guess.who 2020 jan. 10. - 18:17:52 Előzmény napraforgó
(208/2088)
Hordhat valamelyik férficselédtől (vagy akár az igazi lovásztól) is ruhákat, meg aztán szerintem nem mindennap visz újat, az üldögélés során azért annyira nem koszolódik el még a rámás csizmája sem Sándorunknak... :) Vagy fene tudja.
Azért itt elvileg vagy két hét már eltelt (azt hiszem, mondták is valahol a nyomozással kapcsolatban, hogy a robbantás óta már két hét eltelt), szóval szerintem annyi idő alatt már nem csak kétnapos borosta kellene hogy legyen a képén. :)
Fredo78 2020 jan. 10. - 17:47:17 Előzmény guess.who
(207/2088)
Igen, be kell mutatni a sok szereplőt, de faék egyszerűek a karakterek és eltelt eddig 7*43=300 perc azaz 5(!) óra játékidő és szinte semmi sem történt. Ezt én nagyon időhúzásnak érzem. Ráadásul a minimális történet is bénán, logikai hibáktól hemzsegve csordogál.
5/10
napraforgó 2020 jan. 10. - 17:11:00 5/10 Előzmény guess.who
(206/2088)
A szakáll nem mindenkinél nől egyformán. Vannak fiatalemberek (Sándor is csak 22 éves az ismertető szerint), akiknek még huszonéves korukban is csak lassan nől a szakálluk, elég hetente egyszer lekaparni. De én ebből nem csinálok ügyet, azt sem tudjuk, hová járt WC-re, de erre sem vagyunk kiváncsiak.
Engem jobban érdekel, hogy kinek a ruháit, ingeit hordja oda Katica nap, mint nap és miért nem tűnik fel senkinek, hogy hiányzanak a ruhái. Ott csak a bárónak, meg a fiának van annyi cucca, hogy ne tünjön fel, ha eltűnik egy-két darab. De Sándoron nem a bárók finom selyemingei és gyapjú nadrágjai vannak.
guess.who 2020 jan. 10. - 17:06:08
(205/2088)
Nem jut eszembe, Katica szája kivételével. Na jó, meg Anna néha a nagy szemével. :D
guess.who 2020 jan. 10. - 17:05:12 Előzmény napraforgó
(204/2088)
No igen, a kovács eléggé gyengus karakter (és nem feltétlenül fizikailag). Olyan kis tutyimutyi. Bár ez származhat abból is, hogy nincs apja, vagy legalábbis nem tudjuk (még), hogy ki az apja, így nem volt előtte csak az anyja példája. De hát az anyja meg igenis karakán asszony, odamondogat a bárónőnek rendesen (csodálkozom is, hogy az tűri, elvégre mégiscsak cseléd az a komorna, nem egyenrangú barát, hogy beszólogasson neki), szóval érthetetlen, hogy honnan örökölte ezt a nyimnyám viselkedést a kovács.
guess.who 2020 jan. 10. - 17:02:21 Előzmény Fredo78
(203/2088)
Az eleje azért a filmeknek is általában nyögvenyelősen szokott indulni: el kell a nézőknek magyarázni a sztorit, behelyezni valamilyen keretbe, megismertetni a szereplőket legalább nagyvonalakban... Itt meg azért elég sok szereplő van, elég sokféle érdekkel, akarattal, gondolatokkal stb., és a sztori sem csak annyit, hogy építünk egy hidat, aztán pukk.
Ott van például a báróné (bárónőnek is tisztelik, ami egyébként helyesebb lenne, mivel elhangzott, hogy ő hozta a rangot, a báró pedig a vagyont a házasságba, tehát az ő bárósága valós, ezért nem csak báróné (=a báró felesége) a megszólítása, hanem bárónő), akiről eleinte csak annyit tudtunk, hogy rideg és kegyetlen a lányával szemben a házasság kérdésében. Aztán szépen lassan kiderült például Tulipánék boltjában és utána a kocsin, hogy Annának csak azért akar grófi férjet horgászni, mert valójában **Ő** vágyik rá, hogy bálokba járhasson, meg nagyvilági életet élhessen és ne legyen a Rokoca nevű porfészekbe bezárva, hótt unalmas cselédek közé. Ő még szeretne fiatal lenni és élni, mert úgy érzi, hogy a fiatalság a báróval való házassága miatt túl rövidre sikerült. És miközben a lányának igyekszik jó partit összehozni, nem veszi észre, hogy pontosan ugyanazokat a hibákat követi el, amit vele tettek a szülei, amikor egy ilyen házasságba kényszerítették bele... Ez szerintem egy elég érdekes aspektus, remélem, hogy tovább bontogatják a sztoriban majd.
