10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 21. - 20:26:28 10/10
(553/1573)
Én. Nem szívtam semmi illegálisat. Mondjuk inni ittam rendesen, az egyetemi élet ebbõl áll.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 21. - 20:24:50 10/10
(552/1573)
Churchill nem is vodkát hanem whisky-t ivott. Esetleg még konyakot, bort meg pezsgõt. Vodkát Sztálin meg az oroszok ittak .

Amúgy miért Sztálin az igazi szörnyeteg? Mármegint úgy csinálsz mintha Hitler meg a náci tömeggyilkos bandája semmit se tett volna!

Nem lehet sorrendet felállítani Sztálin és Hitler között. Mind a kettõ egy tömeggyilkos volt, és kész. Nincs olyan hogy egyik nagyobb szörnyeteg mint a másik, vagy az egyik csak kicsit tömeggyilkos, a másik meg nagyon!

Az atombombáról meg csak annyit, ha az oroszoknak lett volna elõbb, szerinted õk nem dobják le? Vagy ha a németeknek lett volna?
offtopic
wukovsky 2009 dec. 21. - 19:36:14 Előzmény linga
(551/1573)
Van három férfi.

az elsõ a végletekig korrupt, csalja a feleségét, és még a legközelebbi munkatársainak is folyamatosan hazudik!!!

a második vizes pohárból issza a vodkát, hírhedt szoknyabolond, és az egyetemi évei alatt rendszeresen ópiumot szívott!!!

a harmadik vegetáriánus, nem iszik, és abszolút monogám hûséges életvitelt folytat.


Te melyiket választanád vezetõdnek ? :$

Ez elsõ Roosevelt, a második Churchill és a harmadik Hitler.


Csak mihez tartás végett, hogy kit lett volna jó szitává lyugatni, és ne feledkezzünk el Thrumanról, az emberiség ellen elkövetett egyik legnagyobb bûn megparancsolójáról, vagyis az atombomba követett ledobójáról :$


Amúgy pedig a II. Vh igazi szörnyetege Sztálin és a szovjet oroszország volt. Pl Eisenhoover és Zhukov marsall amikor beszélgetnek a háború után, és Eisenhoover mutatja az új akna keresõjüket, milyen ügyesen bip bip bip-el, ha aknát talál, Zsukov meg kiröhögi, hogy hihihiihiii, akna keresõ, micsoda hülyeség, és milyen lassú, áthajtani egy gyalog századot aztán szevesz :$


Sztálin pedig kisebbség ügyi népbiztosként a grúzokat, vagyis a saját népét irtotta. Elgondolkoztató, hogy kik milyenek is voltak a II. VH-ban, szerintem egyik kutya, másik eb volt :$


Ahogyan a film is bemutatja :$
zampano 2009 dec. 21. - 18:29:35
(550/1573)
Na ja, a filmben a suttyó zsidók harcolnak az intelligens németek ellen.
linga 2009 dec. 21. - 18:04:27
(549/1573)
Tarantino egyik legjobb filmjének tartom. Szenzációs, hogy milyen véget kerekített a 2. világháborúnak. Brad Pitt olaszul beszélõ jelenetét meg többször is megnéztem, és már könnyeztem tõle. :)

Akkor érzékenyültem el, amikor darabokra lõtték Hitlert. Bár így történt volna...

Szerintem a film egyik erõssége a feszültség folyamatos fenntartása és végletekig fokozása a párbeszédekben.
linga 2009 dec. 21. - 18:03:02
(548/1573)
Most csak egyet szeretnék kiemelni. (Spoiler veszély!) A film tökéletesen bemutatta (pontosabban errõl szól), hogy a náci uralomra törésben mekkora szerepe volt a nagyon intelligens embereknek. Nem, nem a félõrült diktátoroknak, nem a hitlereknek volt a legnagyobb szerepük, nem...
Az tiszt, akit utoljára "intéznek el" a "becstelen brigantyk": õ volt a fõszereplõje mind a filmnek, mind a nácizmusnak.

(Még csak annyit: a film szigorúan 16 éven felülieknek való, és csak azoknak akiknek a gyomra bírja a véres jeleneteket!!!)
linga 2009 dec. 21. - 18:02:00
(547/1573)
Nagyon szeretem a filmeket. Fõleg azokat, amelyek komolyak, fontos dolgokról mesélnek. Van is - hála Istennek - sok ilyen film. Azonban ez a film egészen megdöbbentett, ugyanis most valószínûleg pár hónapig el fog tartani, míg újraértékelem magamban a jó film fogalmát...

