Téma: Black Panther

10/10
beubhd 2018 jún. 13. - 07:53:16 10/10
(22/82)
Számomra kellemes meglepetés ez a film. Nagyon tetszett és igazából meglepett a port.hu-s értékelése. Bezzeg az ezerszer lerágott csont Bosszúállók az jó a népnek. :D Én nem bánom, hogy néha jön egy üde színfolt a Marvel filmek közé... és az, hogy valaki azt kifogásolja, hogy feketék játszanak a filmben kritikán aluli. :D 10/10
5/10
Hegyirabló 2018 jún. 13. - 00:19:24 5/10
(21/82)
Az nem zavar, hogy ez egy néger film, az sokkal inkább, hogy borzalmas.
3/10
Dolphus Lundgrennus 2018 jún. 10. - 01:11:34 3/10
(20/82)
Rettentő gyenge eresztés...silány nigériai film amerikai köntösben.
1/10
Trevor Belmont 2018 jún. 06. - 17:04:52 1/10
(19/82)
7/10
Viktor6665 2018 máj. 15. - 22:51:44 7/10
(18/82)
A film lezárásában elhangzott beszéddel egyetértek. De a film nagy részében nem ez az üzenet jött át.
1/10
Kissbazsa 2018 ápr. 12. - 19:49:53 1/10
(17/82)
Ez nem film, hanem fos... röhej a 6.3 port.hu értékelés.
6/10
sorozatneked.hu 2018 ápr. 01. - 00:33:42 6/10
(16/82)
6/10

Tényleg nem volt egy erős Marvel film, de egy olyan történetet, szuperhőst mesélt el, akit eddig nem ismertem. A helyszínek és a ruhák jók voltak, de a történet meg a verekedés néhol eléggé gyengére sikerült sajnos.
1/10
István Pityu Herczeg 2018 márc. 21. - 17:17:56 1/10
(15/82)
Ennyire nincs a feketéknek történelme, hogy ilyen wakanda szerű kamu királyságot kell kitalálni?
8/10
beo71 2018 febr. 25. - 12:23:03 8/10
(14/82)
Talán az zavart meg, hogy egy tini bele lihegte a fülembe : ez MINDEN IDÕK LEGJOBB Marvelje ! Gondoltam, akkor ezt nekem mindenképpen látnom kell. Háát. Gondolom a jó kis niga zenék annyira betaláltak a lelkemnek, hogy más dolgokra már nem tudott odafigyelni. Látványos, zajos, põrgõs....mondjuk szinészi játékot nem találtam benne. ( Értem én, hogy képregényfilm nem az Oscar-dijakra hajtó müfaj, de láttam már néha szinészetre emlékeztetõ alakitást ilyen muviban is.) Rendben volt tulajdonképpen, még szórakozni is tudtam rajta, de azért ne ájuljunk el.
...és a legnagyobb kritika : teljes mértékben kihagyható.
7/10
caseyjones 2018 febr. 25. - 10:28:33 7/10
(13/82)
Nem tartom a legjobb Marvel-filmnek, de nem volt rossz egyáltalán. A fõszereplõ átlagos volt, inkább a Michael B. Jordan által megformált negatív szereplõ volt kiemelkedõ. Andy Serkis karaktere szerintem egy kissé idegesítõ volt, de a színész jól játszott.

Ami nem tetszett, az az animáció. Szerintem néhol lehetett volna jobb is. A csatajelenetek, a harcok, jelmezek viszont pompásak voltak, illetve a kamerázás, a csodás helyszínek is rengeteget dobtak a filmen.

