Téma: Beavatás

9/10
Johann 2010 okt. 20. - 17:25:29 9/10 Előzmény kgyuri0
(24/44)
Mivel többen is írtak egymás után több hozzászólást is Czakót támadva (olykor már-már gyûlölködõ hangnemben), én is újra hozzászólok - nem is Czakó, inkább az igazság védelmében. Végigolvasva a korábbi bejegyzéseket azt látom ugyanis, hogy lényegében az egyetlen konkrétum, ami felháborodást keltett (és ahol egyúttal tesztelni is lehet, hogy valójában ki "csúsztat", "téved" vagy mond "nem igazat"), az a sertésinfluenzával kapcsolatos megnyilatkozása volt. Történetesen azt a részt - úgy emlékszem - éppen láttam. (Vagy egy másik hasonló témájút, ha esetleg több adásban is feldolgozta a kérdést.)
Persze sok víz lefolyt azóta a Dunán, mára jóval tisztább a kép, világviszonylatban is, itthon is, de nekem már akkor is tetszett Czakó nézõpontja, ahogyan kedélyesen megmosolyogta a világ pánikolását.
Mennyi, de mennyi tény vált azóta ismertté, amik mind-mind õt igazolják!
Kezdve Mexikótól, ahol "félreértés történt" és a korábbi híreszteléssel ellentétben nem 160, hanem csak 7 (!) halálos áldozatnál bizonyosodott be a H1N1 jelenléte - s mindezt Vivienne Allan, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) betegbiztonsággal foglalkozó tagja ismerte be áprilisban. Folytatva Németországgal, ahol különösen rosszul jártak: a náluk alkalmazott halolajtartalmú vakcina mellékhatásainak következtében tömegesen betegedtek bele az oltásba! Tehát nagyon is jogos volt dunekatalon adaléka, hogy a beoltott gyermekek is megbeteged(het)tek. S erre nem jó válasz, hogy persze, mert ez az oltás csak erre a betegségre jó. Hiszen erre a betegségre sem volt jó! Olyanok is meghaltak (sertésinfluenza következtében), akiket beoltottak ellene a híres vakcinával. (Ilyen esetek Magyarországon is voltak.)
S ráadásul még magába az oltásba is belebetegedtek sokan (Németországban), illetve másba az oltás miatti legyengülésnek következtében.
S még mielõtt úgy tûnne, hogy egy-egy kiragadott példát tudok csak felmutatni, szögezzük le: a sertésinfluenza (H1N1) az egész világon 18 ezer ember halálát követelte, vagyis kevesebbet, mint egy szokásos influenza Németországban és Franciaországban.
S hogy akkor miért volt mégis a nagy felhajtás? Nem olyan nehéz kitalálni: jól megfontolt gazdasági érdekbõl. 18 milliárd költött el teljesen fölöslegesen a világ a vakcinákra! A gyártók viszont természetesen (nagyon) jól jártak.
És ez sem pusztán feltételezés, meg összeesküvés-elmélet: azóta már kiderült, hogy régebben a világjárvány (a legmagasabb fokozat) eléréséhez négy dolognak kellett teljesülni a WHO pandémiás terve szerint. 1) állati eredetû, emberrõl emberre is terjedõ vírus 2) az emberi szervezet teljesen védtelen a kórokozó ellen (mivel az ismeretlen az emberiség számára) 3) több beteg és haláleset, mint egy normál influenzajárvány esetében - s végül 4) járványméretû elõfordulás több országban. De valamilyen különös oknál fogva tavaly óta ebbõl a 4 kritériumból csak a földrajzit hagyták meg, "véletlenül" éppen azt, aminek a sertésinfluenza valóban megfelelt. Ha nincs ez a manipuláció a szabályozásban, sosem nyilváníthatták volna világjárvánnyá a H1N1-et. (Nem volt teljesen ismeretlen az emberiség számára, ezért volt lehetséges, hogy a hatvan év felettiek körében jóval kevesebben betegedtek meg.) Ezek után, gondolom, már nem meglepõ, hogy egyrészt kiderült: a korábbi madárinfluenza alkalmával (ami persze szintén vaklármának bizonyult...) olyan megállapodásokat kötöttek a vakcinagyártók az államokkal, amik ebben az esetben léptek érvénybe, tehát WHO által megállapított világjárvány esetében s bizony súlyos vakcinavásárlásokra kötelezték a különbözõ államokat - s az sem lehet túl váratlan fordulat, hogy az is kiderült: a pandémiás tervet kidolgozó "szakértõk" közül többen is kapcsolatban álltak a vakcinagyártókkal valamint a vírusellenes gyógyszert elõállító céggel, a Roche-sal, majd pedig a konkrét döntést, a világjárványt kihirdetõ, 16 fõs WHO-s bizottság néhány tagjáról is kiderült, melyik vakcina- és vírusellenes szer gyártójától hány ezer dollárt kaptak "egyéb munkáikért".
S igen, elérkeztünk a magyar vonatkozásokig, amiket szintén hosszasan lehetne sorolni. Egyrészt látni kell (lehet), hogy egy nemzetközi, világméretû becsapás áldozatai lettünk (már aki nem hitt Czakónak :)), de másrészt az akkori magyar kormányzatnak is súlyos felelõssége van, a gyanús hátterû általuk favorizált cég vakcinája ugyanis annyira nem volt hatásos, hogy habár nagyon is sokakat beoltottak itthon (arányosan nézve Európa élmezõnyében voltunk), mégis sokkal többen haltak meg nálunk, mint másutt. A világátlag: félezrelékes halálozás (töredékes a szezonális járványnak!), míg nálunk: több mint hat százalék (2160 igazolt betegbõl 134 haláleset).

