10/10
offtopic
idõjós1010 2009 dec. 28. - 22:05:12 10/10
(826/1566)
Hogy lehetne már jelentéktelen földi életünk, hisz ugye egyrészrõl magad is írod hogy a földön töltött életünk, cselekedeteink számítanak majd belépõkártyának a mennyek országába, másrészrõl pedig az örök lét bár magától érthetõdõen hosszabb mint földi életünk, mégis tétlenebb.

Egyébként ma ismét tanultam valamit.
1/10
androcles 2009 dec. 28. - 21:52:16 1/10 Előzmény wukovsky
(825/1566)
Ezt a filmet a kiváló színészijátékok ellenére továbbra is sz.arnak tartom és ez egyértelmûen a rendezõ hibája, nem a színészeké.
A kínaiakkal kapcsolatos eszmefuttatásod viszont teljesen életszagú és hiteles. Jómagam több esetben találkoztam ezzel a problémával, ami már szerintem lassan az egész világ problémája. A múltkor olvastam, hogy hazánkban több mint 200 ezer van már belõlük ( -persze ezt hivatalosan nem ismerik el, de minden hatóság ki meri jelenteni, hogy egy útlevéllel öt-hat ferdeszemû is bent van nálunk, ha igazolja magát valamelyik, úgyse ismeri fel a kutya sem- legendás tény az is, hogy NBR-ban közel 2 millióra!!! becsülik a számukat, és az utóbbi öt éveben hivatalosan nem halt meg közülük egy sem ....- persze, hogy nem, ahogy leengedték a WC-n, mindjárt hoznak helyette hármat).
Ez a sok gyülevész népség betelepülése Európába, továbbá az iszlám veszély (Német o-ban szintén 2 millió török és egyéb bevándorló, Francia o-ban meg már azért tüntetnekés fenyegetõznek, hogy az iskolában legyen kötelezõ a csador még a gyerekeiknek is) ezek az igazi problémák,és ha valaki nem tesz itt rendet, akkor tényleg borul majd minden mint a Római Birodalom végnapjaiban.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 28. - 21:30:03
(824/1566)
Ezért nem vagy Te keresztény. A kereszténység nem örökletes dolog, és azért mert tudatlan állapodotban oda tartottak a víz alá, attól még nem leszel keresztény, csak katolikus, ez ne feledd el!!! A két dolog nem össze keverendõ. :)


Anno a keresztség csak felnõtt korban volt lehetséges, amikor is érett öntudatod volt már, és Te döntötted el, hogy megkeresztelkedsz.


És onnantól, hogy Te döntesz, elfogadod azt, hogy Jézus Krisztus meghalt érted a kereszten, megváltva ez által a Te bûneidet (az eredendõ bûnt), hogy majd ha eljön az ideje beléphess a mennyországba.

Viszont az örök élethez képest a földi lét csak egy szemvillanás, ergo az itt töltött életünk jelentõsége messzemenõen eltörpül.

Igazán mély vallásos országokban a halál nem szomorúság, az csak az Istentelen népeknél, mint pl mi az, hiszen megtérsz teremtõ Atyádhoz, a mennyekbe, mi lehet ennél csodálatosabb az életben.

Szóval az én meglátásomban a földi lét értéke csekély, inkább csak egy próbatétel, hogy méltó vagy-e a mennyek országára, viszont, ezen próbatétel miatt a jelentõssége mégis megnöl.

Ez ellentmondás a javából, pont mint az eleve elrendeltetés, és a szabad akarat.

Azt tehetsz, amit akarsz, de a sorsod már odafönt el van rendelve :D

Ez is óriási ellentmondás :)
offtopic
wukovsky 2009 dec. 28. - 21:13:58
(823/1566)
Cáfold meg az erõltetett számokat :$


Sztálin (1922-1953)

Az õ nevéhez fûzõdik a világ legnagyobb megsemmisítõtábor-rendszerének, a Lenin által létrehozott Gulág rendszerének kiterjesztése.

Sztálin kemény kézzel irányította a nemzetközi kommunista szervezeteket is, még a mozgalmon belül is hajtott végre politikai tisztogatásokat; ezekért és a nevéhez fûzõdõ személyi kultusz miatt még kommunista utódai is elítélték.

A "kulákság teljes felszámolását" Sztálin nem csak gazdaságilag és politikailag, hanem fizikailag is értette: a kollektivizálás során 11 millió kulákot telepítettek ki, akik közül több mint egy milliót megöltek. 1930 és 1932 között Ukrajnában a kollektivizálás és a parasztság ellenállása következtében hatalmas éhínség tombolt, amelyben valószínûleg emberek százezrei haltak éhen.

