Keresztes³ovag 2016 júl. 23. - 18:42:37 Előzmény Törolt Felhasznaló
(424/484)
ennek a 2. részben lesz jelentõsége Snyder nyilatkozata szerint. Egyébként durva hogy a bõvített változat kétszer olyan jó mint a moziban leadott, nem is értem miért nem így adták ott is. A Marvel-féle gyerekmeséket kenterbe veri!
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 21. - 06:53:41
(423/484)
"semmi poén nincs a filmben"?!

Szerintem egyáltalán nem is akció-vígjátéknak szánták.
1/10
Cola Energy 2016 júl. 21. - 00:45:19 1/10
(422/484)
Nagyon bugyuta és érdektelen egy film, bár nem rosszabb mint a marvel filmek, de attól még csapnivaló. Ha akartok egy jó filmet nézzétek meg a Dark Knight-ot. Abban a filmben legalább történik is valami, és vannak karakterek. Itt pedig mi van? Superman, aki alapból a létezõ egyik legunalmasabb karakter. A színész aki alakítja pedig egyszerûen pocsék, semmi poén nincs a filmben, csak néz üresen maga elé, és ennyibõl áll a színészkedése. Egyszerûen nem érdekes a film cselekménye, unalmas, nyújtott, gagyi. Nagyon érzelmesre próbálták csinálni és meghatóra, de sokszor önmaga paródiájába fordul át. A fõgonosz is olyan mintha valami paródiából jött volna.

https://www.youtube.com/watch?v=kxrlKqkW5IY

Itt elmagyarázzák részletesen miért f*s ez a filmalkotás.
jani-wan 2016 júl. 19. - 16:49:13
(421/484)
Én nem szoktam film nézése elõtt trailereket nézni, kritikákat vagy kommenteket olvasni, hogy a film úgy jöjjön át ahogy annak kell.
Szóval mivel Batman és Szuperman, egy jó filmet vártam. De ez a film sem nyûgözött le.
Elõször is, látványra jobban tetszett mint a Nolan féle Batman.
Az alapkoncepció nem rossz, de sajnos a fõ karakterek el lettek rontva szerintem.
Sem Superman sem Batman nem eléggé közönségközeli, szerethetõ karakter, mint ahogy azok voltak a korai Superman és Batman szériákban (nem a Nolan féle).
Persze nyilván vannak ilyen emberek is akik boldogan magukra ismernek ami által szerintük jók a karakterek.
De õszintén szólva ezek egyszerûen semmilyenek.
Azt írják hogy Affleck jól hozta a kiégett Batmant. De miért? Miért kell nekem a kiégett Batman-t nézni? Miért lennék én erre kíváncsi?
Nem vagyok. Nekem a keményen küzdõ, bûnüldözõ, de mégis laza Batman kell.
És Supermannek milyen egyénisége van? Van egyáltalán neki?
Behozták a briliáns Jeremy Irons-t Alfrédnak, aki teljesen a háttérben maradva alig csinál valamit. Semmi értelme nem volt. A Nolan féle "gagyi Batman"-ben Michel Cain ezerszer jobb volt.
A Lex Luthor-t játszó színész tök jót alakított mint színész. Kár hogy a karakter olyan sz*rul lett megírva ahogy csak lehet. Ez így nem Lex Luthor. Lex Luthor egy hidegen számító és briliáns szupergonosz, nem pedig egy ilyen labilis elmebeteg.
Gene Hackman és Kevin Spacey is elég jó Luthor volt. Ez nem az.
Valaki említette hogy van olyan jellemváltozás. Persze, de ki kíváncsi rá, fõleg ha régi jellem jól mûködött, ez meg hulladék?
Wonder Woman pozitív meglepetés, egy jó karakter, és jól fel lett építve.
Lois Lane is nagyon rendben van, és Lawrence Fishburn minden jelentet a hátán visz ahol megjelenik.



***SPOILER-t tartalmaz***

Sajnos megint berakták a mostanában kihagyhatatlan és értelmetlen városlebontó verekedést.
És miért kell egyáltalán verekednie a két pozitív szuperhõsnek? Az hogy Batman lövi Supermant mindennel amit ki lehet lõni az rendben van, de a verekedés az egy vicc.
A Luthor által létrehozott 'Ork' meg gyalázatosra sikerült. Tényleg csak ennyire futja? Mondjuk legalább nem szívta le a napot, mint a Halálcsillagbolygó.
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 17. - 14:06:44 Előzmény Keresztes³ovag
(420/484)
Az ok de a filmbõl ez nem jön le.
1/10
tirszin 2016 júl. 17. - 13:34:13 1/10
(419/484)
Azért lehet akciós filmet úgy is csinálni, hogy van tartalma és érthetõ, logikus motivációja a szereplõknek.
Példának ott van az Avatar, a Watchmen.
7/10
nyugiss 2016 júl. 17. - 12:31:42 7/10
(418/484)
ne bolondozz már:

akciófilmek már voltak 30 évvel ezelõtt is
nem kell mindíg mélyen szántó gondolatokat keresni, hanem kikapcsolni és élvezni a látványt meg az akciókat
(persze én sem vagyok akkora akciófilm fan, de néha jó egy ilyet is megnézni)