guess.who 2020 jan. 10. - 16:53:28
(202/2088)
Hát bocsáss meg, kedves Nocito, de akkor én is hülye kovács vagyok: nekem nem jut eszembe a bárónő kovácsolása, legfeljebb csak Katicáé. :D
guess.who 2020 jan. 10. - 16:51:38
(201/2088)
De kérlek! Sándorunknak a csókosszájú Katica hozza minden nap a frissen vasalt és virágillatú ruhákat. A szakálla meg lassabban nő az átlagosnál, mióta érte az a sebesülés, hiszen brit tudósok kiderítették, hogy a sebláz miatt a szőrtüszők szőrtermelési képessége rendszerint megnegyedelődik.
guess.who 2020 jan. 10. - 16:46:50 Előzmény napraforgó
(200/2088)
"a legkisebb Torzsa lányka anyja Rózsa, "
Én is erre tippelek, de eddig szerintem nem is mutatták azt a lányt, csak a főcímben.
Fredo78 2020 jan. 10. - 13:54:46 Előzmény napraforgó
(199/2088)
Folytassuk csak: Az arra járó akárki: Gyula akit ő kergetett. A helyszín nem egy sűrű erdő hanem ligetes fás mező belátható többszáz méterre, de ő nem veszi észre, hogy Gyula az. Gyula kiveszi a cuccokat és hazaviszi. Otthon aztán az édesanyja nem a spórba dobja be hogy elégjen (kb. 30 másodperc) hanem begyújt a kemencébe eltüzelni 5db papírfecnit...
5/10
napraforgó 2020 jan. 10. - 13:33:11 5/10
(198/2088)
Na és miféle hülyeségeket irnak bele! Gyula elmegy a kovácsműhelybe. Befofátlankodik, mikor nincs ott a kovács. Aztán összedönt mindent, képtelen úgy bemenni, hogy ne boritson fel mindent. Apropó, miért volt olyan káosz a kovácsműhelyben?
A kamasz meglép, a kovács meg üldözi. Árkon-bokron erdőben, mezőn . MIÉRT? A világon semmi oka nem volt rá. A kölyök nem csinált igazi kárt, nem vitt el semmit, elfutott, na mond már. Mi a fenének kellett utána futkosni?
És még arra is volt ideje az üldöző kovácsnak, hogy odvas fákban kotorásszon. Ahonnan egy darab papirt hozott el, holott 5-6 db is volt ott. Na meg egy kulcs a kanóccal. Zseniális! Miért nem hozott el mindent? - mert zajt hallott és azt hitte, hogy jön a robbantó. Na és? Féljen ő! Ha én egy erős kovács vagyok és nem egy beszari kisgyerek, akkor tuti nem ijedek meg egy arra járó akárkitől.

Hihetetlenül gyenge fércmű a történet!
Fredo78 2020 jan. 10. - 13:32:52
(197/2088)
Én Anna színészi játékát még nem fedeztem fel hogy gyenge lenne (lehet hogy az), de a boltosné fahanggal, mimika nélkül egyből feltűnt. Sándor sebe az első részekben nem volt ilyen, akkor csak felületi sérülésnek látszott, most viszont nem nézett jól ki, mély, gennyes, eleven sebet mutattak. A lassú történetvezetés miatt vannak azért kérdések: Két hét alatt nem gyógyult meg a seb? Két hét alatt nem találtak másik búvóhelyet? Mennyi idő alatt fog úgy begyógyulni, hogy ne látszódjon semmi? Hol van a lovász? Senkinek nem tűnik fel, hogy az istállóban ekkora a forgalom? Eddig akik ott voltak: Sándor, a szolgálólány (napi többször hetek óta vízzel kajával jár oda), a kovács, Torzsafater, Anna, zsandárhadnagy, cigányasszony.
Sajnos csalódás olyan szempontból, hogy feszesebb, gyorsabb, izgalmasabb sztorira számítottam. Ez a nyújtott tészta szerintem meg fog bukni. Az, hogy kb. 20 szereplős történet az addig rendben van, de hogy semmi nem történik X szer negyven percen keresztül az nagyon gáz. A karaktereket nagyon hamar meg lehet ismerni olyan sablonosak úgyhogy lehetett vón történetet is rittyenteni köréjük.
