3/10
mimzy 2017 okt. 10. - 01:50:20 3/10
(41/221)
Az elsõ se tetszett, de az elgondolkodtatott...
Ez a film az elsõ folytatása nem sikerült önállóvá válnia.
Szerintem felesleges.
Túl kevés volt az élet, az ember, túl sok volt a magány, szinte minden élettelen volt.

Harrison Ford fel sem tûnik az elsõ órában.
Elégedetlen vagyok. Túlságosan mûvészire csinálták.
9/10
filmsomnia.hu 2017 okt. 09. - 18:49:51 9/10
(40/221)
Yanosh779O 2017 okt. 09. - 17:10:45
(39/221)
Három óra, négy szereplõ, létrehozni egy ilyen dögunalmat hát ehhez tényleg zseni rendezõ kell. A hologramlány viszont tuti, miatta és a teljesen lehangoló látványvilág miatt érdemes megnézni ezt az alkotást.
Blindmouse 2017 okt. 09. - 17:02:42
(38/221)
Tisztázzunk valamit gyerekek!!!!

Replikáns az ≠ robot... Alapvetõen emberi lény, csak amolyan buta klón.. ellenben sokmindenben mesterségesen továbbfejlesztett még a létrehozás elõtt..
annyira robot mint egy lombikbébi. :) nincsenek benne se kábelek, se hidraulika, se olaj, se bádog... ez megvan? a replikáns az NEM terminator, vagy NEM olyan mint Bishop, az aliensbõl. :)
Fantoo 2017 okt. 09. - 12:28:09
(37/221)
Az elmúlt jó pár év egyik legjobb sci-fije. Minden percén érzõdött, hogy Villenevue az összes eddigi tapasztalatát hozzáadja, ami sikerült neki. Nem értem, aki unta magát a film alatt miért nem ment haza?
Moviefan04 2017 okt. 09. - 08:40:42
(36/221)
Minimális SPOILER! Tetszett a film hangulata, a látványvilág, a zene de nekem valami hiányzott ebbõl a filmbõl ami miatt nem igazán lett emlékezetes vagy ahogy a kritikusok írták az év filmje. Engem a lassú tempó sem zavart sõt még órákig tudtam volna nézni, hogy Blade Ryanner sétálgat, mert mint írtam a hangulat elviszi a hátán. Viszont sajnos nincs benne egy jelenet sem ami megmaradt volna belõle, amire évek múlva is vissza tudnék emlékezni. Az pedig, hogy egy ROBOT! gyereket szûlt az már nekem sok. WTF? Másokat nem zavar ez a baromság, másoknak ez természetes? Még senki nem hozta szóba, biztos csak én vagyok ilyen konzervatív.
2/10
somogyi_nora 2017 okt. 08. - 21:46:08 2/10
(35/221)
Igazi büntetés volt ez a film. Jesszus...... Kb. a 110. perc környékén vesztettem el végleg a türelmem és még hátra volt 50 perc... Komoly teljesítményként értékelem, hogy bent maradtam :D. Kár volt. Kár érte.
gabeyramone 2017 okt. 08. - 20:27:59
(34/221)
Ja igen az érkezés az jobb volt, össze volt rakva.
gabeyramone 2017 okt. 08. - 20:21:44
(33/221)
Blade Runner 2049:

a nagy várakozás nem érte meg.

Az alapötlet jó, nagyon jó atmoszférája van a filmnek, a zene az elején kicsit felidézi a '80-as évek vangelis-ét, de aztán átmegy ugye a megszokott Hans Zimmer-es dübörgésbe, ami egyébként jól illik a lassabb tempóhoz.

A majdnem 3 órás játékidõ is hamar elmegy a minimális akció ellenére; tehát villeneuve kétségtelenül ért a sztorivezetéshez és a feszültség megteremtéséhez. Talán ha nincsenek kötöttségek, jobb mûvet is létrehozhatott volna, mert tök egyértelmû, hogy Ryan - bambán nézek ugyanúgy minden filmben - Gosling-ot a nézõk csalogatására szerzõdtették. De nekem valahogy még mindig megdöbbentõ, hogy ennyi év után az arcmimika az nulla a csávónál; de most komolyan, még Paul Walker is magára szedett egy kis színészkedést.