10/7
izom 2018 febr. 24. - 14:36:39
(12/82)
Ekkora bevétel nem érdemelt meg ez a film,de ha megnéznék kikböl ál a nézõközönség már eggyértelmübb lehetne,igaz s.ar dialógusokbál más marvel filmnél sincs hiány de ez a film viszi a primet,azért gratulálok a sikerhez.
3/10
Sinnerman 2018 febr. 23. - 23:37:28 3/10
(11/82)
Ez egy szépre megcsinált, elég rossz film.
Negatívumok:
- A monológok, dialógusok fájdalmasan rosszak, súlyosbítja a béna szinkron - ha pisztolyt tartanának a fejemhez, és még egyszer meg kellene néznem, T'csak annyit kérnék, hogy eredeti nyelven, ha lehet!
- A fõbb karakterek közül nem egy kidolgozatlan, és ezért karikatúraszerûen elnagyolt, pl. maga a kritikákban agyondicsért fõgonosz (!SPOILER: kisklambó a gettóból, aztán elit egyetemista, majd szuperkommandós gyilkológép, amúgy egy áruló kölkébõl seperc alatt trónvárományos, miután becipel egy tetemet a zöldhatáron; a Párduc húga meg egy tinizseni, aki egyszerre akkora feltaláló, mint Q a James Bond-ból, meg kb. az ország ipari-technológiai tótumfaktuma, de látható apparátusa amúgy nincs - mégis mennyi ideig tartott ezeket kitalálni? SPOILER VÉGE!)
- Néhány jelenetnél nem tudtam eldönteni, hogy a színész volt béna, vagy a vágás volt elkésett/ütemtelen.
- A kimunkálatlan karaktereket nem is lehet eljátszani, nem nagyon volt emlékezetes színészi pillanat.
- A tanulságot a szádba rágják.
Pozítívumok:
- A zene nekem bejött
- A film miliõje helyenként érdekes, a kosztümök jók.
Mindent egybevéve az eddigi leggyengébb Marvel-film, amit láttam, ez az elsõ amit nem csak hogy untam, de helyenként kimondottan idegesített,miközben néztem (az új Pókember filmen kívül azt hiszem az összes megvolt) 10/3.
domo.robi 2018 febr. 21. - 19:16:05
(10/82)
*** SPOILER ***

Fekete Párduc vs. Afroamerikai Párduc

Szavannák, fekete nõk, ó-ó-ó Afrika - énekelte hajdan a Kft. együttes, egy csomó olyan vicces és bárgyú mondat kíséretében, amelyeknek semmi, de semmi közük nem volt a valódi Afrikához. Ennek ellenére sokan még a mai napig is élvezettel éneklik ezt a dalt, fütyülve rá, hogy mennyi köze van a valósághoz. A Marvel is hasonló úton indult el, szuperhõsös meséit is túlszárnyaló fantáziával jelölte ki a Föld bolygó technológiai bölcsõjét a lehetõ legváratlanabb helyen: Afrikában. A Wadmacska nevû egzotikus ország wezetõje egy cicafiú, akinek T'Családja körül bonyolódik a T'Cselekmény. Ha walaki nem akar túl sok történetet fejben tartani, akkor mondhatja, hogy az Oroszlánkirály története lett megvariálva egy kicsit Zordon bácsi eltitkolt gyerekével, aki gettómilliótlanként tengõdik a nyugati kultúrában, miközben T'Családja fuldoklik az aranyban és a technológiában. A frusztrált gyerek persze bosszút esküszik, és hamarosan kezdetét weszi a pánter és a pánterrorista harca, amely kb. el is tart a film wégéig.

A történet legnagyobb T'csavarja, hogy a bevándorlástól is félõ(!) gazdag afrikaiak álcahálót húznak a civilizációjuk fölé, nehogy benézzenek a szakadt nyugatiak, és irigykedni kezdjenek. Késõbb megenyhülnek, és Kaliforniában nyitnak egy Africa for USA segélyközpontot, ahol technológiával látják el az ájfontól megcsömörlött szegény amerikaiakat. (Egyébiránt az álcaháló különös módon meghekkelhetõ: igen gyakran átengedi a félkezû és/vagy robotkezû embereket - a filmben 3 idegenbõl 2-nek hiányzott az egyik keze. (ha nem láttad a stáblista utáni jelenetet, akkor nem fogod érteni...))

A filmet óriási érdeklõdés elõzte meg: ez az elsõ fekete (afroamerikai) szuperhõsös film (nem), vagyis ez az elsõ fekete (afroamerikai) szuperhõsös Marvel film (nem), vagyis ez az elsõ olyan film, amit fekete (afroamerikai) rendezõ készít fekete (afroamerikai) közönségnek (nem). Ehhez képest én észre sem vettem a szereplõk bõrszínét. Mint ahogyan régen sem vettem észre a Jackie Chan filmekben azt, amikor színtiszta kínai szereplõi voltak. Így jártam, sajnos a kultúrrasszizmus vagy az antikultúrrasszizmus, vagy a kultúrantirasszizmus nem talált fogást rajtam.

