10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 28. - 09:04:31 10/10
(805/1565)
Milyen rossz történt velük? Hogy halomra ölték õket, semmi más. Az szerintem elég rossz. A hat milliót meg hidd csak el. Igen, az nagyon sok. És? Attól még igaz. Bezzeg , Sztálonnál simán elhiszed hogy mennyi embert öletett meg. Érdekes...miért mindig mindenki a zsidókat vonja kétségbe, hogy nem is haltak meg annyian?

Kiváncsi lennék mi lenne, ha azt mondanám Sztálin nem is öletett meg senkit, valójában jó ember volt, ez csak egy hazugság, hogy sokan meghaltak a SZU-ban.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 28. - 08:27:38
(804/1565)
A zsidóknak szobrot kellene állítani az összes náci vezetõnek.


Volt elõtte országuk???

NEM

Lett utána országuk???

IGEN

Gyülölte elõtte õket a világ???

IGEN

Nyalta az ott hátul neki a világ, ami csücsörít, a II vh után???

IGEN

Akkor milyen rossz is történt velük.

A 6M-ben pedig én nem hiszek, az borszasztó sok ember, annyit nem tudsz elégetni, ez bizonyított tény, a repülökben meg a tankokba sem jutott elég üzemanyag, nem hogy kvékert égetni.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 28. - 08:24:31
(803/1565)
A válasz egyértelmû nem.

Onnantól, hogy én keresztény vagyok, és Jézus azt kérte az Atyjától, amikor feszítették meg Õt, hogy bocsáss meg nekik Úram, mert nem tudják mit cselekszenek, Õhozzá képest ki vagyok én, és akkor hogyan is kívánhatnám mások halálát.

Mondok jobbant, egy dédpapámat, és egy nagypapámat tönkretették viszont a Rákosiék meg a szovjetek, az Õ halálukat sem kívánom, csak azt, hogy végre úgy kezelje Õket a világ, ahogy kell, a náciknál is alább való bitang embereket.

De amíg a nácik lesznek a favoritok, és a leggonoszabb emberek a földön, addig én sajnos a kvékerekért nem fogok sok könnyet hullatni, ráadásul úgy, hogy:


És ez most kapcsolódik is a filmhez:


A patkány, és a mókus!!!!!!!!!!!!!

Hát ez valami briliáns volt, nem tudom, hogy ez Tarantino sajátja, vagy valaki másé az eszmei ötlet.

De vezessük át a mai napokra.

Jönne egy örült, mondjuk egy híper aktívista Green Peace-es, és elkezdené azt mondani, hogy az eszkimók tehetnek az üvegházhatásról, mert kutyák helyett motoros szánt használnak már, és miattuk olvad a sarki jégsapka, meg túl sok élelmiszert importálnak maguknak, nem ölnek meg elég fókát, és azok túl sokat lélegeznek.


Hihhhiiiihhiii, azt hiszem kiröhögnénk Õt, igaz :D


De jönne egy másik bolond, és azt mondaná, hogy a Kínaiak miatt van a magyar gazdaság padlón, azért, mert minden sarkon kínai üzlet van, nem adóznak, kiszorítják a magyarokat, elárasztanak mindket sílány termékekkel, öljük meg öket, nos ha olyan rossz lenne ténylegesen a gazdasági helyzet, vagy csak a ma embere ma felfogná, hogy ténylegesen milyen rossz a helyzet nálunk, akkor azt hiszem termékeny táptalajra találhatnának a szavai, és az emberek elindulhatnának a kínai üzletek ellen.


Miért is indulnak el a kínai üzletek ellen, és miért röhögik ki a Green Peace-os aktívistát????

Mert tudják, hogy a GP-s, az hülye, és butaságokat beszél, érzik belül, hogy egy szemernyi igazság nincs benne.

De miért indulnának el a Kínaiak ellen, azért mert érzik belül, hogy igaz, ahol vár állott, az most csak kõhalom, ahol a Piroska kis butikja volt, ott most valami csink venk csunk van, és gyözköd, hogy occccóóó, occcóóóó, minden méret, minden szín, és amikor veszel valamit, soha a büdõs életbe nem üti be a pénztár gépbe.


Tudod, érzed, hogy igazat beszél.


És itt kanyarodunk vissza a feltett kérdésedhez, 1933-ban a német emberek éreztek hasonlót, csak náluk a gazdasági válság extrém méretekben jelentkezett.

Egyrészt az 1918-1920 Békében németországot kisemmizték, porig alázták, és ha ez még nem lett volna elég, a fekete csütörtökben végképp összerogyott.

Tehát egy olyan táptalaj alakult ki a szélsõségek számára, amiben is egy Hitler szavai ki tudtak kelni, csírázni, gyökeret ereszteni az emberek szívében.


Akkor nem kínai üzlet volt minden sarkon, hanem zsidó. Valamint a fõ gond, a pénz, vagyis a bankok, hát nem is tudom, hogy % lehetett a bankároknak zsidó, de jelentõs, az biztos. És ennyi már elég is volt Hitlernek, ahhoz, hogy hatalomra jusson, és azt meg is szilárdítsa.

És mi a hasonlóság a két nép között, állandóan pörögnek, jó kereskedõk, nincs nyugodhatnékuk, stb.