Meg oké hogy végre testhezálló neki a szerep, mert most egy érzelmek nélküli robotot kell játszania, de akkor is amikor megszúrják akkor ne kezdjen már el mosolyogni, mert ez még egy robottól is helyzetidegen reakció.

Jared Leto karaktere érdektelen, a színészkedése tényleg ripacskodás, pedig a sztori szerint az egyik legnagyobb kaliberû emberrõl lenne szó, ehhez képest a motivációi nem különösebben érthetõek, meg a tettei se. Ja és amiket mond az sem, súlya se nagyon van. Tehát abszolúte nincs kidolgozva.

A fõ replikáns csajról inkább nem mondanék semmit, az egyik mondata hogy "I am the best" és utána vicsorogva nézés mindent elárul ennek is a kidolgozottságáról.

Harrison Ford az egyetlen épkézláb színész az egész filmben, de nincs különösebben sok szerepe, és ami van azon is úgy tûnik, hogy kicsit unja már.

Sajnálom, mert a nyomozás komótos elõrehaladása nagyon hangulatos filmet ad, van egy-két érdekes felvetés pl. az emlékeinkrõl (az érzelmeink alapján emlékezünk); írta valaki, hogy az elsõ rész a történet mellett maradandó filozofikus kérdéseket tett fel, a folytatás pedig a történet mellett nem csinál semmit; na hát ez nagyon igaz.

Lehetett volna szerintem ebbõl többet kihozni, mert a látványvilág szuper, a zene nagyon jó, de úgy látszik hollywood nem tudja megtörni a hollywoodi átkot, hogy amelyik filmet nálunk forgatják, az nem lesz jó. Legalábbis az utóbbi évekbõl én nem láttam.

Ja és még annyi hogy észrevettem, hogy a forgatókönyvírók is már egy ideje úgy operálnak, hogy olyan bugyuta szövegeket adnak a karakterek szájába, ami evidencia, kedvencem a "most meg foglak ölni" és pisztoly kézben tartása célozva az ellenfélre 5 percen keresztül és ismertetve a gyilkos szándékot. Na sajnos nem sok helyen, de az új blade runnerben is elõfordul ez.

Bukta a film amerikában; hát nem csodálom, az emberek már nem kíváncsiak az alienekre és a blade runnereket, most a maze runnerek meg az éhezõk viadala korszakát éljük és hiába ridley scott rendez egy jól jövedelmezõ franchise folytatását, hiába a sok marketing, valahogy mégsem jön be az old school dolgok folytatása. Mondjuk a Trainspotting folytatása tetszett.
shoc 2017 okt. 08. - 15:18:17
(32/221)
Én kedvelem a "BR" elsõ részét, és a rendezõ munkáit is (pl. érkezés).
De ez a film nem igazán tetszett, valahogy eredetibb, kreativabb alkotásra számitottam.
Úgy gondolom jóval szûkebb rétegnek való, mint ahogyan azt a filmgyárak szeretnék.
A sztori picit kevés volt nekem.
Nem volt rossz, de nem biztos, hogy megnézem mégegyszer.
9/10
notram004 2017 okt. 08. - 14:20:11 9/10
(31/221)
Zseniális!
9/10
arajanlat 2017 okt. 07. - 21:46:53 9/10
(30/221)
Nagyon jó film, és szerencsére nincs benne narráció ami engem nagyon idegesített az elsõ részben. Szép képek, atom hang, jó story, minden rendben van.

