micimaci1 2007 jún. 28. - 14:09:58 Előzmény Csilla100
(784/28864)
Én is így olvastam, mármint a Tóni sorsát. Itt tényleg úgy van , hogy az eredeti karaktert megváltoztatják.Pl az Emma nagy állatbarát volt, még az állatkertbe is dolgozott, mégis mostanában ezzel kapcsolatban semmi nem történik.
Csilla100 2007 jún. 26. - 13:28:34
(783/28864)
Ez csak egy pletyka, de állítólag meg fog halni a Tóni!
Elég durva, mert már hány fiatal halt meg?!
Pl.:Ákos, Brigi, meg most állítólag a Tóni!
Bár remélem nem!
SWENN 2007 jún. 26. - 10:24:08
(782/28864)
Bocsi, de szeretnék pontosítani: nem azt írtam, hogy Te vagy bárki tanuljon belõle, hanem azt, hogy egy-egy epizód néha tanulságos is lehet. És régi a közmondás: okos ember a más kárán tanul - nem mindig könyvbõl....
Van több ezer jobb film és van több ezer sokkal rosszabb is. Elfér köztük ez is. Mintha egy tükröt tartana eléd, aztán lehet gondolkodni /aki akar/ hogy én mit csinálnék abban a helyzetben...aztán az életben úgyse úgy van!

szia, Swenn
SWENN 2007 jún. 26. - 08:25:05
(781/28864)
Szia! Persze hogy béke, nem harag, csak egy kis vita volt!
(van olyan nálam amikor másnak is igaza lehet, csak azt nehezen viselem, ha nem jól van tálalva... tudod, ha én okos vagyok, attól még más nem buta, és ez fordítva is így mûködik! de az a 3 diploma nem semmi volt, tetszett)
Kellemesen meglepõdtem, tényleg tudsz kedves is lenni!
üdv:Swenn
kevinspéci 2007 jún. 26. - 07:18:47
(780/28864)
Kedvesem, tam(pon)reklámot se akar nézni az ember, mégis gyakran elkap belõle pár pillanatot, ha nézi a tevét.

Mindig fölbukkannak olyanok, akik valamiért azt hiszik, egy fórumon csak dicsérni lehet, de ebben tévednek...

Na, figyelj! BÉKE! UFF! Szóltam. :)
Rke 2007 jún. 25. - 21:21:36
(779/28864)
"inkább legyen
butító mint félelmes." nem tudom. Hát ha valaki butulni akar... Persze itt én sem a véres-fröcskölõs horrorgagyikra gondolok, de tényleg van más is,ami talán kicsit igényesebb és nem is véres. Nem mondom hogy sorozat. Igen, tényleg szinte most kezdek neki az életemnek és nem hiszem hogy egy sorozatból kéne tanulnom, azt hogy hogyan éljek, maradok a személyes tanulságoknál, az talán hatásosabb. Gondolom Te sem a Barátok közt-ön nõttél fel, ugye? :) (ja, nem haragszom ám, egy jó kis vita sosem árt:) éá:4,6 :P
SWENN 2007 jún. 25. - 16:35:06
(778/28864)
Na ne viccelj velünk Kevin! Ha évek óta nem nézed, honnan veszed, hogy még itt van és nem írták ki?

Ha igaz, hogy nem nézed - akkor nem is érdekel.
Ha igaz, hogy nem érdekel - akkor miért foglalkozol vele?
Ha igaz, hogy nem foglalkozol - akkor kedves Kevin, hogy kerülsz erre a fórumra?