* 1934. december elsején Leningrádban egy merénylõ lelõtte Kirovot, a város párttitkárát és elsõ számú vezetõjét. A párton belül népszerû Kirov az egyetlen, aki a legutóbbi pártkongresszuson szavazatokat kapott a fõtitkári címre Sztálinon kívül. Sztálin azonnal Leningrádba utazott, és személyesen irányította a vizsgálatot. Tömeges letartóztatások és deportálások kezdõdtek. 1935-ben Sztálin javaslatára a halálbüntetést kiterjesztették a 12 és 16 év közötti gyermekekre is. (Többek között azért, mert az éhhalál elõl menekülõ, családjukat elvesztõ gyerekek bandákba verõdve loptak és fosztogattak, a javító- és átnevelõ intézetekben nem tudták fogadni õket.)
* A legfõbb pártvezetõk, Lenin egykori munkatársainak perei több hullámban 1936 nyarától kezdve zajlottak.
* 1939-ben szovjet befolyású alternatív kormányokat kiáltat ki a balti államokban, hogy néhány nap alatt annektálja azokat. Sztálin hasonló kísérletet tesz Finnországgal, amely a szovjet fenyegetések ellenére megvédi függetlenségét, és területi engedményekkel (Karélia átadása a Szovjetuniónak) békét köt.
* Hitler lengyelországi támadásával egyidejûleg (1939) megtámadja és megszerzi Lengyelország keleti felét. A fogságba került lengyel értelmiségieket és tiszteket kivégezteti (Katyñi vérengzés).


A háború után Sztálin visszatért a terror és a tervgazdálkodás politikájához. A titkosrendõrség, az MVD (1946-ig NKVD) segítségével. A párt végképp az apparátcsikok pártjává vált: a 7 millió tagból kb. 60%-nyi apparátcsik volt. A hazatérõ hadifoglyokat és az elfogott németeket Szibériába vitték. Újabb kitelepítések, koncepciós perek következtek. Egy másfél milliós népet, a krími tatárokat deportálták Szibériába. Edvard Radzinszkij szerint Titónak kellett Trockij, a zsidóknak a fasiszták szerepét eljátszania az újabb perekben (például a Voznyeszenszkij-perben). A háború idején mûködõ Zsidó Antifasiszta Bizottság tagjait letartóztatták, és – Lina Stern kivételével – kivégezték. Korábbi harcostársaival is megromlott a viszonya: a legfelsõ irányító szervbe, a Központi Bizottságon (egykori Politbüro) belüli irodába nem fért be se Molotov, se Mikojan; (Kaganovics és Vorosilov igen, de Sztálin egyre kevesebbet hívta már õket a nyaralójába). 1952-ben, a XIX. pártkongresszuson csak egy 6-7 perces záróbeszédet mondott, hogy azt higgyék, fizikálisan meggyengült (ezután a KB ülésén csaknem 2 órán keresztül beszélt). Állítólag 1953. március 5-re a zsidók összegyûjtését és deportálását adta parancsba, de március 2-án rosszul lett, s már nem tért magához.



A záró mondat a legszebb.

A legfontosabb dolgokat szemezgettem csak ki :D

Azt hiszem a 20 millió ember reális.

Azt, hogy hány ember halt meg a háború alatt, amikor pl parancsba adta, hogy a nevét viselõ várost minden áron meg kell védeni (3 millió civil lelte halálát), hány szovjet katona eshetett el szovjetek által kilõtt golyóktól ( a szovjet hadseregben nincs visszavonulás) azt senki sem tudja.

Ezt a németek sohasem tudták tudják ûberelni.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 dec. 28. - 20:40:38 10/10 Előzmény wukovsky
(822/1566)
Nos én nem vagyok vallásos, megkereszteltek engem is, de ennyi. Viszont én mindig úgy értelmeztem a keresztény vallást, mint ami fontos szerepet szán földi életünknek, tetteinknek, de soha nem értelmeztem még felkészülési idõnek az örök lét elõtt, földi életünket.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 28. - 20:33:43 10/10 Előzmény wukovsky
(821/1566)
És egyébként sem zsidó mentes Európa. Hanem árja Európa , ahol a rabszolga fajokon az árják uralkodnak, és az zsidók, cigányok, fogyatékosok, melegek, szlávok ezek mind-mind kiirtandók voltak.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 28. - 20:30:06 10/10 Előzmény wukovsky
(820/1566)
Ez a okoskodás is egy nagy marhaság, már ne is haragudj. Számolgatsz itt össze-vissza...marhaság az egész. Kérdem megint, miért csak a holokauszt kapcsán vannak kételyeid?

Sztálin kapcsán miért nincs? Na? Miért?

Persze, pontos szám nincsen olyan 5 és 6 millió körül van a zsidó áldozatok száma. Teljesen hihetõ a dolog, nincs itt semmi kétely , nem tudom mit kell itt kételkedni.