Lehetne sorolni hogy mik voltak jók ebben a filmben (minden).
Nem is tudnék most többet írni errõl a filmrõl...
linga 2009 dec. 21. - 18:00:39
(546/1573)
Ez a film olyan hatással volt rám, mint amilyenek tizenévesen a 2. VH-rõl, holokausztról, népirtásokról szóló dokumentumfilmek...
offtopic
wukovsky 2009 dec. 21. - 15:35:53
(545/1573)
Egy olyan film, aminek az egyik központi témája a nácik általi zsidó üldöztetés, nos azt hiszem annak a topicjához ezek a dolgok hozzá tartoznak :$
offtopic
wukovsky 2009 dec. 21. - 15:35:08
(544/1573)
Szia.

Fogalmazni tudni kell :P

Egyébként hol hajlik ellenük a kéz ? :$ Manapság.

Sõt, más megvilágításban, hálát kellene adniuk a Náci németországnak.

Volt elõtte hazájuk ? MÁr nagyon régen nem.

Védelmezte õket utána a nyugat ? Ohhhooohhohohhhh, de még hogy, ha végig nézzük az elmúlt 60 év konfliktusait, és azok megoldásait.

Innentõl kezdve nem nagyon értem, hogy miért mindig ellenük hajlik a kéz.

Attól pedig még, hogy a kacsa nem tud úszni, nem a víz lesz a hülye. Attól, hogy a világ idõrõl idõre haragra gerjed egy nép iránt, attól még nem biztos, hogy a világ az antiszemita!!!!!
10/10
11messi87 2009 dec. 21. - 12:42:21 10/10
(543/1573)
Bezzeg az én hsz-emet, ami csak egy kérdés volt, lehet törölni, de amikor ez a wukovsky gyerek vagy ki, burkoltan antiszemita kijelentéseket tesz, aminek ráadásul semmi köze a filmhez, az szép és jó. Komolyan mondom nem értem, miért mindig a zsidók ellen "hajlik a kéz".
offtopic
wukovsky 2009 dec. 21. - 08:39:45 Előzmény Nemo Identitas Aquarius
(542/1573)
Azért az angol nyelvet kellett szinkronizálni, akkor leírom újra, mert az angol a film ANYA nyelve, a színészek jó része angol, a rendezõ és a stáb angol, és az ország, ami elvileg jegyzi angol ANYA nyelvû.


Tehát a bemutatón azok a szövegek, amelyek angolul voltak, a közönség, az ANYA nyelvén hallotta, és ugyanúgy csak a német, az olasz és a francia monológok lettek felíratozva számukra.


Ergó, ha egy olyan országban mutatják be, mint pl kis hazánk, ahol a magyar az ANYA nyelv (most még), ott is csak azt fogják szinkronizálni, ami a filmben "ANYA" nyelvnek számít, vagyis az angolt.


Ennél szájba rágósabban már nem lehet elmagyarárzni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 20. - 18:12:34
(541/1573)
query
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 20. - 17:41:04
(540/1573)
Ha önök szerint annyira fontos a feliratozás,hogy a szinkron egyenesen tönkretenné a filmet.

Kérem tudatni velem,hogy miért pont szegény angol nyelvet kellett szinkronnal megbecsteleníteni?
Charles Foster Kane 2009 dec. 20. - 16:05:56
(539/1573)
Nem igaz, hogy nem vesznek oda. Mire a pincejelenethez érünk, már alig maradnak. De még mindig fikcióról beszélünk. Zorro egyedül is leszámolt elég sok emberrel. Rambóról már nem is beszélve.

http://www.geekstir.com/rambos-kill-stats
kukacfej 2009 dec. 20. - 15:51:02
(538/1573)
Nagy film!
offtopic
wukovsky 2009 dec. 20. - 15:44:56
(537/1573)
Nem, a film legjobb jelenet sora akkor is, amikor az elején a tehénpásztorral beszélget.


Trippla stipi-stopi!!! És nem kontrázhatsz :D
offtopic
wukovsky 2009 dec. 20. - 15:43:27
(536/1573)
Szerén véleményem szerint azért még oda tenném a Jackie Brown-t is, meg a kill bill-t.

És ha élete legjobb rendezése a kérdés, az természetesen a négyszobából az Õ szobája, annál jobbat sohasem fog tudni csinálni ! :D
1/10
19540818 2009 dec. 20. - 11:14:33 1/10
(535/1573)
Na igen!

Az a mozivásznas jelenet az tényleg ütött! Az a rész tényleg félelmetesen jóra sikeredett. Telibe találtál, az a film legjobb jelenetsora.
10/10
norton15 2009 dec. 20. - 11:09:41 10/10
(534/1573)
Pont ebben nem szokványos, hogy a szerepek felcserélõdtek. A német katona a bátor, az SS-tiszt az agyas, az amerikaiak a sokkolóan brutálisak, és az ostobák... És nem lehet dönteni, hogy jó vagy rossz, inkább csak rossz, és még rosszabb.

Mellesleg nem sok filmben láttam, hogy az elsõ jelenetnél feszíti a húrt a végsõkig, vagy a végén Soshanna démoni arca a mozivásznon - illetve mások is írtak érdekes dolgokat a filmrõl.:)