dunekatalon 2009 dec. 21. - 10:54:52 Előzmény minerva9
(33/173)
A Berlin Felett az ég az eredeti mû. Az angyalok városa egy gagyi amerikai nyáltenger.Az nem a film hibája, hogy te nem érted!
Redfield 2009 nov. 24. - 03:27:35
(32/173)
Jó film, nagyon költõi, és fix, hogy az Angyalok városánál jobb, de azt hiszem, egy kicsit mást is vártam annak fényében. Fõleg a befejezéstõl. A rendezés azért emlékezetes, és erõsen idézhetõ, de ennyi.
8/10
1/10
Beyond silence 2009 nov. 07. - 21:12:04 1/10
(31/173)
Elmormolnak pár értékelendõ gondolatot, de mint film meglehetõsen nehezen élvezhetõ volt számomra.
minerva9 2009 jún. 16. - 11:26:01
(30/173)
Elkezdtem nézni de nagyon csalódtam benne,mert ha már lassu film akkor legyen már olyan érzése az embernek mintha koreai filmet nézne,de hát nem,szóval nagy foss az egész..az angyalok városának a nyomába sem ér,a körme alatt sincs..
wim 2009 máj. 19. - 22:19:49
(29/173)
Magyar szinkronnal kezdtem elõször nézni, és nem bírtam tovább kb.15 percnél. Aztán késõbb nekiduráltam magam, végignéztem, és még mindig nem értettem, mitõl kultfilm. Engem legjobban a korabeli Berlin hangulata, a koszló plakátok, az underground világa fogott meg. Az alapötlet jó, de általában naivnak és modorosnak éreztem a kivitelezést. És bármennyire is szeretem Bruno Ganzot, nem tartom jó választásnak.
Aztán megnéztem németül is. (Igen kitartó vagyok.)Úgy már tûrhetõ volt. Lehet, hogy röhejes akcentussal beszélnek, mint írta valaki, de azt szerencsére nem érzékelem. Szóval én nem ajánlom a magyar változatot senkinek sem. Ja, egyvalami tetszett: a dalválasztás (From her to Eternity!)- ez ugye, nem véletlen.
zaphír256 2009 máj. 18. - 22:54:52
(28/173)
Gyönyörû film...
Hát,megtaláltuk,honnan jött az Angyalok városa alapötlete(ami mellesleg egy spanyol film remake-je legjobb tudomásom szerint,dehát az amerikaiak ritkán találnak ki újat).
Az egész ötlet Peter Falk-al zseniális,ahogy maga a film is. Nagyon szeretem.Elképesztõ filmnyelvi megoldások vannak benne. Tudott valamit ez a Wenders...:D
joystick 2009 márc. 05. - 12:51:36
(27/173)
Hát ez az a film amit többször fogok megnézni, és az a film amit nem fogok elfelejteni!!!
Mestermunka!
One 2009 febr. 11. - 20:42:35
(26/173)
Megvan végre.
Minden második nap meg fogom nézni.
:-)
offtopic
efes 2008 szept. 13. - 10:44:50
(25/173)
Nem teljesen más, hiszen Az angyalok városának fõcímén is jelzik, hogy remake, (A berlin fölött az ég alapján, vagy ilyesmi?). Ez az, ami okot ad a fanyalgásra. Másolat, ráadásul hamis és rossz.
10/10
critixx 2008 szept. 13. - 09:40:48 10/10
(24/173)
Nagyon jó film, az amerikai remake-t sem nevezném pocséknak, dehát teljesen más a két mû. Az eredeti egy mûalkotás, az Angyalok városa pedig egy egyszerû hollywoodi melodráma.

"Ajánlott olvasmány":
http://critixx.blog.hu
oldindianboy 2008 júl. 21. - 09:56:20
(23/173)
Szerintem se rossz film az Angyalok Városa, de olyan a viszonya a Berlin fölöttel, mint az undergroundnak a mainstream-mel.
Természetesen a Berlin az underground!:)
Mélyebb, költõibb, mûvészi (és nem mûvészies), nehezebben emészthetõ, de pont ezért idõtálló!

De ez esetben ne olyan remake-re gondolj, mint a Szigorúan piszkos ügyek/A Tégla esetében, amikor is szinte egy az egyben átültették a zseniális ázsiai filmet hollywoodira!

