5/10
napraforgó 2020 ápr. 10. - 11:21:02 5/10
(1488/2088)
Sajnálom, de most nem értünk egyet.
És ne felejts el, hogy a kastélyban, amikor elkapta Sándort és lekapta a maszkját, Sándor kibújva a jelmezéből, fehér ingben menekülésre fogta, akkor Imre kezében pisztoly volt és utána is lőtt. Nem az ő hibája volt, hogy az a pisztoly nem sült el.
Nyilván a báró egyik soha nem használt, disznek tartott fegyvere volt. Nem láttam, hogy honnan kapta le a hadnagy, talán a falat diszitette valahol, de akkor nagyon is megvolt a szándék benne, hogy lelője a riválisát.
És már megbocsáss, de számomra nem elég ok a lelövésre az sem, hogy a menyasszonyát el szerette volna csábitani (habár azért a közelébe sem jutott az ügy, mert Sándor csak azt kérte, hogy ne menjen hozzá Imréhez), és az sem, hogy tiszteletlen volt, vagy pökhendi.

Azt megérteném, ha ilyen esetben két kakas összeverekszik, ökölre megy, de azt nem, végképp NEM, hogy az egyik pisztollyal a kezében hadonászik és lelövéssel fenyegeti a másikat, aki fegyvertelen.
offtopic
guess.who 2020 ápr. 10. - 11:14:29
(1487/2088)
" bosszúból/anyagi előny érdekében lefeküdt olyan férfiakkal, akikbe egyáltalán nem volt szerelmes, sőt az anyagi haszont megszerzendő még egy törpéhez is hajlandólett volna házasságra lépni."
Kíváncsi lennék, ebből melyik illik a bárónéra. ;) :D
Mondjuk nagyon promózod ezt az OCs-t, de még nem sikerült áttörnöd a falat annyira, hogy meg akarjam nézni. :D
guess.who 2020 ápr. 10. - 11:12:52
(1486/2088)
"Ráadásul Katicának immár elégséges Imre karjaiba vetnie magát, ami nagy pofon Rokoczay báróéknak. "
Vagy nem: "a reménytelen helyzetben levő, bukott zsandárhadnagy kirúgott, olcsó cselédlányoknál próbálkozik, miután a mi fennkölt stílusú és felettébb erkölcsös lányunk természetesen visszautasította aljas és mocskos, házasság előtti próbálkozásait." Hát fújj ez az Imre! És még majdnem politikus is akart lenni a báró úr hátán felkapaszkodva!
guess.who 2020 ápr. 10. - 11:09:43 Előzmény napraforgó
(1485/2088)
"Ha valaki ilyen részrehajló és ilyen aljas tud lenni, ha a saját érdekei úgy kivánják, akkor az nem alkalmas a köz érdekeinek képviseletére. "
Azért a teljesség kedvéért ne feledd azt is hozzátenni, hogy lényegében bármit tehetett volna Sándorral (mindkét "beszélgetésnél" fegyver volt a kezében, elhibázni sem tudta volna, pláne hogy jól lő!), és egyetlen egyszer sem sütötte el a pisztolyt, illetve nem tett semmit, azon a gyenge arcul legyintésen kívül.
Szerintem ez az ember a saját érdekeivel is szembemegy a törvénytiszteletben, és teszi ezt annak ellenére, hogy
1) ha akár a kastélyban, akár a másik beszélgetéskor agyonlövi Sándort, mint egy kutyát, és azt mondja utána, hogy rabló, tolvaj, támadó volt, valószínűleg még csak fegyelmit sem kap - pláne ha bebizonyítja, hogy a robbantót lőtte le (és azért ezt annyira nem lenne nehéz bebizonyítani, pláne hogy tényleg az volt).
2) minden joga meglett volna a saját eljegyzési bálján a saját menyasszonyát elcsábítani próbáló gazember ellen lépni, sem a báróék, sem a vendégek nem rótták volna fel neki, ha egy ilyen skandallum okozóját megfenyíti.
3) és végül: hadnagyként, a karhatalom (jelenleg) legfontosabb képviselőjeként minden joga meglett volna hozzá, hogy a vele szemben feltűnően tiszteletlenül viselkedő személyt kellő büntetésben részesítse (és ez egy igen finom kifejezés arra az ostoba, pökhendi, önhitt és bunkó viselkedésre, amit Sándorka előadott a bálon és a másnapi beszélgetésükön).
5/10
napraforgó 2020 ápr. 10. - 10:33:51 5/10
(1484/2088)
Ha Anna jót akar magának, akkor visszamegy Bcsbe Hildával, meg a dékánnal és szépen elkezd tanulni az egyetemen. Ha bősz atya nem akarná finanszirozni a tanulmányait, a nagynénjére tán számithat, nála lakhat és ha nem csinál nagy hülyeségeket, akkor Gréta tanti finanszirozza a megélhetését is a tanulmányain felül.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 10. - 10:23:49 5/10
(1483/2088)
Megnéztem újra az Anna-Imre és a Sándor-Imre párbeszédet.
Az előzőből Imre megértette, hogy Anna szerelmes Sándorba, mert bár ezt nem mondta ki egyértelműen, de azt sem, hogy ő a vőlegényét szereti, hát ne is reménykedjen. Elküldte ugyaan, de csak azért, hogy ne legyen baja, meg hogy ne okozzon botrányt.

