9/10
Bonnie 13 2018 aug. 06. - 21:33:22 9/10
(811/831)
Ő tanított meg zongoràzni és ő tanitott meg arra hogy mijen ha hiànyzik vki .
9/10
Bonnie 13 2018 aug. 06. - 21:24:58 9/10
(810/831)
Engem elgondolkoztatott a film és nem volt sztem nyàlas .Persze làttam màr ennél jobb filmet de sztem pont az tetszett benne hogy nem volt nyàlas csöpögős .10/8
Bruce Robertson 2018 ápr. 21. - 11:15:27
(809/831)
Zseniális!
1/10
DireStraits 2018 ápr. 21. - 09:11:45 1/10
(808/831)
Ritka szar, Fincher egyik leggagyibb filmje.
2/10
Trap 416 2018 márc. 16. - 17:14:57 2/10
(807/831)
A pátosz a nyál és az unalom szentháromságát alkotta meg David Fincher, a brilliáns Fight Club és a nagyon jó Hetedik rendezője, de a Holtodiglan vagy aJátsz/ma sem voltak rosszak tőle. Ez viszont gyötrelmes. 10/2
10/10
szookedorina 2018 febr. 04. - 18:00:59 10/10
(806/831)
10 pont
babolatt 2017 nov. 18. - 21:27:20
(805/831)
Újra és újra keresem ebben a filmben a mélységet, és a nagy, megváltó életigazságokat, de igazából egy teljesen átlagos love story, se több, se kevesebb.

Teljesen túlmisztifikált és felesleges benne a keresztben-öregedõs sztori.
A dramaturgia így is, úgy is ugyanaz:
fiatalkori, éretlen rajongásból lesz közös szerelem, ami nem mûködik, úgyhogy mindenki ennek a szép emlékével megy a sírba.
Láttuk már 2000 filmen, kevesebb félresikerült digitális trükkel.
Cate Blanchet-et amúgy szeretem, de semmi kémiát nem éreztem ebben a filmben vele kapcsolatban.
Akkor már inkább Tilda Swinton hagyott nyomot a melankólikus mellékszerepében.
10/5
10/10
Viharsziget 2017 aug. 23. - 13:48:59 10/10
(804/831)
Nos kérem szépen ez egy film, nem is akármilyen! Gyönyörû, szomorú, és elgondolkodtató! MESTERMÛ!
10/10
Bella vita 74 2017 ápr. 01. - 22:29:56 10/10
(803/831)
Már vagy tízszer láttam,és még mindig sírok rajta...,im`adom..10/10
10/10
Silmaril 89 2016 dec. 02. - 22:32:38 10/10
(802/831)
Érdekes,hogy én ezt a filmet 2-3 éve láttam elõször,úgy hogy véletlenül kapcsolgattam az adások között,természetesen 5 másodperc után látszódott,hogy ez egy kiváló film lesz,és be is teljesült.Aztán utánanéztem a filmnek,kérdezgettem az ismerõseimet és az értelmesebb rétegnek természetesen tetszett:) Nagyszerû rendezés,nagyszerû alakítások mindenki részérõl:) U 10/10.
Elolvastam pár hozzászólást itt,higgyétek el ez a film csak az egyszerû,nyers embereknek nem tetszik:)
10/10
Castia 2016 szept. 17. - 12:27:25 10/10
(801/831)
Az ötlet F. Scott Fitzgerald azonos címû novellájából származik.
Endrev 2016 szept. 17. - 03:15:29
(800/831)
Szuper film. Egyébként az ötletet a Star Trek Voyager 3. évad 21. részébõl vehették, az egy 1997-es epizód. :)
10/10
genyanett 2016 aug. 01. - 21:25:35 10/10
(799/831)
Jó film, nagyon jó. PErsze kicsit le van rugaszkodva a valóságtól, de ez nem dokumnetumfilm.