Ezek után újra fel szeretném tenni a kérdést. Ki "csúsztat", "téved" vagy mond "nem igazat"? Mert, hogy Czakó (ebben a kérdésben) nem, az - ezek alapján - biztos. Szerintem megérdemelne egy bocsánatkérést, de nincsenek túl naiv reményeim...
9/10
Johann 2010 okt. 19. - 15:41:34 9/10 Előzmény kgyuri0
(23/44)
Czakó Gábort nagyon sokra tartom, legutóbb megjelent könyve, amit Juhász Zoltánnal közösen jegyez, szintén óriási kincs. Nagy és alapos tudományos kutatás arról, hogy a nyelvünk, illetve a zenénk milyen más népekkel mutat rokonságot. Az érdeklõdõk majd nyilván megkeresik, de elõrevetíteném: Czakó szerint az igazsághoz sem akkor nem kerülünk közel(ebb), ha az egyoldalúan támogatott finn-ugor elmélet mellett tesszük le a garast, sem akkor, ha "török-pártiak" leszünk. A kép ennél sokkal színesebb, izgalmasabb.
Jó lenne, ha alátámasztaná, legalább egyetlen egy példával, aki azt állítja, hogy Czakó "csúsztat", vagy hogy olyat állít, ami "nem igaz", "tévedés, hazugság".
Esetleg ide kéne írni konkrétan, hogy mivel volt probléma, mert ez így csak értékelhetetlen vádaskodás, ami meglehetõsen indulatosnak is tûnik, no meg paranoiásnak is, ahogyan valaki meg is jegyezte elõttem.
barabi 2010 máj. 03. - 17:33:04 Előzmény tapir761
(22/44)
bocs, hogy beleszólok, de akkoriban nem volt olyan, hogy nem lépek be a KISZ-be, ha éppen olyan típusú volt a titkár. Én magam pl belépés nélkül voltam nyilvántartva tagként!
Úttörõnek sem avattak fel igazából, de ez nem izgatott senkit sem.
Ezt csak ahhoz, hogy ki volt tag, és ki nem...

barabi
saibor 2010 ápr. 06. - 22:16:47
(21/44)
Jut eszembe, nem az a zsigeri ateizmus, amirõl Maga prédikált, hanem az, amikor a hívõ ember halálos betegen a teremtõjéhez fohászkodik, könyörögve, hogy hagyja még õt élni egy kicsit, ahelyett, hogy örömmel készülne az urához, vagy az istenéhez, és elöntené lelkét a féktelen boldogság, hogy hamarosan megfoghatja a Szûzanya pendelyét.
saibor 2010 ápr. 06. - 21:01:04
(20/44)
Arcátlan képmutató, azzal példálózik a zsigeri ateizmust fitymálva, hogy Jézus sétál a mezõn és kalászt tép, ez az ebédje, Te meg TVnézõ, hajtassz az autóra, új tv-re, földi javakra.
Ó Te arcátlan, te kalászt eszel, gyalog jársz, tv-d sincs ugye?
2/10
kgyuri0 2010 jan. 24. - 03:15:05 2/10
(19/44)
Nekem mondod, vagy mindenkinek?

