Flo1 2007 máj. 07. - 20:29:20
(700/28880)
Már bocsáss meg "kedves" Gabor84, de neked az mért lenne jobb ha káromkodnának a sorozatban??? Nem hallasz így is elég "csúnya" szót???!!! És ha ezek a zûr-zavarok nem lennének szerinted ki nézné akkor a sorozatot???!!! És egyébként is járnak iskolába tanulnak is ,de ez nem hiszem h bárkit is nagyon izgat, gondolom ezért nem mutatják!!!!! És honnan veszed h "házon" kívûl nincsenek barátaik???? Csak azért nem mutatják õket (szerintem!) mert ez a sorozat a MÁTYÁS KIRÁLY TÉRRÕL SZÓL!!!!!!!!!!! na csak ennyit akartam........ Pá!
1/10
Gabor84 2007 máj. 07. - 19:05:29 1/10
(699/28880)
Na persze, persze, persze.....
"A jó példát mutat a fiataloknak, ezért nincs a sorozatban káromkodás" gondolathoz lenne pár kérdésem, méghozzá Ginához és a többi elvakult fanhoz! Miért drogozik Tóni? Miért kötött el egy kocsit? Miért nem vezekel a tetteiért? Miért van az hogy összetörte azt a "lopott" kocsit és a milliós költségekért a "szüleitõl" csak egy ejnye-bejnyét kapott. Miért van az, hogy a szereplõk a "házon" kívül senkivel sem találkoznak, hogy azon kívül senkinek sincs barátja, barátnõje. Miért nem járnak ezek a gyerekek iskolába? Miért nem tanulnak? Miért jó az, ha a családon belül állandó a feszültség, hatalmi harcok dúlnak????? - Ha akarod / akarjátok feltehetek még pár kérdést, pusztán a sorozat életszerûségét és példamutatását figyelembe véve.
magyar krokodil 2007 máj. 07. - 18:13:00
(698/28880)
és elfelejtettem mondani, természetesen én is kimennék, de nem tenném magam nevetségessé azzal, hogy amikor teljesen nyilvánvalóan az értésemre adják, távozzak, hirtelen eszembe jut, hogy ebédelni akarok.
magyar krokodil 2007 máj. 07. - 18:05:45
(697/28880)
köszönöm az ingyenes illemtanórát. odáig még én is eljutottam, hogy nyilván nem azért mondja ezt, mert tényleg éhes. és ha értetted volna, amit írtam, akkor rájöttél volna, hogy ezt nem bakiként emlegettem. pusztán kifejtettem abbéli meggyõzõdésemet, hogy ha a felesleges harmadik azt mondaná:jó, akkor kimegyek beszélgessetek nyugodtan, ahelyett, hogy hirtelen éhes lesz, sokkal életszerûbb lenne a szituáció.
9/10
szenati 2007 máj. 07. - 11:58:07 9/10
(696/28880)
Bocs, ha kicsit keményre sikeredett, de már nagyon uncsi, hogy itt folyamatosan csak szidják a sorozatot, a szereplõket, az írókat és mindent, amibe bele lehet kötni. Ha egyszer olyan pocsék az egész, akkor miért nézitek? Nem cikizés, csak ropppppantul kíváncsi vagyok rá.
6/10
felh 2007 máj. 07. - 11:54:23 6/10
(695/28880)
Az életben épp elég, sõt sok is a káromkodás. Semmi szükség arra, hogy a BK is népszerûsítse ezt a helytelen magatartást.
9/10
szenati 2007 máj. 07. - 11:48:47 9/10
(694/28880)
Ezt nem értem... Annyiszor olvastam már ezt a kritikát : "a felesleges harmadiknak mindig eszébe jut, hogy éhes és kávézni is akar" . Ez egyáltalán nem baki. Úgy gondolod, tényleg azért megy ki, mert pl. éhes lett? Nyilvánvaló (legalábbis nekem az), hogy ilyenkor azért mondják ezt, hogy udvariasan menjenek ki, és a másik két emberke is tudja ezt. Te inkább azt mondanád ilyen szituban, hogy bocs, nincs semmi dolgom, maradok? Ez kultúrált emberek között hasonlóan mûködik, mint a filmben. Mondhatnának olyant is, hogy "Jó, értem, már megyek is ki, beszélgessetek nyugodtan." Ez nyilván érthetõbb lenne még neked is...
