5/10
napraforgó 2019 dec. 31. - 18:09:51 5/10 Előzmény guess.who
(7/2087)
Nemcsak az Anna bárókisasszony szeme van óriási ra festve, az anyjáé is. De legjobban a Baba nevű cigány javasasszony erősen túlspirálozott szempillái döbbentetttek meg. Tudja ördög, de alig hiszem, hogy 1865-ben ilyen erősen szempillaspirálozták a szemüket a falusi cigányasszonyok.
guess.who 2019 dec. 31. - 18:03:52
(6/2087)
Nem "eredeti" nyilván (még a korhűsége is kérdéses, mivel nem egy adott korból és nem egy adott tájegységből gyűjtögettek össze épületeket), de szerintem még mindig fényévekkel jobb, mintha valami műanyag stúdiós felvételekből tákolnának össze sok CGI-jal feldúsított hiteltelenségeket.
(Bár a híd felrobbanása elég fájdalmasan nézett ki, azért arra odafigyelhettek volna, hogy amikor már csak az egyik hídfő van meg, akkor nem áll a levegőben a folyó közepéig egy deszkatákolmány, mert nincs, ami megtartsa... Mondjuk nem is mutatták sokáig, talán 1-2 másodperc az egész snitt, szerintem ők is érezték, hogy nem sikerült túl erősre a dolog.
Illetve amikor ugyanott a baronesz közeliben "lovagol", az is nagyon hülyén néz ki, látszik, hogy nincs alatta igazi ló.)
guess.who 2019 dec. 31. - 17:57:28 Előzmény napraforgó
(5/2087)
"Felicity Jones" (majd megtanulom a nevét: Szász Júlia) nekem is feltűnt, ahogy puccban, de kiengedett hajjal akart menni az ő személyes zsandárját meglátogatni a hivatalában. Meg a nagy füstösre kifestett szemhéja is érdekes volt.
Szerintem összességében nem rossz annyira, bár tényleg anakronisztikus: ne ebből akarjuk megtanulni az akkori viseletet és divatot. :) Viszont annyi a pozitívum, hogy vélhetően nem fogunk kvarcórás törököket vagy parasztokat látni, mivel annak a divatja már lecsengett. :)

Az első három rész alapján szerintem a DÖ-nél magasabb szinten, alaposabban, jobban odafigyelve sikerült összehozni, a karakterek meg talán lesznek annyira jók, mint a Mi kis falunkban. A sztori felütése szerintem korrekt, ebből lehet azért nagyon sok dolgot bonyolítani, és a 80 részben talán nem lesz szükség többtízrészes helybenjárásra sem. Sőt: eddig úgy tűnik, hogy nincsenek debil karakterek, ami már önmagában is felüdülés.
5/10
napraforgó 2019 dec. 31. - 16:49:40 5/10
(4/2087)
Megnéztem az első részt. A producer asszony ugyan jelezte, hogy nem ragaszkodtak teljesen a korhű ruhákhoz, frizurákhoz, de erre nem számitottam. A nők haja lóg, frizurának alig nevezhető a hajviseletük, a szemük meg akkorára van kifestve, mint egy rossz mexikói szappanoperában.

Még emlékszem Hofi paródiájára a Rózsa Sándorról. Abban is a bájos hősnőnek, egy parasztlánynak hatalmas műszempillái voltak a vastag tusvonal fölött.

Pár éve végignézhettük a Downton Abbey sorozatot, amely 1912-ben kezdődik a Titanic elsüllyedésével és végigfut a húszas éveken. Abban olyan finoman voltak sminkelve a nők, hogy szinte alig látszott, mivel abban az időben nem viseltek erős sminket a tisztességes lányok és asszonyok.

Szerintem a kosztümös sorozatok korhűségét erősen megkérdőjelezi az ilyen "nagyvonalúság". Hogy akar valaki korhűnek nevezett sorozatot késziteni, ha mindenkin fél kiló vakolat van?
1/10
Kull Harcos 2019 dec. 28. - 23:28:04 1/10 Előzmény cruz4
(3/2087)
1 ont jobban illik ehhez a szennyhez...
gasko 2019 dec. 28. - 12:21:55
(2/2087)
Szerintem abszolút nem az esti órákba való. Inkább délutánra
10/10
cruz4 2019 dec. 18. - 11:20:05 10/10
(1/2087)
Induljunk tízesről..:)