Mindenki nevében köszönöm.
2/10
kgyuri0 2010 jan. 24. - 03:13:56 2/10
(18/44)
Neked is csak azt tudom mondani, mint moldtunnak.

Örülök, hogy megnyugtatsz, s fõleg, hogy idefáradtál, hogy megnyugtass.
2/10
kgyuri0 2010 jan. 24. - 03:11:10 2/10
(17/44)
Igen - igen!

"Ezt az utolsó néhány hsz-t kizárólag az találja meg,aki nagyon tudja, mit keressen
"
Amint azt alább éleslátón magam is leszögeztem.
Lám, ahogy én is idetaláltam azért, te is, amiek módfelett örvendek.
2/10
kgyuri0 2010 jan. 22. - 13:48:46 2/10
(16/44)
Érdekes!

A mai Beavatás mûsorból nem lehet a fórumra kapcsolódni! A PORT Beavatás mûsor-lapjáról!

Sajátságos hiba.
Az a gyanúm, hogy ennek az az oka, hogy minél kevesebben vegyék észre, hogy bal-lib vagyok. Ezt az utolsó néhány hsz-t kizárólag az találja meg,aki nagyon tudja, mit keressen
Nasgyon pitiánerek vagytok, akárkik legyetek is!
2/10
kgyuri0 2010 jan. 17. - 23:38:16 2/10 Előzmény dunekatalon
(15/44)
Nem értem.
Kérlek magyarézd el, mi a baj?

az egyébként biztos, hogy egyik influenza oltás sem jó pl himlõ, diftéria, gyermekbénulás ellen sdem. Külömnbözõ betegségek ellen különbözõ védõoltásokat használnak,a "szezonális influenza egy betegség, a "H1N1" pedig egy másik betegség.
dunekatalon 2010 jan. 17. - 16:07:28 Előzmény kgyuri0
(14/44)
Kis adalék aH1N1-hez !

A lányom óvodás.Az óvodások ugye ingyen kapják a védõoltást. Aggódó apukák és aggódó anyukák beoltatták gyermekeiket. A beoltott gyermekek kivétel nélkül mind megbetegedtek és bekerültek a László kórház fertõzõ osztályára.A védõoltás csak a H1N1-re jó, tehát a sima a típusú influenzát nyugodtan megkaphatod az oltás mellett is fõképp mert legyengíti az immunrendszered.Nyugodtan oltasd be magad biztos " használni"fog.
2/10
kgyuri0 2010 jan. 08. - 16:47:37 2/10
(13/44)
Háttérteleviziózom, egyszer csak megüti a fülem, hogy írókánk a tõle megszokott magas nívón vicceskedve éppen azt gúnyolja, hogy a H1N1 vírussal ijesztegetve lettünk.

