1/10
Android666X 2008 jún. 15. - 22:05:36 1/10
(1804/28444)
Igazad van, mondom én hogy nem látszódik rajtuk az érzelem, az értelem meg még annyira sem. Túljátszott szerepek, nuku színészi tehetség és ezeket istenítik a kis hülyék. Nevetnem kell. Az igazán jó színészek meg feledésbe merülnek, hát igen, ez Magyarország. Sajnos.
marteeka 2008 jún. 15. - 21:51:09
(1803/28444)
Naná, hogy értékelem :)
Imádom az ilyen kuriózumokat, amiben két kedvencem is "ötvözõdik"
marteeka 2008 jún. 15. - 21:48:25
(1802/28444)
Jó ez a mondás :)

Valójában jó is az, ha valaki képes megújulni és több mindenben kipróbálja magát, csak nem biztos, hogy ezt rögtön közönség elõtt kellene tennie :)

Annyira bosszantó ez a hozzánk is átgyûrûzni kezdõ amerikai stílus, hogy sikeres modellbõl énekes leszek, mert kiöregedtem, de nem veszik a lemezeimet, akkor tv-"sztár" leszek, a nevemet adom egy-két parfümhöz, ruhához, táskához, majd mikor már mindenkiben tudatosult, hogy ki is vagyok, akkor nekiállok filmet forgatni, biztos siker... Persze az ilyen mesékben is akad egy-két kivétel, aki végül nem esett le a lépcsõ legfelsõ fokáról, vagy nem pont ebben a sorrendben vette a fokokat, de most épp egy sem jut eszembe :D

Akárhogy is számoljuk, ez legalább 4 teljesen különbözõ szakma, ami nyilvánvalóan különbözõ tulajdonságokat, készségeket, képességeket és nem utolsósorban képzettséget igényel, minden tisztelet annak, aki ezt legalább elfogadható módon, egy kis minõségi mércét megütve végigjárja. De sajnos nekünk ezt jóval a mérce alatt kell "elszenvednünk".
marteeka 2008 jún. 15. - 21:30:39
(1801/28444)
Az utánpótlás kérdéssel kapcsolatban némiképp derûlátóbb vagyok - eltekintve néhány sorozatsztártól és kivételesen a végletektõl is :) - egyre több tehetséges, nagyszerû fiatal színészünk van, még ha tévéprodukciókban nem is találkozni velük. Bár, ami késik, nem múlik, mert úgy látszik ma ez kell ahhoz, hogy valaki érvényesüljön és fennmaradjon. (Vagy így volt ez mindig is?)
marteeka 2008 jún. 15. - 21:24:01
(1800/28444)
"Ja, persze, van, amikor a színházban is olyan pozícióból nézheti az ember az elõadást, amikor minden feltûnik. De a nézõk többsége számára sok részlet (jó vagy rossz) elvész, míg a kamera mindig mindent leleplez(het), mert akár centiméterekrõl nézhetjük a látványt, nem méterekrõl. És persze van olyan is, hogy valakinek végig kell játszania 3 órát. Van, hogy az ember 18-20 órát dolgozik egy nap, de álltalában nem ez a jellemzõ. :)"

Na igen, én hajlamos vagyok mindenbõl a végleteket kiemelni, talán mert magam is úgy élek, ritkán választom az arany középutat :)
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 15. - 21:10:25 1/10
(1799/28444)
Nagyon örülök, hogy ilyen örömet tudtam okozni vele. Fõleg mert olyan Valakihez jutott el, aki értékelni is tudja. :D:D
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 15. - 21:08:47 1/10
(1798/28444)
"csak nem értem miért nem tudják egyesek, hogy hol a helyük..." - Ez megint egy nagyon lényegre törõ kérdés, észrevétel. :) - Olvastam egyszer egy mondást - fogalmam nincs kitõl származik -, amelynek lényege, hogy érdemei folytán mindenki eljut elõmenetelében egy olyan pozícióba, amihez már nem elegendõek a képességei, és ott megállapodik. :)
1/10
ELog 2008 jún. 15. - 20:57:47 1/10
(1797/28444)
Jó, ne vitatkozzunk a szereplõk elõéletérõl. :) Nem mondtam, és nem is mondom, hogy mindenki tehetségtelen, sõt, igyekszem elismerni azt amnit lehet. Viszont ezzel együtt az átlag szinvonal elég alacsony, sõt, nagyon alacsony. És nem csak a szereplõké, ahogy legelõször mondtam, nekem ennél sokkal nagyobb problémám a szemlélet, ahogy a sorozat készítõi a jellemekhez, a történésekhez hozzáállnak. Nem, ne térjünk vissza erre, csak jelezni akartam, hogy nekem nem elsõsorban a szereplõk játékával van bajom, az olyan, amilyennek máshol is lehet látni, legalábbis nem jelentõsen alacsonyabb szintû. És persze itt belép az, mekkora értéke van a színházi foglalkoztatottságnak. Sajnos az elvárások olyanok, hogy annak (szakmai szinten) nem lehet túl nehéz megfelelni, így ennek nincs is nagy értéke. Arról sincs sok értelme vitatkozni, hogy pusztán a szereplõk ismertségéért néznek-e emberek darabokat. Ez még engem is befolyásol. Ha választhatok, és nem kifejezett okból akarok megnézni valamit, hanem teljesen ismeretlenül, akkor inkább nézem olyan színészekkel, akikrõl tudom, mit várhatok tõlük. (És ez persze nem csak magyar filmekre, elõadásokra érvényes.) Aki meg tehetségesnek tartja pl. Tónit a Barátok közben, az tehetségesnek fogja tartani a színházi produkciója alapján is, tehát az õ szemszögébõl úgy néz ki a dolog, hogy a tehetségéért kíváncsi a játékára. És itt megint visszajutottunk az elvárásokhoz. Ha a nézõk elkerülnének olyan darabokat, ahol a színészek ilyen-olyan szempontok alapján nem nyújtanak megfelelõ teljesítményt, akkor ez a megnövekedett nézõi elvárás, arra késztetné a színházi embereket, film- és sorozatkészítõket, hogy a nézettség szinten tartására õk is nagyobb elvárásokat támasszanak a szereplõk felé. De amíg a nézõknek jó az, amit kapnak, addig nem is lesz változás a szinvonalban.
marteeka 2008 jún. 15. - 20:46:58
(1796/28444)
El sem hiszed, mennyire hálás vagyok a linkért :))))))))))))

