Sumomo_ 2020 márc. 18. - 21:14:37 Előzmény Sumomo_
(988/2088)
módosítok: Szerelemmel, Sándor_ volt odaírva
Sumomo_ 2020 márc. 18. - 21:02:51 Előzmény guess.who
(987/2088)
én úgy olvastam (véltem) Szeretettel Sándor.
Viszont meglepően szép kézírás volt.
guess.who 2020 márc. 18. - 21:02:41
(986/2088)
Ja, tényleg: a báró és a báróné hangja is remek, érdemes megfigyelni kép nélkül (mint egy szinkronszínésznél). A szolgabíró ellenben zavaróan szuszog beszéd közben folyamatosan, engem leginkább az zavar nála.
guess.who 2020 márc. 18. - 21:00:13
(985/2088)
De hát Imre meg nem tudja a címet! A báró elhajtotta, hogy akkor fogja megtudni, ha majd Anna megírja neki... Sándorka az egyedüli, akinek Ilona elárulta. Illetve nyilván a család is tudja.
guess.who 2020 márc. 18. - 20:59:05
(984/2088)
(Bábok nincsenek, csak figurák. :) )
Szerintem nem mutatták normális perspektívából a táblát, csak teljesen oldalról, hogy ne is lehessen látni, hogy mi hol van. Gondolom, nem véletlenül, hiszen az előadott sakkos meséhez nem biztos, hogy létező lépések kellettek. :)
guess.who 2020 márc. 18. - 20:57:03 Előzmény napraforgó
(983/2088)
"Vajon kinek a levelét dugta el a Tanti?"
Mutatták, de mióta megpiszkálták az ertéelmostot, valami irtó gagyi minőségben lehet online nézni, szóval semmi nem látszott a borítékból. :(
5/10
napraforgó 2020 márc. 18. - 14:16:50 5/10
(982/2088)
Vajon kinek a levelét dugta el a Tanti?
Imréét, vagy Ilonkáét? Sándor, bár megkapta a cimet Ilonkától, nem hiszem, hogy ráér szerelmes leveleket fabrikálni, most, hogy az apja helyette van börtönben.

Szerintem Anna, most, hogy lehetőség kapott a tanulásra, jobban tenné, hogy ha elfelejtené mindkét pasiját, úgyse való hozzá egyik sem.
És Katica is jól tette, hogy kirúgta Sándort, az a pasi eztán is minduntalan beleszeretne akárki másba, nem lenne mellette boldog élete. Ráadásul éeletveszélyes természete van, mert bármikor kitalálhatna valami újabb szabotázst.
A gúnárnyakú hadnagy meg akaratlanul is állandóaan éreztetné vele, hogy mennyivel fölötte áll, az anyja a műveltség hiánya miatt nézné le minduntalan, úgyhogy az sem lenne egy megfelelő kapcsolat.
guess.who 2020 márc. 18. - 10:21:04
(981/2088)
Hát ez a Katica, elrondítva és púposan még dögösebb, mint egyébként. :D

Sándor a zseni: "Megölöm a bárót. Akkor meg az ügyvédet."
Mondjuk ahhoz képest, hogy az anyja előtt azt mondta, hogy kész terv van, az előzetes szerint a betyár egy egészen más tervet talál ki még jóval ezután...

Hyrtl Józsefet 1865-ben nevezték ki rektornak, azaz a történet idején - de Gréti tánti már tud róla és sürgönyöz is neki azonnal? :)
5/10
napraforgó 2020 márc. 18. - 03:50:04 5/10
(980/2088)
Nos úgy tűnik, hogy Anna csak jól járt Gréti tantival. Josefin nem tudta, hogy a bácsikája orvosprofesszor volt? Jó helyre küldte a lányát, mert épp Gréti tanti segit neki.

Sándorék viszont egyre vadabb ötleteket találnak ki Torzsa Mihály kiszabaditására. Mostmár gyerekrablásban gondolkodnak.

A báró viszont romlottabb, mint gondoltuk, pont azért "segit" Torzsáéknak az ügyvéddel, hogy az jól elmeszeltesse Mihályt és igy megszerezhesse a földjüket. Csalódtam benne. Mert korábban egy intelligens, császárhű főurat láttam benne, aki a haladás szolgálatában állt, és ha ez neki is jó, hát az oké, de most úgy tűnik, hogy nagyon is aljas eszközökkel tör a célja felé, és a köz java, meg a haladás sokkal kevésbé érdekli, mint a saját zsebe haszna.
Ha igy nézem, akkor Torzsa Sándor csak piti kis csirkefogó hozzá képest, mert a báró úr nagyban űzi.

Ez most is igy van. Aki kicsit lop, azt leültetik, aki meg sokat, azt kitüntetik.
guess.who 2020 márc. 17. - 20:55:03
(979/2088)
A sakkozós jelenet azért jó volt (Fodor Annamáriának továbbra is hihetetlenül jó arcmimikája van!), annak ellenére, hogy mennyire aljas.

Mondjuk ez az "átveszi a borgazdaságot" elég idétlenség: egy taknyos kölyök (bármennyire is elismeri az anyja, apja és bátyuska) Gyula, meg egy részeges, a családban évek óta részt nem vevő, egyébként napi szinten a kocsmában eleget dolgozó Rozsda vinné tovább? Ne vicceljünk már: egyikük sem látja át az egészet (még a szükséges munkák mindegyikét sem ismerik, hiszen Gyula egyszer kapált, Rozsda meg a hordóból talán le tudja fejteni a bort - de hogy a kettő között mi van, arról nem sok fogalmuk van, mert nem ők csinálták), egyiküket sem ismerik a vevőik, gyakorlatilag semmiféle hatalmuk nincs a munkások felett... Ez így elég bukó, még akkor is jobban járnának, ha Jákobra bíznák a kereskedelmet.