Azt azért megjegyzem, hogy az én értelmezésemben a fekete párduc és az afroamerikai párduc küzdött meg a filmben. Egyikük, az autentikus afrikai fekete, másikuk az Amerikában felnõtt, de a nyugati kultúra ellen fordult afroamerikai emberjogi harcos. Mondanom sem kell, hogy tetszett, amikor a fekete párduc nyert, jobb világnak tartom azt, ahol büszke feketék járnak-kelnek, akik a nyugati kultúra felvirágoztatását is segítik, mint azt a világot, ahol sértõdött afroamerikaiak úgy harcolnak a jogaikért, hogy közben mindent le akarnak romolni maguk körül...

Jó film, nem volt unalmas, jól illeszkedik az elõzõ és következõ Marvel filmek közé :)))
8/10
1/10
Kissbazsa 2018 febr. 20. - 17:52:57 1/10 Előzmény filmsomnia.hu
(9/82)
Ezt ön komolyan így gondolja? Különbség van egy téma felvetése és egy jó film elkészítése között. Ez a téma napjainkban egyszerûen divat. Tapsot lehet kapni érte. Ettõl még nem lesz a film jó. Õszintén gondolkodóba estem az egyre másra megjelenõ kiváló kritikák miatt amelyek mintegy elnyomják a realista, hétköznapi véleményeket. Például ebben az esetben miért volt fontos egy tömjénezõ cikk linkjét beszúrni egy valós, ámde kritikus vélemény után?
filmsomnia.hu 2018 febr. 18. - 18:38:37
(8/82)
A Marvel elnöke szerint a Fekete Párduc a stúdió legjobb filmje:

http://filmsomnia.hu/marvel-elnoke-szerint-fekete-parduc-studio-eddigi-legjobb-filmje/
1/10
Kissbazsa 2018 febr. 18. - 07:29:27 1/10
(7/82)
Ha még azelõtt olvassa a soraimat hogy megnézte a filmet, akkor hadd figyelmeztessem, hogy a filmre fordított két és fél óráját soha nem fogja visszakapni!
Elõször is ez egy arcátlan black lives matter propaganda és mint ilyen primitív. A párbeszédek közhelyek gyûjteménye. Másodszor nem tudnék mondani egyetlen momentumot sem ami rendben volt. A forgatókönyv, a látványvilág, a rendezés és a színészi játék egyaránt mélyen színvonal alatti. Végig nagyon unatkoztam és nem lehettem egyedül, mert láttam embereket elmenni a moziból a film közben. Az imdb-n kapott jó kritikák vagy fizetettek, vagy a színesbõrû közösségek néhány lelkes tagjától származnak, akik a fentiek ellenére a saját problémáik kiáltványaként értelmezték ezt az \"alkotást\"
1/10
nogowambo 2018 febr. 18. - 01:44:43 1/10
(6/82)
Egyszer nézhet~o...és tényleg elég gyengusz....Simán viszi a(z eddigi) legrosszabb Marvel film címét...A látvány, hangulat, cselekmény, szerepl~ok minden jó, mégis valami hiányzik - nem tudnám pontosan megmondani, hogy mi az. (Amugy az els~o Marvel film amir~ol láttam embereket elmenni film közben.)
filmsomnia.hu 2018 febr. 17. - 15:49:26
(5/82)
10/10
Dusi96 2018 febr. 16. - 23:35:54 10/10
(4/82)
Részemrõl rendben volt a film. Tény, hogy nem ez a Marvel legjobb alkotása, de azért ennyire nem kéne lehúzni. A filmben pedig azért csak négerek vannak (amúgy vannak benne fehérek is), mert egy afrikai országban játszódik, ahol többnyire négerek élnek. :D A hollywoodi filmek nagy részében meg csak fehérek vannak. Errõl ennyit. Nem tudom mit kell az ilyen dolgokon kiakadni...
1/10
Péter Chupi 2018 febr. 16. - 18:19:12 1/10
(3/82)
Kritikán aluli film. Érthetetlen hogy miért csak négerek vannak a filmben. A történet nagyon primitív ahhoz képest hogy milyen felturbózott a látványvilága. 10 /1