egyébként nem lett ez annyira rossz ahhoz képest, amikkel elárasztanak manapság minket
1/10
tirszin 2016 júl. 17. - 12:23:49 1/10
(417/484)
Zavaros motivációk, nagyon gyenge történet, a szokásos sablonok. A nagydarab izmos gonosznak most is meg kell küzdenie a kisebb termetû pozitív hõsökkel. :) Mélyebb jelentéstartalmat nem nagyon találtam benne.
Szomorú, hogy ilyen társadalomban élünk, ami erre az ürességre vevõ. :(
7/10
nyugiss 2016 júl. 17. - 12:11:27 7/10
(416/484)
na linkinpark szerencsétlen tovább folytatja az ész osztását hivatalipatkány nicken :D
úgy hiányzott :))
7/10
nyugiss 2016 júl. 17. - 10:18:15 7/10
(415/484)
te inkább beszélgess a saját kitiltott régebbi nickjeiddel
baromarcú
7/10
nyugiss 2016 júl. 17. - 00:23:11 7/10
(414/484)
persze, hogy nem...
az egy hulladek ehhez kepest
k11zoltan 2016 júl. 17. - 00:16:56
(413/484)
Túl sok hülyeség volt benn.
A Sötét lovag nyomába se ér.
dunpeal1 2016 júl. 16. - 21:26:58
(412/484)
Kicsit kényelmetlenül érzem magam, mert korábban már írtam ide e film kapcsán. Akkor a nem túl pozitív véleményemnek adtam hangot, amit az Ultra Edition megtekintése után éreztem.
Ma volt szerencsém megnézni a mozira vágott változatát, és jól sejtettem, hogy ez a verzió feszesebb és pörgõsebb, mint a 3 órásra bõvített film, ami kis híján krimibe ment át az új jelenetek miatt. Ugyanakkor tartom magamat ahhoz a véleményemhez, hogy - a véleményem szerint igen csak ütõsre sikeredett - Az acélember szintjét nem hozta ez a film, de annak - ugyancsak az én véleményem szerint - magasan volt a léce, hogy így fejezzem ki magam.
A 3 órás változat többnyire elhanyagolható és mondhatni felesleges jelentekkel hosszabbítja a film egyébként sem rövid játékidejét (2 és fél óra). Plusz látványos akciójelenetet talán csak egyet tartalmaz, de az is rövidke (a sivatagi incidensnél), olyat meg senki ne várjon, mint amit egy lentebb olvasott hozzászóló írt, szó nincs arról, hogy Batmannak isteni ereje lenne, és ezzel foglalkozna a film bõvített változata, aki ezt várja, az nálam is nagyobbat fog csalódni abban a változatban!
Így összességében azt mondhatom, hogy a film tényleg jó lett, és nem több annál.
Man2 2016 júl. 16. - 15:41:46 Előzmény kinguci18k
(411/484)
Ez a film nekem nagyon tetszett.Jól meg lett csinálva és végig pörög az egész.Nagyon jó film.Neked meg azt ajánlom ne nézz több filmet.Inkább olvass.
Keresztes³ovag 2016 júl. 16. - 14:12:35
(410/484)
SPOILER igen, de az nem álom volt, hanem egy párhuzamos világ. Aki olvasta a képregényt ezt tudja jól
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 16. - 11:35:21
(409/484)
"egy istent, meg annak kb. a fél hadseregét?"

Arra a látomásra gondolsz 1:05-nél?
Keresztes³ovag 2016 júl. 16. - 10:07:42
(408/484)
akkor nézd meg újra bõvített verzióban is! Egy sima ember, hogy verne agyon egy istent, meg annak kb. a fél hadseregét? Sokan párhuzamot vontok, a korábbi filmes Batmanek és az igazság ligájás Batman között, de ég és föld a különbség a képességét illetõen.
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 15. - 19:28:08
(407/484)
Bruce Wayne-ek Superman szintû ereje volt? Nekem fel sem tûnt.
Keresztes³ovag 2016 júl. 15. - 14:08:36
(406/484)
ne a moziverziót nézzétek meg, hanem a bõvített változatot! Az állítólag jó lett és sok mindent megmagyaráz. 30 perccel hosszabb a simánál, de legalább ebbe kiderül az is, mitõl lett Bruce Wayne-ek Superman szintû ereje
2/10
kinguci18k 2016 júl. 12. - 12:52:15 2/10
(405/484)
2 óra unalom és gyötrelem.Majd pedig fél óra szánalom és vicc.Kb így lehetne jellemezni a filmet.Egy ötlettelen,összecsapott zagyvaság,tele hibákkal és gyenge jelenetekkel.Nos aki erre a filmre azt mondja hogy jó,azzal tényleg baj van.Ami megy manapság a nagy amerikai filmgyártásban az a leg alja mindennek.Ez nem arról szól már.Hogy arra törekedjenek,hogy a nézõ szórakozzon és élvezze a mûveket.Hogy minõséget és tartalmat adjanak.Ez csak arról szól hogy minél jobban bereklámozzák a filmeket és ez által minél több pénz folyjon be.De hogy egy élvezhetetlen hulladék,az már lényegtelen.És ha épp van valami jelenet egy fimben,az is olyan sötétben játszódik direkt.Hogy ne keljen bele sok pénzt rakniuk.Mert úgy sem látszik belõle semmi.
Egy hatalmas csalódás és negatívum ez a film.(is).