A másik, a két férfi közti beszélgetés is érdekes volt. Bár Sándor tenyérbemászóan pökhendi volt, ahogy belevigyorgotta hadnagy képébe a győzelem biztos tudatában, Imre nagyon kiakasztott.
Kezdetben ő nagyon szimpatikus szereplő volt, a törvény embere, aki kérlelhetetlenül üldözte a bűnt. Már akkor is látszott ugyan, hogy elnézi a zsandárság túlkapásait, mertnekem nem tetszett a gyanúba vontak fizikai bántalmazása , de ezt a korábbi évszázadok hagyományainak tudtam be.

Aztán jött a bál és Imre beszéde a főispánhoz, amelyből kitűnt, hogy megvették kilóra, hogy hajlamos a megalkuvásra, és hogy a korábban gerinces ember alávaló talpnyaló lett.

És akkor most Itt a Sándornak mondottak.
Mert Sándornak teljesen igaza volt, nem tilos bálba menni és táncolni egy kisasszonnyal. Ezt a házigazda kifogásolhatná, hogy hivatlanul belógott oda, de egy másik vendég nem. És az sem bűn, ahogy Sándor mondta, hogy ő is szereti azt a kisasszonyt.
De Imre megfenyegette, hogy innentől tisztességtelen eszközökkel fog játszani és börtönbe juttatja Sándor, sőt, az egész családját. Mindannyian börtönben fognak megrohadni, csak azért, mert Sándor ki merte nyújtani a kezét az ő menyasszonya felé. És ráparancsolt, hogy takarodjon el, örökre és ne is jöjjön vissza soha.
Tette mindezt úgy, hogy ő már visszautasitotta Annát és a kezét. Ha neki nem kell már, hát mit érdekli, hogy a másik próbálkozik? Ez már nem az ő dolga, ez már csak Annára és Sándorra tartozik. Hogy kell-e a lánynak, vagy belátja, hogy köztük áthidalhatatlan szakadék van.

Ez a kérlelhetetlen bosszúvágy , ami most megnyilvánult Imrében, és főleg az, hogy aljas eszközökkel akar megszabadulni a vetélytársától, kettejük ügyébe belekeverve a másik egész családját számomra nagyon ellenszenvessé tette aa zsandárhadnagyot. Én ilyen emberre nem is biznám a környék védelmét, és főleg nem a szolgabirósági posztot. Ha valaki ilyen részrehajló és ilyen aljas tud lenni, ha a saját érdekei úgy kivánják, akkor az nem alkalmas a köz érdekeinek képviseletére.
guess.who 2020 ápr. 10. - 08:59:24
(1482/2088)
Igen, azt néztem én is, hogy az álmatlan éjszaka eléggé nyomot hagyott az arcán. Másodszor is felnőtt, talán azért.
guess.who 2020 ápr. 10. - 08:58:36
(1481/2088)
Nem tudom, szerintem ez egyáltalán nem "izgalmas", hanem az eddig is meglevő hülyeségek, ostobaságok szörnyű és felháborító koncentrálása. Az eddig úgy-ahogy szimpatikus szereplők idegesítően és hiteltelenül debillé válnak. Kezdve Annával, Sándorkával, Zalánnal, Jozefinnel - és befejezve Katicával.