magyar krokodil 2007 máj. 05. - 13:37:14
(693/28880)
teljesen egyetértek. nem csak a gyerekek miatt, hanem mert nem hiszem, hogy a káromkodás ennyire része a mindennapjainknak (embere válogatja).
ezenkívül persze az életszerûség teljességgel hiányzik a sorozatból, dehát csak sorozat. pl a kedvencem az, hogy a Tilda mindig sír, hogy milyen szegények, de állandóan a Rózsában kávézik. vagy ha valakik négyszemközt akarnak beszélni, akkor a felesleges harmadiknak mindig eszébe jut, hogy éhes és kávézni is akar. akkor inkább mondaná, hogy jó, akkor kimegyek 15 percre. mindegy. szappanopera, be várjuk több életszerûséget.
bagatelle 2007 máj. 04. - 22:00:05
(692/28880)
Ugye nem gondoljátok komolyan a káromkodás dolgot? Az életszerûség egy dolog (sajnos), de mindenki vegye figyelembe, hogy ezt a sorozatot rengeteg gyerek is megnézi, és így sem mondható el, hogy minden nekik való lenne benne, pláne ha még a szájuk is mocskos lenne. Mert hogy az életszerûség egy csomó mocskot rejt... amit én nem hiányolok sem ebbõl, sem más sorozatból.
Marvin02 2007 máj. 04. - 21:07:48
(691/28880)
Egyszer nem láttam, hogy Imre olvasna, de a többi szereplõt sem. Ja, hogy káromkodás, az tényleg lehetne, az angol sorozatokban is vannak, és életszerûbbek.
Gina79 2007 máj. 04. - 20:49:22 Előzmény Marvin02
(690/28880)
Nem olvasnak könyvet???? Imre pl mit csinál állandóan???:))))
Gina79 2007 máj. 04. - 20:48:17
(689/28880)
Én speciál nem szoktam külön azért át öltözni, hogy szép otthoni ruhában fõzzek. De amúgy ez sem igaz. Általában Zsuzsán mindig volt kötény, és Magdi néni sem szép ruhában szokott lenni. Miki meg azért van öltönyben mert cégvezetõként dolgozik....és általában napközben zajlik a sorozat, nem szabadidõben!
Gina79 2007 máj. 04. - 20:45:07 Előzmény Marvin02
(688/28880)
Te lehet nem vagy fiatal, és lehet Sacó sem, viszont nagyon félre értelmezted mindkettõnk hozzászólását, a beszéd stílussal kapcsolatban, ugyanis pont azaz hogy abszolult nem káromkodnak a BKban, és nem beszélnek csúnyán.....Sacó meg ezen nevetett, de mind1. Amúgy meg látszik, hogy nem nézed a sorozoatot....mert akkor nem írnál ilyet! :)
Csilla100 2007 máj. 04. - 18:11:59 Előzmény Marvin02
(687/28880)
Az én véleményem:Én nézem a BK-t de tényleg elég hihetetlen!!:-(
Pl.:Mindenki a szép ruhájába fõz,mosogat!Mindig akkor jön vki amikor a ásik elmegy.Pl Mikin sose látni farmert v szabadidõd(és még sok szereplõnél)4
Marvin02 2007 máj. 03. - 21:57:22
(686/28880)
Én Saco-val értek egyet. Most rám is azt mondod, hogy fiatal vagyok és nem érthetem? A beszédstílusokon tényleg változtathatnának, mert a tv hatással van az emberek szókincsére, fõleg a tinikére, azon belül is azokéra, akik egész nap otthon ülnek, és bambulják a dobozt. A Barátok közt az ország legnézettebb napi sorozata, igen is példát kellene mutania a mai fiatalságnak, reálisabb párbeszédeket és szituációkat.
A fordításról: a sorozat tényleg nagy hasonlóságot mutat a két nagy német szappanoperával (Jó idõk, rossz idõk; Egymást közt), ha belenézel egyes szereplõk még hasonlítanak is, plusz pár éve az rtl azzal büszkélkedett Fókusz c. mûsorában, hogy honnan nyúltak le részeket (román, ausztrál BK-ból), aztán ha vmelyik lengyel tv-re kapcsolsz (asszem az rtl7-rõl átkeresztelt tvn-re), azon is megy a BK-hoz hasonló sorozat. A családnevek: Hoffer, Novak, stb. Ha pedig megnézed a magyar BK stáblistáját látni fogod, hogy egy Greg Stevens nevezetû amerikai írja (ez megmagyarázza miért ilyen alacsony a széria színvonala :), és 7-en fordítják. Szóval ebben abszolút igaza van.