Miután szóba került, egész délután ezt kerestem, hogy újra megnézzem, de eredménytelenül :(

Köszi-köszi-köszi-köszi :D


Csajok, ne csak hallgassátok, a látvány se semmi :)
1/10
ELog 2008 jún. 15. - 20:34:50 1/10
(1795/28444)
Nem tartok semmit meddõ vitának, ami valakinek új szempontot képes adni. (Nincsenek nagy igényeim, ha egy embernél képes erre - esetleg nem is annál, aki részt vesz a vitában -, az nekem már elég. :) ) Nyilvánvalóan azt akartam megmutatni - ezért Déri János bevonása a témába -, hogy amikor tehetségrõl, befutott pályáról beszélünk, az nem ugyanaz, mint a nyugati színjátszás esetén. Sajnos nem tartunk ott, hogy azonos mércével lehessen mérni egy magyar színészt, és akár csak egy agyonbecsmérelt hollywoodi sztár is (megint csak ritka kivételtõl, és alkalomtól eltekintve). Mert ami számukra teljesen természetes, az kiveszett, kiölte színészeinkbõl az említett (elõzõ rendszerbeli) korság. És ami borzasztó, hogy nem elég, hogy a jelenlegiek ilyen hátrányokkal rendelkeznek, de õk tanítják az utánpótlást is. Persze mi másra, mint amivel maguk is rendelkeznek.

"EZ A DOLGUK, EZÉRT VANNAK OTT, és nem a szövegtudásukat kell becsülni és nagyra értékelni, mint ahogyan írtad is. Engem sem értékel senki azért, mert a megkövetelt munkát rendesen ellátom. Ez a dolgom. Ha valami plusz-t leteszek az asztalra, azért értékelhetnek." - Másrészt viszon épp ez itt a lényeg.

Ja, persze, van, amikor a színházban is olyan pozícióból nézheti az ember az elõadást, amikor minden feltûnik. De a nézõk többsége számára sok részlet (jó vagy rossz) elvész, míg a kamera mindig mindent leleplez(het), mert akár centiméterekrõl nézhetjük a látványt, nem méterekrõl. És persze van olyan is, hogy valakinek végig kell játszania 3 órát. Van, hogy az ember 18-20 órát dolgozik egy nap, de álltalában nem ez a jellemzõ. :)

Akit érdekel a Banderas produkció, itt megnézheti:

http://anima.fileposta.hu/fi.do?file=DaF721D92e757410

Aki nem látta még, nézze ill. inkább hallgassa a hangtónusoknak a vers egyes részletei szerinti változását, és utána hozza meg saját következtetéseit. :)
marteeka 2008 jún. 15. - 19:45:46
(1794/28444)
Sõt, ha már itt tartunk, akkor onnan is megközelíteném a dolgot, ha már annyira tehetségesek, hogy színházban szerepelhetnek, akkor a sorozatban miért játszanak ilyen rémesen???

Na, csak beszálltam a vitába... nem akartam :)
marteeka 2008 jún. 15. - 19:39:10
(1793/28444)
Ez azért nem teljesen igaz... Már csak a jegyárakból is tükrözõdik, hol játszanak "sztárok"...
És elhiheted, hogy sok embernek (sajnos) kevésbé érdekes egy igazán tehetséges de "ismeretlen" színész játéka, szerintem Te is szívesebben beülsz egy olyan elõadásra, ahol ismert neveket látsz a színlapon. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy színvonalasabb elõadást látsz, mint bármely vidéki színházban, ahol fillérekért ismeretlen, de annál tehetségesebb SZÍNÉSZEK játszanak.

