bigdawid 2009 dec. 11. - 19:23:07
(359/1559)
Ez a film egy rakás fos!!!!Egész filmben a náci detektív volt a legjobb.Ennyi!Unalmas vontatott eseménytelen.Rengeteg olyan elem volt ami a kill bill-ben is volt.Például a amikor németül beszél a rendezõ a nõje meg fordítja.stb.
Hohenstaufen 2009 dec. 11. - 18:21:59
(358/1559)
Már megint mellébeszélés-menedzsment, témaelterelés, alattomos taktikázás. Én egyetlen konkrét témára, a zsidó bosszúra idéztem Márai véleményét, akirõl gondolom mindketten jól tudjuk, hogy kiosztott az égvilágon mindenkit, ezért nevezik egyesek (szerintem hibásan, de legalábbis félreérthetõen) "antimindenes"-nek. Nem a jobboldaliságról általában van szó, és a konzervatív-keresztény Horthy-Magyarország hibáinak, bûneinek megítélésérõl, amelyeket az összeomlás pillanata (hiszen az idézett passzus 1945 tavaszán kelt) hangulatilag csak felerõsített.
Csak mosolyogni lehet, hogy a baloldaliak unos-untalan ezt az egy passzusát idézik (Fejtõ után persze), miközben a Márai-életmû egésze azért mégis csak erõteljes antikommunizmusról árulkodik. Már bocsánatot kérek, de nem szemtelenség baloldaliként egy ízig-vérig burzsoá íróra hivatkozni, akinek társadalmi rétegét a kommunisták annak idején halálos ellenségüknek tartották és a maguk módján bõven megritkították-ellehetetlenítették? És ugyan mikor ment Márai emigrációba, 1943-ban például? NEM! A kommunista éra kezdetén! Szóval ne keverjük a dolgokat. No de hagyjuk az irodalomtörténetet.
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 11. - 12:18:42
(357/1559)
Rám írtál, visszaírtam, majd nem teszem.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 11. - 11:52:50
(356/1559)
A filmet én nem kérdõjeleztem meg, csak van egy háttértartalma. És errõl folyt a vita, ami ha nem érdekel miért folytál bele :$
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 11. - 11:45:07
(355/1559)
Szerintem mostanra már kikristályosodhatott elõtted, hogy lesz@rom, halott emberek elmúlt történetei egy letûnt korból, a II. Vh.-t is leszarom, a németeket a szovjeteket, a japókat, amcsikat, a zsidókat.

Ez a jelen,a film jó.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 11. - 10:48:18 Előzmény CrazyBoy
(354/1559)
Na már most a szovjethadsereggel az én nagypapámnak más tapasztalatai voltak. Kocsmáros volt szegény, de a jobbik fajtából. Három szép nagy borospincéje volt, és jött a "dícsõ felszabadító" primitív vadállat vöröshorda, benyakaltak borból, olyannyira, hogy legyõzhetetlennek hitték magukat, majd pedig kirugdosták a hordókat, és belefulladtak a borba. Egy kedves idõsbb tanárom pedig elmesélt egy történetet, miszerint a piarista gimnázium szertárába berontottak, és a béka mellöl kiitták a spirituszt.


Na de, akkor térjünk vissza a lényegre, miért csak ilyen tizedes, meg a többiek stílusú filmek készülnek.

Vagy vegyünk egy durvább példát, ellenség a kapuknál.

Hogy kezdödik, fegyvert nem kapsz, de ha meghátrálsz mi magunk lövünk le.

Erre mondták azt, hogy a vörös hadseregben nagyobb bátorság kellett a vissza vonuláshoz, mint az elõre töréshez.

A film végére mégis megint azt hozták ki, hogy a mocskos németek, és a hõs oroszok.


Szóval még ez a legalja vöröshadsereg is jobb a németeknél. Ezt egy kicsit sem érzed íronikusnak.


És akkor egy szép példa a dícsõ amerikai hadseregrõl. Ryan közlegény, és a fantasztikus Vin Diesel, amikor a német felemeli a kezét, és kiabálja, hogy megadom magam, erre az a féreg lelõvi, mire a társa kérdõre vonja, hogy miért lõtted le, hiszen megadta magát. A válasz, áhhh, dehogy adta, csak mutatta, hogy nézd milyen szép tiszta a kezem, most mostam meg. A primitív mozi nézõ meg kacag egyet. Én nem kacagtam. Viszont, amikor a Schindler listájában Ralph megbocsájt a kádsuroló kissrácnak, aztán mégis lelõvi, na azon kacagtam, az tényleg vicces volt :D
9/10
ChrisTaylor 2009 dec. 11. - 10:45:48 9/10
(353/1559)
Ha nem haragszotok, én maradnék szorosan a film témájánal, és mint olyan meg kell mondjam, jól kidolgozott és feszült mozit sikerült Tarantinónak alkotnia. Nem vagyok Tarantino fan, de erõsen lekötött két és fél órára a film és a végig ott lappangó feszültség, jó volt, még ha csak fikció is. Mint megannyi film. 9/10
Hohenstaufen 2009 dec. 11. - 00:08:38
(352/1559)
Talán nem helyes beavatkozni a végzet eleve elrendelt forgatókönyvébe.
Hohenstaufen 2009 dec. 10. - 22:20:38
(351/1559)
Nos, hát ezért nem nézem meg ezt a filmet. A bosszú története nem érdekel.
Hohenstaufen 2009 dec. 10. - 21:46:53
(350/1559)
Talán nem árt idézni Máraitól néhány Napló-passzust a háború utáni évekbõl:

