: Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in Pace. (gyászmise szöveg). A színészek közül nem is tudom, kit kéne Arany Málnára jelölni. Ez alól kivétel a Sokkat alakító színész, aki nekem igenis bejött, és egy szimpatikus karakter volt. Az Aangot és Zukot játszó színészekkel - a filmhez képest - nem voltak komolyabb problémák, de azért voltak kevésbé remek megmozdulásaik is, gondolok Aang majdnem utolsó jelenetben levágott fantasztikus grimaszára. Felnõtt szereplõk... jó, elmennek. De a kedves színésznõ, aki Katarát alakítja, egyszerûen katasztrófális. Zéró színészi játék, elképesztõen mû arckifejezések... semmit sem jó ebben a karakterben. Ezt tetézi a borzalmas, ciripelõ szinkronhang, akinek a tulajdonosát véleményem szerint Budapest utolsó utcasarkáról kukázták össze. Rémes, egyszerûen... ááá, haggyauk.

Ami viszont nagyon pofán ütött, az az epikus, über-brutál hangulati csúcspont, mikor Aang vízhajlítással - úú, de rossz ezt leírni - visszaveri a tûz népének támadását. Megkérdezem: mi járt a készítõk fejében? Elmondom mesében ez hogy néz ki: Aang a szentelt medencébe merül, maga köré gyûjt sok-sok vizet, és egy félelmetesen jól kinézõ vízszörny alakját ölti magára, és kisöpri az ellenséget az óceánra, néhány hajót még több részbe is vág. Abszolút baromi jó, elsõ osztályú ötlet és megvalósítás. Na most mit látunk a filmben? Fõhõsünk elõveszi a 100/100-as megfélemlítés skilljét, kelt egy bazi nagy hullámot, amit kicsit a hajók fölé hajtogat, aztán amint a tûz népe elhúzta a belét, szépen visszaengedi a vizet. Kész. Passz.

De hogy valami jót is mondjak errõl a "filmrõl": a látványvilág és a vizuális effektek terén tûrhetõen jól brillírozik önmagához képest. Azt hiszem körülbelül ennyi, amit pozitívumnak meg tudnék jegyezni.

Na most, hogy jól kidühöngtem magam, egy kis összegzés, aki még képes venni a bátorságot, hogy erre a hulladékra pénzt adjon ki: bármilyen rossz egy film, amit nézek, sosem éreztem azt, hogy könyörgöm legyen már vége, legyen már vége. Na ennél igen. Mikor kijöttem a terembõl, rettenetesen dühös voltam magamra, hogy ugyanennyi pénzért nem az Inceptiont néztem meg, amit most láttam kb. 10 perce, és egy félelmetesen jó élményben volt részem.

Senkinek nem tudom ajánlani tiszta szívvel ezt a valamit, még a véresen fanatikusoknak sem. Inkább nézzétek meg neten, és ha moziba akartok menni, akkor üljetek be a Varázslótanoncra, vagy az Inception-re. Ott már minõséget kaptok egy mozijegy áráért, bár az elõbbi sem szerepelt túl fényesen.

3/10. Azt hiszem ennyit is jelöltem be, mert 2,5 nem volt. Nagyon gyenge film, talán még annak sem nevezhetõ, de annyi idõt rászántak - talán - hogy megérdemelje azt a három pontot. És most rohadtul elnézõ voltam. Taps.
gabree 2010 aug. 01. - 23:00:01
(231/549)
Most jöttem a moziból.
Többet vártam. Egyszer meg lehet nézni...
Sok hadonászás, kevés történet és a befejezést is hiányoltam.
Nem hiszem, hogy több bõrt le lehetne húzni róla ebben a formában, de bízzunk benne, hogy a többi része jobb lesz...
anonymos 2010 aug. 01. - 20:06:12
(230/549)
Ebben van igazság, azonban, mint fan, egyszer kíváncsi vagyok rá. Az amcsik valóban nem tudnak jó adaptációt csinálni. Lényeg a lényeg, fölöslegesen alkották meg a filmet, így a készítõk a saját idejük és pénzük mellett az enyémet is pazarolták. :(