5/10
napraforgó 2020 ápr. 15. - 05:57:39 5/10
(1648/2088)
Amúgy mihez kezd most Anna? Imre szakitott vele, most ő küldte el Sándort és amilyen hülye, elutasitotta az orvosi egyetemi képzést is. Tervei nincsenek. Az apja ki fogja tagadni, mihez fog kezdeni?

De legalább az öntelt és pökhendi Sándort elküldte az istállóból.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 15. - 05:52:44 5/10
(1647/2088)
Ha nem nyomnak bele annyi szilikont, akkor nem annyira feltűnő, mint Voksán Virágé.
De csak nézd meg LL száját félprofilból, bizony eléggé kacsacsőr.
5/10
offtopic
napraforgó 2020 ápr. 15. - 04:59:08 5/10
(1646/2088)
Jajj, ez mindegy. A google forditója igencsak hasonlóan fordit.
Én gyakran belefutok, hogy a mostanában ömlesztve leadott német romantikus sorozatokhoz a port nem ir ismertetőt, tartalmat. Megkeresem a neten, aztán a google forditóval próbálom megérteni, miről is szólhat a film.
Aki próbálta, tudhatja, hogyez egymás után dobált szavakat és sokszor nevetséges, vagy érthetetlen megoldásokat ad.
De azért egy tartatalomismertetőt az egymás után leirt szavakbóligy is ki lehet következtetni.
Igy lehetett ez Móric levelével is, azért a lényeget, hogy lopott a beruházásnál és a hasznot megosztotta Floriánnal biztos meg lehetett érteni belőle, még akkor is, ha a nyelvtannnal Sándor nem volt tisztában.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 22:06:23 5/10
(1645/2088)
Károly Zalán fiát dobja oda martalékul a vasúti hiányosságok miatt. De nem is volt más választása, vagy Zalán, vagy Móric.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 22:02:31 5/10
(1644/2088)
Katica szája botoxolva van? Olyan furán áll a felső ajka.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 21:53:54 5/10
(1643/2088)
Arra gondoltam, hogy nem olyan tanult, persze attól még megvan a magához való esze.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 21:39:41 5/10
(1642/2088)
Nem értem, mi a fenét akar Anna? vezekelni akar? mert most megit Imre miatt itatja az egereket, nem Sándor miatt. Nem értem, miért nem fogadja el a dékán ajánlatát?
Ennek a buta tyúknak mindig az kell, ami elérhetetlen számára. Most Sándor a lába előtt hever, Imre meg visszautasitotta, hát most megint ő kellene? Még az ostoba HIldának is több esze van nála, ő legalább tudja az érdekeit és nem dönt ellene.
guess.who 2020 ápr. 14. - 21:36:18 Előzmény napraforgó
(1641/2088)
Az viszont szerintem elég zavaró, hogy sem a játszott karakterek, sem a színészek nevei nem szerepelnek a főcímben, pedig odabökhették volna a képek alá-mellé, hely lett volna rá.

Egyébként tényleg fura, hogy a szolgabírót még mindig nem vették le, Sárát meg azonnal. Lehetnének következetesebbek, szerintem mindkét szereplő nagyjából ugyanolyan fajsúlyú volt (nem a legfontosabb szereplők ugyan, de közel sem mellékszereplők).
guess.who 2020 ápr. 14. - 21:31:30 Előzmény sunflower325
(1640/2088)
Ha már lotyózásnál tartunk megint és mindenáron rá akarjuk aggatni valakire: Hildegardra százszor inkább ráillene a szó, bár ő is csak utalgatott arra, hogy Bécsben nem feltétlenül egyedül szokta az időt múlatni és vélhetően nem csak sétálgatnak a lovagjaival... De mivel konkrétumot ezekről sem tudunk, még őt is túlzás lenne a prekoncepcióink alapján lotyózni. Nevezzük legfeljebb a báróéknál szabadabb erkölcsűnek. Bár a képet azért meglehetősen árnyalja, hogy mindeközben Móricunk tényszerűen is fizikailag csalja (csalta) rendszeresen a feleségét, tehát Hilda eléggé megalapozottan csinálhat bármit Bécsben, éppen a férje nem róhatja fel neki. :)
guess.who 2020 ápr. 14. - 21:25:44 Előzmény sunflower325
(1639/2088)
"kifundálta, hogy Móric hogyan provokálja Torzsáékat az akasztáskor azért hogy letartóztathassa őket,"
Végül mégsem tett semmit, sőt: kifejezetten csitítani igyekezett a feleket, csak Móric heveskedett és kezdett verekedésbe. Imre tehát ott is betartotta a törvényeket, bármit játszott is előtte a bárónak. Pedig megtehette volna, hogy ráküldi a zsandárokat Torzsáékra, pláne amikor a többszörösen is visszaeső Sándor megjelent, hogy felpörgesse a bulit...
offtopic
guess.who 2020 ápr. 14. - 21:20:10
(1638/2088)
Nem tudom, minek erőltetik ezt a megoldást?! Vajon az író(k) próbáltak már tök idegen nyelven írt bármilyen szöveget mindenféle előtanulmányok nélkül szótárazva lefordítani? És itt ugye főleg a nyelvtan a lényeg, hiszen az jellemzően NINCS benne a szótárakban, amik ugye pusztán szó tárak. :)
5/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 18:26:01 5/10 Előzmény Bertalanz
(1637/2088)
Engem kicsit sem zavar, sőt, én Sárát sem vettem volna le. A főcimben a szereplőket mutatják be, és nem csak az élőket.
Bertalanz 2020 ápr. 14. - 16:19:59
(1636/2088)
A főcímet sem aktualizálják már régóta. Sára halála utáni epizódban már rögtön levették és egyedül állt Jakab a bolt előtt. De a szolgabíró még most is ott áll a családdal, pedig már régen meghalt.
sunflower325 2020 ápr. 14. - 13:57:14 Előzmény napraforgó
(1635/2088)
Végül is a bárónőn bosszút állhat az anyja megveretése miatt, ha a Zalánnal való kapcsolatát a megfelelő személy(ek) tudomására hozza, vagy úgy intézi, hogy lebukjanak. Azzal is kellemetlen helyzetbe hozhatja a bárónőt, ha neki juttatja a tudomására, hogy Zalán a báró fia. Bár mindkét esetben Zalánnak is ártana, ami biztosan nem célja.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 13:30:01 5/10 Előzmény sunflower325
(1634/2088)
Na ez is fura nekem, hisz attól Katicának semmivel sem lesz jobb, ha visszaél a tudomására jutott titkokkal.
sunflower325 2020 ápr. 14. - 13:22:06
(1633/2088)
Katica további szerepére már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor és hogyan fogja felhasználni/kijátszani a titkokat, amiket megtudott. Most úgy tűnik, hogy a kezdeti jóravaló, segítőkész, kedves lányból a sorozat végére egy minden hájjal megkent bosszúálló lesz.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 13:17:47 5/10 Előzmény sunflower325
(1632/2088)
Mariska elég aranyosan foglalkozgatott a bárókisasszonyokkal, Ilonkát szinte a sajátjaként nevelte, hisz az anyja nem törődött vele. Annáról ő szedte le az erőszakoskodó gerófot és próbált neki tanácsot is adni szerelmi vonalon is. Ő tud Sándorról, de mégis azt tanácsolta Annának, hogy az eszére hallgasson, a szerelem meg majd megjön idővel.
Ez a praktikus tanács lehetett érvényben akkoriban még akkor is, ha a férjhez adandó lány nem szimpatizált a férjjelölttel, úgy, mint Anna. Mert kezdetben ő nagyon is bele volt habarodva a zsandárba, csak aztán eltéritette Söndör hamiskás mosolya.