"... ez ma a közszellem; akit nem sütöttek meg Auschwitzban, annak nincs joga élni, utazni, nincs joga semmihez; ezek helyeslik a Bé-listát, mert „a zsidókkal is ugyanez” történt, s ha megmondod nekik hogy amit a zsidókkal csináltak, aljasság volt, de aljasságot nem lehet igazságtalansággal kiegyenlíteni, akkor reakciós vagy; ezek árulják meggyilkolt rokonaik és családtagjaik mártíriumát állásért, sápért és koncért; s az egész ország kezd nagyon fáradt lenni ettõl a hangtól és magatartástól."
"Az irtózat után, ami a zsidósággal történt, általában és nálunk különösen, meg lehet érteni azt a mély emberi sértõdöttséget, amely eltölti lelküket és idegrendszerüket. De ez a sértõdöttség igazságtalanságokra és olyan esztelen túlzásokra készteti õket, s olyan magatartásra, amiben felolvad a sértõdés borzalmas emlékeinek igaz oka, s már csak az indulat lobog, esztelenül, sárga lánggal, pusztítva mindent maga körül, s pusztítva végül önmagát."
"A zsidóság irtózatosan szenvedett és a megmaradt zsidóság egy jelentõs csoportja a szenvedések hatása alatt elvesztette lelki egyensúlyát: bosszút akar. Nem tudják, hogy a valóság nem tûri a bosszút. Nincs bosszú; csak igazság van. Az igazság megnyugvást szül, a bosszú csak bosszút szül, hetediziglen."
"A zsidóság. Két frontja van ma: egyik kapitalista, másik bolsevista; egyik a vagyonát védi minden áron, másik az életét. De mindkét tábor megegyezik abban az égõ, olthatatlan gyûlöletben, ahogyan a magyarság egészének vesztét kívánják. Nem igazságot és jóvátételt kívánnak, hanem bosszút, az elszenvedett, valóban irtózatos és kegyetlen gyötrelmek és veszteségek miatt, bosszút, hetediziglen, tekintet nélkül a nemzet egyedeinek személyes bûntelenségére, vagy felelõsségére. Egyformán kívánják, hogy pusztuljon el a nemzet, olvadjon be az orosz szovjetbe; ez a legkevesebb, amit kívánnak."
"A zsidókkal valamit kezdeni kell, mert ez így nem megy békésen: vagy csináljanak egy államot, ahová megtérnek mindazok, akik államéletre alkalmasak, vagy valami másféle megoldást kell találni..., de a világ ötezer éve mindig újra felfedezi, hogy nehéz együttélni egy emberfajtával, amely lelkében oldhatatlan lenézéssel és gyûlölettel eltelten él a befogadó népen belül és szövetséget köt minden és mindenki ellen, aki nem zsidó."
"A zsidóság nem múló, izzó gyûlölettel emlékezik a hitleri idõre, s ezt meg lehet érteni, mert a hitleri gaztetteket nem lehet feledni. De a zsidóság megmaradt rétege, – különösen azok az értelmiségi zsidók, akiket a hitleri tragédia elõl elvitt jósorsuk biztonságosabb tájakra, – ugyanakkor feltûnõen elnézõ és hallgatag egy másik gaztett, a bolsevista diktatúra gaztettével kapcsolatban. Ennek a türelmes elnézésnek nem lehet más oka, mint az, hogy a bolsevisták megengedik a zsidóknak a részvételt a maguk gaztettében, míg a nácik nem engedték meg. Mindinkább hiszem, hogy a nácik lelkes támogatást kaptak volna a zsidóságtól, ha megengedik nekik, hogy részt vegyenek a fasizmusban."
Hohenstaufen 2009 dec. 10. - 20:54:35
(349/1559)
Lám, míves magyar nyelvünk új idegen szóval gyarapodott: szájkarate. Nagyon érdekes.
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 19:41:52
(348/1559)
Persze ez már nem ha, hanem ha-ha.
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 19:32:29
(347/1559)
Ja, amúgy én is így gondolom, ha nem töketlenkedjük el a kiugrást, szemben a románokkal még össze is jöhetett volna.
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 19:25:57
(346/1559)
Megértem Rékucika, a háború, már csak ilyen kegyetlen dolgokat szül, de látod te is majdnem felnõttél, mindig van tovább:).
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 19:23:24
(345/1559)
Az meg a másik, a II.Vh. itt kifejezetten csak a történet kerete, pozitív hõsök nélkül.
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 19:22:14
(344/1559)
Azért idõvel a családi/egyéb tragédiákat fel kell tudni dolgozni, és át kell tudni rajtuk lépni. De van aki megragad Trianonnál és onnantól mindenki zsidó, meg tolvaj hazaáruló, aki nem koccint Nagymagyarországra, persze csakis borral. Közbe meg multinál dolgozik, és a tecsóba vásárol, birka sörmagyarok, meg az észosztás, ha egy deka akarat lenne csak egy tucatban is, már rég a levegõbe repült volna a Parlament. Marad a mécsesgyújtás Hitler/Horthy vagy éppen Szálasy képe alatt, a többi meg szájkarate.
10/10
Rékucika 2009 dec. 10. - 18:42:43 10/10
(343/1559)
Én szerintem igenis kell beszélni, mivel a családtagjaink ( SZERETTEINK)élték át ezeket a szörnyûségeket. Az én közeli rokonomnak megölték az apukáját, meg az anyukáját, mert egy szovjet katona beleszeretettaz anyukájába!
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 15:29:31
(342/1559)
Ebben nem tudom mi az asszociáció, de futja-futja köszönöm.
offtopic
umma 2009 dec. 10. - 15:25:27
(341/1559)
Látom, ennél bonyolultabb asszociációkra nem futja.
offtopic
CrazyBoy 2009 dec. 10. - 14:59:53
(340/1559)
Ez meg gyenge. Autocunnilingust ajánlok neked is cica.