Bár ugyanez a DÖ-ben is előjött, és ott annyival rosszabb a helyzet, hogy a végtelenítés miatt a szereplők maradtak is totál debilek - itt legalább már csak nyolcszor negyvenöt percig lehetnek azok.

guess.who 2020 ápr. 10. - 08:53:19 Előzmény napraforgó
(1480/2088)
"Rajta sem volt álarc, a férfiről is le kellett volna szedni."
Persze, de akkor az egész jelenet és a belőle következő hülyeségek sem jöhettek volna létre, hiszen Anna nem tesz "vallomást". :D

"A család egyszer már száműzte a Torzsa fiú miatt, erre most az eljegyzési bálján megint cicázik vele. Cseppet sem határozottan utasitotta el, hogy a férfi megértse, semmi esélye"
Pont ezekért felháborító már, hogy egy ilyen gumigerincű, fiatalon is demenciától szenvedő főszereplőt csináltak Annából, akinek már a pár héttel ezelőtti bécsi száműzetés oka is teljesen kiesett a fejéből. Nekem egyszerűen teljesen életszerűtlen ez a "szerelem", amit Sándorka iránt "érez".
guess.who 2020 ápr. 10. - 08:48:56
(1479/2088)
Jáááj, de tudtam, hogy még a hátralevő 10 részre megcsavarják még egyszer (-kétszer-háromszor) ezt az Imre-Anna-Sándor háromszöget. És mennyire elegem van már ebből! Rendben, hogy ők a főszereplők, de ez már nekem így túl sok. A DÖ-ben is éppen ezzel tették irtóra ellenszenvessé Katángot - de ott legalább megvolt az a mentségük, hogy egy végtelenített szériába végtelenszer befér az oda-vissza ugrándozás.
És még rátesznek egy lapáttal: az előzetesből kiderül, hogy MEGINT találkozik Anna Sándorkával az istállóban. Ez egy vicc, komolyan.

Sándorka szerint a szerelme minden szakadékot áthidal - és képes ezt így kimondani, miután felrobbantott egy hidat. :) Az Imrés beszélgetést meg úgy hazudja el az anyjának, hogy ő volt a mártír és ő parancsolgatott a zsandárhadnagynak. Hiszen ő amúgy hótiszta érzelemből ment balhét csinálni a bálra, és ő biztos benne, hogy Anna őt szereti (a valóság meg nem érdekli, szokás szerint).

Kotarbinski 2020 ápr. 10. - 07:44:27
(1478/2088)
Nos, tegnap este úgy keltem fel a tévé elől, hogy teljesen kiborított az újabb részlet ostobasága. Igazándiból nekem egyedül Imre tetszett, aki végre valahára felébredt a szerelmi álmodozásából, és rácsodálkozott a valóságra. A hideg realitás pedig az, amit én már itt leírtam: Annácska inkább tekinthető szexmunkásnak, mint egy komoly bárókisasszonynak. Mostanra jött be az, amit Károly mondott a lányára: lotyó lett. Annak viszont külön örülök, hogy végre Imre igazi férfiként viselkedett, hiszen rövid úton hátsón billentette az újdonsült jegyesét. Annácska valóban nem érdemelt mást, mint a megszégyenítést. Ilyen nőcskére nem lehet építeni egy házasságban, mert megbízhatatlan, különösen nem lehet felvállalni vele egy, vagy több gyerek nevelését. Abban sem vagyok biztos, hogy Söndörrel is képes lenne egy kölcsönös bizalmon alapuló házasságban gyerekeket nevelni. Megítélésem szerint Annácskának egyelőre nem szabadna házasságra sem gondolnia, annyira kiforratlan a személyisége. Hogy aztán néhány év múlva milyenné válna, azt nem lehet tudni. --- Az a véleményem, hogy Imrének tudatnia kell Károllyal is a történteket, merthogy így tisztességes. Csakhogy ezután mi fog történni.... Már korábban Károly adott egy hatalmas pofont Annácskának azért, mert a báró által ismeretlen férfival csókolózott. Most viszont egy eljegyzést tettek semmissé, ami az egész Rokoczay család szégyene lesz. Ezt tetézi még az a tény, hogy Söndörrel csalta meg érzelmileg Imrét, tehát az ellenséggel paktált le. Azt sejtem, hogy Károly odalöki Annácskát a Torzsa családnak a földdarab fejében, amire szüksége van. Ezt minden további nélkül megérdemelné Annácska, mert 1. Söndör bűnpártolójává vált; 2. Söndörrel flörtölt, miközben ezt a tényt elhallgatta Imre elől; 3. a Rokoczay család elemi érdekeivel szembefordult akkor, amikor Söndörrel hetyegett. --- Mindazonáltal én egy olyan befejezést látnék szívesen, ha Söndör és Annácska együtt robbantanák fel magukat. Csak hogy a "robbantás" motívumánál maradjunk.....
manóka27 2020 ápr. 10. - 06:38:22
(1477/2088)
Bárnai Péter zseniális színész. Fantasztikusan játszik a hangjával és az arcával is. Nem véletlen, hogy a sorozat után s fiatalok közül neki van a legtöbb, nem Rtl-hez köthető, valódi színészi munkája. :)
ummogo 2020 ápr. 09. - 23:13:07
(1476/2088)
Évadzáró a 80. rész, ugye nem lesz több?
ummogo 2020 ápr. 09. - 23:07:00
(1475/2088)
Ez a Sándor fordítva ül a lovon, ha egyáltalán tud lovagolni.
HunKrisz 2020 ápr. 09. - 22:54:12
(1474/2088)
Van egy olyan érzésem, hogy Imre és Sándor testvérek.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 09. - 21:55:48 5/10
(1473/2088)
Sanyika nagyon pökhendien beszélt most Imrével, nagyon nyeregbe érzi magát, holott Anna nem igért neki a világon semmit. Talán csak annyit árult el, hogy nem volt teljesen közömbös iránta, meg hogy aggódik érte, hát menjen, tünjön el.

