Kotarbinski 2020 ápr. 17. - 12:15:02 Előzmény Kotarbinski
(1728/2088)
.....az időt.
Kotarbinski 2020 ápr. 17. - 12:13:56 Előzmény napraforgó
(1727/2088)
Így van, de azért a FILMRE sajnáltam elpazarolni.
Churros 2020 ápr. 17. - 12:03:45
(1726/2088)
Tegnap az Indexen megjelent egy cikk, ami a Bátrak földje sorozat kapcsán Annácska és Hugonnai Vilma sorsát állítja párhuzamba. Ebben mondjuk nincs is újdonság, csak azon akadt meg a szemem, hogy azt írja a cikk szerzője: "Már közel járunk a 80. epizódhoz és ezzel sajnos az ELSŐ ÉVAD befejezéséhez is..."
Ehhez mit szóltok??
https://cimlap.blog.hu/#bloghu/blogujsag/2020/04/16/a_batrak_foldje_valodi_hosnoje_az_elso_magyar_orvosno
5/10
napraforgó 2020 ápr. 17. - 11:22:44 5/10 Előzmény Kotarbinski
(1725/2088)
Ez igaz, a kommentek sokkal jobbak, szinvonalasabbak voltak, mint maga a sorozat. Már csak ezért is megérte.
Kotarbinski 2020 ápr. 17. - 11:17:02 Előzmény napraforgó
(1724/2088)
Így van, egyetértek veled! Azért jó volt a kommenteket olvasni, és akár hiszitek, akár nem, sokat tanultam belőlük. MOST tudtam meg azt, amit eddig is tudtam: mily keveset ismerek még a világról.
Kotarbinski 2020 ápr. 17. - 11:11:55
(1723/2088)
Köszi, de megfogadtam magamnak azt, hogy nem nézek RTL-es sorozatokat, mert csak az időmet pazarolom reá. A szakmai munka meg marad....
5/10
napraforgó 2020 ápr. 17. - 11:10:52 5/10
(1722/2088)
Úton volt hazafelé. És csak azért nem találkozott szembe Ilonkával, mert ebben a hatalmas városban más-más úton mentek.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 17. - 10:55:28 5/10
(1721/2088)
Igen, tényleg fura, hogy Imre már nem először állitja meg Katicát, feltartja, eltériti, szemmel láthatóan keresi a társaságát és nem azért, mertAnnáról faggatná, vagy neki akarna üzenni valamit.

Én arra tippelek, hogy a végén Imrét Katicával boronlják össze és Anna hopponmarad. Vagy elmehet Svájcba vincellérnének.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 17. - 10:01:24 5/10 Előzmény guess.who
(1720/2088)
Imre sokkal oldottabb Katica társaságában és jobban el is tud beszélgetni vele, mint Annával.
Anával még soha nem beszélgettek a jövendő közös életükről sem, meg úgy általában semmiről sem. A társaságában Imre merev, karótnyelt, ideges vagy dühös. Kár eröltetni azt a házasságot.
guess.who 2020 ápr. 17. - 09:19:21
(1719/2088)
Érdekes, hogy Annának a kilátás, az illat, az íz fog hiányozni - pedig korábban sosem járt Torzsáék szőlőjében, az Katica privilégiuma volt. És hát persze odamegy "elbúcsúzni", aztán egész nap ott romantikáznak Sándorral. A hátralevő öt részben még HÁNYSZOR lesz csiki-csuki?

"Béláim az úrban" :D Nem is tudtam, hogy Rokoca szomszédos Rátóttal... :)
Mondjuk nem tudom, mit akartak meggyújtani a ZÖLD szőlőben. Még ha le is locsolják azzal a petróleumos löttyel, a zöld gaz akkor sem gyullad meg. Füstölni fog, az igaz, de tűzvészt nehéz így okozni. Ilona kisasszon'ka meg a kétméteres sortávolságú, kifejezetten ritkás, átlátható, talán ha 50 * 50 méternyi szőlőből nem talál ki? Hát elég lenne soriránt futnia, amint meglátja a füstöt. De úgy látszik, a tájékozódóképesség teljes hiánya valami Rokoczay-betegség lehet, mert ugyanebben a ritkás szőlőben Anna sem látja Sándort - pedig a magas kordonok miatt egy-másfél méter alatt már semmi nincs, átlátható minden, tehát némi lehajolás vagy leguggolás után látná Sándorka lábait. :)