(ja, és nem imádom) szia
kevinspéci 2007 jún. 25. - 11:26:11
(777/28864)
Bocs, de Erik gyereket nem vágom, ugyanis évek óta nem nézem a Bk-et. Inyunak egyszerûen irritál a burája. Van ilyen. :) De nem tiltom meg, hogy tovább imádd. :)
SWENN 2007 jún. 24. - 19:22:03
(776/28864)
Remélem, hogy nem. Egyszer már rájött, hogy milyen az a nõ, csak a pénze kellett volna... nagyon rossz példát mutatna a film egyeseknek (gondolok itt olyan fiatalokra, akik nevelõszülõknél élnek) tudjuk, ha oda visszamenne, visszakerül az utcára... Ettõl már talán több esze van, és már láthattuk azt is, amikor megszólalt a lelkiismerete, tudta, hogy aggódnak érte, hazament, meghát a kaja, fürdés, tisztaruha...(a jót hamar meg lehet szokni) és valljuk be /szószerint/ neki az anyja hasában sem volt ilyen jó dolga...
...gondolok arra, hogy ott is csak inni kapott, enni nem sokat.

Kapott itt annyi szeretet, hogy remélem kõtõdik már ide, illetve lehet, hogy úgy akar megfelelni, hogy kilép ebbõl a környékbõl, talán Nórához megy, talán Dani után, csak a legrosszabb lehet, amit irtál, de sajnos az is lehet...
SWENN 2007 jún. 24. - 19:05:49
(775/28864)
Kedves Rke! Remélem sikerült az a vizsga és majd segít eligazodni a nagybetûs ÉLET-ben... Miért butítana ez a sorozat? Igen, néha nagyon "lájtos" a téma (bocs KevinSpéci) , de felnõttszemmel ráismerni mindennapjainkra... Vannak szerelmek, válások, mindenféle kapcsolatok, van aki tanul, ki-hogy boldogul, próbálkozik az ÉLET-ben... Mást is vizsgál az APEH, nemcsak Lacit és bizony megbukik aki csalt... Mást is megcsalt a férje, és ebbõl elege lett, mint Nórának...Más is volt büntetve, mégse fél a következményektõl, mint Erik, Zsolt... és igen, úgy néz ki, hogy van aki a saját kárán, de megjavult: Géza, mert nem akar veszíteni, szerelmet, szabadságot...
Kedves Rke! Van itt egy-két tanulság, egy-egy jó példa néha,
szerintem ezerszer inkább ezt nézzük, mint amiben vér, fegyver, pszicho, horror, thiller, sorolhatnám, leírni is rémes...
Persze van sok jó más is, csak a példát mondom: inkább legyen
butító mint félelmes. Kérlek gondold át, mielõtt megharagszol.
Marvin02 2007 jún. 24. - 18:44:36
(774/28864)
Vagy visszamegy az anyjához. :D
SWENN 2007 jún. 24. - 18:36:46
(773/28864)
Kedves KevinSpéci!
Szeretném ha megmagyaráznád, miért olyan idegesítõ számodra ha vki másképp gondolkozik vmirõl, ha szeretne becsületes maradni, ha lelkiism. furdalása van - mert igenis részt vett egy bûncselekményben - mert akkor is belevitték...
Eriknek miért nem jutott eszébe, hogy neki nem szabad rosszfiúnak lenni, mert jön a sötétkamra...? Akkor a sör volt fontosabb, most meg gyáva és gonosz, mert be van csinálva...
Bármiáron menteni a bõrét...Kinek tetszik ez?

Ezerszer inkább egy olyan fiú mint Imi, és Isten mentsen meg Eriktõl!
Inkább arról irjunk, milyen folytatás várható: Miklós elküldi Gézát mert Õ is rendes akar maradni és nem akar visszaesõ lenni.
Meddig lehet Miklósnak mindenkivel szemétkedni?
Ilyen alakok köztünk is élnek, de egyszer csak úgy végzik, mint Berényi Zoltán.
Dósa Matyi kilép, mi lesz Tónival? Lehet, hogy Nórához költözik vagy vmi kábszeres balhéval irják ki?
SWENN 2007 jún. 24. - 18:10:22
(772/28864)
Kedves Hókusz! Sokszor egyezik a véleményünk, a téma néha kellemes, néha tanulságos, néha vontatott...de mi így szeretjük, ahogy van (nem mindig, néha átírnánk, úgy drukkolunk vkinek, vmiért. )
Komolyan mondom neked abban a fél órában - ami csak 20 perc - még a telefont sem veszem fel. És volt olyan év, amikor a nyári szünetben be se kapcsoltuk a tv-t, mert BK nélkül nem volt érdemes.
kevinspéci 2007 jún. 23. - 15:41:12
(771/28864)
Remélem, nem okozok nagy gondot a fonetikával senkinek. Néha a humor miatt, máskor lenézés-gúny okán, megint másszor a fogalmazás gyorsítása érdekében használom.