5/10
napraforgó 2020 jan. 10. - 08:59:03 5/10
(196/2088)
Nagyon jó, hogy adnak lehetőséget a fiatal és a kevésbé ismert szinészeknek is a játékra, de itt a legtöbb szinész és szinésznő olyan gyengécske, kár volt egy egész sorozatot rájuk épiteni.
Gyenge Anna baronesz, aki, csak csinoska, de nem egy kiválóság. Hasonlóképp Tulipánné is. Szép, de jellegtelen. A báróné is lehetne jobb szinésznő.
Nekem a báró tetszik, mint szinész és Torzsa Sándor, talán még a Torzsa házaspár és Rózsa lányuk.
Móric, a feminim bárócska a hosszú hajával elég vicces. A kovács nem elég rusztikus és sem a fizikai munka nem látszik rajta, sem a munkájával járó kosz és izzadtság, olyan, mint aki most jött a fürdőből.
A történet is elég fura, még csak 2 hete történt a robbantás, pár napra rá találták meg a barlangot, de mára már olyan kiépitett alagút bejáratot láttunk, hogy csuda. Na és ezalatt az egy hét alatt a magyar mérnökök (igy többes számban!) már statikailag felmérték a barlangot, számitásokat végeztek, stb, stb.
Hol vannak ezek a mérnökök? Ja és mindjárt jönnek az oszták mérnökök is utánaszámolni..
Sándor karja meg még hányszor fog elfertőződni? Unalmas.
Egyre biztosabb vagyok benne, hogy a legkisebb Torzsa lányka anyja Rózsa, ezért tagadták ki a szülei. Kérdés, ki csinálta fel, mert alig van szereplő a sztoriban.
offtopic
guess.who 2020 jan. 10. - 08:18:53
(195/2088)
Ja. A legnagyobb "izgalom", hogy egy drón repked három rész óta a falu felett (ami valószínűleg a stáb, egyébként forgatásokhoz használt drónja, a rajta levő kamera méretéből ítélve). :)
guess.who 2020 jan. 10. - 08:14:29
(194/2088)
Hát ha már, akkor inkább a kisbáró, az viselkedett olyan "furán" a gróf úrral, hogy azt vártam, mikor kezdi csókdosni. :) Persze lehet, hogy az egész az apja által is emlegetett ravaszság volt, csak azért, hogy a gerófocska pénzt és az udvari körökbe jutás lehetőségét hozza el Rokocára...
guess.who 2020 jan. 10. - 08:11:27 Előzmény Fredo78
(193/2088)
Igen, ez nekem is feltűnt már szegény Tulipánnén. Valamelyik színész picit tanítgathatta volna, mert nagyon nem akarnak átjönni az érzelmek szegény várandós asszonyka játékán. Reméljük, azért a gyerek születésére vagy a sorozat végére belejön picit. :)
guess.who 2020 jan. 10. - 08:09:38
(192/2088)
Igen, ezt nagyon igyekeznek jó alaposan elmagyarázni (ti. hogy a kovácslegény lesz a báróné lieblingje). :)
Amúgy hülyén nézett ki megint, ahogy azokat a virágtartókat emelgette (hengerelt zártszelvényből készült a főtartója, hát hol volt még akkoriban ilyesmi?!?!) és látszott, hogy milyen kis nyeszlett a karja, a báróné meg ott ájuldozott rajta, hogy milyen izmos és erős ember... :D
guess.who 2020 jan. 10. - 08:07:12
(191/2088)
Hát ez egy olyan kovács, aki nem kovácsol semmit, csak olajozza az ablakok zsanérját, meg ládákat cipel a gróf úr után. Ezekhez a dolgokhoz meg nem kell parázs. :D
gasko 2020 jan. 09. - 22:57:20
(190/2088)
Eléggé lassan akar ez haladni bárhova is. A kocsmárosné tűnik viszonylag a legjobb szarkeverőnek eddig. A báró és a báróné elbújhat mellette.
Fredo78 2020 jan. 09. - 22:13:14
(189/2088)
Nekem a boltos felesége a kedvencem. Szép, de a színészet nem az erőssége... Annyi érzelem van benne mint a 30 éve a hangalámondásos videokazettákon a narrátornak