halkaja 2009 nov. 10. - 04:37:49 Előzmény drake123
(279/1559)
Ne keressen senki történelmi hitelességet vagy realitást egy Tarantino filmben. A Kill Bill reális? Persze hogy nem. De pont ez a jó benne. Aki nem fogékony az elvontra, a fantázia használatára az nézzen dukomentum filmeket meg Animal Planetet, de ne Tarantinot.
Szerintem egy magával ragadó film, jó pár elgondolkodtató rész van benne. Bár a premier plánban szétmetszett homlokos jelenetet nem az, inkább csak szörnyû...
Mike Myers-t a jelenete közepén azonosítottam be! Ügyes ez a Tarantino bácsi a szereposztásban is!
Nincs a régi klasszikusok szintjén, de azért bõven nem is egy "eccernézõs-film".
bandika+ 2009 nov. 09. - 12:51:10
(278/1559)
Szerintem zseniális film. Aki valami velõs/ nagyszabású/ történelmi/ dokumentalista stb. filmet vár, az csalódni fog, és ne is nézzen többet Tarantinot. Az õ filmjei más kategoriájúak, én imádtam, ahogy letért a "klasszikus" ösvényrõl. Aki ilyen mesterien rendez drámát (nekem pl. az elsõ jelenettõl hányingerem volt) és vígjátokot és groteszket és akciót, az elõtt le a kalappal.
gabriella59 2009 nov. 08. - 19:27:38
(277/1559)
Kivancsi voltam a filmre mert- ugyan a családom meglepetésére - szeretem Q.T. filmjeit. A forgatókönyv sokat igérõ, a kivitelezésbe ezúttal viszont sok hiba csúszott s sokszor mely át vontatottá a cselekmény. A karakter szereplõk kiválasztása viszont óriási, a szinészek alakítása tökéltes!
1/10
drake123 2009 nov. 08. - 01:52:34 1/10
(276/1559)
unalmas, vontatott, mondanivaló nélküli gyilkolászás... asszem ennyivel tudnám jellemezni, az egésznek semmi történelmi alapja.. gettolázadás... nemhiszem hogy ott sok skalpot szedtek, ez inkább ugy nézett ki mint valami furcsa kommandos akcio minden konkrét cél nélkül, az aproságokban volt elveszve az egész film, lényeges történés és mondanivalo nélkül.. németekre vadászo zsidok.. amerikai suttyo szétveri a német tiszt fejét, ugrál mint egy majom, a haverjai meg röhögnek.. hitlert lelövik egy moziban.. a csaj a hangja alapján évekkel késõbb felismeri a német katonát.. meg ahogy a végén röhögött a mozivetítõn mint valami részeg szellem, nemtom az egésznek mi volt a mondanivaloja, ha az hogy igen az amerikaiak is állatok voltak akkor nemtom ezt mér a második világháboruval kellett elõhozni, az emberek ugyanilyen állatok most is a közelkeleten, szerintem felesleges volt erre megint felhozni a világháborut, ha pedig az egészben valami beteges revansvágy van azokért amit a németek tettek az mégannyira szánalmassá teszi az egészet.
homlokba vésett horogkereszt.. szerencsétlent behívták katonának háborusdit játszani de azér ha már van is akkora mázlija hogy életbe marad, szivassuk meg alázzuk meg még, ez így igasságérzet terén elég hadilábon áll, és valoban az egésznek olyan a hangulata mintha Jézus rugdosna a keresztrõl, egy szo mint száz, szánalmas, és barbár film
szpal79 2009 nov. 05. - 22:10:54
(275/1559)
ez a film egy háború- és Amerika-ellenes film, és elég egyértelmûen rámutat arra, hogy nem lehet népeket, annak idején a németeket, most mondjuk az arabokat, örökre "megbélyegezni", hogy egyenruha nélkül is bûnösök maradjanak. Eléggé tabudöntögetõ a zsidó bosszú leplezetlen bemutatása is, és a film összességében az ember romlottságát mutatja meg, függetlenül, h. melyik oldalon is áll. A háború rossz dolog, make love, not war!
9/10
Bellavita 2009 nov. 01. - 00:27:14 9/10
(274/1559)
Bele-bele olvastam a hozzászólások tömegébe.Nem sok újat tudok írni a filmmel kapcsolatban, alaposan ki lett vesézve a téma és a film is. Tarantinos szarkazmus, túlstilizált figurák, sok-sok gusztustalan jelenet és fantasztikus színészi játékok -kicsit groteszk, amolyan Tarantinos stílusban, végletekig húzott párbeszédekkel, érzékeny témát feldolgozva (mely számomra nem ütött ki balul)- én élvezetem :-) A fentiekért 9/10.
10/10
offtopic
champeii 2009 okt. 26. - 11:13:43 10/10 Előzmény sonka
(273/1559)
A forgatókönyvvel mi a gond?

http://www.mymoviescripts.com/moviescript/inglorious-basterds.htm

Ha elolvasod, meglátod, hogy nem is olyan rossz. Sõt, majd felfedezed, hogy Tarantino rendezõi utasításai és a párbeszéd összjátéka félelmetesen jó :-) és ez a filmben tökéletesen átjön.