Itt nem ugyanaz a sztori, mint az Angyalok Városában, csak az alapkoncepció egyezik meg.
Amúgy az Angyalok Városa stáblistáján Wenders neve is az írók között szerepel!
oldindianboy 2008 júl. 21. - 09:26:44
(22/173)
A Berlin fölött az ég nem egyszerûen egy film.
Sokkal több annál!
Egy összmûvészeti remekmû!
Nem csak mint film kimagasló, de komoly irodalmi és zenei értéket is képvisel.
Egyébként a történelmi közeg és a kor (még állt a berlini fal) miatt van egy plusz lelki töltet is a filmben.
Az underground mûvészetek kivirágzása: graffitik, alternatív rock/new wave klubok népszerûvé válása.
Wenders szociológiai szempontból is hatalmasat alkotott ezzel a remekmûvel!
Egyébként az Angyalok Városa szerintem nem nevezhetõ egyértelmûen remake-nek.
Ugyanis csak az alapkoncepciót vette át, meg legfeljebb azt, hogy itt is, ott is van egy N.C. monogrammú szereplõ.
Itt Nick Cave, ott meg Nicolas Cage...:)
Ha már Nick Cavenél tartunk, érdemes a film megtekintése után meghallgatni Nick Cave and the Bad Seeds: No More Shall We Part címû albumát, ami minden idõk egyik legszebb, legintimebb, legbensõségesebb lemeze.
Komolyan mondom, hogy ez a dalcsokor képes fokozni a film amúgy is frenetikus hangulatát!
És még valami: Peter Falk.
Lehet, hogy sokakat meglep, hogy szerepel ebben a filmben, hisz szinte mindenki Colombo-ként gondol rá.
De ne felejtsük el, hogy az öreg több Cassavetes filmben is szerepelt, és egy kiváló színész.
Ebben a filmben is brillírozik!

Végül pedig egy adalék a magyar nyelv sokszínûségéhez, szépségéhez: nem véletlenül írtam az elején Berlin fölött az ég címet.
Ugyanis több helyen is így szerepel a film címe, többek között az odeon.hu-n is.
Végül is 2 betû a különbség, de nekem valahogy szebben hangzik a cím a fölöttel, mint a felettel, ezért ezt a verziót részesítem elõnyben.:)
10/10
Miki1900 2008 júl. 19. - 12:15:42 10/10
(21/173)
Ez a film szenzációs. Fõleg a zenéje! Amikor meghallottam a zenéjét elõször, mikor az angyalok a könyvtárban vannak, akkor hihetetlen érzés jött rám. akármilyen hülyén is hangzik.

németül néztem és nagyon tetszett, pedig én nem szeretem hallgatni a német nyelvet.
Nem láttam a jenki verziót, de látatlanba megmondom: ennek a nyomába se érhet.
Ganz, Falk és a szõke hosszúhajú angyal nagyon jól játszott.
Sajnálom,h nem írtam ki magamnak
Johnos 2008 ápr. 27. - 09:53:08 Előzmény katalinci
(20/173)
Kedves Katalinci!

Nekem megvan a film; német nyelven, magyar felirattal, 2 CD-s, avi formátumban.
Szívesen kiírom és eljuttatom.
Mivel ritkán látogatok el ebbe a fórumba, megadom egy másik elérhetõségemet.
E-mail címem: johnos@freemail.hu
A levél címe lehetõleg a "Berlin felett az ég" legyen. ;-)

Kellemes Hétvégét!
Johnos.
zsear 2008 ápr. 26. - 01:46:15 Előzmény katalinci
(19/173)
Életem legszebb, legjobb filmje...talán eddig ez a film volt úgy igazán velõtrázóan hatással rám.

Próbálom énis megszerezni...magyar szinkronnal, mert úgy néztem elõször
katalinci 2008 ápr. 10. - 09:10:24
(18/173)
Sziasztok,

Én évek óta szeretném megnézni ezt a filmet, de nem sikerült fellelnem sehol:-(
Ha valaki tud segíteni, azt megköszönném!
PSc 2007 dec. 17. - 18:20:30
(17/173)
Bébé!
Küldtem egy levelet a belsõs fiókodba!
k11zoltan 2007 nov. 10. - 20:27:25
(16/173)
Hát elég nagy csalódás volt. Az angyalok városát tartom jobbnak...
verdeleth 2007 szept. 01. - 12:45:09
(15/173)
szerencsére nem láttam a remaket, de nem is akarom Ez a film pedig maga a csoda, a legmélyebb film ami az életrõl, annak céljáról és az emberek érzéseirõl készült Akkora életigenlés van ebben a filmben, hogy az embernek összeszorul a torka Felejthetetlen
Somo 2007 aug. 30. - 10:13:33
(14/173)
Kedves Bébé!

A Berlin felett az ég dvd-változata engem is nagyon érdekelne. egyik kedvenc filmem és megszerezhetelen. kérlek írj: somogyi.laszloving.hu. köszönöm, Somo