Mellesleg a sori tele van logikai hibákkal, és a nem létezõ ételek-italok-együttesek megemlítése is bosszant, ill. az, hogy soha nem olvasnak könyvet, nem létezõ filmekre váltanak jegyet, nyári szünet náluk akkor kezdõdik, mikor nekünk tanévnyitás van, nincsenek ünnepek, stb. Elhiszem, hogy egy szappanoperának nem kell túlteljesíteni magát, de ennyire igénytelennek se kéne lenni.
sutolaszlone 2007 máj. 03. - 20:54:57
(685/28880)
Zsuzsát Csomor Csilla játszotta, és jó szinésznõ, még akkor is, ha nem volt rokonszenves Zsuzsa szerepében.Andrást játszó szinészt is sokszor letámadták az utcán, hogy miért b ánik úgy a gyerekeivel, egyébként két gyermeke van, és nagyon jó apa.
Szóval, van itt azért elég sztory.
A Kinga éppen most akart meghalni, holnap megtudjuk, sikerült - neki.Szerintem nem, mert akkor már tudnánk róla, ha ki akart volna lépni a sorozatból.
További jó szórakozást mindenkinek, aki szereti ezt a magyar szappanoperát!
Gina79 2007 máj. 03. - 18:38:20
(684/28880)
Még csak annyit írnék, hátha valaki olvassa, hogy azért az embereknek nem kéne átesniük a ló túlsó oldalára! Pl. Zsuzsa esetében /meg nem mondom ki játssza a szerepét/, nem egy ember letámadta a színésznõt, hogy milyen ember....ezért is hagyta ott a sorozatot! Tehát ennyire nem egyértelmû egyes embereknek, hogy ez csak egy sorozat, a színészek, meg csak szerepet játszanak? Én nem tudom hol élnek ezek az emberek, de biztos, nem a valóságban!!! Eléggé röhejes....deha csak az Esmaralda örületre vissza emlékeztek, az sem volt semmi!
Gina79 2007 máj. 03. - 18:29:45
(683/28880)
Ha nem teketóriázna Géza, akkor lehet nem lenne mit forgassanak! :) Amúgy meg valóban eléggé vontatot lett már, valami újjat kitalálhatnának tényleg /sorozaton beül/ !
Gina79 2007 máj. 03. - 18:26:13 Előzmény saco
(682/28880)
Te Saco! Elhiszem, hogy nem vagy Barátok közt rajongó, de azért hülyeségeket nem kellene írjál!
1. Teljes mértékben egyezzik az itthoni élet minõséggel/amennyire egy szappan operában ezt egyeztetni lehet/ szerintem te élsz valahol nagyon máshol, vagy annyira fiatal vagy még, hogy fogalmad sincs ezekrõl!
2. Még is, hogy beszéljenek? Abban igazad van, hogy a mai tinik többsége /tisztelet a kivételnek/ már csak káromkodni tudnak, de azt még sem várhatod el, hogy itt is így tegyenek, ha nem tudnád tilos!
3. Semmi köze a sorozatnak a németekhez! De amúgy meg szinte minden ország csinál maguknak hasonló sorozatot! Így lehetséges az hogy hasonlít rá!
Anno idején, ha esetleg emlékszel rá a szomszédok volt, és mi után megszünt, helyette hozták létre a Barátok köztöt, és nem azért hogy másokat utánozzanak vele, hanem mert sokak hiányolták a szomszédok címû sorozatot!
8/10
renaldo 2007 máj. 03. - 15:37:15 8/10 Előzmény saco
(681/28880)
Imre elég fárasztó szerplõ, meg kell hagyni. Szerintem egyre rosszabb..sajnos. Elején még szimpi volt. Andrea szólhatna neki! :D De ezeken el szoktam siklani, megnézem, és ennyi. Nem rágódom rajta. Géza meg mit teketóriázik? ...:P