Meril 2015 júl. 31. - 14:09:56
(798/831)
Nekem csak félig meddig tetszett, volt egy két érdekesebb szituáció, gondolat ami megfogott. Bár nem mintha annyira eredeti lett volna ha belegondolunk, mert ez a téma a valamilyen mássággal, már sokszor ellett játszva. Ugyanakkor mégis volt benne valami egyedi, valami egyszerre humoros és komoly...aztán telt múlt az idõ, egyre hosszabbnak, vontatottabbnak éreztem, de nem is ez volt a legnagyobb baj a számomra. Film második felétõl valahogy nagyon tragikomikussá vált, Persze a film elejétõl van egy ilyen vonulata a filmnek de ez késõbb nagyon érzõdött. Viszont ezt nem tudom, hogy a filmnek köszönhetjük vagy a katasztrófális magyar szinkronnak. Itt Cate Blanchett magyar hangjára gondolok elsõsorban. Szerintem ebben a filmben ez a szinkronhang iszonyatosan irritáló, vagy egyszerûen túl lett játszva. Kicsit egy béna vígjátékhoz vagy egy brazil sorozathoz illet nekem, számomra elég nagy csalódás volt. Azért végül csak befejeztem, és ki kell mondjam valóban kissé hosszú lett ez a félig meddig, komolynak ill. humorosnak szánt film.
9/10
Mydgard 2015 máj. 01. - 01:06:25 9/10
(797/831)
Szep film, nekem nagyon tetszett. Teljesen ertelmetlen osszehasonlitani a Forrest Gump-pal, ez egeszen mas, ez egy muveszfilm.
1/10
makovecz1972 2015 jan. 09. - 16:31:35 1/10
(796/831)
elég gyenge film!
offtopic
Edmond Dantes 2015 jan. 09. - 11:09:26
(795/831)
OFF
Olykor én is benne felejtem a megválaszolandót...számomra szinte reklám: enyémet kétszer lehet olvasni, kétszer lehet olvasni :o)
Néhány kieg. elõzõdhöz.
Polgárpukkasztás: volt létjogosultsága, ezzel magamat is korrigálom némileg. A korszak: generációs robbanás, beat, hippik, "neo"-elidegenedés, diáklázadás/1968, Woodstock, értékválság (ami persze mindig volt-van, de akkor=50/60-as évek erõsebben), két világrendszer éles szembenállása stb.
Ady-hasonlat: sztem itt (kissé?) sántít. Más kor, más mûfaj, nyelvi okokból csak hazai fogyasztásra alkalmas és azért õ a kor mûveltségi szintjéhez mérten ismert és elég széles körben elismert is volt itthon.
A nyitottság sztem tanulható v inkább úgy mondanám: fejleszthetõ és normális esetben fejlõdik is. Egy tízéves nyitottsága nem (lehet) azonos egy 20, 30,40...stb évesével. Megjegyzem, számos esetben fordított folyamat is lejátszódik: vki 10-20 évesen nyitottabb mint késõbb és/vagy késõbb mást ért "nyitottságon"...és/vagy szembe megy vele, akár saját fiatalkori önmagával is...
Brokeback topik: ugornék. Kedves jóakaróimat megkímélem a további fáradozástól. (Max. privátban)
Igen, vannak "örök" értékek, ám minden mûvészeti ág,mûfaj, minden korban másképpen látja és láttatja ezeket. Az elõadómûvészet pedig még ezen belül is spec. mûfaj,a film és a filmes nyelv pláne. E fórumon is (színházi rovatban különösen) gyakori vita folyik arról, helyesebb-e X klasszikust az eredeti felfogásban játszani (mi is az?), meddig mehet el a mai fordító/rendezõ/a produkció az (át)értelmezésben stb. Konkrét példák: ld. ott, nem akarok túloffolni itt.
