guess.who 2020 jan. 25. - 17:46:18 Előzmény napraforgó
(388/2088)
A vetítési idő gondolom, azért került olyan későre, mert a "FŐ" sorozat még mindig a DÖ... Ha megcserélik, akkor tudni fogjuk, hogy a DÖ megbukott. :)
5/10
napraforgó 2020 jan. 25. - 16:20:46 5/10
(387/2088)
És ha már kidanolták magukat, elmehetnének szőlőt kapálni. Itt csak a kastélybeli cselédeket látjuk dolgozni, Rózsát a kocsmában, meg a boltosékat. De kasza, kapa, mezőgazdasági sszerszám nemigen volt seenki kezében. Na jó, Torzsa Mihály egyszer nyirta a füvet a kerités tövében mind az 5 méteren.

Tényleg, a báróék fogadásán miért nem volt valami zenekar? Szegény Ilonkának kellett klimpiroznia.
5/10
napraforgó 2020 jan. 25. - 11:51:41 5/10
(386/2088)
Én tudom, hogy milyen a homokfutó, Mikszáthnál, Móricznál gyakran emlitik.
És igen, 16 évvel a szabadságharc után lehetnének rokkantak is a sztoriban, félkarú, féllábú, félszemű is a süket mellett. Azért az mégiscak egy háború volt, a Rákóczi féle szabadságharc után 150 évvel az első az ország területén. De itt is csak sejteni lehet, hogy Sándor gyermekkorában hallott történeteket az apjától a forradalomról és az azt követő szabadságharcról.
Itt időnként látjuk a kétlovas hintót egy földúton drónfelvételről.

Sándor mosolygós képe meg jobban tetszik, mintha fancsali pofát vágna, mint pl. a báróné. De itt amúgy is mindenki olyan búvalb...élelt.
5/10
offtopic
napraforgó 2020 jan. 25. - 11:22:49 5/10 Előzmény guess.who
(385/2088)
Lehet, hogy túl kukacos vagyok, de nekem a sorozattal már a vetitési idejével is bajom van. Aki hajnali 3-kor kel, mint én, annak az este 9 után kezdődő műsorok rossz időben vannak. Rendesen bele is alszom némely hosszabb reklámblokkba.
Tényleg, miért kell ezt a sorozatot ilyen késői műsorsávba tenni? A témája nem indokolja. Nincsenek szexjelenetek, nem folyik patakokban a vér, stb.
A történet is elég vérszegény. A bárói család tagjai kevéssé érdekesek, a társalgásuk dögunalmas. Azt látjuk, hogy a báró utálja a fiát, a báróné meg a nagyobbik lányával nincs megelégedve. A kisebbiket meg szinte úgy mellőzi, mintha nem is lenne. De mi van ebben érdekes?? A világon semmi.
Leginkább a cigányasszony és Torzsa Sándor jelenetei tetszenek. A fiatal Kenderes Csaba hamiskás mosolya vonzó, ebből a fiatal szinészből még lesz valaki. A Babát játszó Spolarics Andrea jól játszik, de nyomokban sem emlékeztet egy cigányasszonyra . Sem az arca, arcberendezése, sem a beszéde, de még a kikeményitett, patyolattiszta ruhája sem cigányos. Anna hót halovány, a szép nagy szemén kivül nincs benne semmi érdekes, annak meg a fele festék. A zsandár hadnagy is igen vérszegény, kevéssé férfias karakter. Nyegleót már ne is emlitsük. Mariska jó lenne, ha nem lenne tulipirosra festve a haja. Szerintem egy hosszabb sorozat kedvéért bevállalhatott volna egy természetes hajszint.
guess.who 2020 jan. 25. - 10:32:03
(384/2088)
És tényleg: ebben a tegnapi részben több olyan, kifejezetten zavaró, hogynemondjam: gagyi húzás is volt, ami eddig azért nem volt jellemző (bár tudom, hogy Napraforgó nem így gondolja :) ). Nagy kár lenne, ha már a negyedénél elmenne a sorozat Ökörapáti irányába és minden szereplő véglegesen debillé válna...
