toshiba321 2010 jan. 26. - 18:55:30
(59/119)
szerintem lenne :) csak azokat elnyomják :)
offtopic
fredi60 2010 jan. 26. - 15:42:39
(58/119)
Hamarosan lesz! :(
4/10
WASKER 2010 jan. 26. - 11:50:12 4/10 Előzmény mcc
(57/119)
Van valaki a magyar filmiparban, aki képes lenne egy ilyen kosztümös filmet tisztességesen megcsinálni? (Goda Krisztina rajongói kíméljenek!)
És lenne, aki pénzt adna rá?
4/10
WASKER 2010 jan. 26. - 11:47:11 4/10 Előzmény mcc
(56/119)
Van még, aki pénzt ad Koltay-nak filmre???
mcc 2010 jan. 25. - 21:51:34 Előzmény King Diamond
(55/119)
A szinkronizált változatban is az énekek szlovákul voltak. A gyerekek Karácsonykor hogy szlovákul énekeltek, még hiteles is lehet. B. Erzsébet halálos ágyán hogy szlovákul énekel (amúgy nagyon szépen) zsolozsmát, az nem hiteles, nemigen tudhatott õ szlovákul. Nem tudom, azt miért nem lehetett szinkronizálni.
mcc 2010 jan. 25. - 21:48:22 Előzmény Szocske74
(54/119)
Úgy is lehet szeretnie egy germeket, szülõt, hazát, hogy közben reálisan látod a hibáit. Lehet a bátorságot vakmerõségnek hívni, az óvatosságot gyávaságnak, és a kritikát fikázásnak, meg persze fordítva is. Éppen azért, mert magyarul írok, és magyar állampolgár vagyok, van jogom reálisan látni a történelmet és a mai helyezetet.

Az, ahogyan fikázod a szlovákokat, többet árt a mi közös hazánknak, mint ahogyan én látom és nevezem. Nyilván Te is bezárattad volna a szlovák középiskolákat, mint Tisza Kálmán. Aztán azt hiszed, Trianon az égbõl jött csapás, nem ám mi készítettük elõ.

Amúgy nekem jobb (lenne) egy normális szlovák állam a szomszédban, mint egy abnormális itthon.

De ezen sosem fogunk megegyezni, ami nem baj, amíg a hazánkért dolgozunk, ha találkozunk az életben is, akkor együtt, ha nem, akkor külön.
10/10
petike190 2010 jan. 25. - 15:42:08 10/10
(53/119)
Jah.. és a szereposztásban semmi kivetnivalót nem találtam, teljesen jók a színészek... Nem kell itt feleslegesen szõrözni...
10/10
petike190 2010 jan. 25. - 09:52:14 10/10
(52/119)
Ne keressünk hátsószándékot amúgy sem a szlovákok részérõl, mert egy tisztességes rendezõ csinálta. Olvastam róla sokat, riportokat is, teljesen normális ember és kiváló rendezõ.Szval semmi kivetnivaló nem találtam a filmben. Tény, hogy van benne egy két erõs gyomort igénylõ jelenet, de végül is ettõl lett hitelesebb és ha belegondolunk, ez a korszak sajnos errõl szólt...
egyebek 2010 jan. 25. - 09:42:44
(51/119)
Egész jó filmet csináltak a szlovákok,csehek. hiszen rég volt ilyen jo magyar vonatkozásu történelmi film!/Egri csillagok,Rákoczi hadnagya,stb../Mint mostanában!!koltay féle FÖRMEDVÉNYEK!!!/julannus barát,Honfoglalás stb../A kosztüm pedig király volt!!.
10/10
Hajreddin Barbarossza 2010 jan. 25. - 00:33:07 10/10
(50/119)
"Nem kis költségvetésbõl keletkezett, amit szinte biztos vagyok, hogy nem fog visszahozni."

Hát, kb. 10 millió euróból készült, Csehországban és Szlovákiában ebbõl visszahozott kb. 9 milliót, DVD kiadás után szerintem legalább nullszaldós lesz.
10/10
petike190 2010 jan. 24. - 22:48:35 10/10
(49/119)
Na... Látva a sok negatív kommentelõt elszomorító... Éppen most néztem meg a filmet, és el kell, hogy mondjam, hiteles és korrekt. Nyilván a történet régi idõkre nyúl vissza, nem tud mindent 100%-osan visszaadni, de ez minden történelmi filmmel így van. Ma amikor a szlovák politika engem is felháborít és megbotránykoztat, örüljünk neki, hogy van egy kivételes rendezõ, aki képes régi magyar kultúránkat és történelmünket úgy feldolgozni, hogy az felveszi a versenyt több nívós történelmi filmmel. Kivételes, izgalmas, egyáltalán nem lekicsinylõ és igényes munka. Jó volt megnézni és büszke vagyok magyar történelmünkre kivételes személyiségeire.
Egyébként meg sztem egy botránykoztató dolog van ebben az egészben, hogy Magyarországon évek óta nem adnak pénzt ilyen filmek gyártására, legalábbis ilyen színvonalon nem hiszem, hogy megtudtuk volna csinálni. Az a durva, hogy a magyar kultúrára alig adnak pénzt, még a szlovákok is jobb filmet csinálnak rólunk. Én ezen gondolkoznék el. Ha pedig valakinek unalmas ne nézzen történelmi filmeket, elvégre nem kötelezõ. Aki pedig kétkedne, hogy a szlovákok csinálnak a magyar történelemrõl egy filmet azt üzenem: Nézzétek meg mert nekem kellemes csalódás volt. 10/10 pont:)
10/10
Lordwolf17 2010 jan. 24. - 22:31:23 10/10
(48/119)
A film tökéletesen adta vissza a kor hitelességét, leszámítva a gagyi találmányokat, fényképezõgép, görkori, gramofon- Ez megint olyan volt
mint a Herkulesben és a Xena-ban látható találmányok.
Maradjunk a korhoz hûek.
Én olvastam Báthory családról, és sikerült vissza adni azt és az embereket is meg lehet gyõzni, hogy ez így történt. Ha már a pápa elítélte az egyház korábbi koncepciós pereit (templomosok, boszorkányok)
Akkor most már itt az ideje, hogy a világ megismerje az igazi Báthory Erzsébetet, és ne tekintsünk rá mint egy vámpírnõre
A port hu szerint, a Guinness Rekordok Könyvében is bent van, mint a legvéresebb gyilkos
Én azt mondom, jó lenne, ha nevét törölnék a rekordok könyvébõl- ti hogy álltok ezzel a kérdéssel?