"Katica" és "Imre" játéka aranyos volt, pedig mint megtudtuk: nincs is bennük színészi véna. :D
5/10
napraforgó 2020 ápr. 17. - 09:08:01 5/10 Előzmény Kotarbinski
(1718/2088)
Szerintem hozzád hasonlóaan vagyunk még páran ezzel igy.
A Drága örökösökbe azért kezdtem bele, mert azt hittem, hogy egy vicces falusi sorozatot kapunk.
Ebbe meg pont azért, mert szeretem a romantikus kosztümös sorozatokat. De ez utóbbi nagyobb csalódás, mert a történet nem nyűgöz le, ezzel szemben a kivitelezés nagyon silány. Hiányzik a kor vallós bemutatásaa, ehelyett kapunk egy rakás agyonpingált, hevenyészetten összehányt frizurájú nőszemélyt, akiknek a világon semmi közük az adott kor leányaihoz, asszonyaihoz.
Kotarbinski 2020 ápr. 17. - 07:25:07
(1717/2088)
Több kommentet olvastam el, és ezekből kiviláglott az én véleményem is, ezért az alábbi kritikák jó részét nem érdemes megismételnem. Egy biztos: jó nagy marha voltam akkor, amikor azt hittem a sorozat legelején, hogy egy komoly kosztümös magyar filmsorozatot láthatok. De menet közben, amikor láttam azt, hogy mivel állok szemben, úgy voltam vele, hogy most már végigszenvedem az egészet, mert tényleg kíváncsi voltam/vagyok a végső megoldásra. A hosszú kínszenvedésemnek volt azért egy haszna: ne nézzek magyar készítésű tévés sorozatot, inkább egy focimeccset, mert ez utóbbinak legalább van értelme.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 17. - 03:38:16 5/10
(1716/2088)
Megvolt a beigért tűz, remélem Ilonkának nem lesz semmi baja. Móricnak, meg a bandájának meg kellett volna győződni arról, hogy senki nincs a szőlőben.
Imre megint meg fog haragudni Annára, mert a lány megint átverte, addig-addig búcsúzkodott a szőlőben a paraszttól, mig végleg elrontotta a dolgát a hadnaggyal.
Tűz ide, tűz oda, Annának semmi oka nem lett volna ott lenni.
De sebaj, Katica majd megvigasztalja a bánatos hadnagyot. Olyan jól elszórakoztak egész délután.

Jór röhögtem azon, hogy Katica a karján a kosárral ment egyetlen tégely arckrémet venni. Az belefért volna a zsebébe is. És az is vicces, hogy elküldik délelőtt megvásárolni a krémet és csak késő délután ér vissza a vásárlásból. Ezeknek a cselédeknek olyan, de olyan sok dolguk van....

Mint ahogy az első részekben a báróné annyira nagyon vigyázott, hogy Anna ki se tehesse a lábát a kastélyból - holott odakinn senkit sem ismert, ahová mehetett volna, most meg félnapokra eltűnik és senkit sem érdekel, hol van.

É kicsit sem bánnám, hogy ez a csélcsap, ingadozó leányzó két szék közül a pad alá esne. Minek akar az férjhezmenni, aki azt sem tudja kit szeret és mit akar.
2/10
PeeTee190 2020 ápr. 16. - 21:34:59 2/10
(1715/2088)
Sanyika a falu bikája meg Annácska a vármegye ribanca (bocsánat, "kikapós" kisasszonya ) között kicsit hosszúra nyúlik ez a demostmáraztán tényleg utolsó-utolsó-utolsó-legutolsó búcsú.
5/10
napraforgó 2020 ápr. 16. - 21:31:58 5/10
(1714/2088)
Anna jó úton van ahhoz, hogy megint elszúrjo mident. Mi a fenének kell személyesen elbúcsúzni? És pláne sétálgatni a szőlőben,
5/10
napraforgó 2020 ápr. 16. - 20:05:51 5/10 Előzmény guess.who
(1713/2088)
Félreértettél, nem a szőlészet/borászat a semmiség, hanem az, hogy ebben a sorozatban csak ezt az egyet nem járták körül rendesen az alkotók, szemben a Drága örökösökkel, amely hemzseg a tájékozatlanságból eredő hibáktól.
guess.who 2020 ápr. 16. - 19:32:59 Előzmény napraforgó
(1712/2088)
Na tessék, el is felejtettem, hogy Anna Svejcben tanult évekig. Akkor viszont nem lesz nagy kaland kirándulnia kicsit Sándor után. Mondjuk Hilda és egy üveg pálinka társaságában beülnek egy bécsi fiákerbe, aztán hajrá... És amilyen tökéletlenek az írók, képesek ezt a verziót meglépni. :D
guess.who 2020 ápr. 16. - 19:30:58 Előzmény napraforgó
(1711/2088)
Igazad lenne - attól az apró momentumtól eltekintve, hogy ebben a sorozatban a szőlészet-borászat, a szőlőterület/szőlő és a borospince/bor is egy nagyon fontos dolog, lényegileg a legfontosabb, hiszen az egész cselekmény ekörül bonyolódik...
guess.who 2020 ápr. 16. - 19:28:11
(1710/2088)
Na, ezek után senki nem mossa le rólunk, hogy összebeszéltünk: nem elég, hogy ugyanarra gondoltunk, még szinte ugyanazokkal a szavakkal is sikerült leírnunk. :D :D :D
guess.who 2020 ápr. 16. - 19:25:36 Előzmény sunflower325
(1709/2088)
"Anna gyors egymásutánban újra meg újra követi el ugyanazt a hibát. "
"Szegény Imrét meg már sajnálom, hogy olyan mamlasz és újra belemegy a játékba. "
Nem ők a hibásak, hanem az írók taktikázták el magukat, és nem látták be időben, hogy ez a két utolsó oda-vissza játszma már túl sok, nem hihető, és unszimpatikussá teszi a szereplőket.
Vagy az ötvenedik rész körül le kellett volna zárni a sorozatot, vagy az addig történteket jobban elhúzni - de mivel már így is vontatott az egész, mégis inkább az előbbi. :)