Más kérdés, hogy három főszereplőt (legalábbis Sándor biztosan az, mint a sorozat arca) nem küldenek el bujdosni a sztori kétharmadánál. Gondolom, Anna is még egy-két részig szerencsétlenkedik Bécsben, aztán hazajön, és kezdődhet elölről a négyesük.
guess.who 2020 márc. 17. - 19:11:29
(978/2088)
Egyébként ez igaz: az eddigi kis szemétkedései ellenére is szimpatikus volt a báró, mert az intelligenciájával, az agyafúrtságával érte el, amit akart. Azzal viszont, hogy gazemberekkel kokettál és ilyen alantas eszközöket használ fel, saját magát is lesüllyeszti a szintjükre.
Talán Esterházy Péter már csak a neve alapján is joggal hozható ide, márpedig ő mondta, hogy "bizonyos szint fölött nem süllyednék bizonyos szint alá"...
guess.who 2020 márc. 17. - 19:04:51
(977/2088)
Én nem írtam itt görényvadászatról... :D
5/10
napraforgó 2020 márc. 17. - 18:40:21 5/10
(976/2088)
A báró állitólag kedveli a Gyula gyereket. Mi lett volna, ha nem szeretné?
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 17. - 13:20:01 3/10
(975/2088)
Imre zsandár kiábrándulva a csalfa Annából, egyre közelebb érzi magához Katicát,...Jobban is illik hozzá, elég neki ez a szint. Máris sorsközösségben emlegette kettójüket ;)

Remélem, Anna nem hátrál meg az első akadálytól az egyetemi felvételt illetően!
5/10
napraforgó 2020 márc. 17. - 03:42:55 5/10
(974/2088)
Nem, ő nem elég okos ehhez. De amikor az apja utalt rá, hogy mt törtnét, hogy történt, akkor gratulált az apjának.
5/10
napraforgó 2020 márc. 16. - 22:13:58 5/10
(973/2088)
Milyen aljas a báró. Ő rendelte meg a Torzsák szekereinek kirablását, tönkretételét, hogy ne legyen pénzük és kénytelenek legyenek eladni a földjüket.
5/10
napraforgó 2020 márc. 16. - 21:38:04 5/10
(972/2088)
Szegény Gyulát jó helybenhagyták. De mi történt a másik szekéren utazó két emberrel?
Na és a szekerekkel?
5/10
offtopic
napraforgó 2020 márc. 16. - 21:30:37 5/10
(971/2088)
A görényvadászat nem Rokocán volt, haanem a szomszédban....
guess.who 2020 márc. 16. - 19:12:41
(970/2088)
Lehet, hogy én nem értettem jól, de nekem az jött le, hogy az apja kiszabadítását úgy képzeli, hogy a betyár elvégzi a piszkos munkát, ő meg majd, amikor hazajön az apja, köszön neki a kapuban.
Az emigráció nyilván nem játszik, hiszen főszereplő a lelkem, úgyhogy az utolsó részig nézhetjük a cinikus vigyorát - de azt is biztosra veszem, hogy egy egészen más megoldás lesz a dologból, hiszen eddig sem éppen a kézenfekvő lehetőségek következtek be semelyik történésnél... Gondolom, valami egyezkedést hoznak ki belőle, azaz információért, segítségért, más lebuktatásáért cserébe Imre elengedi az öreg Torzsát. Vagy jön megint egy bécsi rendelet, hogy inkább békülni kellene a lakossággal, nem nyúzni annyira, nehogy megint '48 legyen belőle.



Zsigeri gyűlölet: szerintem szintén jól rímel, hogy úgy gyűlöli ez a bölcs Sándor a "Habsburgokat", meg "Bécset", hogy igazából csak egy gyűlöletesnek elképzelt formátlan valamit gyűlöl, amit valójában nem is ismer, csak hallott róla ezt-azt az apjától (akinek szintén kizárólag háborús tapasztalatai vannak!). Arról nem is szólva, hogy mindeközben éppen oda adják el a borukat, tehát ha úgy nézzük, Brüsz... izé... Bécsből élnek... Ennek belátásához viszont Sándorunk láthatóan már kevés - meg hát egyszerűbb is gondolkodás nélkül, behunyt szemmel és befogott füllel csaholni, mert a kognitív disszonancia nagyon fájdalmas tud lenni. :)

guess.who 2020 márc. 15. - 20:13:53
(969/2088)
"feladná magát, hogy az apját mentse, "
Ilyen opció nincs számára, fel sem merült lehetőségként. Hiszen ő (saját maga szerint) nem bűnös, csak hídrobbantó, meg lőport keverget, petróleumos kanócot húz bele ésatöbbi - de hát ez nem bűn, ő a jó oldalon áll. Ahogy a hadnagy előtt is úgy akarta előadni, hogy Anna elcsábítása sem bűn, abban az esetben is ő a jófiú.

Egyébként az "anarchista bűnöző" szerintem túlzás Sándorra. Inkább egy felnőtt testben élő végletekig önző kisgyerek, aki játékból hidat robbant. És ezzel egyáltalán nem mentegetni akarom, sőt!

Különben fene tudja, hogy jó lenne-e, ha feladja magát. A problémát a dolog másik felében látom, ti. hogy igazából csak elfogadja, hogy az apja felvállalta az ő bűnét, úgy nagyon nem is kapálódzik ellene, meg különösebben nem is próbál tenni sem semmit, nyugodtan várja, hogy intézkedjen az anyja, meg a betyár...