A filmnek egyetlen negatívuma volt, egyetlen magyar szereplõ sem nem játszott
benne- ez szégyen, elvégre a mi történelmünket filmesítik meg
Ez megint a politikáról szólt. Ja és a szlovákok tanulják meg végre a felvidék sosem volt az övéké, mindig is a magyaroké volt
Amikor az országot három részre osztották
A felsõ magyar vidéket Királyi Magyarországnak hívták
6/10
King Diamond 2010 jan. 24. - 21:23:45 6/10
(47/119)
Kivételesen ezt a filmet nem moziban néztem meg a most menõk közül, pedig eredetileg ott akartam volna. Mindig is érdekelt a történelem, szeretem az ilyen témájú filmeket. Ezt is meg lehetett nézni, bár így visszagondolva, nem érte volna meg a mozijegy árát. A kosztümök szépek voltak nagyon, a táj is csodálatos volt, plusz a film zenéje is rendben van. A szereplõk közül kiemelkedõt nem tudnék mondani, elmentek. Elolvastam a port kritikáját is, ott leírják, hogy mennyire történelem hû az alkotás. Nem kis költségvetésbõl keletkezett, amit szinte biztos vagyok, hogy nem fog visszahozni. Abban egyetértek, hogy a második felétõl kezdve kicsit unalmassá válik, néhol én is untam már magam.
Írták itt többen is, hogy szlovákul látták, elvileg ez a film angol nyelven készült. Nálunk meg szinkronosan adják. Szóval én szlovák nyelvrõl nem tudok.
6/10
varszegiv 2010 jan. 24. - 14:46:21
(46/119)
Nem, nem vagy finnyás egyáltalán. Én sem bírom az ilyet.
Szocske74 2010 jan. 24. - 11:06:10 Előzmény mcc
(45/119)
Te milyen nyelven írsz? Melyik ország állampolgára vagy?
Lehet akármilyen múlttal rendelkezõ, ha ez a Hazám. Úgy érzem - bár lehet, ez manapság ódivatúnak tûnhet -, hogy azt az országot, ahol születtem, élek minden jó és rossz dolgaival együtt KELL szeretnem.
Ezért nem szeretem, sõt felháborít, ha valaki fikázza Magyarországot.
A klasszikussal szólva: "...ha nem tetszik, el lehet menni..."
varszegiv 2010 jan. 24. - 08:38:47
(44/119)
Igen vannak, nekem már sok is volt. Elgurult fejek, hullaboncolások, csonkítások, jégbe fagyasztott halott csecsemõ vagy mi. Néha már oda se tudtam nézni.
8/10
Jegesmedve1971 2010 jan. 24. - 02:45:43 8/10
(43/119)
Igen, vannak. Nekem még a jóízlés határán belül voltak, de el tudom képzelni, hogy másnak ez sok.
8/10
Jegesmedve1971 2010 jan. 23. - 23:15:37 8/10
(42/119)
Alapvetõen tetszett a film, felfelé kerekítettem a nyolcas osztályzattal. Vannak jelentetek, részletek, amik igazán jóra sikerültek, a fõszereplõ nagyszerû, a jelmezek is kiválóak.

Kb. 20 percet ki kellene vágni belõle, különösen a misztikus-zavaros jelentek lennének mellõzhetõek, és a bárgyú szerzetesek a bárgyú találmányaikkal (amikor láttam a gördeszkákat, az "én kérek elnézést" érzés lett úrrá rajtam).

Ennek ellenére megérintett a film, jó érzékkel mutatja be a feudális Magyarország bukását, a fõuraink acsarkodását.
mcc 2010 jan. 23. - 16:21:28
(41/119)
Óriási filmet lehetne csinálni Mohácsból, vagy Nagy Lajos, vagy Zsigmond korából, melyek sztem lényegesen kellemesebbek voltak, mint Mátyásé. Meg tényleg van rengeteg egyéb, Rákóczi reálisan :)) Hadik András mekkora arc volt pl....

A Széchenyi bizató volt, szemben az agyhalott Honfoglalással és Sacra Coronával....
mcc 2010 jan. 23. - 16:18:05 Előzmény Szocske74
(40/119)
>>Az ország, amelynél idõsebb vagyok 8+17 éves. Miért akar kioktatni egy több ezer éves kultúrát, mint a magyar?

Mert ráfér. Talán nem kell részletezni, hogy az ezer éves provincializmus milyen eredményekkel járt és jár.

Amúgy attól, hogy valakinek nem volt önálló állama, még lehet rendes ember. És attól, hogy volt, lehet tetûláda. A népnemzeti legendáknak meg nem kell bedõlni.