Jól illusztrálja a Madáchban jelenleg futó darab, fõszerepekben: Gáspár Laci, Puskás Peti... Õk hol végeztek színmûvészetit, vagy akár színitanodát? Könyörgöm, a Gáspár Laci még tisztán beszélni sem tud! ( énekelni viszont annál inkább, nem bántani akarom, csak nem értem miért nem tudják egyesek, hogy hol a helyük...)
7/10
Kattrin 2008 jún. 15. - 17:47:08 7/10
(1792/28444)
Ezzel egyetértek, a dialógusok is mindig bénák, ettõl függetlenül sokszor megnézem, mert tetszik. Viszont szerintem a Barta Zsoltot játszó színész a legtethetségesebb a sorozatban, a többi nem nagy szám. Szerintem ha megerõltetném magam, így még én is tudnék játszani, annak ellenére, hogy sokszor nehezemre esik a kommunikáció, és nem vagyok túl "dekoratív", mint pl. Kingus, Noémi vagy Emma... stb...
agnes83 2008 jún. 15. - 17:29:56
(1791/28444)
A párom és én írországban,Dublinban élunk.Innen is figyelemmel kísérjuk a Mátyás tér lakóinak életét.Sajnos amikor vetítik,fomusoridoben,mi épp dolgozunk,de minden epizódót felveszunk és mikor hazaérunk,megnézzunk.
Az Illés Júliát alakító színészno,Mérai Katalin kisbabát vár,már az 5.hónapban van.Kíváncsian várjuk,vajon beleírják-e a sorozatba.
10/10
csibe0813 2008 jún. 15. - 16:31:41 10/10 Előzmény ELog
(1790/28444)
hát igen...
mért kell azokat kritizálni akik rajonganak a sorozatért?....olyan szánalmasak ezek az ANTI bk-sok..nyissanak egy másik topicot, amiket õk szeretnek, ott csevegjenek kedvükre azt kész..nem kell másokat bántani ezzel!...mi szeretjük, élvezzük:)):))
10/10
csibe0813 2008 jún. 15. - 16:29:46 10/10
(1789/28444)
én nekem a kedvenceim:Nóri, Miki, Bartha, Juli,Kristóf.a többit is szeretem, de õk a legnagyobb kedvenceim...
ha neked tetszik, nem tetszik de ez van...:D
mindenkinek más az ízlése...
balatonb 2008 jún. 15. - 12:42:51
(1788/28444)
Na ne nevetesd ki magad! Ezeknek semmilyen színészi tehetségük sincs, nemhogy hiteles alakításuk! A Botond gyerek olyan nagy átéléssel ad elõ mindent hogy sunyin vigyorog mindenen, a Kinga mindig üvegszemecskékkel bámul, a Tilda csak hisztizni tud de azt se hihetõen, a többit meg nem is részletetném.

Bartha Zsolt, Juli, Orsi, Miklós (talán még András) ok. de a többi nem ér egy árva petákot sem!
marteeka 2008 jún. 15. - 12:25:12
(1787/28444)
Nem szeretnék ebbe a meddõ vitába beszállni, de mindenesetre vannak darabok, amiben adott színész végigjátssza a teljes három órát :)

Nem rég néztem egy ilyet, kétszereplõs, a felvonások közti szünet kivételével végig színpadon voltak és volt mindkettõnek szövege, sõt az elsõ sorból még a kiváló mimikát is jól láttam, de természetesen EZ A DOLGUK, EZÉRT VANNAK OTT, és nem a szövegtudásukat kell becsülni és nagyra értékelni, mint ahogyan írtad is. Engem sem értékel senki azért, mert a megkövetelt munkát rendesen ellátom. Ez a dolgom. Ha valami plusz-t leteszek az asztalra, azért értékelhetnek.

A sorozatbéli szereplõk játékára szerintem sem igaz, hogy nem mutatnak érzelmeket, nagyon is látszódik, hogy mennyire erõlködnek, hogy valamit ki tudjanak mutatni :D Rettenetesen erõltetettek, természetellenesek és túljátszottak a karakterek (...fõleg Tilda...borzalom...ssssszzz...).

A Banderas produkció valóban óriási volt. Kb. tíz éve, de tisztán emlékszek rá és azóta sem hallottam a Tiszta szívvel-t ennyire szépen (fõleg spanyolul :D).
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 15. - 05:26:31 1/10 Előzmény Android666X
(1786/28444)
Miután felsültem írásaid mûfaját illetõen, a neveddel kapcsolatban nem bocsátkozom találgatásokba. Minden bizonnyal minden részének külön jelentése van. :D
1/10
offtopic
ELog 2008 jún. 15. - 05:22:55 1/10 Előzmény Android666X
(1785/28444)
Hát, az ilyen lehetõségek engem se tudnak lázba hozni. ;) Ha az ember nem tudja egy minimumszinten mûvelni a tevékenységet, akkor csak égeti magát. A kínos dolgokat pedig mint mondtam, nem jól viselem.