9/10
frottirzokni 2017 okt. 07. - 19:39:01
(29/221)
Akármeddig néztem volna még, akármeddig!
jesusfreak 2017 okt. 07. - 15:15:19
(28/221)
Most olvastam el egy cikket a filmrõl és teljesen egyet értek vele: ez a film nem való mindenkinek. A legtöbben azért csipognak h túl hosszú a film és unalmas... ugyanezt sok másra is el lehet mondani. Maga az élet is sokszor hosszú és unalmas. Nem lehet és nem is kell állandóan Transformers-módban élni, mert az olyan ostoba és megakadályoz a fejlõdésben. Ez a film brutálisan grandiózus alkotás. Örülhetünk neki, hogy legalább 5-10 évente születik egy ilyen. Nem azt mondom, hogy tökéletes, mert az nagyon relatív. Az elsõ rész is megdöbbentõen egyszerû történettel él. Én most így 50 felett elhatároztam h sok filmet újra fogok nézni, amiktõl elájultunk 25 évvel ezelõtt. Érdekes... nem sok film nyújtotta ugyanazt az élményt, mint anno. A BR elsõ része is elbukott nálam, mert nem akartam elhinni h ennyire közhelyes és \"egyszerû\" a film cselekménye és mondanivalója! De ez van, 20 évvel ezelõtt az a történet még nagynak számított. Ezért lehet ma sokaknak kevés az, amit a BR2049-ben tálaltak. Hogy \"én most replikáns vagyok , vagy sem?!\" Ez manapság 2017-ben már kevés... szerintem. De mint látvány, egyenesen lenyûgözõ. Érdemes beülni rá a moziba, mert nincs az a házimozi ami ezt az élményt nyújtja!
6/10
kinderke 2017 okt. 07. - 12:22:01 6/10
(27/221)
Szerintem, aki ismerte az eredeti Blade Runnert és szereti is, az egyáltalán nem várt lövöldözõs Sci-fi-t. De egy elgondolkodtató, egyszerû, fordulatos történetet elvárt, \'nyomasztó\' hangulatú látványvilággal és a hozzá illeszkedõ kivételes zenei aláfestéssel. Ezekbõl a látványvilág és (egyszerû kiszámítható) történet rendben van. De a többi messze elmarad az eredetitõl... Sajnos (az idõs) Ford már nem tudta hozni azt a pluszt, ami a korábbi önmagára jellemzõ volt, de ez természetes. Ellenben Gosling és a nõi szereplõk viszont jó választások voltak.
10/10
Bali80 2017 okt. 07. - 11:40:26 10/10
(26/221)
Tökéletes! Denis Villeneuve mestermûvet alkotott!
10/10
transylvanianmixedgrill 2017 okt. 07. - 10:44:06 10/10
(25/221)
Bitang nagy, okos, intelligens, a kellõ mértékben érzelmes, elképesztõen esztétikus, korszakos sci-fi lett. Minden filmkockán azt érezni, hogy az alkotók egyenként simogatták meg. Amit tavaly a rendezõ a szégyenteljesen buta és túlértékelt Érkezéssel leszállított, arra csak ez a film lehetett mentség nálam. Szóval Denis Villeneuve, mától ihatsz a sörömbõl! Megértem amúgy, hogy a 165 percet nehéz végigülni azoknak, akik agyatlan lövöldözésre és kapkodó kamerára, meg jó kis hentelésre vágynak, mint ahogy az a tucatnyi bunkóparaszt, akik az elõadás végén hangosan osztották az észt, hogy mehettek volna bulikába is pénteken, mert nem értették az egészet, meg pisilnijük kellett már. De hát ahol ilyen atmoszférát teremt a látvány, a fantasztikus hang - ja igen, ilyen hangeffekt minõséget én nem is tudom, valaha is hallottam-e filmben, nem csak hangrendszerek demoiban, amellyel bemutatják, mire képes a cucc, erõsen Oscar-gyanús - és a Hans Zimmer, Benjamin Wallfisch kellõ mértékben Vangelistõl átvett és megújított új zenéje, amelyet egy-egy meglepetés tökéletesen kiegészít, oda értõ szemek és fülek kellenek.
Ami a látványt érinti: a 3D a film egészét tekintve parasztvakítás lenne. Mégis, kell a 3D, mert helyenként olyan látvány van, hogyha elgondolkozol, mit is látok most éppen, akkor rádöbbensz: te jó ég, ezt eddig 3D-ben nem lehetett látni az emberiség történetében! Olyan technikai mérföldkõ a látvány, hogy ha ez nem nyer Oscar-t, akkor nem tudom elképzelni, mi fog. A filmben feltünõ egyik cameo pedig olyan élethûre sikerült, amely mellett minden eddigi próbálkozás Vitéz János kesztyûsbábja. Megdöbbentõ, fenomenális CGI munka, komolyan. Ami pedig a hologramvilágot illeti, nehezen találni szavakat, különösen azoknál a jeleneteknél, ahol régi két dimenziós felvételek alapján kreálták a 3D-t....
Összességében ez a Nyomd, bébi nyomd után ez az év másik filmje nálam.
Apró hibái ellenére csillagos 10/10. Menjetek moziba!
1/10
Ákos Barazsy 2017 okt. 07. - 08:20:50 1/10
(24/221)
Embertelen hosszú és unalmas, abban sem vagyok biztos, hogy értem, mi történt. Ja, és beteg az egész. Nagyon.
6/10
kinderke 2017 okt. 07. - 00:39:57 6/10
(23/221)
... A moziból kijõve nem éreztem késztetést, hogy belátható idõn belül újra megnézzem. Bár kíváncsi vagyok, hogy egy másodszori megtekintésre elõjön-e az a régi érzés, amit a BR többszöri nézése után éreztem... (remélem igen).