A szerencsétlen vajdasági Imi gyerökre visszatérve: már réges-rég vasvillával kellett volna visszekergetni Újvidékre, vagy nem is tudom, hova, csak ro/ha/dt messzire. :)
SWENN 2007 jún. 23. - 10:31:01
(770/28864)
Sziasztok Mindenki! Régóta nézem - ha tehetem rendszeresen -
BK-t, de úgy látom ez a fórum kissé eltér a témától....
Más ilyen oldalakon a film kedvelõi leveleznek, kinek mi tetszik vagy sem, ki volt jó vagy rossz a filmben, a történet tartalma, a szereplõk hitelessége a téma nem pedig egymás kioktatása, cikizése. Külsõ szemlélõként (mert még nem irtam itt) én is úgy látom, hogy kevin néha nagyon szigorú tanítósra veszi a választ, dezs pedig egyszerûen nem illik ide a trágárságával.
Igen, nagyon sok olyan mozzanat van a filmben, ami az emberek sorsát naponta érinti, néha jobb, néha gyengébb, mint mi mindannyian. Nem kötelezõ nézni...és lehet negatív a vélem. egy üziben, de a filmrõl és ne egymásról... üdv mindenkinek
zszoltan 2007 jún. 22. - 21:03:14
(769/28864)
OFFTOPIC
Ha már így felmerült a helyesírás. Nem tudja valaki véletlenül, hogy ha egy ragozott címet akarok ragozni, akkor mi a teendõm?

Amúgy kevinspéci barátunkat néha én is nehezen tudom olvasni a gyakori fonetikus viccelõdései miatt. Bár azt el kell ismerni, hogy nemegyszer igen szellemesek.:)

És a két korábbi hsz-odban én sem találtam kivetnivalót. Sõt, az "Azér'" helyes írásmódját ritkán látja az ember ilyen szépen . Többnyire csak hanyagul lehagyják a betûket, és elmulasztják jelezni a hiányát az ' jellel. (És ezért - chief Brodyhoz csatlakozva - említett két hsz-od helyesírása: 5*.)

De azé' tartsuk szem elõtt azt a nem biztos, hogy pozitív hatást, hogy "A szavakkal való fonetikus játszadozás olyan általánossá válhat, hogy a helyesírási szabályok fölöslegessé válnak eccer." :)
kevinspéci 2007 jún. 22. - 19:20:51
(768/28864)
Nem!!! Azt RÁGOM. :)
kevinspéci 2007 jún. 22. - 18:35:50
(767/28864)
Nem olvastad az elõzõ üzijeimet. Utolsó mondatom áthatja a s/zar/kazmus...

Na, nézze, aki akarja ezt a "csodát" (hogy bevessem az iróniát is)!
JuliaGulia 2007 jún. 22. - 17:04:31
(766/28864)
Sziasztok! Nekem csak egy diplomám lesz, azért remélem beleférek a képbe, ésh a Bk az életem.
Szerintem tök jó, hogy egyikünk soha nem hagyna ki egy részt sem, ésmindig ott ülünk a tvelõtt.
én ilyenkor midngi úgy érzem, mintha mindannyian egy nagy család lennénk.
kevinspéci 2007 jún. 22. - 16:49:25
(765/28864)
Mindannyian RÉM kedvesek vagyunk. :)
Ja, és nekem 3 diplomám van: filmesztéta (Réz András Médiaegyetem), nyelvész (Lángvágó István Nyelvtanoda), kukász (Tiszta Környezetért Szemetesképzõ). :))

Ja, és MINDENKI MINDIG NÉZZE A BARÁTOK KÖZTET!!!