ladybug 2007 ápr. 09. - 10:50:16
(13/173)
Szia Bébé!

Már nagyon régóta próbálom megszerezni a filmet, de eddig még nem sikerült. Mind a kettõ verzió érdekelne. Meg tudnád nekem írni? Természetesen kifizetném, vagy ha van valamilyen film amit keresel, és esetleg nekem megvan, akkor üzletelhetnénk;)

Elõre is köszi.

Ladybug.
zszoltan 2007 márc. 17. - 18:27:05
(12/173)
Én még nem láttam, de azok után, amit mondtatok, szándékomban áll megnézni. Ha tényleg nem közvetítette az Agyalok városa az üzenetet, az sajnálatos. De maszat-nak abban igaza van, hogy a 'megfelelõen széles tömegekhez eljutattni' csak megfelelõ formában lehet a mondanivalót. És ha ez a forma egy amcsi film két sztárral...

Például hiába a Ryan közlegény hatalmas mondanivalója, azt hányingerrel küzdve nem lehet kimazsolázni belõle. Tehát nem ajánlhatom egy olyan embernek, aki a vértõl elájul. Vagy pusztán nem bírja a háborús filmeket.
De ugyanígy hiába szidom A Gyûrûk Urá-t, hogy a film szinte semmi tartalmat nem adott át a könyvbõl, ha egyszer vannak olyan befogadók, akik életükben összesen nem fognak 1000 oldalt elolvasni. De talán nekik van a legnagyobb szükségük arra a 'szinte semmi'-re...
Évike1 2007 márc. 01. - 20:18:21
(11/173)
Szia ismeretlen .)
Jársz néha erre? .)
BVV 2007 febr. 15. - 16:44:25
(10/173)

Kedves Bébé, én szeretnék egy ilyen dvd-t, megoldható?
Évike1 2007 febr. 04. - 09:04:08
(9/173)
Szió :)
Én is nagyon szeretném megnézni!Tudtok segíteni?
Köszönöm!
amatõr 2007 jan. 18. - 23:27:42 Előzmény maszat
(8/173)
Én a hálivúdi feldolgozást láttam elõször, az tetszett, romantikus pityergõs filmecske. Áldom és átkozom is a sorsot, hogy elõbb láttam az amcsi verziót. Áldom, mert ha azt nem látom, errõl lehet, nem is hallok, és nem nézem meg. Átkozom, mert mert az amcsi verzió miatt ez már nem az újdonság varázsával hatott rám, és így kicsit csökkent ez élmény, és ha belegondolok, milyen lehetett volna...
No mindegy, szép film, vannak jelenetek és nõk, melyek a feldolgozásban jobbak, mint ebben, de az alaphangulata ennek magávalragadóbb, é sokkal mélyebb tengerentúli társánal, mely csak karcolja a felszínt, ám mégis szórakoztató.
maszat 2006 dec. 24. - 16:00:55
(7/173)
Vegre vita van :)
maszat 2006 dec. 16. - 16:36:59
(6/173)
Szerintem az amerikai valtozat is jo. En is elobb azt lattam. Akik nem szeretik az olyan filmeket, amik 1.5-2 oraba tobb mindent suritenek ("muveszfilmek"), mint egy halivudi film, akkor annak en nem ajanlom az eredetit. Az amcsi valtozatnak koszonheto, hogy az az uzenet, amit Wim Wenders remek filmjevel atadott, szelesebb korbe eljuthatott.

Amugy kikolcsnozheto VHS-en az Odeon-bol. A Corvinos Odeonban sajnos elhasznalodott a kazetta (azt igertek potolni ogjak), a Puskinos kivalo minosegu (szinkronizalt). <a target="_blank" href="http://odeon.hu/kat.phtml?id=68" title="http://odeon.hu/kat.phtml?id=68">odeon.hu</a>

Hirtelen valamiert olyan jo kedvem lett...
marmyk 2006 szept. 22. - 08:36:49
(5/173)
Tudtommal, nem jelent meg DVD &#8211;én itthon, és nagyon még én se találtam. Bár biztos fellelhetõ egy-két helyen csak jobban utána kellene nézni. Nem értem miért nem adták még ki, mert Wim Wendersnek jó pár filmje kapható itthon, ráadásul az olcsó 1000 Ft-os kategóriában. Ami biztos, hogy a pesti Örökmozgó minden évben kb. kétszer vetíti. Most volt pár hete úgyhogy a mozira sajnos várni kell. Bár lehet érdeklõdni érdemes, hátha elõveszik. Mindig teltházas a vetítés.
lungyuk 2006 szept. 22. - 00:01:59 Előzmény marmyk
(4/173)
hali,meg tudná mondani valaki honnan tölthetném le ezt a filmet?barátnõmet nagyon érdekelné.most már asszem engem is:)
marmyk 2006 júl. 13. - 15:49:43
(3/173)
Fúúú és mennyire rossza az amerikai feldolgozás. Voltam olyan szerencsétlen helyzetbe hogy elõször az amerikai változatott láttam és utána az eredetit. Mit csináltak vele az amerikaiak? Lazán 100 év egy lakatlan szigeten érte nekik. Ez a film nálam bekerült az alapok közé. Peter Falk hatalmas benne. Meg a narráció. Csak eredeti német hanggal szabad megnézni. Szinkronosan szigorúan tilos. (Bár nem tudom hogy leszinkronizálták-e.)
mzsx 2006 júl. 13. - 13:02:33 Előzmény akkika
(2/173)
Igen, legalábbis ezt gondoltam kb 17 éve, amikor elõször láttam. Aztán egyszer megnéztem Berlinben is. Döbbenetes módon a németek végigröhögték, fõleg Marion nem túl elegáns dialektusát. Akkor már feltûnt a piros kosztümös szõke nõ tûsarkúban. Nick Cave koncerten disszonanciája is. Azóta nem tudom kamaszszemmel végignézni, valami összeomlott bennem.
10/10
akkika 2006 jún. 19. - 16:23:45 10/10
(1/173)
Hú, gyerekek, sírnivalóan szép ez a film.
benne van nálam a top5-ben!
És ahogy columbo végülis önmagát alakítja...