De nagy hiba volt, hogy Annácska egy néma álarchoz intézett hosszas spicset, ahelyett, hogy levette, vagy levetette volna azt, hogy egymás szemébe nézve társalogjanak. Rajta sem volt álarc, a férfiről is le kellett volna szedni.

Igazából nem is értem én Annát. A család egyszer már száműzte a Torzsa fiú miatt, erre most az eljegyzési bálján megint cicázik vele. Cseppet sem határozottan utasitotta el, hogy a férfi megértse, semmi esélye, ehelyett csak azt ragozgatta , hogy érzett iránta valamit, sőt még most is. Hát ettől biztos nem fog meghátrálni egy szerelmes ifjú.
3/10
dickiemccalf 2020 ápr. 09. - 21:37:01 3/10
(1472/2088)
Sanyika a falu bikája két szellentés meg egy böfögés között majdnem elővezette az anyjának, hogy fogja meghágni Anna baronesszt.
Ennek a szerencsétlen Rózsának nincsen másik szettje? Ugyanabban nyomta végig az egész sorit.
guess.who 2020 ápr. 09. - 20:19:37 Előzmény napraforgó
(1471/2088)
Borászatról beszélhetett volna például nyugodtan, elvégre egy báró, geróf (amit alakított elvileg) is érthet hozzá, földbirtokosként lehet szőlője, pincéje, bora, hobbiból is foglalkozhat vele - és elvileg tökfejként ért is hozzá. Abban ráadásul semmi veszélyes nem lett volna.

De nyilván éppen az volt a lényege ennek a bálnak, hogy lebukjon. Kár volt ezt így beleírni.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 09. - 20:13:04 5/10
(1470/2088)
Ugyan, lődöröghetett volna, kihallgathatta volna, hogy mások miről beszélgetnek, hogy fogalma legyen az úri társalgásról. És ha valaki megszólitja, hát visszakérdezhetett volna, hogy inkább az illető beszéljen. Pl. hogy mivel foglalatoskodott mostanában, utazott-e valamerre, szeret-e vadászni, milyen vadra ment mostanában, stb,amivel az uraságok foglalkozni szoktak úgy általában. Jakab aadhatott volna tanácsot ebben is, néhány szokványos társalgási témáról, amivel nem okoz gondot .
5/10
napraforgó 2020 ápr. 09. - 19:23:30 5/10 Előzmény guess.who
(1469/2088)
Azért, ha az ember a hivatali előljárójával, a megye főpotentátjával beszélget, nem mondhat félreérthető dolgokat, és igenis azt kellett volna hangsúloyznia , hogy mindenkor a törvények szerint jár el. Ehelyett ő félre nem érthetően azt mondta, hogy mindent úgy tesz, úgy old meg, hogy az az uraknak jó legyen, és azt, hogy mi helyes és mi bűn, az tőle függ, azt ő dönti el.
Tuti, hogy Katica, meg az anyja dolga fel sem merült benne, az inkább, hogy mindent a báró, meg a többi uraság kedvére intéz.