Alföldi: dettó, ld. hszaimat az õ és egyes produkciói topikokban, itt és most nem ("Brokeback-szindróma" okán)
A felsorolt maiakat nem egyformán ismerem, Hartleyt és Malickot egyáltalán nem, de ha már nevesítünk, hadd tegyem hozzá...nem, mégsem sorolom, de legalább egyet tényleg: Tarantinot, oké? :o)
A régiek közül meg hadd vegyek ki egyet a felsoroltjaidból: Fellinit. Valahogy nekem õ más (volt). Õ örök. Vagy ha múzeum, hát akkor õ olyan, mint a Mona Lisa a Louvre-ban. (Amit szintén trendi "utálni".) Number 1. Sznob lennék?
Edmond Dantes 2015 jan. 07. - 15:08:31
(794/831)
OFF
Az ún. mûvészfilm kategóriája sztem átalakult. Az olasz (neo)realizmus nagyágyúit, a francia újhullám "halhatatlanjait", Kuroszava, Bergman és számos más filmes legenda-guru alkotásait lehet csodálni, sokaknak tán szeretni is, de közhelyesen/semlegesen: más lett a világ. A sok/szor valós cselekmény nélküli, sehonnan-sehová-nem-tartó, követhetetlenül átvitt (vagy éppenséggel polgárpukkasztóan semmilyen) értelmû, a nézõk döntõ többsége számára megfejthetetlen jelentésû, öncélúan -ahogy anno mondták- "lila ködbe" burkolózó, ám filmesztéták, filmzsûrik által agyondicsért, agyondíjazott alkotások a maguk idején tán pont a fent felsoroltakkal fejezték ki "mûvészi mondanivalójukat", ám mára helyükre kerültek: a (film)múzeumba. Minden érdeklõdõ beszerezheti, megnézheti, szeretheti mindahányat. A mai értelemben vett "mûvészfilm" a szó jó értelmében szórakoztat, szélesebb közönségigényt elégít ki, cselekményes (horribile dictu!) és hasonlók. Nem "csak" Hollywoodban, de Cannes-ban, San Sebastianban, Velencében, Berlinben stb is, ha így világosabb vagyok. Hogy miképpen? Innentõl válik izgalmassá a dolog. Forgatókönyv dolga, rendezõ/színészek dolga, közönség dolga, ítészek dolga...ízlés dolga.

ON
Ez a film sztem egy jelentõs író mûvén alapuló, jelentõs rendezõ által rendezett érdekes, hogy stílszerû legyek: k ü l ö n ö s mûvészfilm. Véletlenül elég sok Fincher-filmet láttam, a maguk módján, igen, többségük és mai értelemben mûvészfilm. Csak nem úgy, mint régen. Nekem a Holtodiglan volt az elsõ Fincher-csalódásom, amint meg is írtam ld (49) ott. Lesz még jobb is, reméljük.
nandelecki 2015 jan. 06. - 10:57:18
(793/831)
Leginkább a technika fejlõdése az érdekes. Hihetetlen, ahogyan képernyõn prezentálják a karakterek fiatalodását/öregedését a számítógépek erejével. A film elsõ kétharmada határozottan unalmas, a végkifejletre mégis nagyon kíváncsi voltam. Az utolsó harmad egész jó volt, itt-ott kissé túlzott szerelmi pátosszal, ami nem igazán zavart. A cselekmény mellékszálainak helyenkénti kapitális hibái lefelé húzzák a filmet. A fõ mondanivaló az elmúlás, ami örök érvényû, és mindenkit foglalkoztat, ezért talán kicsit jobban kihangsúlyozhatták volna. Kicsit átcsap csöpögõ szentimentalizmusba, a szélesebb spektrumú fogyaszthatóság miatt. Egyszer mindenképp érdemes megnézni, leginkább a film utolsó ötven perce miatt. Túlértékelt, túl szájbarágós, túl hálivúdi, de valamiért tetszett is. 6/10.
1/10
southwind 2015 jan. 05. - 22:41:20 1/10
(792/831)
ritka unalmas film