Téma: Bella Martha

5/10
durumdara 2021 aug. 17. - 17:22:39 5/10
(7/7)
Hát igen... Sokkal lassabb és kevésbé amcsi stílus, mint az "Ízlések és pofonok".
S bár a hölgy igen jól adja a betokosodott, kényszeres embert, valahogy szétcsúszott a film a végére.


Elég hiteltelenné tette ez "megjelenik az apa és mindenféle papír nélkül elkéri a gyereket", illetve a "de mi visszamegyünk és visszakérjük" jelenetsor.
Azon túl nem is volt világos, hogy merrefelé tart a továbbiakban sorsuk, mert minden csak felvillant.



A hwi változat emiatt sokkal jobban tetszett, határozottan kidolgozottabb lett.
Elhagyták a necces és lassító részeket.

Amúgy az eleje jobban indult, csak valahogy a végére szétesett nekem...

Kicsit olyan ez, mint a Vanília Égbolt és az elődje. Kivételesen a remake szerencsésebben jött össze.
csincsilla72 2017 okt. 29. - 16:10:43
(6/7)
Ízlések és pofonok.
Zeta-Jones ripacs és hisztérika a szerepében, Gedeck antiszociális. Az utóbbi számomra sokkal szerethetõbb volt. Szerettem a lassú folyamatot, az összecsiszolódást. Nem unalmas volt, hanem szépen felépített.
3/10
koos 2014 nov. 06. - 08:21:54 3/10
(5/7)
az alkotók pechére készült belõle remake, ami kivételesen sokkal-sokkal jobb. nem csak a színészek miatt, hanem a storyban lévõ lehetõségek jobb kihasználása miatt. Mellesleg a fõszerepet játszó szinésznõ kb úgy játszott, mintha amatõr szinész lenne. Érzelmek és mindenféle szinészi eszköz nélkül. annyira nem rá szabták ezt a szerepet, hogy kínlódás volt nézni. egy percig sem tudta elhitetni, hogy egy munkáját szeretõ profi szakács. Az egész film rém lassú, unalmas, a pszichiáteres részek különösen eröltetettek voltak.
Az pedig a teljesene hiteltelen kategóriába tartozik, ahogy felbukkan az apa, aki elviszi, majd minden további nélkül visszadja a lányát. Egy gyreket nem lehet igy országok között adni-venni. Nem véletlen, hogy a remake-ben ezt a szálat teljesen ki is hagyták.
Folgore 2012 dec. 09. - 16:28:26
(4/7)
Gyengém ez a film. Tízet nem adnék neki, a kilenccel meg lehúznám az átlagot :)
6/10
momomo 2010 febr. 07. - 20:48:31 6/10
(3/7)
hm, hm.
szerintem nem volt rossz, de annyira nem is jó. a fõzés része teljesen elbûvölt, meg ahogy az egész kapcsolat alakult. a szakácsnõ is jó a filmben, ilyennek képzelek egy német szakácsnõt én is! : )

de kislány figurája viszont nagyon felszínesre sikerült, egyáltalán nem tetszett, és az egyik családból a másikba cipelgetése, teljesen irreális elem a filmben, ez ugyanis az életben marha bonyolult... 6/10 nálam!
xigaze 2009 febr. 19. - 12:24:43
(2/7)
Nekem nagyon tetszett. Eredeti nyelven néztem, nem tudom, hogy milyen a magyar szinkron, de biztos vagyok benne, hogy úgy is remek. Engem feldobott.
sveta 2009 jan. 15. - 11:38:04
(1/7)
Az amcsik ezt megcsinálták Aaron Eckhart és C. Zeta-jones fõszereplésével!
tipikus amcsi húzás.
Az eredetit nem láttam egyébként , de a leírás alapján ez ugyanaz a film, ill. az amcsi változat ennek mintha "klónja" lenne.