A másik szívfájdalom Vangelis zenéjének hiánya. Nem emlékszek maradandó dallamokra, csak borzasztóan hangos hangeffektekre, dübörgésre, és néhány régi zenerészletre az eredeti mûbõl.
A régi hangszerek most is jól szóltak.

A látványvilág viszont ismét szép volt (igaz a Ghost in the shell film is hozta ezt a futurisztikus hangulatot vagy, hogy egy másik Philip K. Dick regénynél maradjunk a Totall Recall remake-jében is megteremtették ezt a városi miliõt, utóbbiban nekem jobban is tetszett).

Mindent egybevetve érdemes megnézni, fõleg a rajongóknak... túl nagy csalódás nem lesz.
A történet fordulatos, de kissé sekélyes, olyan mai sci-fi színvonal lassabb fordulatszámon.
6/10
kinderke 2017 okt. 07. - 00:37:59 6/10
(22/221)
Blade Runner kedvelõként nehéz pár mondatban megfogalmazni mit érzek a második rész megtekintése után...

Elõször a 1982-es változatot láttam és azonnal magával ragadott a film hangulata, látványvilága, története, mondanivalója és természetesen a zenéje. Megkockáztatom, hogy a könyvnél sokkal jobban sikerült a forgatókönyv átirata, ez persze köszönhetõ annak is, hogy anno maga az író, Philip K. Dick is áldását adta rá...

Az elsõ résznek a történet mellett volt (több rétegû) mondanivalója is, nem csak felületes , hanem valódi, örök érvényû filozófiai igazságokkal megtöltve. Ellenben a folytatásnak csak története van, talán emiatt lehet hiányérzetünk az elsõ részhez képest! Mintha nem akartak volna semmit többet hozzátenni az eredeti film mondandójához, csak a történetet továbbfûzni, megmagyarázni az elsõ részt, majd elvarrni a szálakat és lezárni a történetet. Igaz, ezt a feladatát tökéletesen teljesítette is a BR2049, igaz kicsit vontatottan, néhol ritmustalanul, de mégis szépen kivitelezve.

Elõttem már sokan leírták, hogy túl hosszúra sikeredett a film... Van benne valami... A moziból kijõve nem éreztem késztetést, hogy belátható idõn belül újra megnézzem. Bár kíváncsi vagyok, hogy egy másodszori megtekintésre elõjön-e az a régi érzés, amit a BR többszöri nézése után éreztem... (remélem igen).

A másik szívfájdalom Vangelis zenéjének hiánya. Nem emlékszek maradandó dallamokra, csak borzasztóan hangos hangeffektekre, dübörgésre, és néhány régi zenerészletre az eredeti mûbõl.
A régi hangszerek most is jól szóltak.

A látványvilág viszont ismét szép volt (igaz a Ghost in the shell film is hozta ezt a futurisztikus hangulatot vagy, hogy egy másik Philip K. Dick regénynél maradjunk a Totall Recall remake-jében is megteremtették ezt a városi miliõt, utóbbiban nekem jobban is tetszett).

Mindent egybevetve érdemes megnézni, fõleg a rajongóknak... túl nagy csalódás nem lesz.
A történet fordulatos, de kissé sekélyes, olyan mai sci-fi színvonal lassabb fordulatszámon.