A magyar nyelvû forgatókönyv is cool, de az eredeti nyelv még érzékletesebb!! Csak ajánlani tudom!!
10/10
rzss 2009 okt. 24. - 17:47:57 10/10
(272/1559)
Pont az a zseniális benne, hogy az alakok túlstilizáltak. Épp ez a lényeg, hogy az emberekben az emlékek/benyomások nem igazi egyéniségeket õriznek, hanem csupán egy-egy jellemvonást, aránytalanul felnagyítva és ezáltal eltorzítva mindent. A film nem ténylegesen szól a második világháborúról sokkal inkább az mostani emberekben élõ klisékrõl.
Az utolsó metró meg egészen más mûfaj... annyi a közös a két filmben, hogy mindkettõben vannak színészek.
8/10
sonka 2009 okt. 17. - 23:44:11 8/10 Előzmény Planetarium
(271/1559)
Pedig nem ez a legjobb filmje Tarantinonak.

Sajnálom egyébként, hogy nem tud kilépni a Ponyvaregény árnyékából és egy kaptafára, az erõszak groteszk túlmagyarázására építi a filmjeit. Megnézném õt egy teljesen más jellegû filmben is. Egyébként ennek a filmnek a rendezése is 10 pontos, de a forgatókönyv meg újdonság hiánya miatt összességében én csak 8-at adtam rá.
Planetarium 2009 okt. 16. - 11:55:36
(270/1559)
moziünnepen láttam, hogy azt se tudtam, mirõl fog szólni, csak beültünk...
ellentétben a barátaimmal nekem nagyon tetszett. ez az elsõ Tarantino film amit láttam. elsõ sorból :D
10/10
h.tibi91 2009 okt. 14. - 19:57:33 10/10
(269/1559)
Szerintem nagyon jó kis film és én fixre veszem az Oscar jelölést, és talán még Tarantinonak egy Oscar is elég esélyes!
10/10
forg 2009 okt. 12. - 17:32:58
(268/1559)
Megnéztem, jó film, de azért mégse. Ennyi.
zampano 2009 okt. 12. - 16:52:59
(267/1559)
Te nem Tarantinót szereted, hanem azt a sematikus képet, ami kialakult róla a fejedben.
annoa 2009 okt. 12. - 16:27:41
(266/1559)
Én csak azt nem értem, hogy nem lehet a Tarantino filmeket nem szeretni, meg önmagában Tarantinot...
Imádom...:)
lambo83 2009 okt. 09. - 19:12:48
(265/1559)
Heló Mindenki!
Eddig nem voltam regisztrálva, bár minden héten feljöttem ide. Most muszáj volt... olvastam pár hozzászólást...
Sztem zseniális a film. Ha valaki azt mondja, hogy szar, akkor nem is értem, hogy mi kell neki ... tényleg. Állítólag lesz tripla X 3 majd nézegesse azt.
Nem hiszem el, hogy valaki a film elsõ jelenetére, vagyis párbeszédjére azt tudja mondani, hogy fos. Ha az egész film nem tetszett neki már akkor se mondja rá at hogy fos. Az a párbeszéd az elején sztem annyira össze lett rakva, hogy az tökéletes...
Már nem tudom ki, de gondolom többen is pöcsözték itt a színészeket. Hát nem tudom. Sztem Brad Pitt is tökéletesen alakította a nagyképû amerikait. A német tisztrõl már nem is nyilatkoznék, mert az egyszerûen hihetetlen volt.
10/10
norton15 2009 okt. 06. - 08:30:27 10/10
(264/1559)
"De én már csak ilyen sótlan vagyok, mert nem érzem a részletekben rejlõ jellemkomikumot, és a kikacsintást a baseball-ütõ mögül."

Na itt a lényeg.
10/10
Gabriella54 2009 okt. 05. - 22:35:02 10/10
(263/1559)
Azt hiszem, nem Tarantino feladata a nácizmus hátterének feldolgozása - ettõl a filmtõl pedig a legkevésbé sem szabad ezt elvárnunk. Vannak olyan filmek, amelyek ezt a problémakört alaposan körbejárják, elemezve a nácivá, illetve ellenállóvá válás okait.
A film az, ami: egy 21. századi amerikai elképzelése a II. világháborúról. Ezt pedig - legalábbis szerintem - tökéletesen vitte filmre.
A kétkulacsosságra millió példát találsz a történelemben, ez a film bevallottan NEM a történelmi hitelesség iskolapéldája.
ada1 2009 okt. 05. - 22:04:09
(262/1559)
en sem szeretem tarantinot, de ez a film tenyleg zsenialis, nem fogsz csalodni.
6/10
offtopic
Semprini 2009 okt. 05. - 14:51:52 6/10 Előzmény katie_chloie
(261/1559)
A Desperadóhoz annyi köze van Tartantinónak hogy nyúlfarknyi mellékszerepet vállalt benne, amúgy ízig-vérig rodriguez-film. Csak a korrektség végett.
offtopic
CrazyBoy 2009 okt. 05. - 14:49:18
(260/1559)
Volt itt egy ötlet: Jézus lemászik a keresztfáról és elkezdi aprítani a rómaiakat, meg akkor már gondolom a zsidókat is. Szerintem ilyen rambós, terminátoros egyveleg lehetne, kigyúrtan fejkötõsen, I'll be back!- én tuti megnézném:)