Erõltetett számok helyett jó volna bizonyítékokat felmutatni. Ha meg nincs ilyesmi..akkor meg javaslom a csendet...
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 28. - 19:56:13 10/10
(819/1566)
Jajajajaj...de rossz duma
offtopic
wukovsky 2009 dec. 28. - 19:34:03
(818/1566)
Ha szigórúan vesszük Jézus tanait, akkor igen, meghalsz, és oda fordítod a másik orcádat is :$

Mert nem ezen világi élet a lényeg, hanem a túl világ. Nem attól kell félni, aki eltudja pusztítani a testedet, hanem attól kell félni, aki a halhatatlan lelkedet tudja elpusztítani :$
offtopic
wukovsky 2009 dec. 28. - 19:32:12
(817/1566)
Kereszténynek sem születik az ember, egyes egyedül zsidónak lehet születni, mert hiába veszed fel a vallást, attól az Õ szemükben még nem leszel Ábrahám gyermeke :$
offtopic
wukovsky 2009 dec. 28. - 19:30:59
(816/1566)
Na már most, az alapeszme egy zsidó mentes németország, és európa volt, amit deportálással szerettek volna megoldani. A cél ország palesztina volt, csakhogy akkor még anglia ezt nem engedte, hiszen akkor palesztina angol gyarmat volt, érdekes, alig 10 évvel késõbb már lehetett.


A nemzeti szocializmus alapeszméje egy két vonatkozást eltekintve majdnem kb a kommunizmus. A megvalósulásban pedig annyiban különbõzik, illetve az alapeszmében, hogy akkor maradjak a Te verziódnál

Kommunizmus: Gazdasági, társadalmi alapon megölünk egy csomó embert, és aztán nagyon nagyon jó lesz.

Nemzeti szocializmus: Faji alapon megölünk egy csomó embert, és aztán úgy reméljük, hogy jó lesz.

Na számoljunk, 1 ember elégetéséhez kell kb 50 liter gázolaj.

Tegyük fel, hogy flottában égetik, akkor mondjuk csak 20.

az 120 millió liter összesen. Az 600 000 hordó.

Egy ember után marad összesen 3 liter porhüvely. Az 3 köbdeciméter. 6 millió után az 18 millió köbdeciméter, ami 18000 köbméter, amit nagyságrendileg úgy tudok aposztrofálni, hogy egy
3méter mély X 60 méter széles X 100 méter hosszú gödör.

Ez azért nem kicsi :$

Ami viszont tény, hogy fogalmunk sincs, hogy mennyi kemencével rendelkezhettek a németek, hiszen a táborokat mind porig rombolták, az oroszok, konkrét adatok nincsenek, de a tábor alapkiterjedésébõl, az ellátandó feladatokból, az ehhez szükséges személyzetbõl, etc szakemberek, akik tényleg értenek hozzá kiszámolták, hogy kb ha éjjel nappal üzemeltek volna azok a kemencék 1941-tõl, akkor 5 millió holtestet lehetett volna megsemmisíteni.

De ezek maximális adatok.

Számoljunk csak, 6 millió zsidó plusz 5 millió (cigány, kommunista, meleg, és egyéb nem kivánatos), az összesen 11 millió.

Ergó még így is marad 6 millió holtest, amire soha sehol nem bukkantak.

Ellenben a Katyn-i 3000 lengyel tisztet megtalálták :$


Olyan apró müanszokba pedig, hogy amit állítólag az elgázosításhoz használtak rovarírtót, az erre a feladatra tökéletesen alkalmatlan már nem is megyek bele.


Azért vitatja mindenki ezt a számot, mert képtelenség.

10 év alatt, úgy, hogy a tényleges állítólagos "végsõ megoldás" csak 43-44-ben indulhatott, 2 év alatt, úgy, hogy már a tankokba repülökbe is alig jutott üzemanyag, hahhhaahhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.


Azt pedig már meg sem említem, hogy darabját zsidónak 10 dolláért, illetve stratégiai nyersanyagokért nem egyszer ajánlotta fel németország, magyarország stb :$ De nem kelletek :$


Tudod miért nem, mert csak a szegény zsidók haltak meg, viszont a törvényeik szerint a szegényt segíteni kell a gazdagnak, és ebbe most nem mennék mélyebben bele, hogy az egész holokauston kik nyertek a legnagyobbat :$ Mert ettõl még én is undorodom :$


És egyuttal megválaszolva egy másik hsz-t is, nem biztos, hogy a tiéd, az német rémtettekre csak a táborok megtalálásakor 1945-ben derült fény, ergó addig a brigantik, egy szadista vad csürhe volt, akiknek még nem volt erkölcsi felhatalmazásuk a tetteikre :$
10/10
norton15 2009 dec. 28. - 19:14:11 10/10 Előzmény Nemo Identitas Aquarius
(815/1566)
Neee, ne legyél már nevetséges.:)
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 28. - 19:07:44 10/10
(814/1566)
Igen. Miért, te keresztény vagy? Úgy vetted fel a vallásodat? Felnõttként? Önállóan? Önálló döntésed volt ez? Na re röhögtess, mert hanyatt esek rögtön!