Én is úgy látom, ahogy te, a kezdetben nagyon is vonalas, merev zsandárhadnagy, aki a törvényekhez tartotta magát, igencsak megváltozott, kezdte önkényesen alkalmazni a törvényeket. Előbb csak tanácsokat ad azok kijátszására, meg elintéz "apró szivességeket" a bárónak, de most már pofátlanul fenyegeti a riválisát és az egész családját. Ezt manapság úgy hivják, hogy joggal való visszaélés.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 13:03:29 5/10
(1631/2088)
Szerintem csak kölcsönadta a sajátját. De ha nem, akkor sincs emmi jelentősége.
sunflower325 2020 ápr. 14. - 12:34:10
(1630/2088)
Sok érdekes észrevételt, gondolatot megfogalmaztatok az elmúlt napokban. Néhány észrevétel ezekhez:
- Imre - Sándor összetűzés: Sándornak annyi sütnivalója azért van, hogy rájöjjön ha Imre megkeresi őt az eljegyzési bálja másnapján, fegyverrel fenyegeti, meg azzal, hogy ha nem tűnik el azonnal, akkor börtönbe juttatja őt és az egész családját is, akkor azt nem mindent elsöprő boldogságában teszi. Nem tudja ugyan, hogy mi történt Anna és Imre között, csak abban lehet biztos, hogy nem Imre kedve szerint alakultak az események. Joggal gondolhatja, hogy Anna végül mégis kikosarazta Imrét. Ő pedig nem az az ember, aki egy ilyen helyzetben ne tenne rá még egy lapáttal.

- Imre, mint feddhetetlen tisztességes ember képe már elég régen töredezik. Azok után, hogy kifundálta, hogy Móric hogyan provokálja Torzsáékat az akasztáskor azért hogy letartóztathassa őket, egyáltalán nem volt meglepő, hogy a törvény betartása, betartatása számára opcionális. Akkor is sunyi módon a háttérből figyelte, hogy mikor léphet végre akcióba. Utána pedig meg is mondta, hogy ha a törvény szerint járt volna el, akkor bizony Mórickát is le kellett volna tartóztatnia, de ezt mégsem tehette meg a báró úr kisfiával, így inkább szemet hunyt. A kedve, vagy inkább az érdekei szerint alkalmazza a törvényi előírásokat, de ha az jön jobban, akkor könnyedén figyelmen kívül hagyja őket.

- Annát én sem tartom lotyónak, inkább azzal értek egyet, hogy bizonytalan és éretlen. Fogalma sincs a szerelemről és nincs is senki olyan, akitől szilárd erkölcsi alapokon nyugvó iránymutatást kaphatna, ha elmondja a kétségeit, ha beszél az érzéseiről, a benne zajló zűr-zavarról. Mert erre sem Ilonka, sem Hildácska nem képes, az anyja szóba sem jöhet. Még Mariska próbálkozott ilyesmivel, de az sem vezetett sehová.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 11:36:40 5/10
(1629/2088)
De, valóban, de csak ennyi volt a kapcsolatuk. Fura lett volna, ha Sándor előkapja a levelet azzal, hogy ugyan forditsa már le neki, és akkor nem is kell a szótár.