3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 15. - 21:59:39 3/10 Előzmény guess.who
(1667/2087)
Az Anna megcsókolja Imrét már bejött. Még hátravan ez a találkozó, amit ez a címeres ökör akar... (ökörakar... nem is rossz :D)Drukkolok, hogy NE!!!rontson el megint mindent!
3/10
offtopic
Kuttyánszki 2020 ápr. 15. - 21:55:08 3/10 Előzmény guess.who
(1666/2087)
XD Zsuzsa asszony szívesen látott volna biztosan! (olvasta az őt illető dícséreteidet... ;) )
offtopic
guess.who 2020 ápr. 15. - 21:37:46 Előzmény Kuttyánszki
(1665/2087)
Na tessék: csalamádé! Mikor ettek Torzsáék csalamádét?! Katicával elmentem volna hozzájuk egy ilyenre... :D
guess.who 2020 ápr. 15. - 21:36:26
(1664/2087)
Svejcba nem utazunk el a stábbal, tehát csak odáig mutatják, hogy Sándorunk felül a szekérre (a Habsburg-vonattal mégsem mehet!), a további sorsát nem ismerjük. Esetleg egy "két hónap múlva" felirat után látjuk Annát, amint levelet olvas, Sándorka tudósítja, hogy nagyon jó helye van: egy panzióban vécét pucol és mosogat, annyira megfizetik, hogy 5-10 éven belül már kastélyt és bárói címet is vehet magának és akkor kimehet Anna is hozzá. Anna elnéző mosollyal széttépi a levelet és megcsókolja Imrét. Hepiend. :)
3/10
Kuttyánszki 2020 ápr. 15. - 17:11:31 3/10 Előzmény napraforgó
(1663/2087)
És hol lenne ebben bárminemű, a címben megígért bátorság?

Talán az egyetem után Anna és Söndör ásó -kapa? Közös borászat valahol Tirolban?.. Anna körorvos, boldogtalanul élnek, míg meg nem halnak?

Az is kizárt ( a valóságban) hogy egy rozzant alkoholista nőt szeret egy hithű zsidó férfi, aki még el sem gyászolta rendesen a feleségét, gyermekét?

Imre és Katica? Nem, így már nem olyan édes, mert nem tiltott a gyümölcs.

A" bátrak" lehet, hogy a végén mi leszünk, mi, akik végignéztük, drukkoltuk(?) ezt a csalamádét? :D
5/10
napraforgó 2020 ápr. 15. - 15:49:36 5/10 Előzmény guess.who
(1662/2087)
Az a hepiend, hogy nem rontják el a saját és mások életét.
guess.who 2020 ápr. 15. - 14:13:47
(1661/2087)
Jóvanna, csak összekevertem a topicokat, azt hittem, hogy a DÖ-ben vagyunk. ;)
guess.who 2020 ápr. 15. - 12:10:22 Előzmény napraforgó
(1660/2087)
De ebben mi lesz a romi hepiend? :) Lehet, hogy négyüknek ez lenne a legjobb megoldás, de gondolj bele, mennyi zsepit telisírdogálnának a nézők, ha SEMMI beteljesülés nem lenne egyik szerelemben sem a végén. Az olyan, mintha Isaurát az utolsó részben bezárták volna egy thaiföldi börtönbe, ahol nincs sem telefon, sem levél, sem internet. :)
5/10
napraforgó 2020 ápr. 15. - 12:00:33 5/10
(1659/2087)
Pedig nem lehetetlen, hogy négyen négyfelé mennek. Imre nem kapja meg a szolgabirói posztot, helyette áthelyezik egy felvidéki kisvárosba. Sándor elmegy Svájcba borászkodni, Anna mégiscsak Bcsbe kerül az egyetemre és Katica meg felkerekedik az anyjával és elvándorolnak valami cigány közösségbe.
guess.who 2020 ápr. 15. - 11:54:17
(1658/2087)

Igen, az előzetesben nagyon azt akarják láttatni, hogy Sándort kiveszik az egyenletből a svájci borászsággal. Ennek szerintem ellene szól, hogy Imre ide-oda rendelgetett katonaként nem kötődik egy adott lakhelyéhez (szerintem elhangzott, hogy nem az első állomáshelye Rokoca), Sándor viszont EZT a szőlőbirtokot, EZT a falut, EZT a szülői házat, EZT a pincét szereti, tőle valahogy kevésbé lenne életszerű, hogy csak úgy lelépjen Svájcba...
De majd megkérdezzük Svejcit, ha erre jár, hogy nem látta-e ott Sándort. ;)