Érdekes, én meg úgy tudom ,hogy a keresztény szülõk fogják ,beviszik a templomba a csecsemõt akit a pap megkeresztel.

Mellesleg. a náci eszme szerint, meg fõleg zsidónak árjának, egyébnek születik az ember. Akinek a szülei zsidók az õ maga is zsidó, mindegy hogy közben milyen vallást vett vagy nem vett fel.

Tudod, most komolyan, miért kell mindig olyasmibe bele okoskodni amihez nem értesz?
offtopic
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 28. - 18:54:25
(813/1566)
Kereszténynek születik az ember?

A vallást nem úgy vesszük fel?

Ez érdekes.
10/10
offtopic
Dantes 2009 dec. 28. - 18:19:06 10/10
(812/1566)
Nos, a náci az más mint a keresztény , a zsidó vagy a kommunista .
Zsidónak és kereszténynek születik az ember. Nácinak nem. Azzá válik, mert az akar lenni, mert egyet ért a náci eszmékkel

A kommunizmus, meg egyáltalán nem szól semmi rossz dologról, egyáltalán nem szól arról a kommunizmus, hogy embereket kell bántani, ez egy utópisztikus dolog amit Marx kitalált. Az más dolog, hogy az olyanok mint Sztálin ezt kihasználták, elferdítették, és ennek a nevében öltek halomra embereket-

Viszont a náci eszme elve gonosz. Az egy gonosz, emberiség elleni eszme mert arról szól, hogy ki kell irtani egy csomó embert. Így aki hû náci az mind egyetért azzal ,hogy ki kell irtani egy csomó embert.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 dec. 28. - 18:03:45 10/10
(811/1566)
Persze, minden bizonnyal voltak Náci tisztek, kik legszívesebben megóvták volna minden bajtól a Zsidóságot.

Hogy is gondolhattam hogy nem.
offtopic
Nemo Identitas Aquarius 2009 dec. 28. - 17:57:21
(810/1566)
A zsidók közt sincsenek jók meg rosszak?

A keresztények között sincsenek jók meg rosszak?

A kommunisták között sincsenek jók meg rosszak?


Tévedsz....

Minden emberi csoport között vannak jók és rosszak !!!
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 dec. 28. - 17:46:36 10/10 Előzmény wukovsky
(809/1566)
Na jó én ebbe most ilyen mélyen nem mennék bele, pláne hogy sztem nem picit elmentél a tárgytól.
Viszont legyen elég annyi, ha már Jézus szavainál tartunk:
"bocsáss meg nekik Úram, mert nem tudják mit cselekszenek"
Ez egy remek gondolat, csak sajnos ez a felfogás akármennyire is nagy igazság rejlik benne, az emberiség bûnös, (Jézus talán úgy mondaná buta, eltévelyedett) rétegét csak úgy lehet megfékezni, ha saját eszközeikkel vágunk vissza nekik, s szó szrint kényszerítjük térdre õket.
Ha betörnek a lakásodba késõ este, és te otthon vagy, bólogathatsz is hozzá, de az a tényen nem fog változtatni, miszerint te valószínûleg (elnézést a kifejezésért de) meg..dö..glesz, a családoddal együtt (ha épp otthon vannak), sõt mérget vehetsz arra is, hogy még sok család fog így járni utánad.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 dec. 28. - 17:28:14 10/10 Előzmény Nemo Identitas Aquarius
(808/1566)
A Nácik között nincsenek jók, meg rosszak.
Akin ott a horogkereszt, gondolkodás nélkül megcsinálja ugyanezt egy zsidóval is. Szerintem sokkal kegyetlenebb az amit egy-egy fogolytáborban mûveltek a zsidósággal, mint amit most õk kaptak.
Azokban a koncentrációs táborokban végkimerülésig dolgoztatták, éheztették õket. Plusz a tudat hogy talán már a családjából se él senki.
Ehhez képest azok a nácik alig szenvedhettek pár pillanatig.

Nem tudom láttad-e ezt a 10 részes sorozatot pl
http://port.hu/az_elit_alakulat_band_of_brothers/pls/fi/films.film_page?i_film_id=43172&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_topic_id=2
kisbogáncs 2009 dec. 28. - 15:52:02
(807/1566)
Az olasz jeleneten tizedjére is szétröhögöm magam:))))