guess.who 2020 jan. 25. - 10:27:27 Előzmény manóka27
(383/2088)
Erről a bizonyos bárófi feleségéről csak kiderült, hogy Bécsben héderelt az utóbbi hetekben. Itt megint felmerül a kérdés, hogy Rózsa (akivel elvileg minimum hónapok óta tart már Móric "ügye") hogyhogy nem tud semmit a feleségről? Hol esküdtek meg, ha nem Rokocán? Elvégre Móric a legidősebb fiú, az örökös, övé lesz a kastély és a vagyon, ugyan minek menne Bécsbe, mikor itthon csak a sült galambot kell várnia, hogy a szájába repüljön. És a korábbi, bécsi geróffal sem úgy viselkedett, mintha bármiféle bécsi ismeretsége lenne...
No és hát (az életkoruk alapján) friss házas emberként mit keres a felesége Bécsben hónapok óta egyedül?
guess.who 2020 jan. 25. - 10:20:07 Előzmény napraforgó
(382/2088)
Hát ez a Katicás Anna-hiszti most tényleg kicsit túljátszottnak és túlhangsúlyozottnak tűnik. Anna, a felvilágosult, okos, az akkori társadalmi konvenciókat kifejezetten áthágó baronesz az egyetlen bizalmasával szemben így viselkedik? Nem túl hihető. Az őt láthatóan nem sokra tartó anyjával szemben jóval érthetőbb lenne ugyanez. Nem is szólva arról, hogy a hadnaggyal való ügyeskedéseiről is egyedül Katica tud (no, jó: Ilona baronesz is, de neki most éppen más dolga van).
manóka27 2020 jan. 24. - 22:28:22
(381/2088)
Az előzetesben több szufla volt, mint a mai részben: feltűnt a pap és a karját akarta megmutatni. Lehet, hogy így akarja védeni Sándort? Vagy a hadnagy őt is gyanusítja? Vagy Zsuzsa szája járt el?
5/10
napraforgó 2020 jan. 24. - 22:09:45 5/10
(380/2088)
Idegesitő a báróné affektálása. Móric és a felesége, meg a házasságuk teljesen hiteltelen.
A nők szanaszét álló, lógó haja biztos hogy nem ment volna el a XIX. században.
Anna meg egy liba.
manóka27 2020 jan. 24. - 21:52:27
(379/2088)
Ez a rész eddig mindent visz. A szereplők teljesen következetlenül cselekszenek és beszélnek. Egyszer ezt, egyszer azt. Anna nagyon buta lett pár rész alatt. Katica meg, mint a dúvad beront a szalonba és ordít, hogy fel akar mondani. Mi a franc ez? A mai részben Sándor a legjobb, ami mindent elmond a szinvonalról. Jól felhúzott ez a rész! Pedig még nincs is vége!
olahmiki1959 2020 jan. 24. - 18:58:57
(378/2088)
Ha jól láttam, Sparos...:)
olahmiki1959 2020 jan. 24. - 18:18:05
(377/2088)
A tegnapi rész legelső pillanataiban nagyon tetszett, hogy amikor a cigányasszony rá akart ijeszteni a Torzsa gyerekre, aki a kocsija alatt szunyókált, akkor egy modern, teflonbevonatú lábos oldalát verte jó hangosan.
1865-ben...:)
olahmiki1959 2020 jan. 24. - 18:11:46 Előzmény guess.who
(376/2088)
A "feleség sorkatonai szolgálatáról" jutott eszembe egy klasszikus, két háború közötti vicc.
Őrszoba, a rendőr éppen egy megszeppent nő adatait veszi fel, aki ott áll előtte.
- Na, fiatalasszony! Katona vót?
A nő elgondolkodik.