guess.who 2020 ápr. 15. - 11:50:11 Előzmény napraforgó
(1657/2087)
"De legalább az öntelt és pökhendi Sándort elküldte az istállóból. "
Elküldte. Aztán természetesen azonnal odafordult a lóhoz és elkezdett grimaszolni, hogy a nézők tökéletesen láthassák, hogy azonnal meg is bánta az elhamarkodott döntését. :)
offtopic
guess.who 2020 ápr. 15. - 11:48:55 Előzmény napraforgó
(1656/2087)
Egyébként magyar -> bármi és bármi -> magyar irányban fordít a kugliszótár nagyon nehézkesen, a teljesen más nyelvtani szabályok, ragozás és egyebek miatt. Német-angol viszonylatban egész jó például, de ott azért valamennyire hasonlít a két nyelv is. Ha esetleg értesz angolul, akkor célszerű oda fordíttatani vele a németet...
guess.who 2020 ápr. 15. - 11:44:47
(1655/2087)
Kétlem, hogy nyelvtani összefoglalót olvasgatott volna a szótárban, mikor a szavakat is úgy bogarászgatta ki nehézkesen - de ha olvasta volna, a magyar nyelvtant sem ismeri elméleti oldalról (csak az anyanyelveként egyszerűen megtanulta), hogyan értené meg a németet? :) Nem áll ez össze sehogy.
Kotarbinski 2020 ápr. 15. - 11:07:20 Előzmény napraforgó
(1654/2087)
Igen, arra én is kíváncsi leszek, hogy Annácskának mi lesz a sorsa.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 15. - 09:10:59 5/10 Előzmény Kotarbinski
(1653/2087)
Annácska lovaglás közben átgondolta az életét, látszott, hogy hol és mit hibázott el. Sajnos, hogy ott és akkor nem látott ilyen tisztán, amikor kellett volna, amikr elkövette a hibákat.
Most már nemigen van mit jóvátenni, Imrével végleg elrontotta, Sándort hálistennek kirúgta, hiába hitte a fiú, hogy most már nyeregben van, ővé a győzelem.
Én a bécsi tanulmányokat sajnálom, ott még lehetett volna esélye. Azért annyit, és olyan nagyokat nem hibázott a lány, hogy ne léphetett volna túl rajta.
Amit nem tudok, hogy most mi a fenéhez fog kezdeni? Nyilván nem nagyon maradhat otthon, hogy egy újabb vőlegényjelöltre várjon, az anyja reményei szerint valami főúri kérőre. De az apja nem fogja elnézni neki a hadnagy hülyitését és azt, hogy rögvest az eljegyzése napján a vőlegény kidobta.
Kotarbinski 2020 ápr. 15. - 08:13:25 Előzmény sunflower325
(1652/2087)
Veled ellentétben én azt gondolom, hogy Annácskának VOLT szilárd erkölcsi értékítélete. Merthogy egyébként a tegnapi részben miért vallotta be a bűneit Péter atyának?! Csak az a baj, hogy ezeket el sem kellett volna követnie. EZÉRT lotyó Annácska!
Kotarbinski 2020 ápr. 15. - 08:08:13 Előzmény napraforgó
(1651/2087)
"joggal való visszaélés". --- Nos, amíg Imre csak beszél, és nem cselekszik, addig csupán a száját jártatta fölöslegesen, de nem élt vissza a joggal. MA az "természetes", hogy a politikusokat naponta felakasztják valamelyik közösségi honlapon, mégsem beszélünk jogsértésről. Úgymond "belefér" a szólás szabadságába. Imre kifakadásai is ennek tekinthető.
Kotarbinski 2020 ápr. 15. - 07:39:26
(1650/2087)
S még egy dolog: hogyan akarnak ebből a lotyóból/bűnpártolóból orvost faragni a szerzők akkor, amikor közismerten orvos csak az lehetett, aki feddhetetlen előéletű volt? Nos, kíváncsi vagyok a végkifejletre.
Kotarbinski 2020 ápr. 15. - 07:25:12
(1649/2087)
Annácska most már nem működhet lotyó üzemmódban. Söndört kirúgta, Imre meg őt rúgta ki. Érdekes, hogy most már működik nála az erkölcsi fék, míg korábban nem, csak a romantikázás. Csakhogy a korábbi bűnei közül vaskos bűn az, hogy bűnpártolója maradt Söndörnek. Ha annyira kell neki Imre, és Söndört végleg meneszteni akarja, akkor el kell mondania azt Imrének, hogy ő is bújtatta a parasztot. De akkor Imre még inkább nem fogja feleségül venni, mert egy bűnözővel nem akar együtt élni. Sőt, elvileg Annácskát is bitóra kellene juttatnia. Tehát Annácska inkább hallgat majd mélyen a bűnpártolásáról, de meddig tud majd ezzel a lelki teherrel együtt élni Imre oldalán? Az egész élete egy hazugság lenne Imre mellett. --- Szóval ezekkel csak azt akarom mondani, hogy alaposan elcseszte Annácska az életét és jómagam nem látok számára egy tisztességes kibontakozási lehetőséget. Vagy marad lotyó, vagy marad bűnpártoló. Nos, ez nem egy szép kis jövő egy 21 éves nőcskének.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 15. - 05:57:39 5/10
(1648/2087)
Amúgy mihez kezd most Anna? Imre szakitott vele, most ő küldte el Sándort és amilyen hülye, elutasitotta az orvosi egyetemi képzést is. Tervei nincsenek. Az apja ki fogja tagadni, mihez fog kezdeni?

De legalább az öntelt és pökhendi Sándort elküldte az istállóból.