Megtudjuk, óránként minden világjárvány nélkül is 36 millió ember hal meg a Földön, a járványt bízvást észre se vettük volna.Ha ui. a globális világtõkével szövetkezõ gaz komcsi kormányunk nem riogatott volna.
Kap itt hideget-meleget mindenki,kivált az egészségügyi miniszter, persze én vagyok olyan vájtfülû, hogy világosan értsem, emögött is a Fletó (Gyurcsótány) áll!
Elmerengek jóismerõsömön, aki Kaliforniában él, s telefonon óvva intett minket, nej átszadozzunk ezzel betegséggel, olttassuk be magunkat, mert õket elkepta s férjével együtt napok óta pelenkázniuk kell magukat,mert annyira rosszul vannak.
Mindegy : Éljen Czakó és az influenzavírus! Vesszen a baloldal!
Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!
2/10
kgyuri0 2009 nov. 09. - 10:08:37 2/10
(12/44)
Régen szinte imádtam Eufémia címû könyvét.
Azóta sok víz folyt le a Dunán, az élmények arról gyõztek meg, Czakó „megzápult”.
Nem azoktam nézni, tegnap véletlenül úgy alakult, hogy láttam, kiváncsi voltam, hol is tartunk, tényleg „megzápult” –e.
Jelentem a helyzet változatlan, meg!
A lényeg az „olcsóság” ostorozása – elég olcsó eszközökkel.
Ahogy valaki jól megállapította, megtévesztésre alkalmas „propagandista” módon.
A Nagy Megmondó tudálékos fontoskodása!
Az általa elmondottak két osztályba sorolhatók: Nem igaz (tévedés, ill. hazugság) és igaz (de közhely).
ma.il 2009 okt. 02. - 17:06:28 Előzmény tengri
(11/44)
aha, és neked pecsétes papírod van arról, h megmondhatod ki a magyar és ki nem?! broáf
1/10
offtopic
tapir761 2009 jún. 28. - 11:01:31 1/10 Előzmény kisszo
(10/44)
Czakó tényleg KISZ tag volt?
kisszo 2009 jan. 04. - 22:14:20
(9/44)
Ja, és nem a guargumis rész volt, hanem egy másik.
kisszo 2009 jan. 04. - 22:13:01
(8/44)
Megnéztem és most friss benyomásként az a véleményem, hogy Czakó önkényesen torzít itt-ott, ami valóban zavaró és rontja a hitelességet, ráadásul alkalmas a kevésbé tájékozottak felrevezetésére. Ezzel együtt örülök, mert ellensúly, ha csekély is, viszont félek tõle, hogy éppen azok nem nézik soha, akiknek el kellene gondolkodniuk szavain.
9/10
offtopic
Heathcliff 2009 jan. 04. - 18:33:15 9/10
(7/44)
Én pedig nem szívesen mondok ilyet - mert hiszen annak örülök, hogy Czakó neked is kedves - de pont az egyoldalú szemlélet zavar kicsit Czakóban is. Miért lenne ellenség Oligarcha? Mert õ is egyoldalú, kirekesztõ, szemellenzõ? Csak a másik oldalon. Általában túl sokat szidjuk és kárhoztatjuk a rosszat és túl keveset gyakoroljuk a jót. Azzal pedig még nem vagyunk építõek, ha sikerül rábizonyítanunk a másikra a hülyeséget, ha fényesen bebizonyítjuk annak hibáit, ha cizelláltan kielemezzük a bûneit...
Ezzel a hozzászólással te hogyan akarsz Oligarchánál jobb lenni? Pontosan ugyanolyan vagy - még abban is, hogy mindkettõtök hsz-ában van egy adag játékos humor. Ami jó, kár, hogy nem elég.
offtopic
tengri 2009 jan. 04. - 17:47:02
(6/44)
Nagyon nem szívesen mondok ilyent, de te nem vagy magyar, még csak rendes ember sem.
Most azon dilemma elõtt állok, hogy ellenségemnek tekintelek, vagy szimplán hülyének.
Árpád
offtopic
kisszo 2009 jan. 04. - 15:52:12
(5/44)
Vad, kapitalizmus-ellenes kirohanások?? Jellemzõ módon, a globalista látásmód olyannyira áthatja világunkat, hogy az ember észre sem veszi, ha a csapból is GDP-k, extraprofitok és beruházási tudósítások folynak, miközben hagyományos, emberi értékekrõl szó sem esik. Ez csak természetes.
Viszont ha valaki emberi értékek mentén mer gondolkodni, ráadásul azt a televízióban teszi- minõ arcátlanság! - az mindjárt feltûnik. Sõt, egyesek felháborodnak, míg mások elkapcsolnak.
De téged ugyan mi dúlt fel ennyire? Tudod, hogy neves, felsõszintû közgazdászképzéseken oktatott tudósok (pl. Wallerstein, Spengler) is a (globál)kapitalista rendszer fenntarthatatlanságáról írtak és írnak ma is? (Ha érdekel a téma: http://gondolkodjunkegyutt.hu/spip.php?article544)
Üdv