- Hát, biztos úr kérem, ha jól emlékszem, kettő...:)
guess.who 2020 jan. 24. - 17:55:30
(375/2088)
Kérlek szépen, a rózsalugasra már három rész alatt embermagasságra felfutott a rózsa, szóval igenis a kovács egy professzionális...
...kertész.
guess.who 2020 jan. 24. - 17:54:35
(374/2088)
No igen, ez elég hihetetlen. Eleve az eddigi tizenegynehány részben a bárófi egyértelműen úgy viselkedett, mint az apja szoknyáján ( :) ) üldögélő bárókisasszony, aki önállóan két lépést sem tudna tenni – nem pedig mint egy megállapodott házasember. Az eltelt hónapok alatt szóba sem került, hogy lenne bárkije, nem várták sehol, ő sem várt senkit.
Most meg felesége van? Akiről nem tud a kocsmárosné, aki egyébként mindenkiről tud mindent?
Egyébként is: hogyan tudott úgy megesküdni egy bárófi, hogy arról nem tudnak a faluban? És ha viszonylag friss házasok, akkor miért töltenek hónapokat külön (és az nem játszik, hogy azért, mert a feleség sorkatonai szolgálatát tölti! :) )?

Egyszóval ez a bárófi felesége egy irtó ostoba húzás volt, bármit is akarnak kihozni belőle. Eddig elkerülték a nagyobb bakikat (bár erről Napraforgónak egész más a véleménye), de ez felháborítóan nagy oktondiság volt.
Vagy az van, hogy a következő részből majd jól kiderül, hogy a "felesége" még nem is a felesége, csak az anyja szeretné kommendálni neki és életében csak egyszer látta eddig, egy festményen. :D
Fredo78 2020 jan. 24. - 13:02:30
(373/2088)
Tényleg nem egy sebességbajnok a történetvezetés: Egy állófogadás két részen keresztül tart. Ennél már csak az furcsább, hogy a kocsmárosnét el lehet adni bárókisasszonynak. Egy max 200 lelkes faluban szerintem kevesebb ismert arc van mint a csaposnő.
Viszont elég előrelátók a népek mert májusban már a téli tüzelőt vágják (Torzsa M. és Baba). Mihály amúgy se izgatja magát a napszámosok elmaradása miatt: ő se jár a szőlőbe. A heti részekben ilyen munkákat végzett: gallyak aprítása baltával, fűvágás (kerítés alól kinőtt fűcsomók kiszedése), gallyaprítás kézi fűrésszel.
manóka27 2020 jan. 24. - 12:27:21 Előzmény napraforgó
(372/2088)
Igazad van! Én amúgy szerettem a telenovellákat. Amikor bejöttek hozzánk, néztem is egy párat, de banyek, még a 200 részes Esmeraldávan us gyorsabban peregtek az események, mint itt. Itt örülhetünk, ha az ebéd, amit Terka feltett főni két résszel ezelőtt, jövő hétre elkészül!
manóka27 2020 jan. 24. - 12:24:02
(371/2088)
Gondoljátok, hogy titokban történt? Csak Zsuzsa és Rózsa tűnt meglepettnek, a báróné nem. De nem vagyok biztos benne, mert félig aludtam. Olyan lassú a sztori, hogy borzasztó. Napraforgónak teljesen igaza van.
5/10
napraforgó 2020 jan. 24. - 05:55:28 5/10
(370/2088)
Annyira laposak a dialógok, és maga a történet is olyan lassan csordogál. Elég unalmas.
Most a történet egynegyedénél tartunk. De az, ami eddig történt, beleférne egy egyórás részbe (reklámok nékül!!!) és az egész történet 4 epizódba.
Régebben a mozik másfél órába bele tudtak sűriteni akár egy egész életet, most meg a semmit nyújtják el 80-100, vagy akár 150 részre.
manóka27 2020 jan. 23. - 21:51:59
(369/2088)
Biztos, hogy Móric a báró fia? Teljesen úgy bánik vele, mintha nem az lenne.