Csak hogy ilyen körülmények között a többi embernek ez inkább iritáló.

nem véletlen csináltak az 1500 évek elején gettót velencében, azért mert enm akartak az olaszok ilyen emberekkel együtt élni.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Oliver_Cromwell


Angliában pedig megtette ezt Oliiiiii :$


Az ír katolikusokkal együtt kiírtotta a ....okat is :$


Nos tehát a lényeg a lényeg, véletlen nem történik ennyi baj egy néppel sem. Ha egy nép idõrõl idõre kivívja szinte az egész világ haragját, gyülöletét, az nem lehet véletlen :$
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 28. - 03:25:08
(802/1565)
Természetes,hogy a zsidók a nácik halálát akarták.

De ha jobbak akartak volna lenni akkor lelövik õket,vagy fogságba ejtés,bíróság.

És nincs kollektív bûn !!!
Nem skalpolás,husánggal agyonverés,válogatás nélkül.
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 28. - 03:14:34
(801/1565)
Valóban megosztja.

Bigott Tarantino imádókra és objektív filmkedvelõkre.
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 28. - 03:12:47
(800/1565)
Nem förmedvény.:)

Egy semmitmondó mozi.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 dec. 28. - 01:30:34 10/10
(799/1565)
Nem ez a lényeg.
offtopic
ernesztin 2009 dec. 28. - 00:01:50
(798/1565)
Sokféleképpen irtották õket, rovarirtóval pont nem. Ez egy transzcendens tantétel, tudományos alap nélkül.
10/10
idõjós1010 2009 dec. 27. - 23:55:12 10/10 Előzmény wukovsky
(797/1565)
OFF

Ha esetleg a te rokonaidat gázosítják el a nácik, te sem kívánnád a halálukat ?
Nem akarok én sem úgy tenni, mint akinek annyi köze van ehhez az egészhez, mert nincs sok, de nagyon istentisztelet szerû a véleményed.
9/10
bürgönye 2009 dec. 27. - 23:30:11 9/10
(796/1565)
Hát ha valamit egészen biztosan lehet állítani errõl a filmrõl, akkor azt, hogy eléggé megosztja a nézõközönséget. Talán a rendezõ ezt is akarta elérni. (Sõt biztos. :)) Mindenesetre nekem továbbra is nagyon tetszik.
3/10
Morten 2009 dec. 27. - 22:33:52 3/10
(795/1565)
a Ponyvaregénynél abba kellett volna hagynia a mesternek...
ez valami retek szenny volt...
isten mentsen mindenkit tõle!
1/10
androcles 2009 dec. 27. - 21:34:16 1/10
(794/1565)
Minden "normális" és nem "TaranTino" fannak azt tanácsolom, hogy ezt a förmedvényt hagyja ki az életébõl!
offtopic
wukovsky 2009 dec. 27. - 20:23:50
(793/1565)
Tegnap utlimátumot adtam a barátnõmnek, szeretném még egyszer megnézni a becstelen brigantikat. Õ háborúst nem néz :D Közöltem vele, hogy azon kivül, hogy 1940-44 ig játszodik kb a film, francia megszállástól nagyjából a partraszállás, azon kivül semmi háborús nincs benne.

Igazi csata téren egyszer sem veszünk részt.

Õ akkor sem.

Jó, akkor nézünk más tarantino-t, pulp fiction, vagy kill bill.

Kill Bill-t választotta, le is daráltuk mind a két részt, meglepetésemre tudta is követni, azt, hogy idõrendben hol ide, hol oda kapunk, ez általában gond lenne neki :D

És meglepetésemre tetszett is neki, egy két jelenetnél akkorákat kacarászott, kb a legvéresebb legbrútálisabbaknál.

Ez csak azért mondom, hogy Tarantino emészthetõ a nõknek is :)

És a kill bill itt ott elég viccesre sikerült :D


A becstelen brigantik az inkább brútális szerintem, hiába, hogy a kill billben leöli a 88 eszementet :$
Petrapetrus 2009 dec. 27. - 16:39:16 Előzmény pozsizsuzsi
(792/1565)
Ok. :-)))
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 27. - 14:26:32
(791/1565)
Ok :)

Akkor...

Landa standartenführer alkarján miyen náci szervezet jele volt látható ?
pozsizsuzsi 2009 dec. 27. - 12:26:14
(790/1565)
A látványvilággal, az egész filmes megfogalmazással Tarantino nagyon meglepett, a nagy öregek súlyos filmjeit idézi, ettõl még mellbevágóbb a tarantinoi pofátlanság, "ezt nektek". :D
hErO 2009 dec. 27. - 12:18:00
(789/1565)
Az okozza a tipródást, hogy pl a látványvilágban viszont nagyon precízen történelem hû és ez sokakat megzavar.
hErO 2009 dec. 27. - 12:09:05
(788/1565)
Értem én és ez már az elõzõ kommentedbõl is kiérzõdött.
Nem arra volt válasz, egyszerûen csak arról jutott eszembe.;)
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 27. - 12:04:37
(787/1565)
Én ismerek !

A Frédi-Béniben együtt vannak dinok és emberek.:)

Mit számít 65 millió évecske.:)
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 27. - 12:02:54
(786/1565)
Lehet,hogy egy kicsit többet tudok a Harmadik Birodalomról mint te !

Ez a vezérhangyád ? :)